DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 9 z 73
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 73
 #952053  autor: matek451
 22 wrz 2017, 07:33
Jakie rozkręcanie , jakie testowanie/ Klient bierze toto od CP i ma mu działać. Zachwalasz coś czego specyfikacji nie znasz. Krytykujesz polski CPE LTE z Tych bo producent nie podaje CPU, Mikrotika bo stary . Tu nie znasz żadnych danych, CPU, modemu a nawet chińskiego producenta i wszystko jest OK i super bo sobie pasmo możesz w nim wybrać i nawet ma antenę zmienić.. No i klient najlepiej jak zapłaci 520 zł rat z góry to sobie będzie mógł za 250 zł legalnie wymienić tą pseudo anteną w ODU za kolejne 250 zł.. Koszt 770 zł i jaki jest sens wzięcia urządzenia, które od razu trzeba ulepszyć? Ideą CPE LTE jest zintegrowanie anteny z modemem, dodanie dodatkowej temu przeczy. Co ty się obawiasz o Play i co zaoferuje? Podobnie z T-mobile, nikt nie zna ich planów i cen w sprawie takich CPE LTE. Istotne jest ze w ofercie mogą mieć zaawansowany sprzęt z LTE-A, spełniający wymogi ich sieci LTE/3G. Oferowany zabytek CP to przy nim elektrośmieć i nic tego nie zmieni. No i jak zawsze wycieczka do DIL w RBM. Oferta T-mobile jest na tyle atrakcyjna ze polecam ją wielu użytkownikom, tym bardziej że 30 dniowy czas na testy pozwala w konkretnej lokalizacji sprawdzić ją dokładnie.
 #952081  autor: Graffik87
 22 wrz 2017, 10:32
Bez routera wychodzi 35 zł za 60 mb. Ale niestety samej karty nie dostaniemy i trzeba też płacić za sprzęt. Umowa na 2 lata też zbytnio nie zachęca. Może się okazać że przez pierwsze 30 dni będzie super śmigać a później zwolni do minimum. Ryzyk fizyk
 #952117  autor: Kryniczanin
 22 wrz 2017, 12:19
Z tym może być problem.

Orange ma swoje problemy a także romans z Play. Plus podobnie, Play ma potrzebę budowania sieci.

Tylko T ma garstkę klientów i perspektywę spadku ruchu przez odejście Play.
 #952195  autor: torawa
 22 wrz 2017, 15:45
matek451 pisze:Konsultanci T-mobile informują klientów jaka prędkość jest do uzyskania w konkretnej lokalizacji, z reguły informują że do 20Mb/s.
Bo chcą mieć jak najmniej rezygnacji w 30 dni.
matek451 pisze:Oferta jest nowa, ruch sieciowy w T-Mobile póki co zdecydowanie najmniejszy. Czas pokaże jak to będzie w przyszłości.
Przecież to było przerabiane u konkurencji (nie tylko komórkowej), "nadajniki" zapychały się w 1-3 miesiące. Będą mieć rekordowy ruch na 1 osobę, kilka (-dziesiąt?) razy więcej niż u konkurencji, a dzięki temu kilka razy mniej pieniędzy z nadajnika.

Na szczęście jest "lejek": 30 DNI NA PRÓBĘ, co z "moich" nadajników usunie 99% chętnych, a z typowych 90%. Jedynie zostaną zmasakrowane te nieliczne pozwalające na te 60 Mb/s, tu szybko zejdzie z 60 na 5 Mb/s. Kwestia co na to Orange (na ile pasmo jest wspólne)?
PS. lejek 16 kbps z RŚUT mało pomoże, bo trzeba cudu by się na niego załapać (szczególnie na przeciążonym nadajniku).
Aircod pisze:Czasami w godzinach wieczornych spadnie do 48-50Mbps, ale tak trzyma się umownych 60 :)
Czy wiesz, że umowa jest na 2 lata i że takich jak ty zmieści się czterech na średnim nadajniku 1800?

U mnie to wyglądało tak (wieczorami):
-Play na początku "ogromne" szybkości 3 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Orange i T-M, 15 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Plus 20 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s.
 #952218  autor: Aircod
 22 wrz 2017, 18:25
Nie mieszkam w dużej aglomeracji, żeby doszło do tak drastycznych spadków. Bardzo dużo osób korzysta w okolicy z internetu mobilnego i większość osiąga podobne wyniki co ja. Internet mobilny to ryzyko na terenach miejskich, gdzie jest duże skupisko ludzi.
 #952223  autor: JFK2016
 22 wrz 2017, 18:47
matek451 pisze:Jakie rozkręcanie , jakie testowanie/ Klient bierze toto od CP i ma mu działać.
Dokładnie tak się dzieje przy dobrze sprawdzonym zasięgu.
matek451 pisze:Krytykujesz polski CPE LTE z Tych bo producent nie podaje CPU, Mikrotika bo stary .
Krytykuję badziew-tu mam na myśli RouterBOARD SXT LTE, którego zastosowane CPU testowałem wiele razy (50Mbps to dla niego wyzwanie przy dłuższym obciążeniu i wielu sesjach, do tego Mikrotik to bdb system oferujący olbrzymie możliwości, Huawei/produkty grupy CP przy nim to "mizeria", ale do pracy jako modem dają radę, poza tym dysponują mocą obliczeniową z zapasem [co prawda nie znam specyfikacji CPU ODU-IDU, ale nie widziałem w sieci by sprzęt przy max. speedach sprawiał problemy]), natomiast co do "polskiego" CPE to mogę się uśmiać-nie ma polskiej elektroniki w masowym użyciu, jeżeliby użyto jakiegoś Qualcomm[min. 500MHz] i min. 64MB RAM, to OK.
matek451 pisze: No i klient najlepiej jak zapłaci 520 zł rat z góry to sobie będzie mógł za 250 zł legalnie wymienić tą pseudo anteną w ODU za kolejne 250 zł.. Koszt 770 zł i jaki jest sens wzięcia urządzenia, które od razu trzeba ulepszyć?
Bardzo duży gdy mamy dom wykończony po budowie/remoncie, jesteśmy pewni zasięgu, mamy instalację DVB-S/DVB-T i nie chcemy/nie możemy dokonywać kolejnego rozciągania przewodów, poza tym sytuacja się dynamicznie zmienia-wcześniej nie było tego typu produktów Huawei, były markowe innych producentów w cenie 1500-2500 tys. złotych. Można było korzystać ze składaków na Mikrotiku i innych platformach (sam wiele razy polecałem http://www.technologic.pl/p468,easybrid ... 5hpnd.html). Sprzęt doczekał się gotowych adapterów od https://yagi.pl/zestaw-wzmacniajacy-do- ... ile-orange, także musiało być takie zainteresowanie rynku, a cena w wyniku konkurencji tylko patrzeć jak spadnie.
Kryniczanin pisze: Orange ma swoje problemy a także romans z Play. Plus podobnie, Play ma potrzebę budowania sieci.

Tylko T ma garstkę klientów i perspektywę spadku ruchu przez odejście Play.
+1 . Rynek jest nasycony i trudno zdobyć nowego klienta, z kolei ceny pasma nie pozwalają na wyniszczającą wojnę cenową (T-Mobile wspaniale wypunktował nieprzemyślaną podwyżkę cen usług data Orange...).
torawa pisze: U mnie to wyglądało tak (wieczorami):
-Play na początku "ogromne" szybkości 3 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Orange i T-M, 15 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Plus 20 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s.
Nie wiesz o czym piszesz (chcesz pokazać jak to działa to pokaż statusy sprzętu), nie ma takiej opcji , tak drastyczne sytuacje zdarzają się lokalnie gdy są jakieś koncerty, imprezy sportowe ...etc. Z internetu "mobilnego" w dużym mieście/poza nim korzystam od 10-lat. Przy takich parametrach
Kod: Zaznacz cały
 Nazwa urządzenia:	E5577Cs-321
Numer seryjny:	D2LDU15C140
IMEI:	867262026
IMSI:	26001150003
ICCID:	89480115132853
Mój numer:	Nieznane
Wersja sprzętu modemu:	CL1E5573SM11
Wersja oprogramowania modemu:	21.316.01.01.778
Wersja interfejsu WWW:	17.100.11.00.03-Mod1.3.2
Adres MAC LAN:	74:A5:28:49:18:C3
Adres IP WAN:	46.77...
DNS 1 / DNS 2:	212.2.96.53 / 212.2.96.54
RSSI:	-63dBm
RSRP:	-91dBm
RSRQ:	-12dB
SINR:	-3dB
LAC (hex/dec):	8189 / 33161
Cell ID (hex/dec):	0785B01 / 7887617
PCI:	276
Band:	B3
EARFCN (Down/Up):	1300 / 19300
Frequency (Down/Up):	1815.0 / 1720.0 MHz
Bandwidth (Down/Up):	20 / 20 MHz 
, osiągam takie transfery Obrazek, w T-Mobile jak testowałem tą sieć w minionym roku to miałem wyższe transfery w HSPA+DC przy sygnale -80dB, a teraz są już uzbrojone stacje w LTE2600, ogólnie u konkurencji Plusa jest szybciej w Łodzi 2-3 razy.
 #952306  autor: iphoneski
 23 wrz 2017, 10:19
Aircod pisze:Nie mieszkam w dużej aglomeracji, żeby doszło do tak drastycznych spadków. Bardzo dużo osób korzysta w okolicy z internetu mobilnego i większość osiąga podobne wyniki co ja. Internet mobilny to ryzyko na terenach miejskich, gdzie jest duże skupisko ludzi.
Ale z kolei w miastach mało kto interesuje się internetem mobilnym. W mieście masz kablówki typu Upc, są dostawcy osiedlowi, są światłowody. W małych miejscowościach jest mniej ludzi, ale co za tym idzie mniej nadajników, nie ma też tylu dobrych ofert stacjonarnych, dlatego ludzie rzucają się teraz na ofertę t-mobile.
 #952307  autor: adziu82
 23 wrz 2017, 10:27
@iphoneski, od prawie dwóch lat mam mobilny internet w Orange, i 40 Mb/s jak było tak jest.
Nic nie zwolniło, ale na to nie ma reguły. Mieszkam 6km od niemieckiej granicy, nadajników mało, a do tego jestem w samym środku ,,białej plamy" zasięg z anteny do mobilnego internetu jest w miarę, ale na telefon już słaby, a już nie mówię gdzie są bloki, tam to już tragedia.
Z telefonem i głowa za oknem trzeba być, aby pogadać.

RawStyle
 #952313  autor: Kryniczanin
 23 wrz 2017, 11:22
Spadek będzie.

Już to przerabiałem z T.

Rok 2014 odpalenie u mnie UMTS 900 maj v max 16mb/s dl w szczycie, pół roku później 8mb/s dl następne pół roku 4mb/s dl. Zima 2015/6 0,2 mb/s dl.

W tej chwili mam przez 70% doby około 19mb/s dl. Jednak między 19 a 22 są spadki nawet do 4mb/s. Zależy od dnia.

W ciągu 8 dni przetransferowałem około 150gb na razie nic nie ograniczono.
 #952322  autor: pakierhakierxd
 23 wrz 2017, 12:10
W Playu też są czasem spadki ale YouTube i przeglądanie neta ok działa raz jest 20 raz 30 raz 2 a raz 10, ogólnie to zazwyczaj jest szybszy od stacjonarnego, tylko mam słaby router i ogranicza dwr 116 +e3372, ten z tm za 1zl jest 4x lepszy

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #952328  autor: iphoneski
 23 wrz 2017, 12:33
adziu82 pisze:@iphoneski, od prawie dwóch lat mam mobilny internet w Orange, i 40 Mb/s jak było tak jest.
Nic nie zwolniło, ale na to nie ma reguły. Mieszkam 6km od niemieckiej granicy, nadajników mało, a do tego jestem w samym środku ,,białej plamy" zasięg z anteny do mobilnego internetu jest w miarę, ale na telefon już słaby, a już nie mówię gdzie są bloki, tam to już tragedia.
Z telefonem i głowa za oknem trzeba być, aby pogadać.
Dużo właśnie zależy od miejsca, na moim Internecie z plusa, który jeszcze będę miał przez kilka miesięcy w bardziej odludnych miejscach miałem kiedyś 30, teraz często nie przekraczam 12 Mb/s. W miastach z tego Internetu jestem w stanie wyciągnąć setkę, ale tutaj są kablówki i światłowody, więc nikt nie zawraca sobie głowy mobilnym. Zauważ, że Orange nie ma takich ofert nielimitowanych jak plus i teraz T-Mobile, więc możesz mieć stałe prędkości przez tyle czasu, a poza tym Orange przez te lata na pewno coś zrobiło, może dodali nowe Pasma, a może gdzieś dalej postawili inny nadajnik, który odciążył twój, dlatego nie odczuwasz spadków.
 #952337  autor: matek451
 23 wrz 2017, 12:57
A od kiedy Plus ma nielimitowany LTE bez FUP ? http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... tart=10005 W najdroższych taryfach około 200GB a potem jak BDI aero2 lub jeszcze gorzej czyli 32Kb/s. Orange ma teraz 250GB na maksa potem 1Mb/s +noce poza limitem w abonamencie. Oczywiście też lejek techniczny no i kosmiczne ceny. A co do prędkości na T-mobile to z tym bywa różnie , nawet LTE800 już w niektórych lokalizacjach się zapycha http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3380267.html . Oferta jest nowa, tania więc należy spodziewać się napływu klientów. Opcja do 20Mb/s więc nawet realne kilka Mb/s jest zgodne z umową.
 #952340  autor: Realista72
 23 wrz 2017, 13:02
Właśnie skończył mi sie okres rozliczeniowy i za ostatni miesiąc zuzylem 460GB i miałem przycieta prędkość do 20Mb/s więc nie gadaj głupot bo FUP w plusie nie jest już tak drastyczny. A tak dla jasności mam taryfe 80GB w smartdomie i nigdy od kiedy posiadam ten internet (po mimo pobierania dużej ilości danych) nie spotkał mnie lejek żeby sie nie dało korzystać. Internet jak najbardziej polecam a bts potrafi zwolnić do 15Mb/s w godzinach szczytu więc jest przeciazony a ja wieczorami mało nie używam.
 #952347  autor: matek451
 23 wrz 2017, 13:15
Ja nie opowiadam głupstw tylko podałem linka do forum Plusa. Tam wypowiadają się inni użytkownicy Plusa i uważasz że kłamią lub są mniej wiarygodni od ciebie? To że ty pobrałeś tyle nie znaczy że Plus innym nie przycina wcześniej. Brak jasnych zasad FUP temu służy.
 #952352  autor: iphoneski
 23 wrz 2017, 13:36
matek451 znam przypadki, gdzie ludzie po 700 GB wykręcali z tego Internetu i nie dostawali przycięcia. Wystarczało tylko przestawiać antenę kierunkową na mniej obciążony nadajniki, albo ściągać duże pliki nocami. Ale nie zmienia to faktu, że nie jest on nielimitowany. Teraz już się tak chyba nie da, zbyt zawalony nadajniki.
  • Strona 9 z 73
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 73
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 73