Telekomunikacja jak na dłoni

5 cali, b. dobra bateria, do 800 zł

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

Re: 5 cali, b. dobra bateria, do 800 zł

Postprzez ruminator » 12 sie 2017, o 20:30

Jeszcze 2 lata temu można było za 400 zł kupić telefon, który doskonale spełnia swoje podstawowe funkcje, działa niezawodnie, nie zawiesza się, nic się samo nie wyłącza. Jak nastawię wieczorem budzik, to mam pewność, że rano zadzwoni. Tylko bateria przeciętna. Teraz mamy wyścig na cale, piksele, procesory i nie wiadomo co jeszcze, ceny rosną, a z elementarnymi funkcjami są kłopoty.
ruminator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Crimsxxx » 13 sie 2017, o 02:22

Kup po prostu słabszy a drozszy tel znanej marki który ma pozytywne opinie i tyle, jeśli tak boisz się innych marek.
Mam używam xiaomi i lubię ten telefon ale faktycznie czasem trzeba pogrzebać w ustawieniach, czasem aktualizacja coś popsuje, nastepna to naprawi itp.. Dużo zależy od samej charakterystyki użytkownika. Może kup sobie LG xpower?
Crimsxxx
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez ruminator » 13 sie 2017, o 12:28

Z chińskich marek mógłbym zaakceptować Huawei, Lenovo i Xiaomi, ale ta ostatnia odpadła przez istotne błędy w oprogramowaniu.
W ostateczności może być coś z ekranem 5,5'', ale wtedy bateria musi rekompensować większą prądożerność ekranu.

Znalazłem Lenovo K6 Power - bateria 4 Ah powinna być dobra, ekran 5'', cena OK, tylko pozostaje kwestia tego, czego w specyfikacjach się nie znajdzie - oprogramowania, jakości rozmów, jakichś mankamentów w działaniu, błędów konstrukcji, awaryjności itp. I niestety wyczytałem, że są problemy z jakością głośnika do rozmów i mikrofonu.

Jest jeszcze Huawei Y7. Wygląda ciekawie i jak na zupełnie nowy model wyjątkowo niska cena. Niestety nie ma żadnych opinii i testów. Nie znalazłem informacji o Gorilla Glass, jak nie ma, to słabo.
ruminator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez czamarek » 13 sie 2017, o 21:14

Obczaj LeEco Cool 1, lepsze opinie niż telefony Xiaomi w podobnej cenie. Poczytaj opinie.
czamarek
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 5

Postprzez ruminator » 13 sie 2017, o 22:32

Nie interesują mnie takie wynalazki bez gwarancji.
ruminator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Eragon » 13 sie 2017, o 23:12

Na Ali masz roczną gwarę.
Nie leję wody. Jestem szczery. Doradzam najlepiej jak umiem
Obrazek
Eragon
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Postprzez ruminator » 14 sie 2017, o 08:26

Do której trzeba dopłacać, bo wysyłka do Chin kosztuje. Niestety telefony (i inne produkty) mniej znanych chińskich marek, zwłaszcza niedostępnych w Polsce mają opinię awaryjnych i niedopracowanych. Jeden model tego nie zmieni, na taką opinię sobie zapracowali, tym bardziej, że nawet te popularniejsze firmy, jak Xiaomi czy Lenovo też produkują modele świetne na papierze, a w praktyce wychodzi ta chińskość. Niezawodność jest dla mnie ważniejsza od teoretycznych cyferek. Wolę coś pewniejszego, z normalną gwarancją i obsługą klienta.
ruminator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Eragon » 14 sie 2017, o 10:31

Aha

ruminator napisał(a):Do której trzeba dopłacać, bo wysyłka do Chin kosztuje.

Nie i tak
Nie leję wody. Jestem szczery. Doradzam najlepiej jak umiem
Obrazek
Eragon
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon wybrać?