DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 18 z 76
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 76
 #945423  autor: adacomp
 16 sie 2017, 14:59
Wczoraj wróciłem z Grecji i miałem m.in. OFNK z pakietem no-limit + 8GB http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html aktywowałem kodem *102*74# ale dostałem tylko 3GB w kraju gdyż nie przenosiłem numeru (8GB to promo dla MNP).
W roamingu miałem do wykorzystania 1,76 GB i po wykorzystaniu leciało 4gr za 1MB z konta głównego pomimo że posiadam 33GB bonusu za doładowanie ważne ponad 10 miesięcy.

Karta Orange logowałem się do sieci Wind oraz Cosmote. Vodafone była zablokowana.
Ale tylko w Wind miałem LTE oraz 3G/2G w Cosmote wpuszczało tylko do 3G/2G i często mnie wyrzucało nawet z 2G więc byłem zalowgowany tylko w Wind LTE do netu i do rozmów 3G.

Miałem także ze sobą:

Play Fresh + RBM1 - tutaj także Wind wpuszczał do LTE/3G/2G oraz Vodafone 3G/2G. Cosmote było zablokowane.Na karcie PF nie miałem LTE, na RBM normalnie było LTE.

PlushNKbez limitu oraz a2mobile - Vodafone LTE/3G/2G Wind LTE/3G/2G oraz Cosmote 3G/2G.

T-M Frii - Cosmote LTE/3G/2G oraz Wind LTE/3G/2G. Vodafone zablokowane.
 #945748  autor: Gregrin
 17 sie 2017, 21:18
adacomp pisze:ktywowałem kodem *102*74# ale dostałem tylko 3GB w kraju gdyż nie przenosiłem numeru (8GB to promo dla MNP).
A nie powinieneś mieć tak z 15GB ?? http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html

PS: przenoszący powinni mieć 35GB (+ bonus za doładowanie ~15GB) http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html

PS2: polecam zestawienie ofert gdzie orange jest szczegółowo opisane (jeden z pierwszych podwieszonych postów w tym dziale)
 #946315  autor: garfield-
 20 sie 2017, 23:16
A jak powinno liczyć w MINI-MAX playowym połaczenia i smsy ?
może ktoś ma już namacalne doświadczenia ?

Infolinia:
połączenie nr 1 - będzie ściągać z konta głównego, mogę dokupić pakiet 30 minut za 6 pln
połączenie nr 2 - będzie mnie kasował z konta głównego, a na numery zagraniczne po 2 PLN
połączenie nr 3 - jeśli osiągnąłem no-limit to będzie no limit w roamingu, a jeśli nie osiągnąłem, będzie ściągać z konta głównego a nie z promocyjnego.

a jak jest naprawdę ?
 #947505  autor: adacomp
 27 sie 2017, 16:03
garfield- pisze:A jak powinno liczyć w MINI-MAX playowym połaczenia i smsy ?
może ktoś ma już namacalne doświadczenia ?

Infolinia:
połączenie nr 1 - będzie ściągać z konta głównego, mogę dokupić pakiet 30 minut za 6 pln
połączenie nr 2 - będzie mnie kasował z konta głównego, a na numery zagraniczne po 2 PLN
połączenie nr 3 - jeśli osiągnąłem no-limit to będzie no limit w roamingu, a jeśli nie osiągnąłem, będzie ściągać z konta głównego a nie z promocyjnego.

a jak jest naprawdę ?
Jeśli nie masz kupionego płatnego pakietu minut/sms lub nolimit to zawsze ściąga z Konta Głównego.
W UE Nie działa konto promocyjne, bonusy za doładowania czy BzP.
 #947538  autor: adacomp
 27 sie 2017, 19:14
Coś mi się wierzyć nie chce, ale nie mam Formuły.

Miałem za to w UE : PNK Start oraz RBM7MNP i na pewno nie schodziło z BzP czy PNaL tylko z KG wtedy aktywowałem płatne pakiety minut i GB
Kolega miał RBM1 i PnKLT! i miał to samo tylko płatne pakiety i KG.
 #947543  autor: bobiwr
 27 sie 2017, 19:35
Potwierdzam w Formule bez pakietów za połączenia i sms kasa schodzi z konta promocyjnego. Za net nie wiem, bo córa miała free wifi w pokojach hotelowych.
 #947564  autor: Arturro_
 27 sie 2017, 21:20
Ja już w nadchodzący piątek jadę do Włoch na 10dni i w dalszym ciągu rozkminiam jakiego operatora zabrać ze sobą.
Chodzi tylko i wyłącznie o Internet.
Ale, że mam karte sim aktywną w T-mobile(25zł pakiecik) - na apce poakzuje, że mam w UE 1,29GB
Z kolei w Lajt mobile Strzał w 10(10zł) 0,73GB

Mam też karty w szafce w playa, orange i plusha...
 #947570  autor: adacomp
 27 sie 2017, 22:03
T-M z pakietem za 25zł jest ok - sam miałem tą kartę

Podobnie Plush z pakietem za 20zł i a2mobile za 15,90zł

OFNK z pakietem za 28zł


Najlepiej sprawował sie T-M oraz Plush & a2mobile - był dostęp do wszystkich 4 sieci w IT
w tym do LTE do TIM oraz Vodafone

Orange - dostęp do Wind i 3, LTE w Wind

Play to porażka w roamingu UE nie tylko w IT ale także w Grecji Niemczech czy na Malcie.
Dostępna tylko jedna sieć w danym kraju i nie zawsze wpuszczało do LTE.

http://www.prepaidgsm.net/en/italy.php
 #947602  autor: garfield-
 28 sie 2017, 08:04
Na Węgrzech zarówno play (RBME) jak i Orange Free, działało podobnie. Prędkości nie mierzyłem, ale uwag nie miałem. A cały czas praktycznie, coś się szukało (noclegów) lub korzystało z nawigacji.
Jedna z kart włożona do mobilnego ruterka z 1 GB - wysiorbało po 2,5 godzinie przez nieuwagę.
 #947612  autor: GaduAirowiec
 28 sie 2017, 09:43
adacomp pisze: Play to porażka w roamingu UE nie tylko w IT ale także w Grecji Niemczech czy na Malcie.
Dostępna tylko jedna sieć w danym kraju i nie zawsze wpuszczało do LTE.

http://www.prepaidgsm.net/en/italy.php
Nie pisz bzdur. W moim Play Formula na Karte w Grecji mialem LTE zarowno w VODAFONE GR jak i WIND. Mysle ze nie aktywowales roamingu krajowego w Orange i stad niepelny zasieg roamingu zagranicznego.
 #947615  autor: GaduAirowiec
 28 sie 2017, 09:54
Powtarzam: majac wakacyjny pakiet darmowy 3GB w Play \Formula na Karte schodzi w roamingu z tego pakietu (ale do wysokosci 252MB gdy ma sie jednoczesnie aktywny pakiet 600-700MB wykupiony osobno za 5zl). Potem juz obciaza konto podstawowe 4gr/MB. Nie rusza w roamingu w ogole stanu pakietu platnego internetu.MMS w roamingu UE w Play na Karte 9gr. A w kraju 19gr:)
 #947625  autor: adacomp
 28 sie 2017, 10:37
To chyba jakiś błąd taryfy Formuła z tym roamingiem/pakietem.

Mając Fresh, PNK, PNKLT!, PNK Start, RBM1 i RBM7MNP schodziło mi najpierw z pakietów płatnych 2GB itp. a potem z KG.

Fresh, PNK, PNKLT!, PNK Start mają 9NaL i zakrętki Cola - nieruszone, PNK Start dodatkowo BzP też nieruszony.

RBM1 i RBM7MNP mają bonusy za doładowania nieruszone, RBM7MNP dodatkowo BzP też nieruszony
 #947646  autor: Michu
 28 sie 2017, 11:43
GaduAirowiec pisze:
adacomp pisze: Play to porażka w roamingu UE nie tylko w IT ale także w Grecji Niemczech czy na Malcie.
Dostępna tylko jedna sieć w danym kraju i nie zawsze wpuszczało do LTE.

http://www.prepaidgsm.net/en/italy.php
Nie pisz bzdur. W moim Play Formula na Karte w Grecji mialem LTE zarowno w VODAFONE GR jak i WIND. Mysle ze nie aktywowales roamingu krajowego w Orange i stad niepelny zasieg roamingu zagranicznego.
Co konkretnie masz na myśli? Ja nie widzę związku między roamingiem krajowym a roamingiem zagranicznym.
 #947655  autor: GaduAirowiec
 28 sie 2017, 11:57
Przed wyjazdem aktywowałem roaming krajowy w Orange. Ktoś na forum pisał że mając roaming w Orange -mamy szerszą ofertę sieci roamingowych zagranicą. Nie wiem czy to prawda. W każdym razie miałem zasięg 2 sieci LTE w roamingu w Grecji: VODAFONE GR oraz WIND. Ustawilem na sztywno VODAFONE GR.
Pakiet wakacyjny 3GB skumulowany od 1.lipca był do używania w roamingu ! O ile miało się pakiet płatny , tzn z wakacyjnego schodziło do limitu wykorzystania roamingowego pakietu płatnego, czyli w moim przypadku w ogóle nie sciagalo ze skumulowanego zdrapkowego pakietu z kodow coca-coli z 2016r i kumulowanego z nim platnego 700MB za 5zl/m-c.
Dopiero po przekroczeniu 252MB zaczelo sciagac 4gr/MB z konta glownego PLN. Wszystkie sms-y i MMS-y oraz rozmowy sciagalo u mnie z pakietu za zarejestrowanie konta ktory to pakiet mam juz od czerwca 2016r. (z 500zl zostalo 425zl:))W ogole to kosztow roamingu nie odczuwa sie teraz w ogole! Piekna sprawa.
 #947663  autor: Michu
 28 sie 2017, 12:39
GaduAirowiec pisze:Przed wyjazdem aktywowałem roaming krajowy w Orange. Ktoś na forum pisał że mając roaming w Orange -mamy szerszą ofertę sieci roamingowych zagranicą. Nie wiem czy to prawda. W każdym razie miałem zasięg 2 sieci LTE w roamingu w Grecji: VODAFONE GR oraz WIND. Ustawilem na sztywno VODAFONE GR.
No właśnie to mnie zastanawia, bo pierwsze słysze... a że niedługo przechodzę do Play to warto wiedzieć takie rzeczy ;)
 #948036  autor: -Gosc-
 30 sie 2017, 00:58
Zamiast samego ile i po ile moze jakieś spostrzeżenia odnosnie jakości połączeń głosowych i internetu w roamingu?
Piszcie jak jesteście za granicą jak to wygląda.
Ja zauważyłem że internet w miarę dobrze o tyle połączenia głosowe słabo (Czechy). Nie sądzę że to wina czeskich operatorów tylko gdzieś punkty styku, centrale,łącza po drodze znacznie zaniżają jakość połączeń.
 #948037  autor: lord_kr
 30 sie 2017, 01:40
W UK z połączeniami głosowymi nie ma problemu, co ciekawe gdy dwie karty Plusa są zalogowane do tego samego operatora to nawet HD VOICE działa :-)

Internet najlepiej działa w EE, potem Vodafoner, Three i na szarym końcu O2. Każda sieć wpuszcza do LTE.

Zasięg jak to w UK: jest ale często go nie ma. Ale roamingowcy mają lepiej bo mogą wybrać sobie opa.

Priorytety są następujące:
w trybie 2g: Vodafone, o2 (przemiennie, zależy od lokalizacji), EE dopiero gdy nie ma niczego innego i to po dłuższym czasie lub kilku próbach logowania
w rybie 3G/LTE: Three, Vodafone, O2, EE

Co ciekawe (i irytujące), Plus nie oferuje pełnego RLAH, tzn połączenia na numery brytyjskie idą spoza wszelkich pakietów
 #948054  autor: sylwekZolkusza
 30 sie 2017, 09:30
lord_kr pisze:W UK z połączeniami głosowymi nie ma problemu, co ciekawe gdy dwie karty Plusa są zalogowane do tego samego operatora to nawet HD VOICE działa :-)

Internet najlepiej działa w EE, potem Vodafoner, Three i na szarym końcu O2. Każda sieć wpuszcza do LTE.

Zasięg jak to w UK: jest ale często go nie ma. Ale roamingowcy mają lepiej bo mogą wybrać sobie opa.

Priorytety są następujące:
w trybie 2g: Vodafone, o2 (przemiennie, zależy od lokalizacji), EE dopiero gdy nie ma niczego innego i to po dłuższym czasie lub kilku próbach logowania
w rybie 3G/LTE: Three, Vodafone, O2, EE

Co ciekawe (i irytujące), Plus nie oferuje pełnego RLAH, tzn połączenia na numery brytyjskie idą spoza wszelkich pakietów
Ostatnie zdanie nie dotyczy roamingu, tylko rozmów międzynarodowych, inna bajka.
 #948057  autor: bobix
 30 sie 2017, 09:37
Przecież napisał o roamingu...
  • Strona 18 z 76
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 76
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 76