DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #946073  autor: amigo007
 19 sie 2017, 17:18
Przymierzam się do zakupu nowego smartfona, co myślicie o tym wynalazku?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... tml?wid=11

Cena poniżej 400zł bardzo mi odpowiada. Parametry z tego co widzę są dobre. Wyświetlacz 5,5 cala, ale gabarytowo jak inne 5 calowce. Zastosowanie to aplikacja bankowa, zwykłe przeglądanie www, i youtube. Nie gram. Warto wybrać to, zamiast xiaomi 4a, 4x (zwykłe, nie note) ?
 #946079  autor: Morvius
 19 sie 2017, 18:08
Proponuję rozpisać parametry na jakich Ci zależy. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #946087  autor: amigo007
 19 sie 2017, 18:26
Nie zależy mi na żadnych konkretnych parametrach. Napisałem, głównie www w smartfonie, ze 2 aplikacje bankowe. NC+ go w smartfonie, youtube. Ewent jeszcze jakaś aplikacja mobilna dyskontu. Czasem raz na miesiąc jakaś fotka. Powiem tak teraz mam jeszcze Motorole XT 910, niestety ze starym androidem 4.04. Aplikacja banku nie działa poprawnie (wymagany jest android minimum 4.4). Root odpada, nie ogarnę. Prędzej uceglę telefon. Poza tym motorola XT 910 ma już swoje lata, nie da się komfortowo przeglądać internetu. Za bardzo muli. Za słaby procesor, zbyt mało ram. Miałem chwilowo ZTE Blade A310, sprzedałem zbyt wiele wad. Tu w styczniu pisałem o nim (Amigo007) http://www.mgsm.pl/pl/katalog/zte/bladea310/. Co do tego Vkworld to pewnie nie dostanę żadnej opinii, bo raczej nikt tutaj go nie ma. Ekran będzie raczej lepszy niż w A310? Ważne żeby nie miał tak słabo czułego dotyku jak A310. I taka wielkość telefonu to max. Większego nie chcę. Tak więc co myślicie?
 #946090  autor: Morvius
 19 sie 2017, 18:35
Moje zdanie jest takie. Inwestując w egzotyczne marki warto celować mimo wszystko w coś o czym się słyszy a nie no-name'y ponieważ w razie kłopotów jak sam widzisz nikt Ci nie pomoże. Xiomi natomiast staje się już na tyle popularne, że śmiało można powiedzieć, że wszystko o nich już wiadomo kwestia tylko części czy normalnego serwicu co wymieni. Za 400zł spokojnie kupuj 4a i się nawet nie zastanawiaj.

Klasyczny obserwator wątku.
 #946094  autor: amigo007
 19 sie 2017, 19:00
Tak ale wydaje się, że ten "no name" jest w tych pieniądzach zwyczajnie trochę lepszy. Xiaomi ma już wiele osób, z takim wynalazkiem byłbym chyba jednym z pierwszych. Zresztą jak ma mi się coś zepsuć, to i tak gwarancja jest tylko w Chinach. Tutaj jeszcze link do oficjalnej strony producenta:
http://www.vkworld.cc/product/59575f41944a0
producent dodaje jeszcze w zestawie silikonowe etui + szkło hartowane. Telefon wydaje się jednak lepszy od Xiaomi redmi 4A. Większy wyświetlacz przy tym samym rozmiarze. Ps na gearbest nie widzę obecnie wersji global (band 20), redmi 4A. Jest w kolorze niestety tylko złotym Xiaomi redmi 4x w wersji global. Cena 480zł. Ponad 80zł drożej od Vkworld. Może zaryzykuję Vkworld. I na start jest android 7.
 #946095  autor: Morvius
 19 sie 2017, 19:03
W takim razie zrób co uważasz za słuszne, jednak granica "dobrych" telefonów ze sredniej półki myślę, że leży w parametrach właśnie albo 4a albo jakiegoś elephone i tu niekoniecznie pójdzie ta cena w jakość. Na papierze to jedno a jak wyjdzie w praktyce? Cóż. Daj znać czy się myliłem.

Klasyczny obserwator wątku.
 #946116  autor: Eragon
 19 sie 2017, 20:04
Oj chłopcze chłopcze...
Wiem że chcesz być pierwszy. Dziewictwo, fajna rzecz.

Ale po co z VK ?
Kopia Mi Mixa - zauważyłeś? Oczywiście tysiąc razy gorsza.
Sądzisz ze dostanie on aktu? Życie nadzieją, będzie fajne.
5,5 nie za duże?
Oh, a wiesz ze on ma MTK ? Życzę powodzenia w użytkowaniu...
Wiesz ze na baterii wytrzyma on.. 3 godzinki ?
Wiesz o tym że foty są interpolowane?

Możesz ryzykować. A nawet zaryzykuj. Ja bym nie brał... ale widać że jesteś chetny - ochronisz przynajmniej innych. Kupuj !

:smt006
 #946121  autor: zielony71
 19 sie 2017, 23:20
Tego MTK poprzednik nieco demonizuje ;-)
Ale z resztą zgadzam się w całości. Skoro poprzedni "wynalazek" niczego Cię nie nauczył... to kup następny :-D Widać masz duszę eksperymentatora ;-)
Następnym razem może będziesz już mądrzejszy :-)
 #946124  autor: amigo007
 20 sie 2017, 00:11
Eragon sory ale kto tu jest chłopcem? Z pewnością jestem od ciebie starszy. Jestem też 2 lata dłużej na forum. Zresztą po twoim awatarze widać, kto jest bardziej chłopcem. Sory jakieś bajki/anime.. Ale nie mam zamiaru wszczynać wojny. Nie chcesz pomóc, to chociaż nie zaczepiaj. Bo odebrałem twój post jako lekki atak. A z tym że będę pierwszy z tym telefonem, to było trochę humorystyczne. To nie ma znaczenia. Po prostu on mi się spodobał. Wiem, że jest tańszą kopią Mi Mixa. Co do swojego poprzedniego telefonu ZTE Blade A310, z jeszcze bardziej budżetowym procesorem. Nie narzekałem na jego wydajność, ta była bez zarzutu do moich zastosowań. Problemem był bardzo kiepskiej jakości ekran o fatalnych kątach widzenia, z równie tragicznym dotykiem. Więc to było głównym problemem. Wiec tutaj także na procesor na pewno bym nie narzekał. A ta bateria w Vkworld 2850mAh, jestem pewien że przy tym energooszczędnym procesorze dawała by radę. ZTE Blade A310 miał tylko 2200mAh, a przy moich zastosowaniach bateria spokojnie na 2 dni starczała.
Ps. a xiaomi redmi 4A, i redmi 4x mają dobrej jakości wyświetlacze LCD? Wolałbym amoled, ale to nie w tych pieniądzach :D
I jeśli wiedział bym, że wyświetlacz w Vkworld jest dobrej jakości, to bym podjął ryzyko. Najwyżej poużywał bym tylko z pół roku/rok czasu..
 #946622  autor: gramacz
 22 sie 2017, 14:00
Bezramkowce są teraz tanie, ale jak już to poluj na Doogee MIX, albo UMI MIX
VK jest młoda marką, trochę opinii znajdziesz na forum telchina
 #946829  autor: amigo007
 23 sie 2017, 16:08
Dzięki Vkworld to pewnie przy Doogee działał by mizernie. Jednak po tym teście https://www.youtube.com/watch?v=2Kk8aVODVA0 widzę, że i doogee ma sporo wad. A już mało precyzyjny dotyk, to odpada kompletnie. Strach pomyśleć co by było w tym Vkworld. A cena doogee na banggood to z przesyłką koło 700zł. Niezbyt tanio. Na razie nic jeszcze nie kupiłem.
 #946831  autor: amigo007
 23 sie 2017, 16:19
Rozważam różne opcję, łącznie ze starszymi telefonami. Obecnie mam cały czas jeszcze motorole RAZR XT910. Słuchajcie, a co myślicie o Motoroli XT 1058 za nieco ponad 400zł http://www.ebay.pl/itm/New-Motorola-Mot ... SwnHZYm05f
Znam wady tego telefonu, brak obsługi polskego lte. Android po "upgraidzie" maximum 5.1 lollipop. Ale bądź co bądź, był to kiedyś flagowiec. Z pewnością z ekranem nie było by problemu z dotykiem. Jakość wykonania z pewnością jak na starą motorolę wzorowa, jakość rozmów na pewno znakomita. W przeciwieństwie do Doogee, i z całą pewnością do Vkworld.. Cena chyba dość atrakcyjna. Z androidem 5.1 można jeszcze raczej wszystkie aplikacje bez problemu instalować (na XT910 z 4.03 niektóre aplikacje nie są już zgodne). Jak myślicie, korzystanie z internetu i youtube na Moto X będzie jeszcze płynne? Poważnie się nad tym telefonem zastanawiam, uniknął bym wszelkich wad chińczyków..
 #946838  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 23 sie 2017, 16:55
Yt na pewno będzie działać płynnie, co do internetu to w większości pewnie też, ale należy pamiętać, że cięższe strony potrafią chrupnąć nawet na mocniejszych urządzeniach.
Stary android to nie problem, na motorole jest Lineage OS i w każdej chwili możesz mieć androida N.
 #946846  autor: amigo007
 23 sie 2017, 18:04
Szczerze to bardzo mnie zaciekawiłeś tym Lineage OS. Jak to się instaluje? W mojej XT 910 roota nie ogarnę, prędzej uceglę telefon. Jeśli instalacja tego Lineage OS jest skomplikowana, to był by problem. Acha i początkowo jeśli to jest wersja motoroli XT 1058 z usa, i dajmy na to będzie początkowo zainstalowany android 4.2.2. To będąc w Polsce, pojawi mi się w telefonie aktualizacja do najnowszego dostępnego androida 5.1?
 #946848  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 23 sie 2017, 18:33
amigo007 pisze:Jak to się instaluje?
Tak http://www.lineageos.co/lineage-os-for- ... gat-7-1-1/
To nic trudnego. Sam ostatnio robiłem to na jakiejś motoroli i poszło bez problemu.
amigo007 pisze:To będąc w Polsce, pojawi mi się w telefonie aktualizacja do najnowszego dostępnego androida 5.1?
Tak, pojawi się.
 #946851  autor: amigo007
 23 sie 2017, 18:51
Dzięki. Więc chyba moim następnym telefonem będzie Motorola X :-). Jednak te chińczyki to w większości badziewie kiepsko wykonane. Z mnóstwem niedoróbek. Kwestia jest czy nie poszukać wersji XT 1052 z obsługą LTE. Znalazłem jedną niby nową sztukę, wyszło by koło 71zł drożej. Ale spory minus jest taki, że wszystkie wersje 1052 mają tylko 16GB pamięci. A jak wiadomo telefon nie obsługuje microsd. Więc zastanawiam się, czy warto dołożyć 71zł i mieć tylko 16gb pamięci. Za to z obsługą LTE. Czy bez obsługi LTE, 71zł taniej ale za to z 32GB pamięci. Ps dowiedziałem się że wersja biała jest z przodu, z tyłu żółta. Chyba bardziej wybiorę drugi wariant od tego sprzedawcy, czarny/ turkus-róż. Droższa wersja 1052 z 16GB, jest cała czarna.
 #946867  autor: amigo007
 23 sie 2017, 20:36
Powiem tak LTE to dobra rzecz, i trochę szkoda tych prędkości. Na zte blade A310 (sprzedany), prędkości oscylowały między 15-30 mbit/sek w lte. Teraz sprawdziłem speedtestem na XT910, i jest koło 5 mbit/sek na hsdpa w orange. Średnio, ale realnie pod smartfona to wystarczy. Bardziej psychologicznie, szkoda tych częstotliwości. No i mam "zagwózdkę", z drugiej strony 16gb w XT1052 może być mało. A tak z ciekawości, ty masz ten telefon może?
 #946873  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 23 sie 2017, 21:21
Nie nie. Ja po prostu ostatnio przerobiłem kilka motoroli i zauważyłem, że to bardzo wdzięczne telefony, szczególnie pod względem nieoficjalnego wsparcia i prędkości działania. Najnowszy android zawsze dostępny nawet na słabsze modele (oczywiście nieoficjalny, ale jest)