DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #956406  autor: SzpiceR2378
 17 paź 2017, 22:35
Witam,
Jak w temacie, szybka piłka

P10, koszt samego tel 1700
Mate 10 lite, koszt samego tel 1050 (w tym słuchawki za 200 pln)

Przede wszystkim płynność i możliwość płynnego korzystania z kilku pożerających pamięć aplikacji jednocześnie, żadnych gier i innych głupot.
Czy warto dopłacić do p10 - nie ukrywam, że wielkość ekranu mate pasuje mi o wiele bardziej (noo i te słuchawki bt, które i tak muszę kupić)
 #956429  autor: Morvius
 18 paź 2017, 09:58
Mate.

Klasyczny obserwator wątku.
 #956515  autor: FKS_91
 18 paź 2017, 19:30
Sam sobie powoli odpowiadasz na to pytanie :) Zgadzam się z poprzednikiem wybrałbym również Mate. :)
 #956541  autor: SzpiceR2378
 18 paź 2017, 20:50
Nie mogłem przecież być obiektywny xd Szczerze mówiąc to szukałem tylko potwierdzenia

Pobawiłem się dzisiaj mate i w sumie jedyną drażniącą mnie kwestią jest wystający aparat i brak nfc ale to jakoś przeboleję. Poza tym fajne wykonanie i nieźle leży w dłoni jak na 5,9 (chociaż g3, które ma 5,5 trzyma się o wiele pewniej)
 #956544  autor: Morvius
 18 paź 2017, 21:04
I tak to słuszna decyzja. A co było alternatywą poboczną?

Klasyczny obserwator wątku.
 #956556  autor: Morvius
 18 paź 2017, 21:50
No i elegancko. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #958243  autor: blondass
 28 paź 2017, 19:02
SzpiceR2378 pisze:Ogólnie wybór pomiędzy p10 i G6, gdzieś tam dalej s7 i z sentymentu do sense htc10
Mate rozjechał wszystkich cenowo

a jeśli cena nie byłaby głównym kryterium wyboru telefonu to który z w/w byłby na 1 miejscu??

ja szukam telefonu:
- wyświetlacz ok.6 cali
- 4gb ram
- nie musi byś oled, led itp.
- fajnie by było gdyby był szybszy niż mój htc desire 820 ( ale z tym to już teraz nie problem )
- możliwość podziału ekranu na pół tak by działały 2 aplikacje równocześnie ( wiem wiem są apki, można ściągnąć ale wole mieć to w tel oryginalnie )
- zdjęcia robię... czasami robię ale nie na face czy insta
ważne i w sumie najważniejsze żeby współpracował z googlami vr

najważniejsze, szkoda mi kasy na s8+, iphona czy mate 10 pro, choć zamówiłem dziś w mediaexpert. jeśli któryś w w/w spełnia moje kryteria to proszę o poradę. Bo im więcej czytam lub oglądam testów to już mniej rozumiem, który lepszy, szybszy itp. czy kirin czy snapek itp.

to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :)
 #958263  autor: pakierhakierxd2
 28 paź 2017, 20:23
Ja bym na twoim miejscu przeszedl do Nju za 29zl mies a telefon wzial na raty np Allegeo daje prawdziwe 0 % ! ,ceny tych tel w abo to nie male sa ...

Pozdrawiam :)
 #958298  autor: SzpiceR2378
 29 paź 2017, 00:51
Szczerze mówiąc to bawię się mate 10 lite drugi dzień i jest naprawdę sztos. Nie żałuję ani troszkę, imo bije na głowę p10 pod względem szybkości działania w "codziennym użytkowaniu), s7edge kumpla w sumie też.
Optymalizacja zużycia energii świetna, aparat na spory plus, ekran 18:9 więc przy dwóch apkach spoko (wbudowany podział) ale niestety przy np. filmach ekran przycięty do 16:9.
 #958331  autor: blondass
 29 paź 2017, 10:16
pakierhakierxd2 pisze:Ja bym na twoim miejscu przeszedl do Nju za 29zl mies a telefon wzial na raty np Allegeo daje prawdziwe 0 % ! ,ceny tych tel w abo to nie male sa ...
No właśnie mam przedłużenie umowy w play w listopadzie i mate 10 pro wychodzi ponad 5k w play.. Dlatego zamówiłem w media expert 3.5k na raty plus sam Abo w play za 45 zl. I to wychodzi jeszcze jak cię moge.
Pytanie tylko czy mate pro jest wart do dopłacenia tych kilku stówek więcej.
Jak oled sprawdza się w VR?
6 cali a 5.9 cala to w sumie żadna różnica. Tak mi się wydaje,
Mate 10 lite jest za 1 zl przy Abo 80 zl w play.... Kuszace.. Chyba się dziś przejdę do salonu. W media ex pert powiedzieli że nie będzie problemu jak zrezygnuje z zamówienia


Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka