DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #956453  autor: Thaiphoon
 18 paź 2017, 13:34
Cześć
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji odnośnie wyboru telefonu.
- wymagania odnośnie telefonu: dobry aparat, opcjonalnie w miarę wydajny i elegancki.
- preferencje odnośnie marki: żaden chinczyk
- miejsce zakupu: nowy, kupiony w Polsce
- kwota przeznaczona na zakup: do 800zł
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora: Samsung Galaxy A3 2016, Samsung Galaxy J5 2017.

Z góry dzięki.
 #956487  autor: Morvius
 18 paź 2017, 15:52
W zasadzie jest ich kilka. Tylko pytanie czy dostaniesz w tej kwocie np Xperię z3 compact lub Samsunga s6. Możesz też poszukać Lg G4.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956494  autor: Morvius
 18 paź 2017, 16:34
?? wpisałem w Allegro Lg G4, filtrem wyznaczyłem tylko nowe, pokazało mi 47 sztuk. Najpewniejsze w cenie 849zł. Wystarczy wejść i zobaczyć zanim wydasz opinię, leniuch lvl ekspert? :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #956503  autor: Eragon
 18 paź 2017, 17:36
No z tą nowością G4 i faktem czy to warte zakupu...bym nie przesadzał :)

:smt006
 #956516  autor: surykatka86
 18 paź 2017, 19:34
Wykreślając z kręgu poszukiwań marki takie jak Xiaomi, Huawei i Lenovo mocno go zawężasz. Może LG K10 2017? Prosty, wygodny interfejs, zdjęcia wychodzą szczegółowe, kolory głębokie jak na tę półkę. Jeżeli zależy Ci na dobrym aparacie frontowym to K10 może się okazać trafnym wyborem, bowiem to największy atut tego modelu.
 #956537  autor: Thaiphoon
 18 paź 2017, 20:38
Morvius pisze:?? wpisałem w Allegro Lg G4, filtrem wyznaczyłem tylko nowe, pokazało mi 47 sztuk. Najpewniejsze w cenie 849zł. Wystarczy wejść i zobaczyć zanim wydasz opinię, leniuch lvl ekspert? :)
Te za 850zł to nie są telefony z gwarancją producenta. Z gwarancją są za ponad 1400zł.
 #956538  autor: Thaiphoon
 18 paź 2017, 20:41
surykatka86 pisze:Wykreślając z kręgu poszukiwań marki takie jak Xiaomi
Źle się wyraziłem pisząc o tym, że nie chce telefonu z Chin. Doprecyzuję i zaznaczam, że zależy mi na telefonie z Polskiej dystrybucji.
 #956545  autor: Morvius
 18 paź 2017, 21:08
A co może się stać złego z telefonem? Spali się płyta główna? Wymienia komis. Padnie aparat? Wymienia komis. Cokolwiek z przyczyn niezależnych stanie się z telefonem mamy gwarancję, którą każdy sprzedawca wystawiający paragon lub fakturę uwzględni przyjęcie na gwarancję i naprawę we własnym zakresie. Korzystałem z takiego sposobu w LG G Flex 2. Telefon miał prawie 2 lata i producent bez problemu wymienił wadliwe części w smartfonie. Podstawą był dowód zakupu w komisie, paragon.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956555  autor: Thaiphoon
 18 paź 2017, 21:47
Morvius pisze:A co może się stać złego z telefonem? Spali się płyta główna? Wymienia komis. Padnie aparat? Wymienia komis. Cokolwiek z przyczyn niezależnych stanie się z telefonem mamy gwarancję, którą każdy sprzedawca wystawiający paragon lub fakturę uwzględni przyjęcie na gwarancję i naprawę we własnym zakresie. Korzystałem z takiego sposobu w LG G Flex 2. Telefon miał prawie 2 lata i producent bez problemu wymienił wadliwe części w smartfonie. Podstawą był dowód zakupu w komisie, paragon.
Nawet tutaj na Telepolis znajdziesz mnóstwo tematów gdzie ludzie ze swojego doświadczenia odradzają gwarancje serwisowe. Ja również nie jestem do nich przekonany. Zresztą w większości przypadków dotyczą krótszych okresów ochronnych, a historia sprzedawanych przez takie serwisy telefonów jest często niejasna (mam tu na myśli chociażby telefony odnawialne).
W grę wchodzi tylko gwarancja producenta.
 #956557  autor: Morvius
 18 paź 2017, 21:54
Ok, mówię tylko, że kupiłem i problemu nie było. W dużej mierze zależy to od sprzedawcy. W takim razie może coś z Xiaomi? Redmi Note 4 będzie całkiem niezłą propozycją.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956559  autor: Thaiphoon
 18 paź 2017, 22:04
Nie zrozum mnie źle, nie podważam tego co napisałeś, miałeś widocznie dobre doświadczenie z tego typu gwarancją.
Muszę poczytać o tym modelu Xiaomi bo wogóle nie brałem tej firmy pod uwagę. Chyba jestem do niej uprzedzony.
 #956566  autor: Eragon
 18 paź 2017, 23:06
Uprzedzony gdyż?
Pamiętaj, zawsze możesz brać LG :D
Twoje $$$.

:smt006
 #956680  autor: harys
 19 paź 2017, 19:29
Crimsxxx pisze:Xiaomi i dobry aparat to nie idzie w parze.
Aparat nie przystaje do reszty hardware ale w swojej cenie nie jest zły. Redmi note 4 robi lepsze foty niż polecany tu wcześniej LG K10 2017
 #956686  autor: mariusz.dytko
 19 paź 2017, 20:06
Xiaomi RN4, kupisz w założonym budżecie. Jest to solidnie wykonany telefon. W tym przedziale cenowym wart zainteresowania.
Może aparat nie powala, ale robi przyzwoite zdjęcia. Możesz się nad nim zastanowić.
https://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/77713828

Było - Nokia 1610 (1997r.), Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3410, Nokia 6100, Nokia 6030, Nokia 6310i, SE K750i, SE K800i, Samsung Wave GT-S8500, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SIII LTE, Meizu MX4. Jest Nokia 6310i, Xiaomi Redmi Note 4 (snapdragon).