DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 53
 #952895  autor: goral2099
 26 wrz 2017, 19:47
f0ku5isko: Było, minęło. Teraz nastały nowe, lepsze czasy. :)
 #952898  autor: f0ku5
 26 wrz 2017, 19:48
Tego sobie i wszystkim użytkownikom forum życzę :)
 #952900  autor: Morvius
 26 wrz 2017, 19:49
Jestem pełen optymizmu i chęci do pracy. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #952970  autor: babeo
 27 wrz 2017, 07:50
Aktualnie wszystko jest wyczyszczone. Nie zalegamy z żadnym zgłoszeniem.
 #953673  autor: Remington
 02 paź 2017, 08:40
Wątek został zablokowany, a nie usunięty. Od pół roku wypowiedzieli się w nim niemal tylko spamerzy. Świadczy to o braku zainteresowania nim ze strony normalnych użytkowników. Jeżeli zainteresowanie faktycznie jest, to można go odblokować, co niniejszym na próbę uczyniłem.
 #953856  autor: Mila89
 03 paź 2017, 11:29
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=4664 wątek istniejący od 2006 roku(11 lat) prawie 2000 odpowiedzi, jeden z chetniej czytanych... Remington zamknal bo uwaga "dopatrzyl sie spamowych linkow) to co robi Remington i Morvius w dziale HP to juz wola o pomste do nieba, 99% ich aktywnoscijest skupiona wokol HP @SirmarK apeluje o jakas kontrole Ps moze poprostu zgodnie z przeznaczeniem HP pozwolilibyscie na wrzucanie linkow? Co z tego ze prowadza do zewnatrznych stron? jak ktos szuka odpowiedzi to wlasnie dobrze ze dosteje linki

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #953865  autor: Morvius
 03 paź 2017, 12:44
Mila89 na jakiej podstawie oskarżasz mnie o zamykanie wątków w HP bezpodstawnie? Nie zamknąłem żadnego wątku w żadnym dziale od dobrych kilka msc. Co najwyżej zbanowałem i usunąłem posty spamerów. Podeprzyj swój zarzut bo jest dosyć poważny. Nie znasz tematu od kuchni, kilku z was dostało możliwość przekonania się na własnej skórze co to znaczy. Podtrzymuję dalej co pisałem już wcześniej, chętnych mądrali zapraszam do kontaktu jeśli są zainteresowani opiekowaniem się forum. :smt006


Edit. Przypomnę też, że zajmujemy się tym charytatywnie jako pasjonaci. Nie posiadamy żadnej umowy i nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Nawet smyczy czy kubka z logo firmy, nic. Bardzo łatwo jest mieć pretensje. Wdzięczności praktycznie wcale.

Klasyczny obserwator wątku.
 #953867  autor: Mila89
 03 paź 2017, 13:00
moze zle sie wyrazile, ty jestes prekursorem w zwalczaniu hp... http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=88519 to jest z lutego w kolejnych miesiacach lacznie pewnie do maja tez go regularnie czysciles... Fakt ze robicie cos "charytatywnie" nie oznacza ze mozecie robic co chcecie

Teraz na tapecie jest Remington, wysdtarczy wejsc do "kosza" zeby zobaczyc co wyrabia. Forum od dawna ma coraz mniejsza aktywnosc a jedyne watki gdzie ona jest w miare jako taka czyli hyde park sa zamykane. Dziwne ze z innych dzialow Remington nie usuwa tematow... nie ma tam spamu? czy moze nie zaglada
@Sirmark dal sobie spokoj z forum juz dawno dlatego robicie co chcecie

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #954075  autor: Remington
 04 paź 2017, 10:15
Mila89,
czy widziałeś co jest moderowane i jakie dyskusje są czyszczone? Nie widzisz, że to głównie użytkownicy nowi z bardzo małą liczbą wpisów i brakiem jakiekolwiek merytorycznej aktywności w wątkach związanych z tematyką tego portalu? Którzy więcej się tu nawet nie zalogują?

Tyle czasu jesteś aktywny na forum i zadziwia mnie Twoja naiwność. Nie dostrzegasz spamu? Chyba jako jeden z nielicznych, skoro w skrzynce otwartych zgłoszeń mieliśmy kilkadziesiąt dotyczących spamu, a na PW otrzymałem już kilka ciepłych słów o przeprowadzonych przeze mnie porządkach (przyznam, bardzo czasochłonnych). Mam nadzieję, że te osoby zechcą się i tu wypowiedzieć.

Niestety, to forum upodobali sobie spamerzy, traktujący je nie jako forum społeczności skupionej wokół tego portalu, tylko jako swoje narzędzie pracy. Mnożący konta tylko po to by nabijając licznik postów napisać nic nie wnoszącą wiadomość w stylu "Popieram poprzednika" lub wręcz wstawić kopie prawdziwych wpisów z innych forów, np. sprzed 10 lat, ale aby ostatecznie wrzucić linka (w treści posta lub w podpisie). Nie takiego linka, z którego skorzystasz Ty czy inni użytkownicy, lecz linki, które wyłapią wyszukiwarki i spozycjonują daną stronę internetową (głównie sklepy) lub opinię o jakimś zegarku (te niczym min. Nowak upodobali sobie spamerzy). Albo linki lub opinie będące odpowiedzią na pytanie zadane z innego konta tej samej osoby. Pełno jest tutaj tego.

Czyszczone są tylko konta i wpisy użytkowników, którzy zostali zarejestrowani tylko w tym celu by spamować. Bo to są sztuczne konta, niektóre nawet piszące z tych samych adresów IP (z rekordowego IP szedł spam z kilkunastu kont).

Widzisz jakąś wartość w ich wpisach w HP? A to przede wszystkim oni powodują ową "aktywność" w HP, o której piszesz.

Pierwszy przykład z brzegu: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 37&t=62796

Wątek założony przez osobę mającą dwa linki w podpisie (usunąłem go, więc teraz ich nie zobaczysz, ale uwierz na słowo), zupełnie nieaktywną później na forum. Wpisy osób aktywnych na forum kończą się 27 paź 2012, potem poza krótkim momentem w grudniu 2015 r. większość wpisów to martwe dusze, w wielu przypadkach spamujące linkami. Widać tylko linki usunięte z treści, usuniętych z podpisów nie widzisz, a też było ich tam dużo. I tak jest w wielu postach z HP.

Drugi przykład to wspomniany przez Ciebie wątek. Spójrz http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=1950 na tej stronie było 8 spamerskich linków. Wypowiedzi bez spamu i na temat - mniej więcej jedna-dwie na rok. Czyli poza spamerami, praktycznie nikt niezainteresowany. Można wątek odblokować jeśli ktoś faktycznie ma coś w nim do napisania.

A dlaczego HP? Akcja rodzi reakcję - to tam na potęgę ci spamerzy działają. Sporadycznie pojawia się spam w innych działach i też jest czyszczony. Bardzo w tym pomagają zgłoszenia od użytkowników. Link wrzucony przez użytkownika, który na forum jest dłużej, czy wykazał się jakąś aktywnością/wiedzą/zainteresowaniem tematyką tego portalu, jest bardziej wiarygodny niż kogoś kto ma konto nowe z kilkoma wpisami nie na temat lub wypowiedziami skopiowanymi z internetu.

HP to dodatek, to nie tam tętni życie tego forum. Spokojnie, HP nikt nie likwiduje i jeśli chcesz się wypowiedzieć w jakimś zablokowanym wątku, daj znać lub załóż nowy. Ciekawe czy zacznie się faktyczna dyskusja, czy znów pojawią się wpisy z kont, których nikt więcej nie użyje.

Jako moderatorzy stajemy przed różnymi wyzwaniami i dylematami, jak każdy też jesteśmy omylni. Np. jeden wątek upatrzony przez spamerów zamknąłem, ale po czyimś zainteresowaniu nim dałem mu szansę ponownie, choć aktywności dalej w nim nie widać. Drugi przykład, to jak potraktować wpisy pewnego dość aktywnego użytkownika, który widać ma wiedzę, pisze merytorycznie, ale wstawia dużo linków i wszystkie tylko do jednego sklepu internetowego. Nie jest spamerem, więc taką osobę tylko grzecznie prosimy itd.

Kończąc przypomnę tylko, że do wrzucania linków powstała Linkownia: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=89819, z której wcale spamerzy nie raczyli skorzystać. Nie to nie.
 #954081  autor: forum_tg
 04 paź 2017, 10:45
Czasami walka ze spamerstwem na początku nie jest łatwa, jest wręcz drastyczna (znam to z autopsji), ale jest ona potrzebna
Oczywiście nie popieram zamykania wielu tematów gdzie są, ale przede wszystkim za banowaniem spamerów.
Jeżeli nawet zostanie zamknięty temat który ma wiele linków, to zawsze można go otworzyć, jeżeli zostanie uznany za potrzebny i przez osoby które są długo na forum i się udzielają zaakceptowany wspólnie, ale niektóre nawet jak jest ogólne niezadowolenie powinny być zamknięte, żeby boty nie spamowały.

Nie ma sensu przywoływać za przykład jednego tematu, bo to może być tylko incydentalny przypadek, ale ważny jest ogół działania. A także profity długofalowe z tego idące.

przytoczony powyżej przykład: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=270
został ponownie odblokowany, więc każdy może sprawdzać go i zgłaszać ewentualny spam.
 #954095  autor: Morvius
 04 paź 2017, 11:38
Dla tego sugerowałem administracji wprowadzenie podczas rejestracji dodatkowej weryfikacji. Np. przepisz kod z obrazka czy zwykłe odhaczenie "nie jestem robotem". Poza tym dla mnie obowiązkowo powinno być poruszone w kwestii nowych userów, zablokowanie możliwości dodawania linków przez osoby, które nie uzyskają przynajmniej 150 wpisów. Wtedy posiadając jakiś status, ich aktywność jest zauważalna i są już po pewnym tutorialu jak korzystać ze społeczeństwa naszego forum.

Klasyczny obserwator wątku.
 #954096  autor: forum_tg
 04 paź 2017, 11:41
Też nie raz pisałem na forum o weryfikacji nowych userów, czyli wpisanie kodu lub inne dodatkowe "zadanie".
150 postów to sporo, ale ma to sens. Np. brak linów do 30 postów, lub obowiązkowa akceptacja postu przez Moda jeśli user nie ma 100 postów.

Trzeba walczyć bezwzględnie ze spamerami, boty można wyeliminować utrudnieniem rejestracji, a indywidualnych spamerów przez dodatkowe obostrzenia o których wspomnieliśmy.
To doprowadzi, że forum znów będzie fajnym forum dotyczącym telefonii a nie miejscem dla spamerów.
 #954097  autor: Morvius
 04 paź 2017, 11:51
Teraz tylko SirmarK musi się wypowiedzieć

Klasyczny obserwator wątku.
 #954114  autor: Remington
 04 paź 2017, 12:16
Ograniczenie wstawiania linków - trochę to ukróci, ale trzeba pamiętać, że linki spamerzy umieszczają też w profilu i podpisie, a część linków w treści jest wstawiana bez parsowania - w stylu "kupiłem w cośtam.com i tam są super niskie ceny, szybka przesyłka, miła obsługa i jeszcze voucher do tirówki dają", o marketingu szeptanym nie wspominając (ale do niego wystarczy moderacja).
 #954141  autor: forum_tg
 04 paź 2017, 13:20
A nie macie skryptu do sprawdzania podpisów? to wtedy też można by szybko wyeliminować ten proceder.

Ewentualnie zgłaszanie userów jako spamerów.

Piszcie do SirmarK żeby zapoznał się z naszymi postami i zareagował w walce o dobre imię forum Telepolis.pl
 #954151  autor: Morvius
 04 paź 2017, 13:44
Piszę już piszę, postulaty trafiają na jego biurka od kilku dni. O kilka rzeczy dla Was walczę, po zebraniu okaże się co z tego wyjdzie.

Klasyczny obserwator wątku.
 #954152  autor: Remington
 04 paź 2017, 13:45
"po-stu-lat" z samej nazwy określa po jakim czasie zostanie rozpatrzony ;).
 #954154  autor: Morvius
 04 paź 2017, 13:49
Rem jestem dobrej myśli. :) :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #954315  autor: cyanoone
 04 paź 2017, 22:05
Moim zdaniem na forum jest teraz dużo większy porządek niż był wcześniej. Wszelkie ograniczenia dla nowych zmniejszą ilość normalnych wpisów. Nikt nie poczeka kilku dni tylko zada pytanie na innym forum. Inne ograniczenia są do obejścia np. zamiast www.strona.pl będzie napisane strona pl.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
  • Strona 4 z 53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 53