DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 23 z 96
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 96
 #947134  autor: Remington
 24 sie 2017, 23:12
Karlos20 pisze:
Remington pisze:W OdNowa taktowanie cennikowe jest co 100 kB,
Skąd wiesz, że cennikowe taktowanie jest co 100 kB, skoro zabierają jak za 500 kB? Testowałeś? Masz wynik z billingu na Play24?
Cennikowe określa cennik - co 100 kB. A że z pakietu zabierają co 500 kB to widać w P24. Teraz zajrzałem do dokumentów i taktowanie netu z pakietów co 500 potwierdza regulamin z 18.05.2017, ale pierwsze jego wersje z kwietnia nic o taktowaniu nie mówiły.
 #947178  autor: Karlos20
 25 sie 2017, 11:52
Cennik oficjalny mówi o 12 groszach za 100 kB, ale stawka nie jest stosowana.
Powtarzam, występuje sytuacja, jak w ofertach Formuła Play na Kartę oraz MINI MAX na Kartę (stawka 2gr/100 kB, jako promocyjna działa jak cennikowa - do odwołania). I w odNOWIE jest identycznie, tyle, że jest inne taktowanie paczek, jak w PLAY INTERNET NA KARTĘ oraz INTERNET NA KARTĘ w PLAY.
A oferty promocyjne mają przewagę nad opcjami cennikowymi, dobrze o tym wiecie. Te z rozliczeniem za transmisję danych w dwóch taryfach prepaid trwa już kilka lat, odNOWA istnieje kilka miesięcy, a w taryfie data INK w Play również.
Regulamin promocyjnej stawki w odNOWIE: http://www.play.pl/resources/pdf/2017/R ... 042017.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #950057  autor: Gregrin
 11 wrz 2017, 10:39
Takie pytanko do praktyków. Czy pakiety netu w odnowie dają tez jakiś net w UE ?? Standardowe taryfy za każde wydane 5zl na pakiet netu dają +256MB w UE. Z tym ze te pakiety maja ważność 30dni a w odnowie tej ważności nie ma...
 #950843  autor: masseter
 15 wrz 2017, 22:57
W aplikacji Play24 mam coś takiego:

Obrazek

21.08 było wykonane połączenie z pakietu 100 minut do wszystkich sieci, więc nie powinno pobrać 2 zł. Błąd systemu?
 #951011  autor: PawlusG
 17 wrz 2017, 16:24
Ewentualnie okaże się teraz, że pakiety nie są uznawane jako korzystanie z sieci :D

:)
 #951032  autor: masseter
 17 wrz 2017, 18:20
To by było niezgodne z cennikiem taryfy, w razie czego jest podstawa do reklamacji.
 #951086  autor: Blank
 17 wrz 2017, 22:39
Skoro pakiety w Odnowie działają w roamingu, to limit do wykorzystania w roamingu jest także bezterminowy?
I łączenie limitów także działa? Można wykupić np. 4 pakiety i mieć bezterminowo 5 GB w UE?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #951096  autor: Gregrin
 17 wrz 2017, 23:18
artsky pisze:http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Lim ... _karta.pdf
Dzieki.
Blank pisze:Skoro pakiety w Odnowie działają w roamingu, to limit do wykorzystania w roamingu jest także bezterminowy?
I łączenie limitów także działa? Można wykupić np. 4 pakiety i mieć bezterminowo 5 GB w UE?
Ja tak to właśnie rozumie.
 #951364  autor: masseter
 19 wrz 2017, 17:00
masseter pisze:21.08 było wykonane połączenie z pakietu 100 minut do wszystkich sieci, więc nie powinno pobrać 2 zł.
Nie pobrało. Czyli po prostu wprowadzają tym komunikatem w błąd, zachęcając do wyrzucania pieniędzy w błoto.

Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana, a nie mam pakietu SMS-ów. Czy da się coś zrobić, żeby korzystanie z bramki liczyło się jako płatna aktywność? Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
 #951491  autor: Gregrin
 19 wrz 2017, 23:48
masseter pisze:Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana, a nie mam pakietu SMS-ów. Czy da się coś zrobić, żeby korzystanie z bramki liczyło się jako płatna aktywność? Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
Ale wysłanie esa z bramki (po zalogowaniu) powinno byc traktowane jak wysłanie esa z telefonu i normalnie za niego policzyć. Zobacz czy nie naliczyło z opóźnieniem i upewnij się ze numer na który słałeś nie jest w sieci do której jest SD (virgin, play itd.).
Jakimś sposobem jest tez posiadanie 0zl na koncie (np wydajać na pakiety) ale wtedy trzeba chyba co miesiąc ponownie włączać SD.
 #951497  autor: garfield-
 20 wrz 2017, 07:16
masseter pisze:Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana
stary błąd w playu, a czkolwiek jak pamiętam to dotyczyło RBMa
 #952375  autor: fdjasdl123
 23 wrz 2017, 14:46
masseter pisze:Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
Wg tego wątku na forum play:https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 4%99/page2 można doładowywać konto zwykłym przelewem bankowym. Teoretycznie wystarczy więc ustawić sobie cykliczny przelew na 0,01 zł co miesiąc.

Poniżej cytaty najistotniejszych postów:
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6199:
Po zalogowaniu na Play24 widoczny jest nr konta bankowego:
Rozumiem, że jak wyślę na nie pieniądze, to moje konto w Play zostanie zasilone? Ile czasu będę czekał na doładowanie?
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6574
Na te konto bankowe można sobie przelać dowolną kwotę (nawet grosz) i jest do 2 dni jak zwykły przelew księgowana.
Dopiero od 5 zł jest przedłużana ważność konta.

Testowałem sam kilkukrotnie i działa.
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6673
Do każdego konta prepaid play jest przypisany numer konta, po co nie wiem ale jest. Pewnie do tego że jak ktoś przechodzi z karty na abo. Wystarczy wpisać *124# i mamy co i jak. Co ciekawe jest też kod *125# który mówi o fakturach, u mnie kiedyś się pojawiła nawet jakaś kwota przez chwilę mimo że od zawsze tel był w prepaid.
 #952377  autor: Remington
 23 wrz 2017, 14:49
Najświeższy z podanych przez Ciebie linków ma ponad 5 lat. Wtedy to działało, od dłuższego czasu jednak nie działa. Gdzieś widziałem wpisy ludzi na ten temat, zwracali im potem przelaną kasę.
 #953148  autor: serek5555
 28 wrz 2017, 08:33
Za 3 dni rozpocznie się nowy miesiąc rozliczeniowy.
Wie ktoś czy w P24 będzie jakiej info o poborze opłaty 2 zł w przypadku braku aktywności lub odwrotnie?
 #953254  autor: zoltan666
 28 wrz 2017, 19:56
U mnie w Play24 w przypadku braku płatnej aktywności w okresie rozliczeniowym około tygodnia przed końcem okresu rozliczeniowego pojawia się wiadomość (tuż nad numerem telefonu) o braku takiej aktywności i możliwym pobraniu opłaty 2 zł. Po wykonaniu aktywności wiadomość znika.
 #953276  autor: PioSok
 28 wrz 2017, 22:17
Blank pisze:Skoro pakiety w Odnowie działają w roamingu, to limit do wykorzystania w roamingu jest także bezterminowy?
I łączenie limitów także działa? Można wykupić np. 4 pakiety i mieć bezterminowo 5 GB w UE?
Też mi się zdawało, że tak to powinno działać.
Na początku lipca aktywowałem promocyjny internet na lato, a kilka dni później pakiet 6 GB. Wyjechałem na tydzień za granicę gdzie ściągało internet z pakietu - łącznie zużyłem 235 MB (co ciekawe w bilingu jest to liczone z dokładnością do KB, w przeciwieństwie do pakietu w Polsce gdzie jest po 500 KB). Czyli zostało ~5,7 GB w tym teoretycznie ok. 1 GB do wykorzystania w roamingu. W połowie września znowu byłem kilka dni za granicą więc zakładałem że nadal będę korzystał z tego pakietu (w międzyczasie nic z niego nie ubyło bo ściągało z tych promocyjnych gigabajtów na lato). Ale nie, dostałem smsa że "korzystasz z internetu po stawce 4 gr / MB" i tak też naliczało. W ogóle to nie wiem czy jakiegoś błędu w systemie nie mają/mieli bo dostałem też smsa że brak środków na koncie, mimo że miałem coś koło 6 złotych. Pewnie się będę z nimi kontaktował w tej sprawie.
 #953300  autor: Remington
 29 wrz 2017, 08:26
No to trzeba złożyć reklamację. Pakiety netu w OdNowie przekładają się na net w roamingu wg przelicznika 1GB za ok. 20 zł ceny pakietu.
 #953309  autor: serek5555
 29 wrz 2017, 10:02
zoltan666 pisze:U mnie w Play24 w przypadku braku płatnej aktywności w okresie rozliczeniowym około tygodnia przed końcem okresu rozliczeniowego pojawia się wiadomość (tuż nad numerem telefonu) o braku takiej aktywności i możliwym pobraniu opłaty 2 zł. Po wykonaniu aktywności wiadomość znika.
Dzięki za info.
Jutro zacznie mi się nowy miesiąc rozliczeniowy i do teraz nie mam żadnej wiadomości, więc wynika z tego, iż tylko wysyłają wiadomość gdy nie zrobiliśmy płatnej aktywności.
  • Strona 23 z 96
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 96
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 96