DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #955882  autor: molopl
 13 paź 2017, 20:37
Witam
Wiele tematów, wiele czytania, jeszcze więcej zagwozdki.
Chciałbym wymienić Lumię 640DS bo niestety powoli zaczyna mnie denerwować. Na W10M tochę ramu brakuje, przeglądarka często "gubi karty", wolno czasami chodzi, jak dłużej pochodzi to nie chce mu się zbyt szybko odblokować. Dlatego też zastanawiam się nad wymianą. Gdyby ie to, że Microsoft porzucił system W10M to bym się próbował skusić na używaną Lumie 950, jednak pora przejść z powrotem na androida.
Telefony które posiadałem (z tych które pamiętam) to Nokia 3310, ....., Samsung Corby, HTC Wildfire S, Nokia e72, Lumia 640.

Ok edit o uzupełnienie:
-dobry zasięg
-szybkość działania
-w miarę dobry aparat (zrobienie szybko zdjęcia dziecka)
-czas działania niekoniecznie biorę pod uwagę, ale oczywiście in dłużej tym lepiej
-perspektywa używania przez kolejne 3-4 lata prawdopodobnie
-nowy
-raczej 3GB RAM i więcej

W okolicy 1100zł zastanawiałem się nad zakupem (tylko nie wiem jak z przejściem ewentualnym na większy ekran):
1) Samsung Galaxy J7 2017
2)... i w sumie tyle,
Jednak chciałbym się Was zapytać, czy nie lepiej zainwestować w np,
2) Huawei P10 Lite względnie P9 Lite 2017
3) Huawei Nova
4) Asus Zenfone 3 ZE520KL

Oczywiście mówię o telefonach nowych (Samsung i Asus trochę powyżej wymienionej kwoty)
 #956221  autor: FKS_91
 16 paź 2017, 16:34
Ja bym brał pod uwagę Huaweia Nova i Xiaomi Redmi note 4 w wersji 4/64. Xiaomi jest nieco wiekszy bo ma 0.5" wiekszy wyświetlacz, ale za to lepsza bateria bo to jest bagatela 4100 mah. Na pewno będzie wydajniejszy przy takim samym procku ma 1gb ram wiecej. Spokojnie się zamkniesz w 1k zł. Nova za to będzie miała troszkę lepszy aparat :)
 #956241  autor: surykatka86
 16 paź 2017, 20:05
Jeżeli Huawei to jednak bardziej kierowałbym się w stronę P9.
Większy, lepszy wyświetlacz, sam smartfon smuklejszy i lżejszy.
Lepszy aparat z podwójną matrycą, wyraźnie wyżej taktowany proc no i Gorilla Glass.
Trzeba trochę dopłacić, ale warto.
 #956247  autor: Morvius
 16 paź 2017, 20:48
Nova przede wszystkim ma jeden obiektyw z kolorowymi filtrami z jedną diodą LED oraz mniejszy zakres pracy w standardzie FDD LTE . P9 zaś ma dwa obiektywy jeden kolorowy drugi bez filtrów monochromatyczny, łapiący ostroś z podwójną LED, AF i laserowym AF. poza tym jakos lepiej lezy dłoni. A no i lepszy procesor niż w Nova. Skoro chcesz kupic telefon w granicy 1100zł to czemu nie własnie P9? ew. jeśli uda ci się znaleźć to s7. Podejrzewam, że może mieć mniej problemów z łapaniem w ruchu obiektów. no i dwukrotne kliknięcie home z automatu odpali aparat. Tak wiem, Huawei też może klikająć dwukrotnie vol down, ale wygodniej jednak działa to w Samsungu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956274  autor: Kozik_7X
 16 paź 2017, 23:01
molopl pisze:Ok edit o uzupełnienie:
-dobry zasięg
-szybkość działania
-w miarę dobry aparat (zrobienie szybko zdjęcia dziecka)
-czas działania niekoniecznie biorę pod uwagę, ale oczywiście in dłużej tym lepiej
-perspektywa używania przez kolejne 3-4 lata prawdopodobnie
-nowy
-raczej 3GB RAM i więcej
Jeśli chodzi o dłuższe wsparcie to warto się za flagowcami rozglądać, jak właśnie wspomniana P9, tyle że najniższa cena ze sklepu "nie od Janusza" to ~1300 zł
Albo Xiaomi Mi5S :) Na portalu aukcyjnym jest za 1200 zł, z Chin do 1000 zł można dostać
 #956398  autor: molopl
 17 paź 2017, 21:29
Dziękuję za propozycje. Wolałbym jednak szukanie telefonu w sklepie niż allegro i olx.
A co Państwo sądzą o:
Honor 8 4/32
Huawei P9 3/32
Samsung A5 2017

Który z nich najlepiej spełniłby wymogi zasięg/aparat/szybkość?
 #956400  autor: Kozik_7X
 17 paź 2017, 22:08
Wybór tak na prawdę między Honor 8 i P9, A5 bym odrzucił, ma trochę braków.
Jeśli chodzi o aparat to różnice są marginalne, jakoś stoi na wysokim poziomie, naturalnie odwzorowane kolory, wysoka szczegółowość i ostrość. TUTAJ jest przykładowe porównanie, mam nadzieje że to nie zabroniony link ;)
W Honorze dużym plusem jest aktywny Dual Sim, chyba jako jeden z ostatnch smartfonów miał to zaimplementowane. Huawei ma monochromatyczny aparat, co jest świetną opcją.
Wydajność również na wysokim poziomie, Huawei ma nieco lepszy proc, za to Honor ma 4 GB Ram.
Obydwa telefony są świetne więc to ciężki wybór, jednak ja brałbym... Honora.
 #957136  autor: Nikita_Bennet
 22 paź 2017, 18:17
wetnę się w wątek bo podobna kwota (tyle że dla mnie to max) a z wymagań to tyle że ma zastąpić 2 czy 3 letnią xperię, ma być w miarę bezawaryjny, nie gorszy aparat, sensowna bateria, płynnie działanie systemu (bez przymuleń po kilku miesiącach). Sporo będzie działał po wi-fi bo w domu jednak będzie korzystał z netu przez router niż z pakietu na karcie sim telefonu.
Najlepiej Polska dystrybucja - tak patrze i te się przewijają w kilku wątkach i na kilku forach:
HUAWEI P9 Lite (2017)
Xiaomi Redmi Note 4 64GB Dual SIM LTE
Galaxy J7 (2017)
może coś polecicie lepszego, godnego uwagi?