Telekomunikacja jak na dłoni

tmobile - przekierowanie rozmów

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderatorzy: darkangel, Kaczy, thonka, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

tmobile - przekierowanie rozmów

Postprzez rafal700 » 21 sie 2017, o 07:25

Witam
Mam telefon służbowy z abonamentem i siecią tmobile.
Dla testów włączyłem sobie w nim przekierowanie połączeń do play na kartę i działa.
Teraz mam pytanie: w pracy mają darmowe rozmowy do tmobile. Jeśli aktywuje przekierowanie to osoba dzwoniąca na mój numer służbowy będzie płaciła jak za połączenie do tmobile czy do play?
rafal700
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: tmobile - przekierowanie rozmów

Postprzez Michu » 21 sie 2017, o 07:59

Osoba, która dzwoni do Ciebie na nr w t-mobile, płaci jak za połączenie z t-mobile.
Ty [właściciel firmowego abonamentu] płacisz za połączenie z t-mobile do play.
Najlepiej sprawdź czy pakiet w t-mobile obejmuje przekierowanie połączeń. Jeśli tak to samo przekierowanie połączeń będzie bezpłatne.
Michu
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: iPhone 7
Sieć: Nju z rachunkiem

Postprzez pakierhakierxd » 21 sie 2017, o 08:14

jak nie masz no limitu do play a tylko do tm to za kazde polaczenie bedzie ci pobierac kase.
Pozdrawiam :)
pakierhakierxd
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 60
Model telefonu: P1 lte ,G6 Dual
Sieć: Play Virgin Orange Rbm A2m

Postprzez Ruben » 21 sie 2017, o 09:11

@rafal700,
Usługa działa tak jak napisał kolega MIchu.
Przekierowanie połączeń jest dodatkową usługą i u niektórych operatorów (np. Plus, Orange) nawet posiadając abonament typu "no limit do wszystkich sieci" za przekierowanie połączeń pobierana jest opłata za każdą minutę takiego połączenia. Dlatego upewnij się jak to działa w taryfie, którą masz na numerze służbowym żebyś nie podpadł pracodawcy.
Ruben
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 77
Model telefonu: BlackBerry, Xiaomi, Nokia
Sieć: Plus, Play, nju

Postprzez grzesio0401 » 21 sie 2017, o 21:25

Podepnę się, ja mam odwrotnie, służbowy w Play z którego korzystam też do celów prywatnych a z prywatnego abo w nju przekierowanie na służbowy i płaciłem(choć nie dobiłem nigdy do 29zł więc nie wiem czy max 29zł obowiązuje przy przekierowaniu) obecnie noszę drugi tel do odbierania. Czy zadziałało by przeniesienie nju do Play OdNOWA, włączenie przekierowania na telefonie cały czas podłączonym do ładowarki w domu, czy takie przekierowanie kosztowałoby 0zł?
grzesio0401
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez Gregrin » 21 sie 2017, o 21:51

Nie musisz mieć włączonego telefonu. Przekierowania są rozliczane jak z cennika czyli mając SD do play będzie za darmo. https://forumplay.pl/showthread.php/854 ... inny-numer

Warto pamiętać o oplacie 2zl której da sie uniknac wykonujac platna czynnosc czyli np sms z pakietu nawet na wyłączonym tel przez p24...
Gregrin
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez grzesio0401 » 21 sie 2017, o 22:24

Aha ok, myślałem że w prepaidach nie ma przekierowania jako usługi, ale sprawdzenia czy nie przyszedł sms np. przez Play24, lub powiadomienia o smsie na służbowy to już nie ma możliwości? Byłoby za dobrze.
grzesio0401
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Powrót do Oferta abonamentowa