DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #952170  autor: 7sekund
 22 wrz 2017, 14:11
Hej,
chciałem się poradzić u jakiego operatora byłoby najtaniej wziąć ofertę abonamentową z telefonem, tak żeby mieć no-limit ? Obecnie oba numery są w abonamencie Orange. Głownie chodzi o no-limit - połączenia i smsy na wszystkie sieci oraz stacjonarne (internet opcjonalnie też ale niekoniecznie). Jeśli chodzi o telefon to wystarczy jeden model.
 #952687  autor: 7sekund
 25 wrz 2017, 14:04
W Orange jeden numer za 40zł/m-c ,a drugi bezpłatnie za 0 zł tak jakby to był pre-paid i wszystkie opłaty według cennika. Czyli wychodzi że za dwa numery 40 zł ale w Orange na kartę można mieć no-limit za 30zł więc chciałbym coś koło tych 30zł płacić w abonamencie i mieć dodatkowo telefon.
Obecna umowa jest sprzed trzech lat, bo na tyle została zawarta.

A czy są oferty z telefonem bez rat gdzieś u jakiegoś operatora?
 #952698  autor: grzesk
 25 wrz 2017, 14:55
Telefon weź lepiej z wolnego rynku.

Co do oferty jak jesteś w Orange i jesteś z tej sieci zadowolony to może zerknij na NJU (firma córka Orange). Technicznie to samo a sporo taniej. Możesz mieć za 38 zł (29 zł + 9 zł) dwa numery i wszystko bez limitu i przez pierwsze pół roku 10 GB wspólnego internetu. Po pół roku 20 GB, po roku 25 GB a jak wytrzymasz 2 lata to 30 GB. Z tym że przez te dwa lata to z dwa razy zmienią jeszcze ofertę :-D. Aha ważne, że umowa na czas nieokreślony więc rezygnujesz kiedy chcesz i zmieniasz ofertę na inną kiedy chcesz jeśli pojawi się coś ciekawszego. Ja jeszcze czekam na przeniesienie numeru do nju i mam nadzieje, żę będzie dobrze. Siostra już jest i nie narzeka, ja mam jeden numer na kartę i też działa sprawnie.
 #952733  autor: 7sekund
 25 wrz 2017, 19:02
Hej grzesk , dzięki za podpowiedź. Z tego widzę że najlepsze będzie NJU mobile . Szkoda tylko, że nie ma ciekawej oferty z telefonem, bo kupując tak samemu to trzeba się liczyć z kosztem minimum 500 zł :-( . Wtedy nie trzeba się wiązać umową na dwa lata - to jedyny plus.

A czy siec NJU Mobile działa ok? Skoro to jest Orange to chyba na ich nadajnikach działa? Mam na myśli kwestie techniczne działania sieci.


Teraz sprawdziłem, że za te 29 zł nie ma rozmów na stacjonarne, które są płatne dodatkowo 10zł/m-c to trochę nieciekawie. Chyba będzie lepiej przejść z abonamentu Orange na pre-paid i mieć za 30zł nielimitowane rozmowy i SMSy, co prawda bez neta ale on nie jest taki istotny, a w razie czego za 35zł/m-c można mieć i neta w tym pakiecie.
 #952817  autor: grzesk
 26 wrz 2017, 13:55
@7sekund

Ja nigdzie nie pisałem o ofercie na kartę. Pisząc umowa miałem na myśli ofertę z rachunkiem a w tej są rozmowy na stacjonarne. Nawet w tej najtańszej wersji za 19 zł.
Te 10 zł w wersji na kartę to i tak jest maksimum jakie zapłacisz bo jak wykonasz jedną krótką rozmowę to zapłacisz tylko za nią a nie 10 zł.
Tak dla wyjaśnienia to lepiej wziąć ofertę z rachunkiem bo jest kilka różnic na plus wersji z rachunkiem a jak potrzebujesz no-limit to i tak byś płacił stałą opłatę na karcię tak jak na rachunku. Po drugie wersja z rachunkiem jest prawie tak komfortowa jak wersja na kartę bo nie masz długoterminowej umowy, zmieniasz ofertę kiedy chcesz, rozwiązujesz umowę kiedy chcesz, jeśli się zdarzy w jakimś miesiącu nie użyjesz telefonu to nie zapłacisz za ten miesiąc, jak zadzwonisz tylko raz, wyślesz tylko raz SMSa, raz tylko odbierzesz pocztę nie przekraczając 150 MB to zapłacisz tylko tyle ile wykorzystałeś a nie pełne 29 zł. Jedyne co to przy ewentualnych zmianach oferty musisz poczekać do końca okresu rozliczeniowego czyli maks 1 miesiąc a nie jak w ofercie na kartę praktycznie od razu.

Tak NJU działa na tej samej infrastrukturze co Orange czyli na własnych nadajnikach i na nadajnikach budowanych w ramach Networks! z T-Mobile.
 #961279  autor: birkut
 15 lis 2017, 21:25
cześć

Interesuje mnie ta oferta nju mobile w parze, mam tylko pytanie czy przy migracji z playa (jeden numer abo, drugi karta) można zachować numery?
 #961288  autor: Gregrin
 15 lis 2017, 23:10
Tylko ze w nju, oba numery trzeba chyba mieć zarejestrowane na jedna osobę. Wiec jeśli tak nie jest, to warto to uporządkować przed przeniesieniem. Cesja w play jest szybka i darmowa.
 #961377  autor: Violka
 16 lis 2017, 15:16
No właśnie nie ma, niestety. Ale ja polecam w Virgin, jeśli masz dwa numery, bo za ten drugi płacisz ok 10 zl i masz bez limitu. Ale najlepiej to zobaczyć w jakiejś http://telepolis.pl, najdokładniejszy chyba jest http://telepolis.pl.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, 10:22 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: spam
 #961396  autor: Karlos20
 16 lis 2017, 16:41
W tej sytuacji to albo a2mobile (9,90 x2 przy samych rozmowach) ewentualnie 2x po 19,90 przy no-limicie. Razem 39,80.
Jeszcze jest Plush Abo za 40 zł, ale miałem sygnały o źle rozliczanych fakturach. A ofertę też mają ciekawą, bo też no-limit minut/SMS/MMS + 10 GB szybkiego neta (paczka neta wzrasta wraz ze stażem).
Lekko tańsze jest nju, jeśli chodzi o pełny no-limit z netem 10 GB (wzrasta podwójnie po pół roku, 2,5x po roku i 3x po 2 latach), koszty to 38 zł (bazowe 29 zł + 9 zł za dodatkowy numer). Minus: net jest współdzielony na 2 numery, na numer przypadnie średnio 5 GB w pierwszych 6m.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #961488  autor: jahu
 17 lis 2017, 08:00
To ja podbije stawkę w zapytaniu:

A gdyby do tych 2 numerów no limit poszukiwać jeszcze internetu mobilnego który ma służyć w domu jako podstawowe łącze? Pomijając teraz jakość, zakładając minimalną ilość ok. 30 GB/mieś.

Ja mam pomysł taki: Nju + numer dodatkowy + dodatkowa karta z internetem 20GB/mieś. (29+9+19=57PLN). Na starcie 30GB do współdzielenia na telefonach i modemie "domowym" a w usłudze "Im dłużej, tym lepiej" docelowo po 2 latach łącznie 90 GB. (Gdy braknie zawsze można kupić usługę internet mobilny 40GB/mieś. - 29zł/mieś.)

Jakaś sensowna alternatywa koszt/efekt (niekoniecznie wszystko u jednego operatora ale byłoby super)?
 #961570  autor: Karlos20
 17 lis 2017, 14:41
jahu pisze:Ja mam pomysł taki: Nju + numer dodatkowy + dodatkowa karta z internetem 20GB/mieś. (29+9+19=57PLN). Na starcie 30GB do współdzielenia na telefonach i modemie "domowym" a w usłudze "Im dłużej, tym lepiej" docelowo po 2 latach łącznie 90 GB. (Gdy braknie zawsze można kupić usługę internet mobilny 40GB/mieś. - 29zł/mieś.)
To już lepiej zrobić tak:
> 29 zł z kartą główną + 9 zł za nr dodatkowy + 29 zł za 40 GB neta.
> Łącznie 67 zł. 10 GB współdzielone na smartfony. 40 GB na neta domowego. Więcej GB za staż w każdym przypadku.
Należy wspomnieć, że na smartfonach przy przekroczeniu pakietu jest 64 kbps lejka, na necie "domowym" lejek wynosi 1 mbps.
W przypadku dodatkowej karty do oferty głosowej z 20 GB za 19 zł, po przekroczeniu pakietu, na smartfonach lejek do 1 mbps zamiast 64 kbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥