Telekomunikacja jak na dłoni

Play na Kartę odNOWA

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Play na Kartę odNOWA

Postprzez masseter » 19 wrz 2017, o 17:00

masseter napisał(a):21.08 było wykonane połączenie z pakietu 100 minut do wszystkich sieci, więc nie powinno pobrać 2 zł.

Nie pobrało. Czyli po prostu wprowadzają tym komunikatem w błąd, zachęcając do wyrzucania pieniędzy w błoto.

Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana, a nie mam pakietu SMS-ów. Czy da się coś zrobić, żeby korzystanie z bramki liczyło się jako płatna aktywność? Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
masseter
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Gregrin » 19 wrz 2017, o 23:48

masseter napisał(a):Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana, a nie mam pakietu SMS-ów. Czy da się coś zrobić, żeby korzystanie z bramki liczyło się jako płatna aktywność? Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?

Ale wysłanie esa z bramki (po zalogowaniu) powinno byc traktowane jak wysłanie esa z telefonu i normalnie za niego policzyć. Zobacz czy nie naliczyło z opóźnieniem i upewnij się ze numer na który słałeś nie jest w sieci do której jest SD (virgin, play itd.).
Jakimś sposobem jest tez posiadanie 0zl na koncie (np wydajać na pakiety) ale wtedy trzeba chyba co miesiąc ponownie włączać SD.
Gregrin
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez garfield- » 20 wrz 2017, o 07:16

masseter napisał(a):Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana

stary błąd w playu, a czkolwiek jak pamiętam to dotyczyło RBMa
garfield-
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 2
Model telefonu: S, S Plus, S2, S4, MF821, G1, i5700, E3272, E5372, iPhone 4S
Sieć: VM, Fakt, RBM, Fiolet, Pomarancza, Aero, Plus h, nju, Fakt

Postprzez fdjasdl123 » 23 wrz 2017, o 14:46

masseter napisał(a):Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?

Wg tego wątku na forum play:https://forumplay.pl/showthread.php/138-Do%C5%82adowania-Play-na-Kart%C4%99/page2 można doładowywać konto zwykłym przelewem bankowym. Teoretycznie wystarczy więc ustawić sobie cykliczny przelew na 0,01 zł co miesiąc.

Poniżej cytaty najistotniejszych postów:
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6199:
Po zalogowaniu na Play24 widoczny jest nr konta bankowego:
Rozumiem, że jak wyślę na nie pieniądze, to moje konto w Play zostanie zasilone? Ile czasu będę czekał na doładowanie?

https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6574
Na te konto bankowe można sobie przelać dowolną kwotę (nawet grosz) i jest do 2 dni jak zwykły przelew księgowana.
Dopiero od 5 zł jest przedłużana ważność konta.

Testowałem sam kilkukrotnie i działa.

https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6673
Do każdego konta prepaid play jest przypisany numer konta, po co nie wiem ale jest. Pewnie do tego że jak ktoś przechodzi z karty na abo. Wystarczy wpisać *124# i mamy co i jak. Co ciekawe jest też kod *125# który mówi o fakturach, u mnie kiedyś się pojawiła nawet jakaś kwota przez chwilę mimo że od zawsze tel był w prepaid.
fdjasdl123
Obserwator
Obserwator

Postprzez Remington » 23 wrz 2017, o 14:49

Najświeższy z podanych przez Ciebie linków ma ponad 5 lat. Wtedy to działało, od dłuższego czasu jednak nie działa. Gdzieś widziałem wpisy ludzi na ten temat, zwracali im potem przelaną kasę.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez serek5555 » 28 wrz 2017, o 08:33

Za 3 dni rozpocznie się nowy miesiąc rozliczeniowy.
Wie ktoś czy w P24 będzie jakiej info o poborze opłaty 2 zł w przypadku braku aktywności lub odwrotnie?
serek5555
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Model telefonu: Nokia Lumia 520
Sieć: PLAY

Postprzez zoltan666 » 28 wrz 2017, o 19:56

U mnie w Play24 w przypadku braku płatnej aktywności w okresie rozliczeniowym około tygodnia przed końcem okresu rozliczeniowego pojawia się wiadomość (tuż nad numerem telefonu) o braku takiej aktywności i możliwym pobraniu opłaty 2 zł. Po wykonaniu aktywności wiadomość znika.
zoltan666
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 9
Model telefonu: myPhone Hammer Axe LTE
Sieć: Play

Postprzez PioSok » 28 wrz 2017, o 22:17

Blank napisał(a):Skoro pakiety w Odnowie działają w roamingu, to limit do wykorzystania w roamingu jest także bezterminowy?
I łączenie limitów także działa? Można wykupić np. 4 pakiety i mieć bezterminowo 5 GB w UE?

Też mi się zdawało, że tak to powinno działać.
Na początku lipca aktywowałem promocyjny internet na lato, a kilka dni później pakiet 6 GB. Wyjechałem na tydzień za granicę gdzie ściągało internet z pakietu - łącznie zużyłem 235 MB (co ciekawe w bilingu jest to liczone z dokładnością do KB, w przeciwieństwie do pakietu w Polsce gdzie jest po 500 KB). Czyli zostało ~5,7 GB w tym teoretycznie ok. 1 GB do wykorzystania w roamingu. W połowie września znowu byłem kilka dni za granicą więc zakładałem że nadal będę korzystał z tego pakietu (w międzyczasie nic z niego nie ubyło bo ściągało z tych promocyjnych gigabajtów na lato). Ale nie, dostałem smsa że "korzystasz z internetu po stawce 4 gr / MB" i tak też naliczało. W ogóle to nie wiem czy jakiegoś błędu w systemie nie mają/mieli bo dostałem też smsa że brak środków na koncie, mimo że miałem coś koło 6 złotych. Pewnie się będę z nimi kontaktował w tej sprawie.
PioSok
Obserwator
Obserwator

Postprzez Remington » 29 wrz 2017, o 08:26

No to trzeba złożyć reklamację. Pakiety netu w OdNowie przekładają się na net w roamingu wg przelicznika 1GB za ok. 20 zł ceny pakietu.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez serek5555 » 29 wrz 2017, o 10:02

zoltan666 napisał(a):U mnie w Play24 w przypadku braku płatnej aktywności w okresie rozliczeniowym około tygodnia przed końcem okresu rozliczeniowego pojawia się wiadomość (tuż nad numerem telefonu) o braku takiej aktywności i możliwym pobraniu opłaty 2 zł. Po wykonaniu aktywności wiadomość znika.

Dzięki za info.
Jutro zacznie mi się nowy miesiąc rozliczeniowy i do teraz nie mam żadnej wiadomości, więc wynika z tego, iż tylko wysyłają wiadomość gdy nie zrobiliśmy płatnej aktywności.
serek5555
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Model telefonu: Nokia Lumia 520
Sieć: PLAY

Postprzez tilla001 » 29 wrz 2017, o 14:56

hmm.... to ja mam pierwszy miesiąc taryfę odnowa... więc w tym miesiącu włączałam pakiety minut i SMS, korzystałam z nich, wysłałam jeszcze jakiegoś płatnego SMS... i mimo tego wszystkiego i tak mi się wyświetlał ten komunikat o pobraniu 2 zł... przestał się wyświetlać jak sama go zamknęłam... ;)
także nie wiem jak to działa... w poniedziałek/wtorek się przekonam czy mi nie pobrało przypadkiem 2 zł... ale nie powinno.... bo co jeszcze innego powinnam zrobić? ;)
tilla001
Obserwator
Obserwator

Postprzez Ryszard Lubicz » 2 paź 2017, o 07:30

Czy doładowując w tej taryfie konto poprzez FB również zyskujemy 15% ?
Grażynko wybacz...
Ryszard Lubicz
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 1
Model telefonu: telos
Sieć: rybacka

Postprzez 24bis24 » 2 paź 2017, o 07:43

Nie
24bis24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez PioSok » 2 paź 2017, o 18:03

Remington napisał(a):No to trzeba złożyć reklamację. Pakiety netu w OdNowie przekładają się na net w roamingu wg przelicznika 1GB za ok. 20 zł ceny pakietu.

Zadzwoniłem do COKu i babka po długim sprawdzaniu co i jak i konsultacjach, stwierdziła, że niby ten limit roamingowy w pakiecie jest ważny tylko miesiąc i dlatego mi policzyło za dane przy drugim wyjeździe.
Przejrzałem regulaminy i nie widzę żadnych takich zapisów. Trzeba reklamować.
PioSok
Obserwator
Obserwator

Postprzez Ryszard Lubicz » 3 paź 2017, o 08:08

Korzystam z oferty ponad 2 miesiące i powoli mogę ją ocenić.
Na miesiąc korzystanie z telefonu wychodzi mi 10,00 zł.
90% połączeń do Play (SD)
Do innych sieci około 40 minut na miesiąc (wykorzystane z pakietu 100 minut za 15 zł)
Wysyłam około 1000 smsów , większość do Play. Do innych sieci około 40 na miesiąc (z pakietu 100 sms za 5,00zł).
Z internetu nie korzystam. Tylko w zasięgu wifi.
Oferta fajna.10,00 na miesiąc to mało. Myślę , że mmsy mogły by być tańsze.
Grażynko wybacz...
Ryszard Lubicz
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 1
Model telefonu: telos
Sieć: rybacka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta prepaid i mix