DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #944008  autor: grymcio
 08 sie 2017, 16:18
Czy to prawda że Plus wraca na pozycję lidera zasięgu i jakości sieci LTE dzięki ciągłym modernizacjom stacji bazowych?
 #944015  autor: piotrzet
 08 sie 2017, 16:58
Skąd te bzdury? Obecnie najlepszą sieć ma T-Mobile później Orange plus 3 miejsce

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #944019  autor: forum_tg
 08 sie 2017, 17:07
Ze swojego doświadczenia (a także żony) i z tego jak się przemieszczam po różnych lokalizacjach to powiem że najlepiej wypada zawsze Orange, a TM to drugi.
 #944021  autor: f0ku5
 08 sie 2017, 17:20
Ogólnie ranking wygląda tak - Networks -> Plus -> Play :)
 #944025  autor: grymcio
 08 sie 2017, 17:37
f0ku5isko pisze:Ogólnie ranking wygląda tak - Networks -> Plus -> Play :)
Kurcze za to ja gdziekolwiek wyląduję w jakiejś dziurze (mniej popularnej lokalizacji :D ) np. ostatnio Mazury Garbate - okolice Olecka, to tubylcy zawsze mają Plusa, bo jak twierdzą ma najlepszy zasięg. Wiadomo że w dużych miastach to wszyscy są mocni ale właśnie mniejsze ośrodki/wioski mnie interesują.
 #944027  autor: piotrzet
 08 sie 2017, 17:46
Ale zasięg to też nie wszystko liczą się też prędkości czy usługi dodatkowe jak VoLTE czy VoWifi. Jasne bez zasięgu nie ma nic ale z prędkościami słabymi też się nic nie zrobi

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #944199  autor: -Gosc-
 09 sie 2017, 18:50
Żadnego pleja ani MVNO na nim działających. To jest dziadostwo. Tylko któraś z sieci infrastrukturalnych, która? Najlepiej sprawdzić doświadczalnie i dokonać wyboru.
 #944310  autor: tehmal
 10 sie 2017, 12:26
Zostań w Plusie, mają bardzo dobrą infrastrukturę (południowy górnośląski)
oferta Plush jest bardzo dobra, bez problemu przejdziesz z PNK. Jeżeli nie przeraża cię antyczne zarządzenia przez WWW swoim konto to jest spoko, mają świetna aplikację do sprawdzania stanu pakietów,konta która nie bierze kasy.
Ja przykładowo wybrałem Plusa ze względu na chiński smartfon (brak LTE B20)
A Plus wycofuje się z LTE B20, i stawia LTE1800/2100 poza miastami. (ponoć za drogi biznes dla Plusa z tym LTE B20) tak samo jak terminale VoLTE są zbyt drogie i z góry wiadomo że Plusie ich nie uświadczymy.
HD Voice chyba też nie wdziała, nigdy na smart-fonie nie widziałem napisu HD ze słuchawką, widziałem w T-M.
Rozmowy po 3G w Plusie są najlpsze (najczystrze) ze wszystkich sieci, najgorzej chyba Orange, nigdy nie umiem poprawnie zrozumieć tych ludzi, mają wykoksane smartfony - Lumie 950 i inne, a ciągle jak zrywy słyszę. I tylko z ludźmi u tego operatora słyszę.

Oczywiście ostateczna decyzja przyjdzie podjąć Tobie, często wiem że wybiera się taką sieć, jaką ma rodzina.
U mnie to Play i Plus, też taki zestaw mam.... 2 osoby Orangeb i jedna TM.
 #944318  autor: bed
 10 sie 2017, 13:27
To sprawdź czy masz obsługę B8, bo tym Plus będzie zastępował B20. Jak nie masz to przykro mi, ale L1800 nie będzie cudownym rozwiązaniem wszelkich problemów ;) A o L2100 na razie możesz pomyśleć poza miastami, w wielu miejscach sieć opiera się na G/U900 i L800, a gdzie tu wyższe pasma...
Z tą drogością VoLTE to trochę przesadziłeś, bo są u konkurencji słuchawki marnej klasy (czyt. tajnie), które VoLTE mają - dziś to raczej już kwestia oprogramowania w obecnych telefonach niż ich bebechów. Nawet taki Snap 400 ma obsługę VoLTE i to z możliwością przełączania do 3G.
HD Voice w Plusie? Owszem, bez problemu i to nie tylko w ramach własnej sieci, ale też chociażby z Orange.
Ja postawiłem na Orange, choć potwornie denerwuje to, że przy ich siatce mają tak marny zasięg LTE w aglomeracji łódzkiej przynajmniej. Ostatnio: 400 metrów od eNodeB, a RSRP na poziomie -100...

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #944321  autor: f0ku5
 10 sie 2017, 13:42
Odpisałeś botowi spamującemu z Plusa, daj sobie spokój ;-)
Zgłosiłem post, ale jak zwykle nikt nic z tym nie zrobi.
 #944381  autor: f0ku5
 10 sie 2017, 19:34
Może nie bot, ale po prostu perfidny spam.
 #944648  autor: mkkot
 12 sie 2017, 09:19
@Autor wątku
ja też bym wybrał Play, gdyby mi zależało na zasięgu wszędzie, no ale skoro nie chcesz, to być może poniższe statystyki będą dla Ciebie wskazówką:
http://btsearch.pl/stats.php
Dla mnie jest raczej jasne, że Plus mocno niedomaga pod względem ilości nadajników w stosunku do T i O. Aczkolwiek... no właśnie. Networks często ma skręcone moce na antenach lub sektory nie w tych miejscach gdzie akurat byś chciał. I tak na przykład we Wrocławiu na Grabiszynku w okolicach Tapicerskiej i Rymarskiej stoi piękna wieża Plusa przypominająca latarnię morską, a kawałek dalej na Skarbowców 6 maszt T-mobile z podpiętym niżej Playem. Zabawne było to, że Networks w moim mieszkaniu nie miało LTE, chociaż na stacji był dostępny. Play i Plus pełen zasięg.

Także musisz się zdecydować na wady któregoś z operatorów. Ja staram się je łączyć z wadami Playa i mieć zalety wszystkich. Sytuacja, w której nie zdecydowałbym się na Playa to korzystanie przez większość czasu w trasie, szczególnie z Internetu. Stacjonarnie z okazjonalnym przemieszczaniem może się okazać, że Play lub Plus będą lepszym wyborem.

//edit
Aha, w tych statystykach na btsearch nie możesz dodawać nadajników Plusa i Aero2 do siebie. W dużej części przypadków, choć nie wiem do końca jak dużej, są to te same lokalizacje.
 #944670  autor: habish
 12 sie 2017, 10:35
Statystyki tego zacofanego portalu można o kant tyłka rozbić.

Zapomniało im się wdrożyć zgłaszanie LTE gdy wchodziło w życie i teraz, blisko po 5 latach łaskawie to udostępnili.

Większość łowców właśnie z powodu braku LTE dała sobie spokój z tym portalem.

Sytuację trochę podratował ktoś z N wrzucając hurtowo dane ich stacji, ale niektóre dane są już podane mimo tego że na stacji wcale tych technologii nie ma...
 #944674  autor: JARULi
 12 sie 2017, 11:00
mkkot pisze:ja też bym wybrał Play, gdyby mi zależało na zasięgu wszędzie,
Miałem Play dłuższy czas i nigdy więcej. Dlaczego? Może i jest zasięg wszędzie na roamingu ale poruszam się też po kompleksach biurowych gdzie mimo bardzo dobrego zasięgu Play wchodząc do windy/ klatka schodowa telefon lądował w T-Mobile co za tym szło- fatalna jakość rozmów oraz internet z ich mega prędkością... Do Play nie chciał wracać- musiałem robić to ręcznie 2) Nie raz mimo zasięgu miałem sms że ktoś próbował się ze mną skontaktować (i to nie na jednym modelu tel/ karty sim) Play odpada u mnie do odwołania. Może zastanowię się w 2020 czy którym tam roku jak będą obejmować 160% Polski swoim macierzystym zasięgiem ;)
Wracając do mojego wyboru. Kupiłem sobie do nawigacji drugi tel LG K8 Dual wsadziłem tam Orange i T-Mobile (agregaci nie ma ale jest LTE i daje jakiś pogląd) a w S7 EDGE- Plus
I powiem szczerze myślałem że N jest lepsze... U mnie w domu transfery lepsze niż w Plusie w szczycie (po- porównywalne) Dużym szokiem w Poznaniu na Mottego u znajomego w domu gdzie N po prostu pada... Speedtesta bardzo często nie idzie wykonać z powodu problemu z połączenia i to na Orange i T-Mobile, Plus daje rade ok 10/3Mbps prawdziwy szacunek dla Play gdzie zamiata wszystkich w tej lokalizacji grubymi wynikami ale N w środku miasta tu pada... Jeszcze jedne przykład gdzie Orange miał problem z "połączeniem z serwerem" CH Posnania, Play (znajomego) i mój Plus bez problemu. W terenie pod Poznaniem Dziewicza Góra (ostatni parking przed wejściem na wieżę widokową) Orange zasięg ZERO Plus i T-Mobile ledwie ledwie ale coś tam było- mogłem się zameldować w aplikacji Swarm. Co do tras dużo by wymieniać raz lepiej Plus raz N ciężko określić.
Podsumowując: sądziłem że N w "moim" rejonie lepiej działa... Gęsta siatka w porównaniu do Plus/ Play to O i T powinno zapie... wszędzie a tu takie perełki jak np w środku miasta. Na + dla N to VoLTE i wifi ale co mi po tym jak nie ma porządnego zasięgu którego się spodziewałem. Jakiś czas wsadziłem Orange do S7 w celu sprawdzenia VoLTE jakość rozmów super. Ale nie raz mi "zrywało" połączenie tz niby trwało ale była w telefonie cisza. Musiałem się rozłączyć i dzwonić ponownie.
Ogólnie zostanie chyba jako główny Plus na drugim nr do nawigacji: Orange (wolałbym T-Mobile ale Orange lepiej mi wychodzi pakiet netu w Orange free na kartę)
 #944796  autor: mkkot
 13 sie 2017, 00:07
Zatem teraz rozumiesz czemu wolę Play - w razie czego mam wybór. Brak HD Voice w roamingu to prawdziwy koszmar, jednak opisywane przez Ciebie natychmiastowe przełączanie w roaming w windzie i długie niewracanie u mnie skończyło się już jakiś rok temu. No więc pozostaje Ci posiadanie Plusa i Networks albo pogodzenie się z wadami jednego z nich. Dodam, że przy moim użytkowaniu transferu 1,5Mb spokojnie mi wystarcza o ile faktycznie mam stabilny zasięg. Na automacie przy przemieszczaniu się działa to źle, jednak w miejscach zamieszkania zawsze miałem całkiem dobre parametry.
 #944852  autor: -Gosc-
 13 sie 2017, 12:56
tehmal pisze:Ja przykładowo wybrałem Plusa ze względu na chiński smartfon (brak LTE B20)
A Plus wycofuje się z LTE B20, i stawia LTE1800/2100 poza miastami. (ponoć za drogi biznes dla Plusa z tym LTE B20) tak samo jak terminale VoLTE są zbyt drogie i z góry wiadomo że Plusie ich nie uświadczymy.
HD Voice chyba też nie wdziała, nigdy na smart-fonie nie widziałem napisu HD ze słuchawką, widziałem w T-M.
Rozmowy po 3G w Plusie są najlpsze (najczystrze) ze wszystkich sieci, najgorzej chyba Orange, nigdy nie umiem poprawnie zrozumieć tych ludzi, mają wykoksane smartfony - Lumie 950 i inne, a ciągle jak zrywy słyszę. I tylko z ludźmi u tego operatora słyszę.
Bzdury. Oczywiście że plus ma HDVoice, nie musi się wcale wyświetlać żadna ikonka HD, ja mam na samsungu A5'16 HDV w plusie bez ikonki.
Bzdura nr. 2, akurat w Orange rozmowy w 3G zarówno w HD jak i bez są bardzo dobre.
Statystyki tego zacofanego portalu można o kant tyłka rozbić.

Zgadza się, wielu nowych uruchomień brak, najwięcej braków w Orange na L2600. Właściwie po co to jest jak nie aktualizują tego...?