DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #952048  autor: Jaakko
 22 wrz 2017, 02:05
Cześć!

Jestem szczęśliwym (lub byłem szczęśliwy) posiadaczem Xiaomi Redmi Note 2. Niestety aktualnie telefon już lubi spowolnić przy 3 okienkach messengera (napisany tekst pojawia się z opóźnieniem 2-3 sekundowym), a w samochodzie w częstych trasach używam Yanosika z nawigacją, spotify dla muzyki no i rozmowy na zestawie głośnomówiącym przez radio. Niestety gdy ktoś zadzwoni, telefon często się zawiesza, jakby dla niego było już za dużo.

Telefon był czyszczony do zera już kilkukrotnie, początkowo jest ok, a później wszystko znów spowalnia.

Czas na nowy telefon. Mój wybór padł na Xiaomi Redmi Note 4 wersja 4/64 z ibuygou. Serwis we Wrocławiu, cena ok. 720zł, magazyn EU. Z drugiej strony waham się nad Note 4 3/32 od Sferis za takie same pieniądze, ale większy spokój z gwarancją. Jednakże ten telefon jest już jakiś czas na rynku, a przez to szybciej się zestarzeje. Zależy mi na wydajności i płynnym działaniu kilku aplikacji jednocześnie (mail, dokumenty google, nawigacja, spotify itp.). Czy odczuje dużą różnicę między 4gb, a 3gb RAMu? 4gb wydaje mi się bardziej przyszłościowe i bardziej użyteczne w przypadku wielozadaniowości.

A może polecicie coś innego? Przestałem śledzić rynek telefonów, przez te 2 lata Note 2 sprawdzał się idealnie, zwłaszcza, że kosztował mnie 600zł.

Pozdrawiam!
 #952054  autor: vonski
 22 wrz 2017, 08:04
Jak to mówią RAMu nigdy za wiele. A kupisz coś z 4GB w tej cenie? Bo jakoś mi nic do głowy nie przychodzi...
 #952090  autor: Eragon
 22 wrz 2017, 11:11
A do RN2 wgrywałeś MIUI Polska ?
XRN4 ogólnie jest dobrym wyborem.
Porównaj go sobie ewentualnie z Xiaomi Mi5X.

:smt006
 #952193  autor: Jaakko
 22 wrz 2017, 15:32
Za 720zł kupię XRN4 4GB/64GB na ibuygou, wersję EU z magazynu EU. Więc jest to osiągalne.

Dołożyć w sumie mogę, nie wiem czy chce, jeśli będzie to coś konkretnego to mogę to wziąć pod uwagę.

Mój RN2 też jest z ibuygou, instalowałem na nim Miui Polska, a jak później Xiaomi wylądowało na naszym rynku, przeniosłem się na Globala z automatycznymi aktualizacjami.
 #952311  autor: ichris
 23 wrz 2017, 11:06
Mam wersję 3GB/32GB i jest spoko. Nie odczuwam braku RAM-u. Rzadko przekraczam 70% zajętości...
 #952338  autor: tattared
 23 wrz 2017, 12:59
To prawda, że dodatkowy 1GB RAM nie dokuczałby Ci bynajmniej, ale nie sądzę, abyś decydując się na wersję 3/32 odczuwał jakikolwiek dyskomfort przy codziennym użytkowaniu. Na pokładzie będziesz mieć Qualcomm Snapdragon 625 - 8 rdzeni taktowanych 2,00 GHz, a Androida na pewno od razu podniesiesz sobie do 7.0, który jest jeszcze bardziej przyjazny dla pamięci operacyjnej.
 #952483  autor: seba1976
 24 wrz 2017, 14:19
Jaakko pisze:Za 720zł kupię XRN4 4GB/64GB na ibuygou, wersję EU z magazynu EU. Więc jest to osiągalne.

Dołożyć w sumie mogę, nie wiem czy chce, jeśli będzie to coś konkretnego to mogę to wziąć pod uwagę.

Mój RN2 też jest z ibuygou, instalowałem na nim Miui Polska, a jak później Xiaomi wylądowało na naszym rynku, przeniosłem się na Globala z automatycznymi aktualizacjami.
3/32 prawie wszędzie wychodzi ci taniej niż 700 http://telepolis.pl a też mógłbyś znaleźć 4/64 gdzieniegdzie trochę taniej http://telepolis.pl
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, 10:25 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: spam
 #952711  autor: Violka
 25 wrz 2017, 16:11
A nie lepiej wrzucić w jakąś http://telepolis.pl ? Oczywiście wcześniej określić co chcemy i czego potrzebujemy.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, 10:25 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: spam