DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #951665  autor: ankaa86
 20 wrz 2017, 17:32
Witam wszystkich.

Tak jak w tytule, chcę zakupić smartfon mojemu synowi. Aktualnie posiada on Huawei Y3, który to coraz częściej się zawiesza, zacina i większość gier na nim nie chodzi.

Na nowinkach elektronicznych nie znam się, to nie moja dziedzina. Dlatego poczytałam różne fora, rankingi i opinie, i wybrałam takie oto telefony:

1. Asus ZenFone 3 Max ZC520TL
2. Xiaomi Redmi 4X
3. Xiaomi Redmi Note 4

Nie wiem na który się zdecydować. Czy któryś z tych wyróżnia się znacznie na tle pozostałych?

Fundusz to 800 zł. Ewentualnie max do 1000 zł. Chodzi o Tel. nowy, ze sklepów stacjonarnych.

Urządzenie ma służyć do dzwonienia, pisania, oglądania filmików i grania, jak to u dzieciaków :roll:

Z góry dziękuję za pomoc.
 #951723  autor: Eragon
 20 wrz 2017, 20:59
Note 4 z nich najlepszy. Ale ma 5,5".
Dwa pozostałe na swoim poziomie są ( oczywiście z lekkim wskazaniem na Xiaomi).

:smt006
 #951727  autor: ankaa86
 20 wrz 2017, 21:14
Dzięki za podpowiedź.

Zamierzałam zakupić telefon w sklepie stacjonarnym typu rtv. Ale na forum polecają niektórzy ---wymoderowano-Remington---. Rzeczywiście jest tam taniej. Ale jak tam jest z gwarancją? Piszą, że 24 mies. Tylko w razie jakichkolwiek kłopotów ze sprzętem gdzie wtedy powinnam się zgłosić?
 #951731  autor: TomLee
 20 wrz 2017, 21:36
Moja córka zmieniła telefon na Xiomi 4a (z Samsunga s5) i jest zdziwiona, że telefon ten jest znacznie lepszy od poprzednika.
Samsunga S5 miała 2 lata. Musiałem ją namówić na ten telefon, ale jest bardzo zadowolona. Ostatnio spotkała się ze znajomym, on wyciąga telefon i okazało się, że też ma Redmi 4A :). Nabyłem w tej firmie 3 sztuki i śmigają.
 #951771  autor: FKS_91
 20 wrz 2017, 23:21
weź tego redmi note 4. Telefon wydajny z wmiare dobrym aparatem. Chyba najlepsza opcja.
 #951858  autor: ankaa86
 21 wrz 2017, 14:10
To doradźcie mi jeszcze, gdzie kupić. Chodzi mi o to, że stacjonarnie (sklepy typu saturn) są dużo droższe niż w internetowych. Ale jak to jest z gwarancją w zakupach internetowych? Gdzie udaję się w razie problemów ze sprzętem?
 #952006  autor: FKS_91
 21 wrz 2017, 20:41
Jeśli kupujesz telefon w sklepie internetowym np typu sferis i mieszkasz w mieście gdzie nie ma punktu stacjonarnego to wypełniasz formularz reklamacyjny i przesyłają Ci kuriera po telefonik (oczywiście na koszt sklepu) i potem Ci odsyłają sprawny.
 #952173  autor: WojtekB120
 22 wrz 2017, 14:14
Ja zawsze kupowałem telefony na allegro, ponieważ mają dużo niższe ceny (ale zawsze były to nowe telefonu) i nigdy nie miałem problemów z ich zwrotem a tym bardziej z dzialaniem
 #952229  autor: tattared
 22 wrz 2017, 19:10
Zasadniczo konsument decydujący się na zakup przez Internet ma takie same prawa co osoba nabywająca produkt w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo, masz prawo do zwrotu towaru w okresie 14 dni od jego odebrania bez podania przyczyny. Dlatego, jeżeli w sklepie Internetowym masz taniej, to nie obawiaj się. Lepiej jednak zawsze kupić u większych sprzedawców, jak euro, sferis, czy xkom.
 #952406  autor: FKS_91
 23 wrz 2017, 19:31
Nawet jeśli mieszkasz w mieście gdzie w sklepie stacjonarnym (np te wymienione wyżej) jest taka sama cena co w internetowym to również warto kupić telefon w internetowym z odbiorem osobistym w stacjonarnym. Bo zyskujesz właśnie to prawo oddania w ciągu 14 dni :)
 #952409  autor: Remington
 23 wrz 2017, 20:20
To zależy od regulaminu sklepu. Często jest tak, że wówczas nie jest to zakup internetowy, lecz "rezerwacja" towaru w sklepie i wtedy zakup jest "analogowy", więc bez prawa zwrotu.
 #952415  autor: vonski
 23 wrz 2017, 21:25
Generalnie to ktoś powinien w końcu zrobić z tym porządek. Bo niektóre sklepy kombinują strasznie

Tapatalk @ Galaxy S7
 #952442  autor: ankaa86
 24 wrz 2017, 09:52
Dziękuję wam wszystkim za pomoc. Poczytałam, poszukałam i znalazłam to, czego szukałam. Jeszcze raz wielkie dzięki.
 #952468  autor: Kozik_7X
 24 wrz 2017, 12:13
ankaa86 pisze:Dziękuję wam wszystkim za pomoc. Poczytałam, poszukałam i znalazłam to, czego szukałam.
Co ostatecznie wybrałaś? Oczywiście jeśli to nie tajemnica.. :smt006
 #952512  autor: ankaa86
 24 wrz 2017, 15:20
Oczywiście można :wink:

Zdecydowanie Xiaomi. Przemawia do mnie Note 4, jednak dla dziecka może być za duży i nieporęczny, tak więc będzie 4X. Ale jutro w sklepie podejmiemy ostateczną decyzję, syn weźmie w dłonie oba modele i się przekonamy.
 #952536  autor: Eragon
 24 wrz 2017, 18:46
Zdaj relację :)

:smt006