DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 17 z 73
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 73
 #955822  autor: Karlos20
 13 paź 2017, 10:51
WybrzezeKosciSloniowej pisze:Od kiedy obowiazuje umowa? Od kiedy ją podpiszę z kurierem? Od kiedy liczy się te 30 dni testów? Od kiedy odbiorę od kuriera?
Dokładnie tak. Zachęcam jednak, żeby to załatwić na miejscu w sklepie stacjonarnym T-Mobile, ułatwi to też ewentualny zwrot urządzenia i rozwiązanie umowy. Zaoszczędzisz sporo czasu.
WybrzezeKosciSloniowej pisze:W jakiej formie dostaje się faktury? Na maila?
Do wyboru mail lub poczta tradycyjna.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955825  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 13 paź 2017, 11:14
Dzięki, właśnie mnie odwiedził kurier, którego zwodziłem od 3.10, bo mi się nie opłacało zaczynać współpracy wcześniej. W umowie mam wpisane, że chcę pocztą elektroniczną, ale nigdzie w umowie nie ma mojego maila (choć go mają bo na niego przyszły dokumenty zaraz po rozmowie z konsulem).
 #955826  autor: JFK2016
 13 paź 2017, 11:17
darekka pisze:(sam Operator utrudnia to uniemożliwiając zakup stałego IP) lub Ci, którzy chieliby zrobić sobie z tego neta podstawę dla mini sieci sprzedawanej po znajomych.
Tutaj to trochę się zagalopowałeś z tymi peanami na cześć operatora, o ile stałe IP zewnętrzne mógł wyciąć bez szkód dla prywatnego klienta, to dynamiczne IP jak najbardziej powinien udostępniać (piszemy tutaj o IP z otwartymi portami dostępnym z zewnątrz sieci), a już podstawą przy tego typu usłudze jest zewnętrzne IP na WAN (tak z blokowanym dostępem z zewnątrz przez firewall/serwer proxy operatora ale przypisane do jednego klienta, tak tj. w Play i Plus). Dla wymagających użytkowników ma to znaczenie bo niektóre usługi nie chcą poprawnie działać np. korzystając z NC+GO które nie chce z takową usługą poprawnie działać (sprawdzone na Orange i w P4 na RBM-gdzie adres mamy za NAT operatora), korzystanie z bankowości internetowej również działa "średnio"...
darekka pisze: Cieszcie się, bo konkurencja niestety w tej kasie nie istnieje.
Nie przesadzajmy, konkurencja jest w usługach łączonych (Plus/CP), RBM-przy reżimie 100GB, później 2Mbps. Dla nowego klienta który nie zamierza korzystać z tego typu usług, ma dobry zasięg usług 3G-HSPA+2100MHz/4G T-Mobile, oferta jest nr 1, a reszta tak odstaje że nie warto ją nawet porównywać (dodatkowym + jest oferowany sprzęt). :)
 #955834  autor: darekka
 13 paź 2017, 12:07
W łączonych owszem sam net mógłby wyjść poniżej 25zł. ale trzeba wtedy bulić za inne usługi i jest się związanym rabatem, bo kasując jedną z usług z pakietu łączonych tracimy lub znacznie się zmniejsza rabat na inne, a to już takie fajne cenowo może nie być.
Operatora chwalę za tę ofertę netu za 45/55zł. choć sam z niej nie skorzystam(mam "Masz złotówkę..." z jej wadami i zaletami-w temacie jest sporo moich postów z opisem cudów jakie bywają) ale robię to na zimno-za taką kasę konkurencji nie ma w ofertach pojedyńczych, bo albo są limity: Play-100GB, Orange 100+250GB w strefie domowej(przywiązane do konkretnej lokalizacji), Plus ma nolimit neta ale z możliwym FUPem.
T-mobile w tej ofercie daje naprawdę dużo za niewielką kasę-do tego nie jest się przywiązanym do miejsca jak w Orange.

Oczywiście każdy musi potestować przez te 30dni osiągi w miejscach planowanego używania i sam zdecydować.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955874  autor: darekka
 13 paź 2017, 19:52
Ta oferta jako stacjonarna nie bedzie miała stosowanego FUPa u osób normalnie użytkujących usługę(transfery po 800-900GB dotychczas nie skutkowały blokadami więc i tu o to byłbym spokojny), bo Plus już się na tym mocno przejechał-inni wyciągli z tego wnioski...aczkolwiek każdy indywidualniemusi podjąć decyzję.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955878  autor: JFK2016
 13 paź 2017, 20:08
darekka pisze: (mam "Masz złotówkę..." z jej wadami i zaletami-w temacie jest sporo moich postów z opisem cudów jakie bywają) ale robię to na zimno-za taką kasę konkurencji nie ma w ofertach pojedyńczych
Ja wymagam od dostępu do internetu trochę więcej-taryfa voice/użycie telefonu jako modemu całkiem to wyklucza...
darekka pisze: Orange 100+250GB w strefie domowej(przywiązane do konkretnej lokalizacji), Plus ma nolimit neta ale z możliwym FUPem.
T-mobile w tej ofercie daje naprawdę dużo za niewielką kasę-do tego nie jest się przywiązanym do miejsca jak w Orange.
To że nie przywiązuje oferty do konkretnej strefy jest jedynie odróżnieniem się od konkurencji (dziś w większości przypadków jeżeli klient się decyduje na abonament internetowy od sieci 3/4G, tzn. że pełni on funkcję stacjonarną), gdyż mobilne jego zastosowanie pełnią taryfy voice z paczkami data, ba nawet no-limitami.
darekka pisze: bo Plus już się na tym mocno przejechał-inni wyciągli z tego wnioski...aczkolwiek każdy indywidualniemusi podjąć decyzję.
Oczywiście, FUP jest/będzie w wersji lite (już od ponad roku stosuje takowy Orange). :)
 #955941  autor: Vieslav
 14 paź 2017, 15:21
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i sprawdził, czy w tej ofercie jest zewnętrzny adres IP? Bardzo chętnie zamienię neostrade w domku na wsi (około 4mb/s) na T-Mobile internet domowy nawet kosztem wykonania instalacji zewnętrznej, ale potrzebuję zewnętrznego IP (pulpit zdalny oraz monitoring).
 #956022  autor: martin87
 15 paź 2017, 08:54
Jak się w salonie dowiedziałem, że jest możliwość normalnej papierowej faktury na adres (w panelu nie widzę takiej opcji) i nie jest pobierana dodatkowa opłata za to. W przypadku papierowej faktury można ją drukować także w salonie T-Mobile (w play można drukować bez zależności od wyboru rodzaju faktury), w przypadku e-faktury nie ma takiej możliwości.
Muszę się jeszcze dowiedzieć czy mogę wymienić obecny router na inny, ten dlink ma jakiś błąd z tym wifi i tak.
 #956105  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 15 paź 2017, 17:09
Krótka recenzja z pierwszymi wrażeniami. Mam router ten tańszy "za złotówkę". Kupiłem dla rodziców, ale zanim im zawiozę testuję w domu. Odłączyłem router od upc i korzystamy w domu tylko z tmobile - dwa komputery, dwa telefony, ciągłe obciążenie. Niby są tylko 2 kreski zasięgu (wygwizdów dużego miasta), ale prędkości wg speedtesta w okolicach 18-19,5 (abo 20 mb). Jestem zaskoczony, co prawda router od upc daje średnio 40-45 mb internetu, ale nie potrafię dostrzec różnicy w codziennym korzystaniu (przeglądanie internetu, player, ipla, netflix). Fantastyczna oferta.
 #956116  autor: martin87
 15 paź 2017, 20:20
Włacz wymuszanie LTE/4G, bo u mnie było na auto i nie było tak fajnie. Istotna też pozycja samego routera, postawiłem na oknie i jest 50Mb/30Mb/s, no ale to jednak niemal centrum wawy i tak kilkokrotnie szybciej niż na stacjonarnym.
 #956217  autor: martin87
 16 paź 2017, 16:02
Jak miałem auto to miałem w porywach 15Mb/s, po przełączeniu na lte only leciało 45Mb/s.
Radzę unikać routera Dlink 921 z nim masakryczne problemy. Po zrobieniu upgrade firmware połączeniu zyskuje na stabilności i jest generalnie szybko, ale nadal są jakieś problemy. Nie można zmienić hasła dostępu do adm (domyślnie nie ma hasła wogóle), bo przestaje wchodzić i stare hasło, a nowe też nie działa i nie da się zalogować. Wifi jak ukryjemy to np. smartfony mają problem by nawet wykryć taką sieć (laptop, Xbox 360, wifi stick usb nadal się łaczą bez problemów, na smartfon nie ma nadziei). Czekam aż będą mieli dostawę do salonu tych Huawei i wymieniam na tamten model. Jak spłacać to coś co działa.

WPA2 zostało złamane tak nawiasem xd
 #956239  autor: lordbyd
 16 paź 2017, 19:58
Nie można zmienić hasła dostępu do adm (domyślnie nie ma hasła wogóle), bo przestaje wchodzić i stare hasło, a nowe też nie działa i nie da się zalogować.
@martin87 - ze zmianą hasła też miałem problemy.
Wpadłem na to, że ruter przyjmuje hasło tylko do 8 liter/cyfr :)
Jak wpisujesz więcej - to ruter przyjmuje zmianę - jednak pamięta tylko do 8 cyfr/liczb.
Spróbuj jeśli możesz - dla testów - zrobić ręczne wyszukiwanie sieci i sprawdź czy Ci coś wyszuka :)
U mnie oprócz tych dwóch powyższych problemów wszystko śmiga bez problemów.
Połączenia są stabilne - działa przekierowanie portów, DMZ czy nawet zdalny dostęp.
Jedynym problemem jest brak publicznego IP - co czyni te funkcje nieprzydatnymi - korzystam z oferty 30 GB za 29,99 PLN.
 #956270  autor: martin87
 16 paź 2017, 22:34
W obu przypadkach zadziałało, to mogło by zwracać jakiś błąd albo notkę przy wprowadzaniu xd
Ciekawe czy dostanie update po tym złamaniu WPA2 czy lepiej z wifi się całkiem wycofać. Bo że Linux dostał update, to router nadal będzie mieć lukę:).

Po co wam ten publiczny IP? To i tak jest zmienne IP, nie postawisz na tym serwera.
 #956287  autor: lordbyd
 17 paź 2017, 07:08
Po co wam ten publiczny IP? To i tak jest zmienne IP, nie postawisz na tym serwera
Za pomocą usługi DDNS można "wejść" zdalnie do rutera lub - po konfiguracji portów - połączyć się z pulpitem zdalnym czy rejestratorem monitoringu.
 #956367  autor: marcinkrysk
 17 paź 2017, 18:37
Z zasady każdy adres IP w mobilnym internecie jest z puli adresu prywatnego . Wydaje mi się ze jeśli dadzą ci publiczny adres IP to dostaniesz także stałe IP. W orange tez niby nie można dla klientów indywidualnych a ja dostałem chodź po wielu problemach ale się da. Orange naprzykład dawało publiczne IP ale miało skopany gdzieś routing i z wewnątrz sieci orange do tego adresu publicznego nie można było się dostać.

Ciekawe jakbyście spróbowali podejść do tematu tak zadzwonić na infolinie sprzedażową zapytać o stale ip jak powiedzą że nie ma to dać do zrozumienia że podpiszesz umowę ale jak będzie stałe ip ,ewentualnie poprosić konsultanta o skonsultowanie się z przełożonym .
  • Strona 17 z 73
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 73
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 73