DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #945653  autor: aeroxd
 17 sie 2017, 14:45
Witam.

Kupiłem starter Red Bull Mobile 9 zł z puszką II edycja i chciałbym się dowiedzieć czy otrzymam jakiś bonus za rejestracje i jaka będzie ważność konta na połączenia wychodzące i przychodzące?

Dziękuję.
 #945662  autor: 24bis24
 17 sie 2017, 14:59
aeroxd pisze: chciałbym się dowiedzieć czy otrzymam jakiś bonus za rejestracje
nie
aeroxd pisze:jaka będzie ważność konta na połączenia wychodzące i przychodzące
powinno być napisane w zestawie który zakupiłeś

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #945673  autor: KC-KARLOS
 17 sie 2017, 15:23
Startery zazwyczaj mają 10 dni wychodzących w tym 70 dni na odbieranie (od odpalenia startera). Bonusy za rejestrację były możliwe do otrzymania wyłącznie do 01 lutego 2017. Obecnie można otrzymać specjalne bonusy tylko za przeniesienie numeru do Play/Fakt Mobile/RBM7MNP.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #945704  autor: jarekt
 17 sie 2017, 17:10
@24bis24, nie masz racji, odpowiedź błędna jest @Karlosa, a moja była poprawna ale ją @Karlos usunął.

Tak napisał @Karlos:
Karlos20 pisze:mają 10 dni wychodzących + 70 dni na odbieranie
I ona jest niepoprawna.

Ja napisałem poprawnie, że ważność jest 10dni wychodzących + 60dni przychodzących.

Kluczem jest ten "plus", który podał @Karlos i ja.
Ten "plus" należy rozumieć tak, że dodatkowa ważność na przychodzące 60 dni jest liczona od momentu utraty połączeń wychodzących.

Więc jeżeli używasz tego "plusa" to podajesz 10+60, a nie 10+70 jak błędnie podał @Karlos.

Natomiast jeśli podajesz ważność na przychodzące licząc od pierwszego dnia ważności (w formie jaką podałeś w swoim poście) to lepiej z kolei pasuje 70dni przychodzących, ale musisz wtedy odjąć od ilości przychodzących ilość wychodzących aby dowiedzieć się ile dni po utracie wychodzących będziesz mógł jeszcze odbierać rozmowy.

W mojej notacji (10+60) nic nie musisz liczyć i od razu wszystko wiesz: 10dni wysyłasz , a potem jeszcze 60dni odbierasz.
W zapisie @Karlosa 10+70, myślisz, że po wychodzących jest jeszcze 70 dni przychodzących (można stracić numer 61 dnia!!!!) ale jeśli wiesz, że te 70 dni to jest liczone od pierwszego dnia (a nie każdy to wie), to aby obliczyć ile masz faktycznie jeszcze czasu to musisz wykonać dodatkowe działanie.

Zresztą Play/RBM stosuje obydwie notacje w zależności od widzi mi się, rozsiewając zamęt i niepokój.

Przykład:
Obrazek
W takim zapisie ważność przychodzących jest właśnie liczona od dnia utraty ważności na wychodzące i jest oczywiście stała dla danej taryfy (dla tej akurat PInK to 90 dni).

Tyle z mojej strony.

PS. @Karlos jest moderatorem, więc może sobie kasować co chce :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 17:29 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #945707  autor: 24bis24
 17 sie 2017, 17:23
ok. ja mam tak na starterze i sprawdziłem w cenniku tej usługi.
Nie będę zabierał więcej w tej sprawie głosu bo się nie znam :mrgreen:
Nie będę również zastanawiał się czy tak, a może tak, sprawdź tu albo może tam.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 17:31 przez 24bis24, łącznie zmieniany 1 raz.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #945710  autor: KC-KARLOS
 17 sie 2017, 17:26
Post został zmodyfikowany.
Warto też zwrócić uwagę na różne zapisy cennikowe Playa i jego taryf, które mogą wprowadzać w błąd.
Taryfy z RWK po doładowaniu mają 365 dni + 90 dni na odbieranie albo 455 dni samych przychodzących.
Taryfy bez RWK mają xx dni po doładowaniu + 60 dni na odbieranie albo xx dni na samo odbieranie (zależnie od doładowania).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #947135  autor: aeroxd
 24 sie 2017, 23:22
Jednak już nie rejestruje listonosz, na poczcie od ręki zarejestrowali mi starter.
Mam pytanie, ile taki starter, może leżeć po rejestracji bez doładowania, żeby numer nie wygasł?
 #947137  autor: adacomp
 25 sie 2017, 00:07
Do czasu ważności startera pewnie.
Ma starterze masz wydrukowaną datę.

Ważność KG na karcie jest liczona od aktywacji czyli od pierwszego odpalenia startera i zalogowania się do sieci.

Sam mam 2 startery RBM5 które nie mają dat ważności ale niech leżą jeść nie wołają :)
 #947158  autor: lee
 25 sie 2017, 08:58
Jeżeli masz taką kartę sim zarejestrowaną to ważność startera nie ma znaczenia.
Sam mam taki np z rbm1 złota edycja z puszką. Zarejestrowałem bo miałem przejść do rbm ale jakoś tak wyszło że nie przeszedłem ;) Czeka na swoją kolej a DIL dalej jest więc warto w razie potrzeby mieć takie cuś ;)