DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 8 z 73
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 73
 #951784  autor: adziu82
 21 wrz 2017, 08:02
Panowie, szwagier wziął na prośbę internet. Ale zapłacił 21zl kurierowi. 1zl za ruter, a jak twierdzi, 20 zł jest pierwsza rata za ruter.
A czy to nie jest wliczone w abonament 55 zł, bo tą opcję wziął.

RawStyle
 #951791  autor: matek451
 21 wrz 2017, 08:34
BTS Networks Wolica jest odległy o około 3km od ciebie. działa na nim LTE1800Networks i LTE800T-Mobile. Trudno powiedzieć z którym pasmem łączysz się na modemie i jakie masz parametry sygnału. Jeśli to E3372 z T-Mobile to pewnie w wersji zwykłej. Dla tej wersji do wymuszania pasm LTE uzywa się programów Topnetinfo lub MDMA. możesz poczekać na B525 od T-Mobile i sprawdzić działanie LTe1800, LTE800 i LTE-A1800+800. Do tego celu służy aplikacja na telefonie z android.
 #951795  autor: piotrzet
 21 wrz 2017, 08:49
adziu82 pisze:Panowie, szwagier wziął na prośbę internet. Ale zapłacił 21zl kurierowi. 1zl za ruter, a jak twierdzi, 20 zł jest pierwsza rata za ruter.
A czy to nie jest wliczone w abonament 55 zł, bo tą opcję wziął.
Nie rata 1 jest 1 zł tu pewnie miał opłatę za przesyłkę innej opcji nie ma

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951818  autor: iphoneski
 21 wrz 2017, 11:06
piotrzet pisze:Może kurier chciał zarobić :D
To chyba jedyna opcja, bo przecież nawet gdyby były raty to masz je na fakturze. Aktywacja też jest dopisana do pierwszej faktury. A kurier przecież jest za darmo dla klienta.
 #951853  autor: Sig
 21 wrz 2017, 13:55
adziu82 pisze:@piotrzet, też tak myślałem, ale twierdzi że to jest rata.
Ktoś płacił za kuriera?
Na pewno nie była to opłata za kuriera, bo nie po to kanał www jest promowany, żeby klient miał za niego płacić. Operatorzy tak tną koszty i zamykają "zbędne" punkty, także niech dzowni i pyta o co chodzi z tymi pieniędzmi. Jeżeli TM nic nie będzie wiedział, to kurier mógł się pomylić - niekoniecznie specjalnie, jak kraść to miliony, a oni potrafią odbierać od klientów naprawde konkretną kasę ;-)

Fajnie, że wrzucacie screen i opinie jak to wam faktycznie działa.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #951877  autor: manurias090
 21 wrz 2017, 15:19
Mam kilka pytań apropos tej oferty:
1.Ten no limit jest tylko po 4g? lte TM u mnie jest ale żeby nie było że się przełączy i ból
2.Czy router ten za 1 zł 525 jest od razu na własność
3.Jak wygląda kwestia prawna czy można przełożyć sobie karte z routera do telefonu modemu itp.
4.Jaki zasięg ma router pójdzie przez ścianę grubośći 0,5 m XD bo stare budownictwo i tak niestety zrobione jest
5.Jak wygląda kwestia umowy po 2 latach ? Wygasa czy przedłuża się o miesiąc rok ? I jaki jest okres wypowiedzenia?
 #951878  autor: piotrzet
 21 wrz 2017, 15:24
1. nie w 3G tak samo
2. Płacisz za niego raty czyli nie
3. Można nie ma żadnych ograniczeń'
4.30 dni masz na testy
5.okres wypowiedzenia 30 dni na czas nieokreślony jak zazwyczaj

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951934  autor: piotrzet
 21 wrz 2017, 17:33
Gdzie się zwraca musisz dopytać bo nie wiem. Z telefonami jest tak że tylko kurier jak zamówisz kurierem i kasa na konto podane na zwrocie

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951943  autor: JFK2016
 21 wrz 2017, 17:48
matek451 pisze:35 zł za abonament w SD i IDU-ODU200, teraz już przyznałeś że jednak 47,50 ale wciąż porównujesz ofertę z 50% rabatem do ofert bez zniżek u innych operatorów, więc nie piernicz tu o SD.
Daleko mi do ciebie (zaiste nie zwróciłem uwagi na długość okresu spłaty na raty), u ciebie natomiast 529=1729, także na szczęście dzieli mnie przepaść.
matek451 pisze:ale wciąż porównujesz ofertę z 50% rabatem do ofert bez zniżek u innych operatorów, więc nie piernicz tu o SD.
Powtórzę ci jeszcze raz w Plusie bierze się oferty ze SD lub z DUK , ewentualnie krótkie umowy bez sprzętu z opcją przejścia po krótkim czasie na ofertę z DUK (dotyczy aktualnej oferty, wstecznie były dostępne oferty z bdb sprzętem [DWR-966], które można było polecić).
matek451 pisze:Mikrotik to złom, produkt polski oparty o Qualcoma
Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj (modem w przypadku składaka Mikrotika to jedna część platformy, którą jako całością zarządza główna jednostka CPU, w przypadku SXT LTE jest to stara, mało wydajna jednostka-wiele osób "sparzyło" się tym modelem), jak się instaluje rozbudowany system, to nie można ładować takiego "eksponatu muzealnego" (albo inaczej można ale np. na takiej Neostradzie do 20Mbps, ...).
matek451 pisze: Nie przeszkadza ci też że w specyfikacji brak LTE900 i LTE2100 co uczyni go nieprzydatnym w Plusie który zapowiada uruchomienie tych pasm.
Czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem-że jeżeli piszę że sprzęt "średnio" trafia w sieć Plusa, a lepiej w T-Mobile/Orange (praktycznie jeżeli ktoś w obecnym zasobach częstotliwości tego operatora decyduje się na ten sprzęt, to musi mieć dobry zasięg LTE1800/dobre transfery lub decyduje się na zerwanie uprawnień gwarancyjnych i podłączenie pigtaili oraz anteny do LTE2600).
Graffik87 pisze:A przy zakupie przez internet? Sprzęt zwraca się w salonie czy przez kuriera? I te przykładowe 55 zł tez kurier zwróci?
Tj. taka sama "droga"-tylko w przeciwnym kierunku (przecież musisz mieć podane w umowie, jak nie to skontaktuj się z BOK- poinformują cię w szczegółach, na jaki adres masz odesłać, oczywiście za kuriera płacisz).
 #951959  autor: JFK2016
 21 wrz 2017, 18:24
Graffik87 pisze:To już lepiej pofatygować się te 25 km do salonu T-Mobile niż się bawić z zamawianiem kuriera żeby zabrał router :D
Salon ci go nie przyjmie (tak możesz oddać gdy kupisz ofertę w salonie). :)
 #951994  autor: matek451
 21 wrz 2017, 20:02
Kolego co się bierze w Plusie i jakie kombinacje trzeba robić g..o interesuje mnie przy porównywaniu ofert operatorów. Fachowo to porównuje się ofertę powszechnie dostępną w salonie czy sklepie internetowym i tak czynią wszystkie uczciwe portale . Ty manipulujesz od dawna , wypisując bzdury o niskich cenach z SD czy DUK. Przeszkadza ci stara, muzealna platforma Mikrotika więc podaj na jakiej oparty jest IDU-ODU200 oraz jaki modem LTE jest w ODU? Ma pewno "najnowszy" skoro obsługuje tylko 3 pasma LTE i brak mu 3G. Ty nie "polecaj" tego złomu klientom innych operatorów. Im oferują oni dużo lepszy sprzęt, spełniający wymagania ich sieci LTE i 3G. Nie pisz też o podłączania zestawu anten na 1800MHz czy 2600MHz do niego bo sprzęt przed upływem 2 lat jest własnością operatora i namawiasz do nielegalnej ingerencji w cudzą własność. Na dodatek ci w CP mają go tylko na użyczenie za 15 zł/m-c i muszą go oddać, No i napisz jeszcze że zestaw antenowy do tego szajsu to koszt 250 zł. Żebyś nie wiem co napisał to IDU-ODU200 to parametry tego wynalazku wskazują wyraźnie że to dziś elektrośmieć. CP/Plus powinni go dodawać za darmo do swoich ofert. Będzie taniej, utylizacja elektrośmieci zalegających magazyny to duże koszty. Oczekuję na podanie specyfikacji CPU w IDU oraz modemu LTE w ODU200. Szanujący się producenci je podają co pokazałem dając linki , twoje subiektywne odczucia na temat IDU-ODU200 na fachowym forum nikogo nie interesują. biorąc pod uwagę ze w Czechach T-mobile proponuje CPE LTE-A Huawei https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Navod_ ... _modem.pdf należy mieć nadzieję że trafi do klientów polskiego T-Mobile. To że będzie w ofercie Play jest już raczej przesądzone, trwają testy u klientów tego operatora. I to będzie sprzęt jaki można z czystym sumieniem polecać użytkownikom. Plus ze swoim IDU-ODU200 sprawiającym problemy użytkownikom pozostanie w czarnej d..e. A po obecnej ofercie sprzętu widać że się cofa , DWR-966 a nawet E5186 to już wspomnienie.
 #952036  autor: JFK2016
 21 wrz 2017, 22:36
matek451 pisze:Kolego co się bierze w Plusie i jakie kombinacje trzeba robić g..o interesuje mnie przy porównywaniu ofert operatorów.
Tia, oj bardzo ci nie na rękę ta oferta T-Mobile (słabo idzie lansowanie dla Januszy no-limitu z 5 kartami SIM w RBM :) ).
matek451 pisze:Przeszkadza ci stara, muzealna platforma Mikrotika więc podaj na jakiej oparty jest IDU-ODU200 oraz jaki modem LTE jest w ODU? Ma pewno "najnowszy" skoro obsługuje tylko 3 pasma LTE i brak mu 3G. Szanujący się producenci je podają co pokazałem dając linki , twoje subiektywne odczucia na temat IDU-ODU200 na fachowym forum nikogo nie interesują.
Zostaw ten ODU-IDU 200 w spokoju-jak kupisz rozkręcisz, przetestujesz to będziesz mógł coś więcej powiedzieć (sprzęt ma swoje zalety: zewnętrzny ze zintegrowaną anteną, oddzielony modem od AP-WiFi, wygodny wybór konkretnego pasma). Przede wszystkim nie oferowany w ofercie T-Mobile, także nie ma problemu.
matek451 pisze: Nie pisz też o podłączania zestawu anten na 1800MHz czy 2600MHz do niego bo sprzęt przed upływem 2 lat jest własnością operatora i namawiasz do nielegalnej ingerencji w cudzą własność.
Człowieku co Ty za bzdury wypisujesz, sprzęt może być własnością klienta na 2-dzień (wystarczy że dokona płatności całości rat).
matek451 pisze: No i napisz jeszcze że zestaw antenowy do tego szajsu to koszt 250 zł. Żebyś nie wiem co napisał to IDU-ODU200 to parametry tego wynalazku wskazują wyraźnie że to dziś elektrośmieć. CP/Plus powinni go dodawać za darmo do swoich ofert.
Antena kosztuje standardowo jak do każdego innego modemu/modemo-routera, dwa o jakich parametrach chcesz pisać-jak ich nie znasz?! :)
matek451 pisze:Czechach T-mobile proponuje CPE LTE-A Huawei https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Navod_ ... _modem.pdf należy mieć nadzieję że trafi do klientów polskiego T-Mobile. To że będzie w ofercie Play jest już raczej przesądzone, trwają testy u klientów tego operatora. I to będzie sprzęt jaki można z czystym sumieniem polecać użytkownikom.
Tak, w przeliczeniu za 1zł, przy abonamencie za 45zł?! Taki sprzęt na razie nie trafi do tego typu ofert jak T-Mobile, ba nawet w tym Twoim ukochanym Play nie będzie dostępny w rozsądnej cenie przy abonamencie poniżej 60zł/miesiąc, także nie ma o czym na razie pisać.
  • Strona 8 z 73
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 73
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 73