Telekomunikacja jak na dłoni

Darmowy Internet LTE w Red Bull Mobile 5 (koniec w RBM7MNP)

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Darmowy Internet LTE w Red Bull Mobile 5 (koniec w RBM7M

Postprzez Andrzej311 » 12 wrz 2017, o 22:41

mateo1995 napisał(a):Korzystam z DIL + RWK i jak na razie jest w miarę ok. Mam zawieszony internet(radiówka) 10zł/mc ale chcę wypowiedzieć umowę. Jak to jest, mam prawie rok ważności konta na obecnej karcie, czy Play może w każdej chwili wyłączyć na tej karcie DIL czy raczej wyłączą RWK jako bonus? Zastanawiam się czy jest sens wypowiadać umowę z obecnym operatorem bo ponowne założenie anteny to 100 zł i znów wiązanie się umową na rok czy dalej jechać na zawieszeniu. Jakie są obecnie alternatywy dla RBM około 100 GB/mc z lejkiem minimum 1Mb/s do 50zł. Najlepiej tylko sim no chyba że router za 1zł. Mam LTE wszystkich sieci i wszystkie działają w miarę ok.

Play internet na karte stary starter za 45zł miesięcznie 100GB , potem operator może obniżyć prędkość ( lejek ), choć nie musi do 2 Mb/s. Działa to identycznie jak teraz w rbm 5. I nowy starter internet na karte, gdzie ten sam pakiet 100GB miesięcznie kosztuje 49zł i po wykorzystaniu 100GB lejek od razu jest nakładany i to z prędkością do 1 Mb /s. Czyli stara taryfa jest lepsza.
Andrzej311
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Pochwały: 9
Model telefonu: .

Postprzez kolor100 » 13 wrz 2017, o 12:43

mateo1995 napisał(a):Korzystam z DIL + RWK i jak na razie jest w miarę ok. Mam zawieszony internet(radiówka) 10zł/mc ale chcę wypowiedzieć umowę. Jak to jest, mam prawie rok ważności konta na obecnej karcie, czy Play może w każdej chwili wyłączyć na tej karcie DIL czy raczej wyłączą RWK jako bonus? Zastanawiam się czy jest sens wypowiadać umowę z obecnym operatorem bo ponowne założenie anteny to 100 zł i znów wiązanie się umową na rok czy dalej jechać na zawieszeniu. Jakie są obecnie alternatywy dla RBM około 100 GB/mc z lejkiem minimum 1Mb/s do 50zł. Najlepiej tylko sim no chyba że router za 1zł. Mam LTE wszystkich sieci i wszystkie działają w miarę ok.

Od dzisiaj masz dobrą alternatywę:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html

:D
kolor100
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez Andrzej311 » 13 wrz 2017, o 12:49

kolor100 napisał(a):

Od dzisiaj masz dobrą alternatywę:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html

:D

Autor powinien dokładnie sprecyzować czy chodzi mu tylko o oferte na kartę tak jak rbm, czy też może być abonament. Bo w t-mobile jest to tylko abonament. Nie wiadomo czy będzie oferta na kartę.
Andrzej311
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Pochwały: 9
Model telefonu: .

Postprzez mateo1995 » 13 wrz 2017, o 21:07

Chodziło mi o sensowną alternatywę w razie likwidacji DIL. Oczywiście najlepiej na kartę bo można przejść szybko na inną ofertę gdy się pojawi coś lepszego no i jak najtaniej. O taryfie domowej T-Mobile w czasie pisania postu nie wiedziałem a ta wydaje się sensowna i dla takiej oferty warto związać się umową, szczególnie że u mnie raczej światłowodu długo nie zobaczę a radiówki nie mają startu do LTE T-Mobile. Miałem zamówić sobie nju internetowy żeby starter sobie dojrzewał ale dla tych 15zł różnicy to już nie ma sensu. Jedynie jakbyście mogli nakierować jak zdobyć ten starter Play za 45 zł i czy on mógłby sobie leżeć w razie czego i czekać na doładowanie. No chyba, że jest jeszcze coś lepszego bez umowy. Tak czy inaczej ta oferta domowa T-Mobile zdecydowała o likwidacji radiówki.
mateo1995
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kolor100 » 13 wrz 2017, o 21:36

Przecież możesz zostać z DIL, a jak zlikwidują to wtedy ew. t mobile, nie ma co się spieszyć jak dobrze działa. Poza tym warto poczekać jak konkurencja odpowie na najnowszą ofertę t mobile...
kolor100
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez mateo1995 » 13 wrz 2017, o 21:48

Tak z DIL nie rezygnuję, chciałem się tylko zorientować jaka jest alternatywa w razie likwidacji oferty bo nie chcę już płacić dodatkowo 10zł/mc za utrzymanie radiówki, ale ok oferta T-Mobile zdecydowała. Jedynie jest jeszcze aktualne pytanie skąd wziąć starter z Play 45zł.
mateo1995
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mykowhai » 15 wrz 2017, o 00:37

Witam, dorwałem dzisiaj starter RBM z puszką w salonie Play, Pan mi znalazł jakąś pozostałość na zapleczu ale okazało się że numer jest jeszcze aktywny i ma taryfę Red Bull Mobile 5zł.

Teraz takie moje pytanie, aktywowałem numer, doładowałem za 30zł i aktywowałem pakiet Darmowy internet LTE, z opisu na Play24 wynika że to pakiet tylko na 30 dni. To oznacza że po tych 30 dniach przepada, czy muszę znowu doładować konto i jeszcze raz aktywować? Jak to wygląda?
mykowhai
Obserwator
Obserwator

Postprzez jarekt » 15 wrz 2017, o 00:41

DIL jest darmowy. Nie pobiera żadnych złotówek z konta, ani podczas aktywacji ani podczas działania.
Po prostu warunkiem jego uruchomienia jest saldo na karcie minimum 30zł.
Ale tylko w momencie uruchamiania usługi co 30 dni.
Gdy DIL się uruchomi konto możesz wyczyścić do zera :)
Ale wtedy oczywiście po 30 dniach będziesz musiał doładować minimum 30zł aby usługa mogła się aktywować, bo po 30 dniach DIL się wyłącza i musisz go ponownie włączyć na kolejne 30 dni.

Także włączasz DILa co 30 dni (nie myl z miesiącem!) i w momencie włączania musisz mieć minimum 30zł na karcie. Niezależnie od tego co 100 dni ładujesz 50zł aby wydłużyć ważność konta - jednorazowe doładowanie za 30zł jest nieekonomiczne bo daje tylko 30 dni ważności (sprawdzi się tylko wtedy gdy masz RWK w RBM5).
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez kubi77 » 18 wrz 2017, o 09:24

Witam, czy karta RBM i DIL będzie normalnie działać w routerze?
kubi77
Obserwator
Obserwator

Postprzez surface123 » 18 wrz 2017, o 09:43

Tak, będzie :)
surface123
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Wosiu96 » 18 wrz 2017, o 09:47

Cześć Panowie ;) Znalazłem swoją kartę z DIL od RMB i mam na niej ofertę RBM 5. Z tego co się orientuje nic się nie zmieniło od roku? Doładowanie 50zł- ważność konta na rok? Jest jeszcze jakaś możliwość by mieć rok ważności konta?
Wosiu96
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: iPhone 7
Sieć: Orange

Postprzez jarekt » 18 wrz 2017, o 10:19

RBM5 i rbmE - 50zł daje 100 dni ważności Konta i GB.
RBM1 i RBM7MNP - 50zł daje 150 dni ważności Konta i GB.

DIL jest obecnie tylko w RBM1 i RBM5.
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez TomLee » 19 wrz 2017, o 18:47

Widzę tu objawy czarnowidztwa. To pewnie po tym, jak Orange skasowało RWK w OFnK. Natomiast Play dba o klientów, szczególnie w ofertach na kartę. Powrót do 3 Mb w roamingu krajowym, darmowy internet na wakacje, kody z napojów, DIL. Nie sądzę, żeby myśleli o wyłączeniu DILa, w salonach są cały czas dostępne startery z taryfą RBM 5.
TomLee
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Moto E, Samsung B2100
Sieć: a2mobile, Orange

Postprzez Patryk7588 » 20 wrz 2017, o 11:38

Czy karty SIM RBM na którym aktywny jest DIL mają dostęp do roamingu krajowego?
Wątek na temat modernizacji i rozbudowy sieci Plus: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 95#p216866
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S7
Sieć: Plus

Postprzez rudymax » 20 wrz 2017, o 11:58

Patryk7588 napisał(a):Czy karty SIM RBM na którym aktywny jest DIL mają dostęp do roamingu krajowego?

Warunkiem korzystania z DIL jest zalogowanie do własnej sieci Play. Korzystając z roamingu krajowego transmisja będzie rozliczana z pakietu lub konta głównego. Kiedyś korzystałem z DIL w RBM5, wszystko działało bez problemu, ale musiałem w routerze zablokowć roaming i wymusić LTE.
rudymax
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta prepaid i mix