DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy określone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy określone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 5 z 28
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28
 #956183  autor: jarekt
 16 paź 2017, 10:41
Musisz założyć nowe konto (choćbyś oddał numer innemu opowi tylko na jedna minutę) ale może być właśnie z tym problem przez jakiś czas, bo o ile numer gdzieś tam w Play będzie figurował jako nowy z procesu MNP, to już założenie konta na Play24 obsługuje inny system, w którym kasowanie starych kont (po pierwszym MNP do Virgin) trochę się rozkłada w czasie.

Sprawdzisz na sobie jak to w tym momencie wygląda i dasz znać jak poszło :)
 #956185  autor: jarekt
 16 paź 2017, 10:48
To znaczy: jeśli przed procesem MNP do Virgin (albo nawet po, bo przecież jeszcze kurier musi dojechać i wrócić) odepniesz numer z konta Play24 to konto zostanie puste (bez numeru) i nie zostanie skasowane i potem do takiego konta (starego, już istniejącego) możesz ponownie dodać ten numer.

Jeśli numeru nie odepniesz od konta, a było numerów więcej na koncie, to konto również przetrwa - odłączony zostanie automatycznie tylko przeniesiony numer.

Natomiast jeśli konto miało tylko jeden numer, to być może całe konto zostanie skasowane jeśli sam odpowiednio wcześniej nie odepniesz numeru - ale nie wiem jak jest obecnie w takim przypadku.

W każdym razie ponowne dodanie tego samego numeru do starego (czy nowego) konta może nie być możliwe nawet przez kilka dni od takiego szybkiego podwójnego MNP.

A słowo "konto" w telekomunikacji czy w Play konkretnie, może oznaczać kilka różnych rzeczy. Poniższe wymienione "konta" są czymś odmiennym od siebie wzajemnie:
- konto numeru;
- konto główne numeru;
- konto abonenta/użytkownika;
- konto Play24;
- i dodatkowo konto RBMcollect dla numerów RBM.
 #956190  autor: jarekt
 16 paź 2017, 12:10
@kamil7777, sprawa działania bonusów w roamingu (w Play) jest śliska i dynamiczna.
Teraz może działać (szczególnie rozmowy) ale za 2 godziny może być po ptokach, by po kolejnych 3 dniach znowu działać.
Z różnych przyczyn pewne rzeczy trudno zaprogramować i przestrzegać w systemach operatorów zwłaszcza w początkowym okresie jakichś zmian (np. prawnych i w promocjach).
Czasami operator celowo nie przestrzega dosłownie regulaminu aby usługa przez pewien okres była jeszcze bardziej korzystna dla abonenta.

Ale ciągłe roztrząsanie tego tematu działa tylko i wyłącznie na niekorzyść użytkownika czyli naszą :)
 #956301  autor: mars28
 17 paź 2017, 09:30
Przeniosłem 2 świeże startery z Orange do Play, wylądowałem w taryfie "Play na kartę". Docelowo numery mają być na stałe w taryfie odNOWA. Teraz pytanie co dalej? Bonus 500/50 działa we wszystkich taryfach na kartę, czy któreś są wykluczone? Coś trzeba najpierw doładować, wydłużyć ważność konta, czy po prostu zmienić taryfy na odNOWA i aktywować bonusy?

I druga sprawa, zupełnie z innej beczki - czy mogę te 2 przeniesione numery dołączyć do konta w Play24, jeśli te nowe są zarejestrowane na żonę, a na koncie jest już stary numer zarejestrowany na mnie?
 #956302  autor: Pragmatyk
 17 paź 2017, 09:35
Taryf nie możesz zmieniać. Zmienisz to utracisz 500/50. Najpierw wykorzystujesz te 500/50, potem zmieniasz na odNOWA.
Możesz dołączyć do Play24 dowolne numery z Play.
 #956303  autor: mars28
 17 paź 2017, 09:50
Bonusów jeszcze nie aktywowałem. Planowałem zmianę taryfy ze względu na ważność konta w taryfie odNOWA, ale zapomniałem, że w bonusie jest też zawarta roczna ważność konta. Więc teraz to już mi nie robi różnicy w jakiej taryfie dojadę do końca ważności bonusów.
 #956466  autor: mars28
 18 paź 2017, 14:33
O tym wiedziałem. Obawiałem się tylko, czy nie muszę robić jakiegoś doładowania czy przedłużać ważności konta, żeby przetrwać te 5 m-cy zanim zmienię na odNOWĘ.
kubon22 pisze:Dodatkowo działają doładowania przy pomocy tej stronki:
https://apps.socializer.pl/doladowania_ ... ome/charge
To bonusowe 15% doładowania trafia gdzie, na konto główne czy promocyjne?
 #956598  autor: jarekt
 19 paź 2017, 09:18
RBM ma na FB swoją Strefę Doładowań i swój regulamin. Dają 15% już od 5zł. Ale regulamin nie uwzględnia rbmE. Można też skorzystać ze starej wersji apki do której bezpośredni link podał wyżej @adacomp (z pominięciem FB).
Ale StrDoł w Play również uwzględnia RBM (jest zapis w regulaminie o RBM) ale również bez rbmE.

15% dostaniesz również w RBM poprzez doładowanie na stronach doladowanie.play.pl i edoladowaniaplay.pl ale minimalne doładowanie z Bonusem 15% to 25zł i regulamin również nie uwzględnia rbmE (co ciekawe uwzględnia PnKSurf).

Czy faktycznie we wszystkich tych sposobach nie dostaniesz Bonusu dla rbmE, to w tym momencie nie wiem i/lub nie pamiętam czy był kiedykolwiek bonus w rbmE. Regulaminy mówią, że nie. Ale to tylko regulaminy czyli często martwy zapis na papierze...
 #956605  autor: jarekt
 19 paź 2017, 10:19
Bonus 15% PromoZŁ jest wg regulaminów w RBM1, RBM7MNP i RBM5:
- od kwoty doładowania 5zł poprzez StrDoł na FB (FB RBM i Play) lub z pominięciem FB;
- od kwoty doładowania 25zł poprzez doladowania.play.pl i edoladowaniaplay.pl.

DIL jest obecnie w RBM1 (50zł/150dni) i RBM5 (50zł/100dni) więc tak - dostaniesz 15%.
  • Strona 5 z 28
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28