DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 84 z 193
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 193
 #954164  autor: Karlos20
 04 paź 2017, 14:22
adbadbad pisze:Czy jest obecnie mozliwosc wlaczenia darmowego Internetu LTE po przeniesieniu numeru z innej sieci? Jesli tak to w jaki sposob?
Tylko jeśli zmienisz taryfę z RBM7MNP na RBM 5.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955047  autor: Majek7
 08 paź 2017, 23:31
Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć, gdzie w Radomiu bądź okolicy niedalekiej znajdę salon, w którym mają startery Redbulla do przeniesienia numeru? Byłem wczoraj i dziś w 4 lokalizacjach w centrach handlowych i galeriach i NIGDZIE nie mieli tych do przeniesienia nru, w jednym w M1 tylko karty babeczka wyciągnęła, ale jak się okazało po sprawdzeniu przez nią, tylko do duplikatów, a nie startery na przeniesienie nru (swoją drogą czym to się niby różni, że nie mogła mi tego dać, wie ktoś?)
Masakra, tyle czasu zmarnowałem tylko na objazdy i nie załatwiłem tego transferu simki z pomarańczy do RB :/
Dzięki z góry dobre dusze za info wszelakie, które może pomóc.
 #955057  autor: grzesio0401
 09 paź 2017, 08:21
Jeśli nikt na forum nie wskaże konkretnego salonu to próbuj dzwonić po salonach, najlepiej w godzinach roboczych kiedy jest mniej klientów bo jeśli kogoś obsługują to nie odbierają, trzeba do skutku, ja tak znalazłem salon gdzie mi przenieśli ale to w Krakowie.
 #955061  autor: pablo82
 09 paź 2017, 08:42
@Majek7 jeśli chcesz sobie zrobić wycieczkę z Radomia do Kielc, to w Galerii Echo na ul. Świętokrzyskiej 20 poziom 0 (zero) na wprost Tesco masz salon Play w którym mają simki do przenosin do RBM 7 na kartę. Ja tam już 2 numery z innych sieci przeniosłem do Redbulla na kartę by zrobić sobie DILa.
Ps. W tej galerii są 3 salony Play i w każdym mają te karty do RBM 7 na kartę. Także polecam tam wizytę dla osób z woj. Świętokrzyskiego i okolic.
 #955260  autor: Majek7
 10 paź 2017, 11:34
Próby kontaktu tel z salonami zawsze kończyły się fiaskiem, mówiła mi babeczka w jednym żeby napisać sms jutro/czwartek i jak odczytają to wówczas odpiszą, bo przy klientach nie odbierają tak jak pisaliście.

Jaki był czas mniej więcej przeniesienia z orange do redbulla 7 u Was? 3-4 dni? Bo do 22.10 mam obecny DIL i kończą się wychodzące :(
 #955571  autor: Majek7
 11 paź 2017, 23:11
Wczoraj dostałem smsa z salonu w M1 w Radomiu w odpowiedzi na moją wiadomość, by dali mi znać jak będą mieli karty sim do przenosin do RB7 i dziś udałem się w celu przeniesienia nru :D, udało się i teraz czekam, aż play go przeniesie (1 dzień tam powiedziałem, aby to trwało czyli ich minimum).

Potem wystarczy włożyć kartę do tel, podpiąć nr pod play24 i tam w jaki sposób aktywuje się bonusy za rejestrację w taryfie rbm 7 na kartę? Rozumiem że po aktywacji bonusow przenoszę nr w play24 do RBM na kartę 5 i tam już dobijam konto i biorę pakiet danych, potrzebny do aktywacji DIL ?
 #955574  autor: 3G
 11 paź 2017, 23:38
Pakietu nie bierzesz, bo będzie z doładowania. Poza tym tak jak piszesz tylko nie spiesz się - po każdej operacji bezpieczniej odczekać przynajmniej kilka godzin.
Bonus będzie do włączenia na Play24 tam gdzie są pakiety, można też włączyć go kodem USSD.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #955793  autor: AdamPolska
 12 paź 2017, 22:45
Witam! Ja natomiast bym się chciał zapytać, jak tam u Was jest z prędkościami tego LTE od RBM?
U mnie na początku było DL i UL na poziomie szczytowym 10-30Mbit/s (najszybciej) w nocy i około 3-8Mbit/s w dzień. Do domowego użytku to wystarczało w zupełności. Tylko podstawy typu strony WWW i YouTube. Zero torrentów, zero ściągania gigabajtów gier.

Przez ostatnie kilka miesięcy jednak dzieje się tak, że przykładowo o tej porze (ok. 21:00) mam DL i UL na poziomie co najwyżej stabilnego 0,2MBit/s z chwilowymi skokami do 1MBit/s. Pierwsze próby otwarcia strony dają błąd, dopiero po przeładowaniu się otwierają. Wskaźnik poziomu sygnału (który chyba też jest wrażliwy na zajętość sieci) spada z 5 kresek do 1 kreski. Nie ma znaczenia, jakiej anteny użyję. Nie ma znaczenia, jakie pasmo MHz wybiorę. Nie ma znaczenia użyty sprzęt. Nie ma znaczenia nadajnik. Nie ma znaczenia użyta karta. Pakiety i DIL włączone. Nie ma mowy o przekroczeniu limitu 100GB, ponieważ druga karta, która była w zwykłym telefonie, też tak słabo działa. Co bym nie zrobił, ciągle prędkość w "szczycie" oscyluje wokół tych 252kbit/s. Wychodzi na to, że mam 1/1000 prędkości, jaką ma użytkownik @3G w swojej obrazkowej stopce (ten obrazek powyżej) i jakąś 1/9 prędkości "lejka"...

Mnie to wygląda po prostu na zapchany BTS i ciekawi mnie, czy macie to samo? W sensie, że kiedyś było spoko, a teraz coraz częściej straszna lipa?

Nie chcę krakać, ale wygląda mi to na powolne "wygaszanie" DILa w RBM, bo wątpię, żeby nagle tylu heavy-klientów się zapisało tutaj (zresztą od tego mają te lejki)... Wcześniej YouTube w HD działało bez problemu, ale teraz każdy film mi się automatycznie przełącza na 144p, żeby się nie cięło.

Ja z RBM już korzystam jakiś czas i na karty wydałem już czterocyfrową sumę złotówek. Nawet do zwykłych telefonów (używanych okazjonalnie) kupiłem karty od RBM, więc klienta mają raczej spoko. Szkoda by była, gdyby zaczęli obcinać LTE zamiast iść do przodu z prędkościami...
 #955795  autor: grzesio0401
 12 paź 2017, 23:41
Od prawie dwóch lat korzystam. Na początku było lepiej, ale nie aż taka różnica. W godz. 18 - 21 najwolniej 2-3Mbit/s ale to też się potrafi zmienić z minuty na minutę i zależy od dnia. Poza tymi godzinami przeciętnie najczęściej 10-15Mbit/s, najszybciej pod 60Mbit/s. Ogólnie jak na razie siedzę na tym jako domowy, z tel stacjonarnego zrezygnowałem, nie wyciągałem więcej jak 6Mbit/s z linii tel. Modem ZTE MF823 + TpLink. Siła sygnału około 75dBm +- 5dBm(wg wskazania modemu) i nie zmienia się przy zmianach prędkości. Trochę jednak to 3Mbit/s pojawiające się wieczorami dokucza powoli, dopóki będzie za 5zł/mc i nie będzie gorzej z prędkościami będę na tym siedział, jak DIL lub RWK się skończy z ulgą odejdę do radiówki(z opinii sąsiadów podobno dobra) 20Mbit/s za 59zł. Mieszkam na wsi Między N. Sączem a Limanową, BTS - Wysokie. Domowego w T-Mobile chyba nie zaryzykuję, gdyby to chociaż była umowa na rok.
 #955797  autor: kolor100
 12 paź 2017, 23:46
To zależy od lokalizacji, ja miałem też takie liche prędkości, ale w czerwca 2016 roku Play włączyło nowe częstotliwości i teraz prawie nigdy nie spada poniżej 20 Mb/s, nawet w godzinach szczytu, (blokowisko z dostępem do neta z Vectry i światłowodu Orange). Może sprawdzisz jak t mobile działa, ludzie chwalą sobie w większości nową ofertę: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html

Obrazek
 #955799  autor: 3G
 13 paź 2017, 01:08
AdamPolska, moim zdaniem nie ma żadnego wygaszania DIL. U kilku znanych mi osób jak i u mnie prędkości są OK. Prędkość w stopce to akurat Plus, ale to wiesz... w nocy i w idealnych warunkach. Normalnie nie do osiągnięcia. W Playu mam stację za oknem i wieczorem takie prędkości jak w tym temacie - patrz mój wczorajszy post: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 9&start=60 A w nocy i rano zdarza się nawet 200 Mb/s na telefonie w agregacji trzypasmowej. Ale ja ten DIL mam tylko do testów, takie prędkości też raczej nie do praktycznego wykorzystania - choćby ze względu na dostępność routerów, poziom sygnału w miejscu odbioru, obciążenie bts-a, itp.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #955816  autor: bolek2004
 13 paź 2017, 09:57
Nie ma żadnego wygaszania. To jest internet mobilny i wszystko zależy od obciążenia nadajników itd. Dlatego u jednego będzie działać szybciej, u drugiego wolniej, wszystko zależy od lokalizacji.
 #955943  autor: Majek7
 14 paź 2017, 15:27
Panowie, jaki jest kod do zmiany taryfy z RBM7 MNP na RBM 5 na kartę? Przeniosłem numer, aktywowałem bonusy za rejestrację wczoraj i jak po podłączeniu do konta na play24 próbuję dziś (upłynęło 24h od aktywacji bonusów za rejestrację). Próbuję w przeglądarce wejść w zakładkę zmiany taryfy na numerze przeniesionym i takie coś otrzymuję, jak na screenie
Obrazek

Poczekać jeszcze do jutra i sprawdzić, czy trzeba będzie próbować zmienić taryfę na tę obsługującą DIL żeby przeszedł RWK kodem USSD? Jeżeli tak, poprosiłbym o info czy to jest specjalna kombinacja czy *111# i przeskoczenie jakoś po tym menu pomoże osiągnąć zamierzony cel.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

ps. prócz bonusów za rejestrację nic nie aktywowałem, dlatego dziwi mnie ten komunikat ze screena i brak opcji zmiany taryfy teraz.
  • Strona 84 z 193
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 193
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 193