DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #956472  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 14:45
Czy ktoś ma podobny problem z jakimiś upierdliwcami dzwoniącymi z tego numeru? Nigdy z nimi nie miałem żadnych interesów (może poprzedni właściciel numeru który użytkuję).
Dzwoni to kilka razy dziennie, po odebraniu nie odzywa się. Dodałem do blokowanych ale codziennie się dobija 4 razy. Co z tym zrobić? Gdzie to zgłosić? To jest nękanie.
 #956475  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 14:50
Wpisałem, jakieś kursy językowe, tylko ja z tym nic nie miałem wspólnego. Jak zrobić z tym porządek? Gdzie zgłosić? do UKE? Na policję?
 #956484  autor: Morvius
 18 paź 2017, 15:40
Czasem numer podajemy, nawet zakładając konto w banku, do przetważania dla firm trzecich. Nigdy nie wiadomo gdzie i do kogo on trafi. Do kogoś jak widać jednak trafił. Ja bym odebrał i zażyczył wycowania danych z przetwarzania.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956501  autor: Sig
 18 paź 2017, 17:04
Kulturalnie to załatwiasz. Odbierasz, zgłaszasz sprzeciw, przy okazji notując dane dzwoniącego, oraz jego pracodawcy i wyraźnie zastrzegasz, że jeżeli będzie jeszcze jakiś telefon to to zgłosisz. racodawcę warto wziąć, bo te firmy z reguły dzownią w imieniu jakichś innych. Masz nazwę, to możesz jeszcze dla pewności wtedy uderzyć mejlem/telefonem, czy sprzeciw został odnotowany itd.
Unosić się nie ma po co, ale zapewniam, że jak poprosisz o te dane, zanotujesz datę rozmowy, a może nawet powiesz, że nagrywasz rozmowę (nawet jak tego nie robisz), to skutek będzie lepszy niż odebrania, zwyzywanie i rzucenie "nie dzwońcie więcej".

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #956510  autor: Remington
 18 paź 2017, 18:57
Sig pisze:przy okazji notując dane dzwoniącego, oraz jego pracodawcy
He he jak zacząłem kiedyś taką jedną wypytywać o dane rejestrowe firmy, z której dzwoni to najpierw nie znała, a potem sama rzuciła słuchawką :lol: :lol:
 #956514  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 19:26
Morvius pisze:Ja bym odebrał i zarzyczył wycowania danych z przetwarzania.
Właśnie problem jest taki że jak próbowałem odebrać to jest cisza, jakiś szum i rozłącza po 5 sek.
Nie ma z kim gadać.

Typowo nękająca sprawa, potrafi tak 4 razy dziennie dzwonić.
 #956520  autor: lluukk
 18 paź 2017, 19:55
Nie macie w telefonie możliwości blokowania połączeń z numerów z których nie chcecie odbierać połączeń? Ja zaraz takich dodaję do czarnej listy i z głowy.

lluukk
 #956521  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 20:02
Mamy, i dodaliśmy, nie chodzi jednak o to żeby tworzyć listy blokowanych tylko sprawę załatwić u źródła i zrobić z nękającym spamerem porządek.
 #956523  autor: marcin19883
 18 paź 2017, 20:03
W przyszłym roku będzie lepiej. Będzie można łatwo numer wyczyścić z wszelkich baz marketingowych
 #956535  autor: forum_tg
 18 paź 2017, 20:28
marcin19883 - rozwiń swoją myśl
 #956543  autor: Morvius
 18 paź 2017, 21:02
Chciał powiedzieć, że od przyszłego roku wchodzi ustawa, w której jasno jest zdeklarowane iż w przypadku połączenia z jakiejkolwiek firmy reklamowej zostanie wykonane połączenie niechciane to zgłoszenie raz, w tej firmie sprzeciwu na marketing skutkuje wykreśleniem numeru ze wszystkich baz, w których numer się znajduje. Pod nakładem bardzo dużych kar finansowych jeżeli ta czynność nie zostanie wykonana. Pamiętajmy też, że kij ma dwa końce. Wycofując zgodę na marketing niechciany blokujemy też marketing wymagany, tudzież u własnego operatora lub firm, z której tego kontaktu się spodziewamy.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956547  autor: marcin19883
 18 paź 2017, 21:11
forum_tg pisze:marcin19883 - rozwiń swoją myśl
W skrócie RODO. „prawo do bycia zapomnianym” Będziesz mógł wycofać wszelkie zgody marketingowe. Nikt nie będzie cię nękać.
 #956602  autor: forum_tg
 19 paź 2017, 09:57
czyli jednym ruchem usunie się wszystkie zgody marketingowe, ale jak będziemy chcieli otrzymywać potem np. emaile od swojego operatora, to tylko jemu dajemy zgodę?
więc dla osób nie mających profitów za zgody marketingowe to super sprawa:
jednym ruchem usuwają wszystkie zgody
w kolejnym ruchu dają zgody dla wybranych firm.
 #956604  autor: Remington
 19 paź 2017, 10:09
marcin19883 pisze:W przyszłym roku będzie lepiej. Będzie można łatwo numer wyczyścić z wszelkich baz marketingowych
A tych co dzwonią z informacją, że "twój numer został wylosowany" to też obejmie? Bo oni twierdzą, że danych nie przetwarzają tylko sami je generują.
 #956606  autor: kemsinenu
 19 paź 2017, 10:21
Zdaje się, że aby dzwonić muszą mieć twoją zgodę na "marketing" której przy "losowaniu" z pewnością nie mają, czyli wydaje się to łamaniem prawa.
 #956613  autor: marcin19883
 19 paź 2017, 11:10
Kolega ma rację, trzeba wyrazić zgodę na udział w takim losowaniu. Przecież nie można kogoś zapisać na coś od tak, bez zgody. Jeśli dzwoni taki numer i mówią o losowaniu numeru, to trzeba zgłosić do odpowiednich instytucji.
Według mnie RODO wymusza na przedsiębiorstwach korzystanie, zapisanie swojej bazy danych klientów, do jednej głównej europejskiej. Nie można ukrywać, że się do kogoś dzwoni. Wszystko tam będzie.
 #956665  autor: Cobretti
 19 paź 2017, 18:12
Wyjątkowo upierdliwi spamerzy, codziennie od tygodnia co najmniej 4 razy dzwonią, mam to w blokowanych i z automatu odrzuca bo denerwujące jest odbieranie tego i nikt się nie odzywa, rozłącza się po kilku sekundach, także poczekam jeszcze tydzień i zgłaszam się z tą sprawą na policję.
 #956667  autor: Remington
 19 paź 2017, 18:23
kemsinenu pisze:Zdaje się, że aby dzwonić muszą mieć twoją zgodę na "marketing" której przy "losowaniu" z pewnością nie mają, czyli wydaje się to łamaniem prawa.
Obchodzą to tym, że oni nic nie chcą sprzedawać, tylko zapraszają na bezpłatne spotkanie ws. np. zdrowego żywienia itp.