DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #946212  autor: znawca
 20 sie 2017, 14:55
Witam, mam dość nietypowy problem...

Otóż regularnie dostaję spam ze Snapchata (maile po angielsku i arabsku), że ktoś w Arabii Saudyjskiej (city Jeddah) loguje się na moje konto (z telefonów iPhone 6 i iPhone 5S).

W mailu jest oczywiście link do zmiany hasła, jeśli podejrzewam, że konto zostało zhakowane :P Zmieniałem hasło już ze 20 razy i zawsze nie później jak godzinę po zmianie hasła znowu dostaję spam maila, że ktoś z Jeddah korzysta z mojego konta.

Najlepsze jest to że usunąłem aplikację Snapchat z telefonu kilka miesięcy temu, więc konto jest mi zupełnie niepotrzebne. Postanowiłem je skasować... no ale mogę je tylko zablokować na 30 dni, a dopiero potem znika permanentnie. Problem w tym, że jeśli ktoś inny korzysta z mojego konta, to zostanie ono od razu odblokowane i nigdy nie zniknie.

Zastanawiam się jak to w ogóle możliwe, że ktoś wchodzi mi na konto pomimo zmiany hasła? On nowego hasła nie ustawia, bo raz że sam bym nie mógł się wtedy zalogować (a cały czas mogę), a dwa że dostałby info na maila o zmianie hasła (a dostaję tylko o obcym logowaniu).
Czy to możliwe że tamta osoba ma po prostu cały czas uruchomionego Snapchata i nigdy się nie wylogowuje?

I jeszcze jedno... nie zauważyłem, żeby z mojego konta ktoś wysyłał jakieś obce wiadomości, ale ostatnio strasznie szybko znika mi pakiet internetowy (a mam 25GB). Czy to może mieć związek?

Jest opcja, żeby od razu permanentnie skasować konto na Snapchacie? Albo zadzwonić do nich do biura (nawet za granicę)?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #946588  autor: Sirmark
 22 sie 2017, 11:34
Nie znam kompletnie snapchata, ale przejrzyj wszystkie ustawienia. Może są tam powiązane jakieś inne telefony, albo inne powiązane aplikacje, co by umożliwiło dostęp do konta.

Po drugie na pewno można tę sytuację zgłosić do supportu.

Po trzecie, jest ryzyko, że mail, który masz powiązany z kontem snapchata został przejęty, tzn. hasło lub dostęp do niego.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #946776  autor: hubir2
 23 sie 2017, 10:48
Zmień hasło maila, na jakieś bardzo skomplikowane, no i tak jak pisał kolega wyżej dobijaj się do supportu. Przynajmniej sprawdzą czy rzeczywiście ktoś ci zhakował konto.

Ciekawi mnie tylko po co komuś snapchat innej osoby :O
 #948863  autor: znawca
 03 wrz 2017, 17:30
Zmiana hasła e-mail nie pomogła. Dalej otrzymuję spam na maila.
Skontaktowałem się z supportem Snapchata. Naprawdę trzeba wiele wysiłku, by ominąć te wszystkie automaty i "najczęściej zadawane pytania" i pokorespondować z żywym człowiekiem, ale w końcu udało mi się dotrzeć do kogoś "po drugiej stronie" :)

Okazało się, że mój adres e-mail jest powiązany z kilkoma innymi kontami oprócz mojego, także powiadomienia z tamtych kont też idą na mój adres. Poprosiłem support-team o odłączenie tychże kont od mojego maila i teraz czekam na efekt.

Naprawdę, gdyby mieli infolinię to wszystko poszłoby znacznie szybciej...
Nienawidzę tych stricte internetowych smart start-upów

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!