DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 6 z 73
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 73
 #951302  autor: piotrzet
 19 wrz 2017, 12:31
Gdyby była prawda to bym nie komentował ale jak ktoś pisze bzdury to nic nie poradzę ja nie twierdzę że play nie jest nową na świerzo tworzoną siecią tylko jak to faktycznie wygląda. Bo niestety ale do T-Mobile to im daleko i prędkością i zasięgiem. Mówię o skali całego kraju jakby co

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951304  autor: iphoneski
 19 wrz 2017, 12:38
piotrzet pisze:Gdyby była prawda to bym nie komentował ale jak ktoś pisze bzdury to nic nie poradzę ja nie twierdzę że play nie jest nową na świerzo tworzoną siecią tylko jak to faktycznie wygląda. Bo niestety ale do T-Mobile to im daleko i prędkością i zasięgiem. Mówię o skali całego kraju jakby co
Z zasięgiem mogę się zgodzić w części, z prędkością to już nie. Tam, gdzie play zrobił 2600 na 20 mhz i 2100 na 10 mhz to spokojnie prędkościami może zjeść takie t-m na śniadanko. Mam karty wszystkich, obecnie nie mam tylko Orange bo zgubiłem i robię sporo km po Polsce. Tam gdzie play ma zasięg jest to dobra sieć, jak rozbudują jeszcze na cały kraj to może być ciekawie.
 #951306  autor: lordbyd
 19 wrz 2017, 12:49
Pozwolę sobie wtrącić się w dyskusję o jakości sieci.
Testuję Play od tygodnia i jestem pozytywnie zaskoczony, że w budynkach czy piwnicach a nawet podczas zwykłego spaceru telefon często loguje się do U900.
W Orange czy T-Mobile nie doświadczyłem tego tak często, a w żelbetowych budynkach telefon trzymał się szczątkowego U2100 mimo dobrego sygnału U900.
W Play jest zupełnie inaczej.
Co do zasięgu to nie ma co porównywać - tutaj N! jest bezkonkurencyjny.
 #951308  autor: iphoneski
 19 wrz 2017, 12:55
piotrzet pisze:Tzn jakie te prędkości niby? Bo jakoś w każdym speedteście play to ostanie miejsce
Ostatnio dworzec Poznań główny: t-m 11 Mb/s, play 37 Mb/s. Plus podobnie do play. Musisz mi wierzyć na słowo, nie dam odnośników, bo testy robione na teście od Netflix. Dworzec Szczecin podobnie Play szybciej, ale tu t-m jakieś 14, play 19. Plusa router padł wtedy, także nie mam wyniku.
Ale nie wszędzie tak jest. Ostatnio Bory tucholskie plus 11, t-m 27, play brak lte.
 #951309  autor: habish
 19 wrz 2017, 12:56
piotrzet pisze:Gdyby była prawda to bym nie komentował ale jak ktoś pisze bzdury to nic nie poradzę ja nie twierdzę że play nie jest nową na świerzo tworzoną siecią tylko jak to faktycznie wygląda. Bo niestety ale do T-Mobile to im daleko i prędkością i zasięgiem. Mówię o skali całego kraju jakby co
Ale Play nie jest nową, świeżo tworzoną siecią, nie daj sobie tego wmówić.
 #951310  autor: piotrzet
 19 wrz 2017, 13:00
Co jak co to robią tak jak by inne sieci stawiały od nowa albo modernizowały bierzące. Kwestia tego czy nie idą po kosztach i jak to będzie wyglądać. Obecnie jest tak że są najsłabsi czy się coś zmieni zobaczymy

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951311  autor: matek451
 19 wrz 2017, 13:09
Ale to nie jest temat o zasięgu T-mobile czy Play tylko o usłudze internetu no limit z konkretnymi lejkami na prędkość. Konsultanci T-mobile informują klientów jaka prędkość jest do uzyskania w konkretnej lokalizacji, z reguły informują że do 20Mb/s. Oferta jest nowa, ruch sieciowy w T-Mobile póki co zdecydowanie najmniejszy. Czas pokaże jak to będzie w przyszłości. Na dzień dzisiejszy Play w miastach gdzie ma zmodernizowaną sieć opartą o cztery pasma LTE jest w stanie świadczyć taką usługę na podobnym poziomie jak T-Mobile. Tam gdzie nie ma zasięgu nie ma w ogóle tematu. Pytanie tylko czy przedstawi taką ofertę, za ile i w oparciu o jaki sprzęt. Kolego , Play nie ma zasięgu ogólnopolskiego ale jak stawia nową stację lub modernizuje to od razu robi to porzadnie, to nie jest Plus. 3 pasma LTE to standard, nawet na wsiach. Do tego LTE2600 w miastach. T-Mobile póki co w lokalizacjach wiejskich ma tylko 10MHz pasma w LTE800 i na takich terenach raczej nie zagwarantuje DL do 60Mb/s w usłudze internet bez limitu.
 #951315  autor: matek451
 19 wrz 2017, 13:45
Jaki zlepek trzech pasm? LTE1800 10MHz, LTE2100 5/10MHz i 5MHz w LTE800. Razem 20/ 25MHz na większości stacji bazowych. Do tego w dużych miastach kolejne 20MHz na LTE2600 i to w rzeczywistości a nie tylko w snach jak w Plusie. A co do sprzętu to agregację LTE1800 z LTE2100 posiada B715, agreguje tez LTE1800+800. Do tego w miastach agregacja LTE2600+LTE2100+LTE800 z 35/40MHz. Play to nie Plus, oferuje najnowocześniejsze routery o jakich klienci Plusa mogą pomarzyć. No i czy ty sądzisz ze przy ścisłej współpracy z Huawei nie są w stanie zaoferować CPE LTE z agregacja wszystkich pasm LTE w tym i LTE3700? Huawei to nie jakiś kiepski producent IDU-ODU200. Ty się lepiej martw aby po wprowadzeniu LTE900 to cudo techniki obsłużyło to pasmo i żeby nie było jak z IDU-ODU100 z którego korzystają tysiące a nadal maja dostęp do maksymalnych 30Mb/s i tylko w LTE1800. Nie epatuj tymi 20MHz LTE1800aero2 bo obydwaj wiemy w jaki sposób i za ile nabył go Mobyland z Centernetem oraz w jaki sposób było 'wykorzystywane" prze wiele lat. Rozbudowa LTE1800 w Plusie coś zwalnia bo na większość pytań no ich forum o konkretne lokalizacje odpowiedź brzmi "brak planów". No i nie zapominaj ze forsowane przez ciebie LTE900 Plusa to tylko 5MHz jak na LTE800 Play więc szybko na nim nie będzie. Na 'zlepku" pasm u mnie Play w agregacji LTE2600+LTE1800 osiąga nawet 160Mb/s a 50-60Mb/s w szczycie czyli spokojnie wystarczy do oferty na wzór T-mobile gdzie standardowo operator będzie się raczej opierał na lejku 20Mb/s.
 #951316  autor: piotrzet
 19 wrz 2017, 13:47
Skoro tak to dziwne że jakoś T-Mobile to zaprezentował a nie play. Ani żadnych aplikacji no limits jak w T-Mobile nie ma. To chyba jednak się czegoś obawiają skoro od kilku lat dalej mają ten śmieszny lejek 100 GB a oferty no limits ma T-Mobile i Plus.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951322  autor: matek451
 19 wrz 2017, 14:08
Play zaprezentował LTE bez limitu z lejkiem 2Mb/s po 200GB kilka lat temu na wielu taryfach abonamentowych i pre-paid i wtedy T-mobile nawet nie posiadało technologii LTE a ich oferty były wręcz żałosne i jakoś tego nie przedstawiasz. T-mobile ma tą ofertę od tygodnia, wg. założeń, regulaminów i cen jest OK. Ale trzeba poczekać jak to się rozwinie, jak będzie działać itd, itp. Podobnie czas pokaże jak na nią odpowiedzą inni operatorzy. A te wszystkie aplikacje Video, FB, IPLA itp to usługi, które interesują wąską grupę użytkowników i nigdy nie były głównym czynnikiem przy wyborze operatora. Oferował je T-mobile a mimo to z tego tytułu nie przybyło mu klientów, nie wzrósł ruch sieciowy. Stąd decyzja o dość rewolucyjnej ofercie za 45 zł ze sprzętem i no limit z dużymi lejkami. Czas pokaże jak to się rozwinie się dalej i czy inni operatorzy podejma rękawicę.
 #951325  autor: piotrzet
 19 wrz 2017, 14:11
Ale co mnie obchodzi co było kiedyś? Kiedyś było też 2G tylko i dlatego mam teraz z tego tylko korzystać? Nie bądź śmieszny to nie jest 1 prawdziwa oferta no limits od T-Mobile po za tym jak widać play obecnie ma marne oferty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951327  autor: habish
 19 wrz 2017, 14:16
Matek, dałeś przykład sprzętu który łączy dwa lub trzy pasma, czyli ogólnie na razie nie ma sprzętu który poskleja te skrawki?

Co do ODU IDU to jak dla mnie wcale nie musi obsługiwać L900, według mnie to mogło obsługiwać tylko L1800 - dać lepszą antenę tylko pod to pasmo i byłoby Ok, wszak to sprzęt dla Pana Janusza.
Jak operator wprowadził agregację 3 pasm a mój telefon tego nie obsługuje to jestem nabity w butelkę? Ciagle tak gadasz o tym ODU IDU, specyfikacja była znana i nie było tam L900 wiec skąd pretensje o brak obsługi tego pasma w przyszłości?

To UKE miało swoją wizje z Mobylandem i Centernetem, pasmo dostali gdy nie byli w grupie CP więc po co do tego wracasz?
Plus przespał budowę L1800 i z tym się mogę z Tobą zgodzić.
 #951334  autor: matek451
 19 wrz 2017, 14:43
Tylko IDU-ODU200 jest nadal ostro promowane i nikt nie informuje klientów w salonach że sprzęt praktycznie nie wykorzysta już dziś możliwości sieci Plusa (brak LTE-A). Na dodatek wciąż nie ma jasnej deklaracji co do LTE800 a rok minie jak z bicza i co wtedy z tymi, którzy są w zasięgu tego pasma. Jak do nich nie dotrze LTE1800 a ODU nie obsłuży LTE900 to zostaną po kilku m-cach z cegła w domu i na dachu. Ty nie porównuj do telefonu bo telefony obsługują jeszcze 3g z UMTS900 i UMTS2100 z reguły wszystkie pasma LTE więc bez agregacji spokojnie skorzystasz z internetu Plusa. ODU200 działa tylko póki co tylko na LTE800, LTE1800 i LTE2600 . użytkownik będący w zasięgu L800 w przypadku wyłączenia tego pasma w Plusie będzie bezradny. Wiadomo też że przy kilku km i tak nie skorzysta z LTE1800 bo to szajs. To że jest Januszem nie znaczy że konsultanci nie powinni tego mu sprzedawać do wielu lokalizacji lub ze ma wydawać 250 zł na antenę dual LTE1800 MHz i samemu kombinować w zrobienie z tego normalnego zestawu CPE LTE. Twoja filozofia Kalego że nikt nie obiecał obsługi L900 nie trzyma się kupy, operator od dawna oferuje sprzęt , który nie wykorzystuje możliwości jego sieci, nie jest już teraz w pełni z nim zgodny i będzie sprzedawany do u..... śmierci i wciskany nieświadomym klientom bo zalega w magazynach. Tak samo było z IDU-ODU100, sprzedawany nawet równolegle z ODU200 gdy operator oferował już dawno LTE800. A co do LTE1800 to obawiam się ze modernizacja była chwilową pobudką i zrywem i nie pomoże ciągłe wmawianie niektórych ze sieć LTE1800aero2 w obecnym stanie rozbudowy radzi sobie doskonale. Plus jako pierwszy miał szansę na zaoferowanie usługi no limit w oparciu o zewnętrzny punkt dostępowy LTE , dysponując takimi zasobami radiowymi. Nie zrobił tego i konkurencja teraz rozdaje karty.
 #951341  autor: iphoneski
 19 wrz 2017, 15:15
piotrzet pisze:Skoro play dałby radę to czemu dalej brak usług typu supernet, supernet video czy śmieszne lejki po 100GB?
Pisałem tobie dlaczego, bo jesli w play możesz mieć 10 gb, potem lejek z możliwością zdjęcia to po co zawracać sobie głowę ofertami video? Idąc tym tropem dlaczego w jakiejś sieci nie ma No limit na skype, dysk Google, albo na sprawdzanie pogody? A nie ma, ponieważ są pakiety neta na wszystko bez limitu to po kiego grzyba jeszcze jakieś inne? Nie ma eleven ani ipli sport, więc to super video wcale nie jest takie super dla wszystkich.
 #951346  autor: iphoneski
 19 wrz 2017, 15:48
piotrzet pisze:Usługa dopiero weszła i mają być nowe serwisy w T-Mobile tak samo po pakiecie jest lejek
A możesz sobie anulować ten lejek za kasę? Wejdą nowe, albo nie, raczej wątpliwe, że będzie ipla, albo C+ sport online. O horizonie od Upc już nie wspominam. Ale nawet jak tam będzie 1000 serwisów to i tak lepiej No limit na wszystko i mieć gdzieś czy serwis jest wspierany czy nie. To jest wygodniejsze po prostu.
  • Strona 6 z 73
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 73
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 73