DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #944416  autor: Kotecek_PL
 10 sie 2017, 22:23
Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego Smartfona. Do tej pory używałem urządzeń od Microsoftowej Nokii oraz Microsoftu Wcześniej Nokię N95  . Swoją przygodę z kafelakmi zaczynałem z Samsungiem Magic m pod kontrolą systemu Windows phone 7.5 z późniejszą aktualizacją 7.8, następnie posiadałem Lumię 630, później lumię 1020 lumię 1520, a od końca 2015 roku aź do teraz użytkuję lumię 950 XL z czasem stałem się właścicielem 2 takich smartfonów. Niestety Microsoft zakończył wsparcie dla lumii, developerów jest coraz mniej, kolejne aplikacje znikają z sklepu a ten cały Nadella to jakiś szalony człowiek. Pora Uciekać, lecz nie ma gdzie ... Sprzedałem już jedną 950 XL, drugą zostawię sobie jako sentymentalna pamiątka. Windows Phone/Windows Mobile to zawsze był system który najlepiej wpasowywał się jakby w moje oczekiwania tego jak powinien wyglądać prosty intuicyjny system i był doskonałą odpowiedzią na moje oczekiwania względem sposobu użytkowania smartfona. Android mi się nie podoba i nie chciałbym urządzenia z tym systemem. ios jest jakiś taki zbyt drogi. iPhone 7 nie ma slotu kart pamięci a wersja 256 GB kosztuje kosmiczne pieniądze.
 
Czego wymagam od smartfona ?
- Slot na karty pamięci
- aparat porównywalny z tym z 950 lub lepszy
- NIE ANDROID ani żadne tam linuxo i androido pochodne ( mocno mi ten system nie pasuje ).
Fajnie by było aby smartfon posiadał USB typ C ponieważ mam z tym złączem ładowarki samochodowe, kable USB, pendrive itd. kupowanie pod kątem Lumii 950 XL .
 
Jest coś wartego uwagi na co można wymienić lumię ? Czuję się taki nieco w kropce .
 #944447  autor: vonski
 11 sie 2017, 08:34
Jak nie chcesz Androida i ma mieć slot pamięci, to nie ma takiego sprzętu.
 #944477  autor: vonski
 11 sie 2017, 11:29
No to jabłuszka. Na rynku nie ma innych systemów, bo BlackBerry umarło tak jak Windows.
 #944488  autor: marcin19883
 11 sie 2017, 12:44
Nie chcesz iPhone ani Androida, więc pora pożegnać się z telefonami.
Ja myślę, że telefon z czystym Androidem nie będzie taki zły.