DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #943081  autor: kaspeed
 02 sie 2017, 20:51
Nie.mity fakty.Umowy z.play.I orange miedzy innymi.Opisalem fakty.A w umowach masz racje.jest miesieczny okres dla.umow oznaczonych.I 3dla nieoznaczonych

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943096  autor: umcusumc
 02 sie 2017, 21:22
Mity. Ile razy mam Ci napisać, że ustawodawca nic nie napisał w ustawie o terminach wypowiedzeń obowiązujących dla umów na okres oznaczony i nieoznaczony? Nic, null, nada.

A jeśli w umowie masz takie terminy, to przykro mówić, ale podpisałeś kiepską umowę. Ja ze swojej strony w plus, play, CP i nc+ operuję na 30 dniowym okresie. Ba, z tego co pamiętam, w Orange również miałem 30 dni. Tobie zostawiam do oceny, czy to przypadek, czy reguła.

Tak z ciekawości, możesz wkleić jakiś link do swojej umowy?
 #943113  autor: kaspeed
 02 sie 2017, 23:02
Niemogę z prostego powodu umowy były juz dawno rozwiązane.Ale to ma związek z prawem byly 3miesięczne okresy wypowiedzen na kazdą umowe.Mów wierz nie wierz nie musisz opisałem sprawe z kilkoma operatorami sprawy sprzed=5lat i ostatnia sprzed 9miesięcy.Żadna umowa nie miała wpisane 30dni na okres nieoznaczony. Wszystkie miały 3miesiace. Zapytaj PLAy i odpowiedza to samo zgodnie z prawem 3miesiace bedą trzymac nr.Tzn powiem tak to było dawniej teraz byc moze zrównano 30dni dla kazdej z umów/


Jeden z zapisów Umowy z NC+

Nie później niż trzy Okresy Rozliczeniowe przed upływem Okresu Podstawowego (lub odpowiednio danego Okresu Dodatkowego), Abonent jest uprawniony do złożenia oświadczenia na piśmie, iż wyraża wolę, aby Umowa Abonencka wygasła z ostatnim dniem Okresu Podstawowego (lub odpowiednio danego Okresu Dodatkowego).
Takie podobne wpisy miałem w PLAy. I reszczie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943120  autor: umcusumc
 02 sie 2017, 23:44
Chyba się nie rozumiemy. Ja pisałem o wypowiedzeniu umowy na czas określony lub nieokreślony. To co wkleiłeś, nie ma nic wspólnego z tą dyskusją.

To, że ten zapis jest praktyką niedozwoloną, to już tylko taki "smaczek".

Powtarzam raz jeszcze, nie wprowadzaj w błąd. Operator nie może działać wbrew obowiązującym przepisom i jego własnym regulaminom. Operatora (w tym play) obowiązuje 30-sto dniowy termin wypowiedzenia. W zależności czy jest to umowa na czas określony czy nie, umowa musi zostać rozwiązana na koniec następnego okresu rozliczeniowego z ewentualną rekompensatą w przypadku udzielenia ulgi przy zawieraniu umowy na czas określony.

Nie mam co pytać play, bo wystarczy przeczytać regulamin. A jeśli wolisz wierzyć niekompetentnym pracownikom - droga wolna.
 #943152  autor: kaspeed
 03 sie 2017, 09:32
Niekompetentni powiadasz? Czyli na tyle umow ktore wypowiadalem czy pomagalem wypowiedziec kazda byla niedozwolona?'Wszystkie okreslone rozwiazano w 30dni zas nieokreslone w 3miesiace.Moj mix w tmobile w 6mies bo twierdzili ze sie spoznialem z doladowaniami choc byla to nieprawda.Ojciec z Play tez mial.wyznaczony 3miesieczny okres rezygnacji.W papierach mial.zapis ze umowy sa rozwiazywane z zschowanirm trzy.miesiecznego.okresu wypowiedzenia.Tych co podpisal w trakcie wniosku.do orange.Autor tematu rowniez musial miec taki zapis w papierach.Konsultant w salonie nowego operatora ma wybor w jakim czasie ma.to byc.przeniesione I tak dla karty golej moze dac 24h a dla umow system sugeruje trzy miesiace.Tak samo traktuje mixy

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943159  autor: kaspeed
 03 sie 2017, 09:52
Wychodzi wina salonu?System widzi umowa to dla bezpieczenstwa clients daja 3miesiace.Mi zas wytlumaczono ze to kwestia.umow.Widocznie kazdy.op.luzno interpretuje.Wskaz mi kogos kto z mixa w play wyszedl po 30dniach albo w 24 h. Na sporo kart w rodzinie nikt nie opuscil wczesniej.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943166  autor: Kryniczanin
 03 sie 2017, 10:10
Ja z mixa Play wyszedłem w 1 dzień i to kilka razy bez kar. Ba nawet z abonamentu raz tak wyszedłem.

Dziękuję, życzę miłego dnia.
 #943170  autor: umcusumc
 03 sie 2017, 10:18
Zajrzałem na szybko do regulaminu play mix III. W paragrafie 14 pkt 5 zapisano 30-sto dniowy okres wypowiedzenia.

Nadal chcesz spierać się z faktami? Nie wiem dlaczego wyraziłeś zgodę na 3 miesiące, ale zgodnie z regulaminem, po złożeniu wypowiedzenia po 30 dniach umowa musi być bezwarunkowo rozwiązana ze wszystkimi tego konsekwencjami.
 #943176  autor: kaspeed
 03 sie 2017, 10:39
U zadnego z tych operatorow zgod nie.bylo.To system dal 3miesiace.Jak widzisz ja nie mialem wyboru przyklad ojca probowalismy zmienic termin poszlo zapytanie do play odpowiedzieli ze tyle wynosi wypowiedzenie umowy

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943188  autor: 24bis24
 03 sie 2017, 11:10
kaspeed Ty nie potrafisz zrozumieć, że 30 dniowy okres wypowiedzenia umowy obowiązuje dopiero po okresie np.24 miesięcznym trwania umowy.
Wypowiedzenie umowy trzy miesiące przed terminem np.24 miesięcznej umowy to zupełnie co innego niż zakończenie okresu 24 miesięcy i dopiero po 24 miesiącach jej wypowiedzenie.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #943196  autor: umcusumc
 03 sie 2017, 11:23
@kaspeed System? Serio? Jak system każe Ci skoczyć z 10 piętra to też skoczysz? Składasz wypowiedzenie i tyle. Jeśli do końca umowy trwania umowy na czas oznaczony brakuje Ci jeszcze np. 3 miesięcy, to i tak umowa ulegnie rozwiązaniu po 30 dniach, tylko operator naliczy adekwatną rekompensatę. W przypadku umów na czas nieoznaczony jest tylko warunek 30 dni.

Po prostu nie wprowadzaj w błąd innych. My, konsumenci mamy swoje prawa i powinniśmy je egzekwować.
 #943206  autor: Kryniczanin
 03 sie 2017, 11:42
W Play w dzień zawarcia możesz złożyć wypowiedzenie na koniec okresu zastrzeżonego.

kaspeed

Przecież wtedy wypowiedzenie trwa 24 miesiące :-)
 #943285  autor: kaspeed
 03 sie 2017, 22:30
Nie mam zamiaru sie kłócić.Opisałem jak wygląda sprawa u tego @ i nic nie zrobi.To samo przerabiałem.Nie uwolną numeru mają 3miesiące i stosują.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #943963  autor: jutek
 08 sie 2017, 12:27
Okres wypowiedzenia w Play wynosi miesiąc, zarówno dla umów na czas określony jak i nieokreślony.
Tu jest wzór umowy: https://www.play.pl/resources/pdf/2013/ ... 012013.pdf
"9.
Umowa zawarta na czas określony przekształca sie po upływie czasu, na jaki została zawarta, w Umowę zawartą na czas
nieokreślony, chyba, że Abonent na 30 dni przed upływem okresu, na który Umowa została zawarta, zawiadomi Operatora na
piśmie, że nie zamierza korzystać z usług Operatora.
10.
Zarówno Abonent jak i Operator są uprawnieni do rozwiązania Umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Okres
wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od pierwszego dnia Okresu Rozliczeniowego następującego po Okresie
Rozliczeniowym, w którym złożono oświadczenie o rozwiązaniu Umowy"

Liczy się to co ma się zapisane w umowie, a nie kit który próbuje wcisnąć niedouczony konsultant. W razie czego skarga do urzędu i tyle.

Nawiasem mówiąc w zeszłym roku kablówka Multimedia została zmuszona do skrócenia zapisanego w umowach 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia i zmiany go na okres 1-miesięczny.