DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #951363  autor: adiq1033
 19 wrz 2017, 16:58
Witam.

Szukam smartfona w przedziale 500-700zl.

Moje kandydatury:
- Apple iPhone 5S
- Nokia 3
- Samsung J3 2017

Czy Nokia wciaz zapewnia dostep do bezplatnych map i nawigacji? To niegdys byl jej najwiekszy atut, mapy Apple to podobno porazka, a na Samsunga musialbym zaplacic (nie chce sie babrac z root'owaniem). J3 2017 to nowy model - czy cierpi na bolaczki wieku mlodzienczego?

Do czego ma sluzy telefon:

Przede wszystkim do komunikacji (WhatsApp, Messenger, SMS, e-mail) oraz przegladania Internetu. Z tego co porownalem na Telepolis tylko iPhone 5S ma dostepna HD Voice (a ta funkcja naprawde wiele wnosi do jakosci rozmow). Na pewno liczylbym na bardzo przyzwoity aparat fotograficzny - czesto bywam w podrozy, a zabieranie wszedzie ze soba dedykowanego aparatu z prawdzwego zdazenia nie zawsze jest mozliwe, poza tym chodzi tez o codziennosc, czyli np. zrobienie kilku zdjec przedmiotom ktore wystawiam na Allegro lub inne portale ogloszeniowe. Z uwagi na oszczednosc baterii jakosc MP3 nieszczegolnie mnie interesuje, natomiast czas pracy na jednym ladowaniu juz tak - 2 dni byloby super (z odswiezaniem danych: e-mail, Messenger / WhatsApp). Nokia 3 i iPhone 5S nie maja wymiennych akumulatorow, co mnie odrobine martwi (mialem stycznosc z serwisem Apple w zwiazku z bardzo krotkim czasie pracy na baterii - krocej niz 10-12h - i odesali telefon twierdzac ze usterki nie stwierdzono, pomogla reklamacja towaru bezposrednio u sprzedawcy, co trwalo dluzej niz oczekiwalem).

Telefon jesli bedzie uzywany, to tylko i wylacznie w zadbanym stanie, z aktualna gwarancja producenta (serwisowanie wspolczesnych telefonow jest czesto nieoplacalne, zwlaszcze produktow Apple...). J3 2017 oraz 3 mozna znalezc w przedziale 600-650 (nowy egzemplarz, np. z abonamentu), zas 5S to tylko towar outlet po 14 dniowym zwrocie lub serwisie - ale to nie klopot jesli telefon jest objety gwarancja producenta (tu niekorzysc 5S - tylko 12 miesiecy, zas J i 3 - 24 mies.).

Mam dylemat z podjeciem odpowiedniego wyboru, wiec chcialbym poznac Wasze zdanie. Jestem otwarty na inne propozycje. Juz nie sledze swiata GSM i nie za bardzo mam rozeznanie w tym wszystkim. ;-)

PS wazne, aby telefon wielkoscia ekranu nie przekraczal 5'
 #951643  autor: vonski
 20 wrz 2017, 14:49
Powiem tak:
1. iPhone 5S to sprzęt sprzed 4 lat. Jest ostatnim wspieranym przez Apple urządzeniem, (choć sporo nowych funkcji na nim już nie działa), i za rok również zostanie porzucony. Ma też niestety już trochę za mało RAMU na w pełni komfortową pracę.

2. Nokia 3 to bubel. Krótko. A tutaj masz jedną z wielu niepochlebnych recenzji.

3. J3 2017 to świeżak, więc trochę ciężko o nim pisać. Poprzednik był kompletną pomyłką ze względu na beznadziejny procesor i mało RAMu, tu jest lepiej. Ale przy ekranie 5" bateria 2400mAh nie da rady, nawet jeden dzień będzie wyczynem nie wspominając o dwóch.

Wracając na ziemie mam dla Ciebie IMO lepsze propozycje:
- Xiaomi Redmi 4A. Po taniości, ale spełnia wymagania, choć aparat przeciętny.
- Xiaomi Redmi 4X. Lepszy aparat i bateria.
- Samsung Galaxy A3 2016. Najlepszy aparat, przyzwoita wydajność, bateria bez szału, trochę mało RAMu.
- Samsung Galaxy J5 2017. Dobry sprzęt, ale 5,2" i na razie cena ~750zł.
HD Voice z wymienionych ma chyba tylko A3.

Co do nawigacji to na każdym telefonie z Androidem i iOS masz w pełnie darmowe i funkcjonalne Google Maps.
Kompletnie też nie wiem czemu potrzebujesz rootować Samsungi do nawigowania.
 #951769  autor: adiq1033
 20 wrz 2017, 23:14
Jak dziala serwis Xiaomi w Polsce? Jest dystrybutor? Telefon naprawiany jest na miejscu, czy wysylaja go do Chin i czekam na naprawe 90 dni (roboczych...)? Redmi 4X ma aktualizacje do Android 7.x.x?
 #951772  autor: adiq1033
 20 wrz 2017, 23:23
Motorola Moto E4? Dostepna za 500zl. Android 7.1.1
 #951783  autor: vonski
 21 wrz 2017, 08:01
adiq1033 pisze:Jak dziala serwis Xiaomi w Polsce? Jest dystrybutor? Telefon naprawiany jest na miejscu, czy wysylaja go do Chin i czekam na naprawe 90 dni (roboczych...)? Redmi 4X ma aktualizacje do Android 7.x.x?
A gdzieś Ty był przez ostatni rok? Normalna polska dystrybucja z krajowym serwisem itd. Oczywiście o ile kupisz z polskiego sklepu a nie Chin.
adiq1033 pisze:Motorola Moto E4? Dostepna za 500zl. Android 7.1.1
A czym i autor zawinił, że chcesz go uraczyć padłem na Mediateku?
tattared pisze:4x to dobry wybór, ale można dołożyć 30 zł do budżetu i wziąć wtedy Note 4. Zdecydowanie lepszy wyświetlacz i procek.
Średnio, bo autor chce max 5".
 #951794  autor: ichris
 21 wrz 2017, 08:44
mimo wszystko rozważyłbym note 4. Po przesiadce z 5 cali na 5,5 pierwsze kilka dni może być bolesne ale później... bajka. Telefon świetny w tej cenie. Ewentualnie czekałbym na 5-calowego Redmi 5.