DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #952341  autor: NotYet
 23 wrz 2017, 13:04
Po kilku latach w Play nadszedł czas na zmianę operatora. Ostatnimi czasy strasznie świruje zasięg i jest to dla mnie uciążliwe. Interesują mnie oferty nolimit z trzech sieci Plus + Plush, Orange + Nju, T-Mobile. Którego z wymienionych operatorów możecie polecić z własnych doświadczeń?
 #952345  autor: forum_tg
 23 wrz 2017, 13:10
korzystam aktualnie z Play i Orange. miałem też okazje korzystać z T Mobile i Plusa. Co do jakości rozmów nie było źle (porównywalnie), ale co do internetu, to muszę przyznać że Orange bije ich na głowę (sprawdzone w różnych miejscach w kraju czy podczas podróży). T Mobile i Plusa miałem jako dodatkowe karty do sprawdzenia "jak działają". Play i Orange do codziennego użytku. Do internetu mobilnego tylko Orange (teraz mam Grunwalnda z bardzo długim okresem ważności - doładowanie w odpowiednim momencie + sumowanie okresów ważności)
 #952346  autor: Ruben
 23 wrz 2017, 13:13
@NotYet,
powinieneś zacząć od sprawdzenia zasięgu i jakości działania u tych operatorów w miejscu, gdzie będziesz najwięcej przebywał. Inaczej może się okazać, że podobnie jak w Play będziesz niezadowolony.
Natomiast jeżeli chodzi o ofertę, to ja wybierałbym między Plushem a nju z powodu umów na czas nieokreślony.
 #952348  autor: NotYet
 23 wrz 2017, 13:24
Zasięg będę miał dobry w każdej sieci, bo jest to centrum wojewódzkiego miasta i się już mniej więcej orientowałem. Bardziej zależy mi na zasięgu ogólnopolskim w czasie podróżowania. Ofertę chciałbym wziąć na kartę, nie brać żadnych umów, nawet na czas nieokreślony.
 #952350  autor: habish
 23 wrz 2017, 13:31
Najlepszym testem będzie przeniesienie numeru.
Potestuj przez jakiś czas i sam oceń, zmienić operatora w ofercie na kartę możesz w kilka chwil.
 #952361  autor: adacomp
 23 wrz 2017, 13:56
Jeśli masz dobry zasięg sieci Plus to polecam a2mobile - zasięg Plus+Aero2.
No-limit wychodzi najtaniej w różnych konfiguracjach + internet pow.15GB masz też no-limit - lejek 0,5Mbit/s.
 #952367  autor: cyanoone
 23 wrz 2017, 14:17
Jeśli zasięg Plusa to ja polecę Lajt Mobile. Tylko najlepiej mieć konto w banku na siebie do rejestracji numeru. Pierwsze doładowanie przelewem jest premiowane +50%. W oferecie jest pakiet za niecałe 20 zł z pełnym no limitem i 10 GB. Uwzględniając jednak bonus +50% rzeczywista cena pakietu wynosi nieco ponad 13 zł ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #952373  autor: iphoneski
 23 wrz 2017, 14:43
Moim zdaniem Plush, tam za 25 zł masz 10 gb i No limit na wszystko. Nie pakuj się w żadne A2. Lejek po 15 gb fajnie, ale kolega zapomniał wspomnieć, że pierwszy lejek masz po 5 gb. Zwolni ci do 3 mega, po 10 do 1, dopiero po 15 masz 512. No i brak hd voice. Co do play, ja ustawiłem zasięg play na sztywno i mam spokój ze zmianami sieci, jak jestem na jakiejś wsi to dopiero wtedy ustawiam albo na automat, albo wtedy zaznaczam sobie jakąś inną sieć. Spróbuj może narazie tak, jak nic nie da to wtedy, moim zdaniem Plush. S plushu możesz mieć wszystko nawet za 20 zł, wystarczy włączyć promo 5 doładowanie gratis.
 #952378  autor: Remington
 23 wrz 2017, 14:56
Ja również ofertowo polecam Plusha, choć wszystko zależy od zasięgu. Oprócz 20pln/miesiąc (tyle wychodzi z 5. doładowaniem gratis) często mają promocje z 30-50% bonusem oraz za pierwsze doładowanie 40%. Na minus słaby BOK telefoniczny (dużo lepszy przez internet), konieczność uprzedniej rejestracji w większości promocji oraz dość często potrzeba złożenia reklamacji gdy promocja nie zadziała.
 #952382  autor: Cobretti
 23 wrz 2017, 15:42
NotYet pisze:Po kilku latach w Play nadszedł czas na zmianę operatora. Ostatnimi czasy strasznie świruje zasięg i jest to dla mnie uciążliwe. Interesują mnie oferty nolimit z trzech sieci Plus + Plush, Orange + Nju, T-Mobile. Którego z wymienionych operatorów możecie polecić z własnych doświadczeń?
Przerabiałem wszystkich. Zostałem przy dwóch, Orange z taryfą OFNK jako podstawa i jako zapas nowy plush.
To moim zdaniem jedyne warte rozważenia sieci.
Dlaczego nie T-mobile - tam same ograniczenia albo regulaminowe albo polityka nie wpuszczania prepaidów do usług typu volte,vowifi itp., Do tego zachłanna polityka właczania dziwnych niechcianych usług i kasowania za nie (bezpieczny internet).
Play to wiadomo takie pół mvno które i tak za niedługo będzie jechać na Orange, ogólnie miałeś to wiesz:-)
MVNO - nie, po co ci pośrednik do tego co możesz mieć bezpośrednio? Nic rewelacyjnego nie proponują.
Tak więc albo Orange (droższe ale ma dużo gęstszą sieć N! i dość szybko się rozwija)
albo plus, tu sieć uboższa i w "lekkim" letargu. Poprostu plus się nie spieszy z niczym :lol:
Bardzo dobra oferta "nowy plush na kartę" 25zł/no limit+MMS+10GB.
 #952407  autor: surface123
 23 wrz 2017, 19:39
cyanoone pisze:Pierwsze doładowanie przelewem jest premiowane +50%. W oferecie Lajt Mobile jest pakiet za niecałe 20 zł z pełnym no limitem i 10 GB. Uwzględniając jednak bonus +50% rzeczywista cena pakietu wynosi nieco ponad 13 zł ;)
Gdzie o tym piszą że pierwsze doładowanie jest premiowane 50 % GRATIS ??

I widzę aktywacja - 19 zł... ehhhh
 #952439  autor: antekwars
 24 wrz 2017, 08:55
surface123 pisze:
cyanoone pisze:Pierwsze doładowanie przelewem jest premiowane +50%. W oferecie Lajt Mobile jest pakiet za niecałe 20 zł z pełnym no limitem i 10 GB. Uwzględniając jednak bonus +50% rzeczywista cena pakietu wynosi nieco ponad 13 zł ;)
Gdzie o tym piszą że pierwsze doładowanie jest premiowane 50 % GRATIS ??

I widzę aktywacja - 19 zł... ehhhh
Jak w ofercie na kartę może być aktywacja 19 zł patrz na kartę ofertę a nie na abonament patrzysz.
 #952448  autor: surface123
 24 wrz 2017, 10:56
Ok, może pomieszała mi się aktywacja abonament-karta

Ale gdzie jest informacja o pierwszym doładowaniu + bonus 50 % ?

Jedyne co widziałem to kiedyś dawali + 50% ale to za doładowanie i rejestrację numeru na kartę
( podczas akcji rejestracji )

https://lajtmobile.pl/rejestracja-numeru/65

Jak to się ma do przenoszonego numeru ? Może działa ale chyba tylko dla nowej startówki ?

"
2. Niniejsza Promocja skierowana jest do osób posiadających Starter lajt mobile, którzy dokonają rejestracji numeru/numerów na kartę w sieci lajt mobile przez dedykowany formularz rejestracyjny dostępny pod adresem: https://www.lajtmobile.pl/rejestracja_prepaid, zwanych dalej "Użytkownikami".
................
4. Rejestracja może być dokonana tylko na Nowym Numerze
"
 #952457  autor: cyanoone
 24 wrz 2017, 11:28
Trzeba by do nich napisać. Ja przy przeniesieniu musiałem rejestrować u nich jeszcze raz i dostałem bonus (wtedy 100%).

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #952459  autor: surface123
 24 wrz 2017, 11:35
Ciekawe jak teraz jest, 100% bonus byłby idealny, teraz juz tylko 50 % o ile dadzą po przeniesiu :/

Kiedy to robiłeś ?

Do innych opów całe dane rejestracyjne przechodzą po przenosinach...
 #952576  autor: cyanoone
 24 wrz 2017, 21:01
w lutym. No właśnie nie wiem czemu musiałem rejestrować. Numer był zarejestrowany w Orange.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #952833  autor: Violka
 26 wrz 2017, 14:48
Ja czasami mam wrażenie, że umowy dla nowych klientów są lepsze niż dla starych czy przenoszących numer. Nawet patrząc po http://telepolis.pl opłaca się podpisać nową umowę. Teraz dla http://telepolis.pl jest jakiś domowy za 20 zł
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, 10:24 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: spam