DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #943063  autor: marcello
 02 sie 2017, 19:51
Witam
Potrzebuję telefon z dobrym modułem GPS.
Wymagania:
Nowy
Cena ok 500 PLN (powiedzmy na Ceneo)
Polski sklep (jakoś nie mam zaufania do sprowadzania telefonów z Chin :) )
Bezproblemowy w obsłudze (np bez potrzeb aktualizacji systemów itp, chyba że robią się automatycznie)
Dobra bateria
Dual sim
Sporo pamięci wbudowanej i RAM, dobra szybkość działania
Wielkość ok 5"
LTE
Co znalazłem: Alcatel Pop 4(5) lub Pop 4 plus - podobno świetny gps - złapał sygnał nawet w samolocie) LG K8, Xiaomi Redmi, Samsung Galaxy J3.
Od przeglądania specyfikacji już mnie głowa boli. Niby najlepsze parametry ma Xiaomi, ale jakoś mam obawy, czy to nie jakaś badziewna chińszyzna.
Doradzicie? :) Albo podpowiedzcie czy jest sens dorzucić trochę kasy i kupić np. Huawei P8 lite.
Z góry dzięki
 #943067  autor: vonski
 02 sie 2017, 20:03
W tym przedziale cenowym niż lepszego Redmi 4 nie znajdziesz.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #943073  autor: marcello
 02 sie 2017, 20:21
A jak z jakością wykonania i podzespołów w Xiaomi? Kiedyś miałem Goclevera, parametry na papierze też miał lepsze od konkurencji w swojej klasie cenowej, ale na tym jego zalety się kończyły :)
 #943077  autor: Eragon
 02 sie 2017, 20:28
Powtórzę to co Vonski:
W tej cenie nic lepszego niż Xiaomi nie znajdziesz.
Cieszę się że już wybrałeś. Ty lepiej zacznij myśleć gdzie chcesz to kupić...
(najlepszym co możesz to Redmi 4X... a jakby tak jeszcze z 3GB..to hoho.. )

:smt006
 #943088  autor: vonski
 02 sie 2017, 21:08
Podzespoły są porządne (Procek Qualcomm, aparat Sony), wykonanie dobre. Plus dopracowany i mądry soft MIUI. Przy droższych sprzętach jest w czym wybierać, ale na tym pułapie Xiaomi pozamialało.

Tapatalk @ Galaxy S7
 #943260  autor: marcello
 03 sie 2017, 18:50
Dzięki za opinie. Teraz inna kwestia - to o czym wspomniał Eragon - gdzie mam kupić tego Xiaomi (raczej redmi4a). Na ceneo rozpiętość cenowa - od 500 zł w sklepach nieznany do 600 PLN w sklepach zaufanych. Zależy mi na polskiej dystrybucji, pełnej gwarancji w PL. Doradźcie czy czekać na jakieś promocje w sieciówkach czy taniej już nie będzie?
 #943265  autor: vonski
 03 sie 2017, 19:24
Raczej taniej nie będzie, bo już się przebąkuje o Redmi 5.
Szukać po sklepach, dopytywać czy polska dystrybucja, czy ma LTE B20.

Proline ma 32GB za 499 a ni na bank mają oficjalną dystrybucję.
 #943271  autor: marcello
 03 sie 2017, 19:40
W Proline jest dystrybucja UE (w opisie a nie w tytule), czym to się różni od Polskiej? Jest się czego obawiać?
Edit: W proline jest tylko gwarancja sprzedawcy. Nie ma mowy o gwarancji producenta. Chociaż cały czas zapewniają, że jest to telefon z Polskiej dystrybucji. Co o tym sądzić?
 #943771  autor: aizo
 07 sie 2017, 09:54
Polecam xiaomi, miałem podobne wymagania i jestem zadowolony

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Połączenie nie może być zrealizowane.
 #943779  autor: dawidos160
 07 sie 2017, 10:20
Marcello dystrybucja UE to dystrybucja europejska - czyli też polska ;)

A z tego co na szybko znalazłem w necie
"Oficjalną dystrybucją Xiaomi w Polsce zajmuje się ABC Data, a sprzęt zakupiony w autoryzowanych sklepach posiada gwarancję realizowaną w SBE:"

Samo Xiaomi nie ma centrum naprawczego i gwarantem zawsze jest sprzedawca. Proline raczej na 99% ma to od ABC Daty, więc serwis w SBE. Jak się zepsuje idziesz do Proline, zostawiasz i wracasz po x dniach po odbiór
 #945685  autor: marcello
 17 sie 2017, 15:57
Odpowiem sobie sam jako przestroga dla innych. Na 99% proline nie ma produktów xiaomi od ABC Daty. Na pudełku bądź folii powinna być naklejka dystrybutora (czyli ABC Daty - taką uzyskałem od nich informację), w proline oczywiście takiej naklejki nie było. proline najpierw nie chce podać dystrybutora, a po naciskach odpowiedzieli, że nie mają takiej informacji :D (nie wiedzą od kogo kupują?). Oczywiście brak instrukcji w języku polskim (dosłana mailem po telefonie do proline), brak karty gwarancyjnej. Serwisem telefonu w razie awarii zajmuje się serwis proline, czyli może to być fachowiec, a może to być stażysta (wydaje mi się, ze się znam więc spróbuję :) ), czy na oryginalnych częściach? takiej gwarancji chyba nikt nie da. Dodatkowo otwarcie telefonu przez nieautoryzowany serwis kończy się brakiem jakiejkolwiek gwarancji producenta. Powyższa wiadomość na podstawie korespondencji ze sklepem. Reasumując Polska dystrybucja xiaomi redmi 4a w sklepie proline to raczej prywatny import i nic więcej. To tak na szybko, może komuś się przyda
 #945747  autor: Eragon
 17 sie 2017, 21:12
Ale to było wiadomu od razu xD
Masz szczęście takie, że jak 4a się zj...zepsuje.. to chociaż straty wielkiej nie będzie.
Wgraj Miui PL !

:smt006
 #946110  autor: Eragon
 19 sie 2017, 19:33
JA wyznaję pewną zasadę:
Póki Eragon czegoś nie stwierdzi, to można sobie gdybać i gdybać.

Wniosek:
Eragon w 99,99% przypadków ma rację. To prawie jak sto :P
Tak czy siak, dobrze że tanio kupiłeś.

:smt006