DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 15 z 18
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
 #941303  autor: grzegi
 26 lip 2017, 11:19
Antyfcb pisze:Problemem jest aktualizacja mojej Motki do Nougata. Transmisja nie działa (mam wszystko powłączałem) always jeżeli przyjdzie MMS to go pobierze.
Skąd to zdziwienie? Każde połączenie z Polski na numer zagraniczny to połączenie międzynarodowe. Natomiast każde połączenie do Polski lub innego kraju UE, będąc w roamingu to połączenie w roamingu. To dwie zupełnie inne kwestie.
Romlen pisze:Dostałem billing po moich zagranicznych wypadach do Chorwacji. Zdziwiłem się bardzo bo totalnie nie policzyli za połączenia na numery +389 i operatora 91 (link do prefiksów ichniejszych). Czy zatem będąc w roamingu zagranicznym i dzwoniąc czy pisząc SMS na lokalne numery pracujące w kraju gdzie jesteśmy mamy także opłaty tak jak w kraju? W moim przypadku abonament NJU. Billing jasno pokazuje opłata 0zł za połączenia! Czy zatem rozmowa roamingowa jest inna niż rozmowa międzynarodowa? Bo jeśli tak, to wystarczy podjechać do Czech aby rozmawiać za free w ramach abonamentu na numery zagraniczne? To chyba niemożliwe...

Piszecie dużo o prędkości internetu. Tutaj w poście 90 opisałem swoje spostrzeżenia prędkościowe w HR.
 #941493  autor: reboot
 26 lip 2017, 23:18
Romlen pisze:Czy zatem rozmowa roamingowa jest inna niż rozmowa międzynarodowa? Bo jeśli tak, to wystarczy podjechać do Czech aby rozmawiać za free w ramach abonamentu na numery zagraniczne? To chyba niemożliwe...
Sam sobie odpowiedziałeś :)
Połączenie międzynarodowe jest tylko w 1 sytuacji - gdy z terenu Polski dzwonisz na zagraniczne numery.
Każde inne połączenie tj. z Polski na polskie numery jak również z zagranicy na numery polskie oraz z zagranicy na numery zagraniczne to połączenie roamingowe (oczywiście inną kwestią jest czy akurat dzwonimy w ramach eurotaryfy tzn. czy jesteśmy na terenie UE i dzwonimy na numery z UE, czy może np. jesteśmy w Zimbabwe i dzwonimy do Wietnamu, wtedy zapłacimy w ciul).

WKS
 #941735  autor: velox
 28 lip 2017, 04:02
Jestem w sieci lajt mobile. Mam 2 pytania co do roaminu po 15 czerwca:
Po pierwsze nie wiem dlaczego przestało mi działać automatyczne wyszukiwanie sieci przy przekraczaniu granicy /dojeżdzam z Polski do Czech bo tam pracuje i codziennie musze to robić ręcznie co bardzo uciązliwe jest/. Wcześniej działało to automatycznie.
Druga sprawa to Nie moge korzystać z sieci LTE w Czechach dopuszcza mnie tylko do sieci 2g lub 3g /moj telefon Xiaomi Redmi 4 Pro/. Nie wiem czy są jakieś ograniczenia narzucone przez PLusa, ale będąc w centrum Pragi działał mi internet 2G co doprowadzało mnie do furii. Dziwne jest to, że gdy połącze się do sieci Wifi to w telefonie od razu wskakuje LTE. Jak się rozłącze to pokazuje 2G/3G.
Proszę o rady.
 #941936  autor: aquick
 28 lip 2017, 22:10
W ubiegły weekend byłem w Kołobrzegu i w Networks Vodafone leciało ok. 2-3Mbps.

Większość czasu korzystam z tego nadajnika TMobile i Orange w Miłosławiu od kiedy BTS Plusa+TiO na terenie browaru Fortuna został zdemontowany, czyli już jakiś rok czasu. Plus się podczepił do Play a TiO mają takie coś.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #941938  autor: aquick
 28 lip 2017, 22:18
I jeszcze jedna, trochę lepsza fotka.

Blachy WY, czyli Warszawa Wola.

80% z moich prawie 10GB neta przez Vodafone od 11 lipca leciało przez ten nadajnik.

Obrazek

Obrazek
 #942271  autor: aquick
 30 lip 2017, 20:04
Z racji pobytu w Powidzu (tam gdzie znajdują się wojska amerykańskie i rzesze turystów w sezonie nad jeziorem) zrobiłem speedtest VDF Czechy w sieci TMobile - słabszy wynik raczej oczywisty :-)

Od 7 lipca dostaję co 5 dni gratis 2GB danych na wakacje do pakietu 150MB+SMSnolimit za 99Kc, do tej pory od 7 lipca "poszło" prawie 11GB danych gratis w roamingu w Polsce, do końca wakacji myślę przetransferować niecałe 30GB danych gratis w roamingu międzynarodowym :-).

Telefon od początku miesiąca cały czas w trybie VDF 3G w TMobile/Orange a Play w 2G. Połączenia z Play - Youtube, Ipla, radio online itd przez Vodafone.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #942356  autor: hdfunpack
 31 lip 2017, 00:02
Do jakich operatorów mają dostęp karty Play na Słowacji? Moja karta RBM 5 może się logować tylko do O2 (we wszystkich technologiach) i T-Mobile (bez LTE). Natomiast w dokumencie na stronie Play jest napisane, że powinien być jeszcze dostęp do Orange. Czy ktoś może napisać jak wygląda u niego sytuacja?
 #943004  autor: armator11
 02 sie 2017, 16:11
@hdfunpack
Wydaje mi się, że to może być błąd na kartach sim Playa, które w kraju maja zablokowany dostęp do Orange. U mnie podobna sytuacja była w Hiszpanii. Wszystkie sieci dostępne poza Orange. Masz zablokowany Orange w kraju?
 #943686  autor: hdfunpack
 06 sie 2017, 19:23
@Kryniczanin - dzięki za sprawdzenie.

armator11 pisze:@hdfunpack
Wydaje mi się, że to może być błąd na kartach sim Playa, które w kraju maja zablokowany dostęp do Orange. U mnie podobna sytuacja była w Hiszpanii. Wszystkie sieci dostępne poza Orange. Masz zablokowany Orange w kraju?
Miałem zablokowany kilka razy, ale za każdym razem go odblokowywałem przez wiadomość w Play24. Przez ostatnie kilka miesięcy mam nadal aktywny i nic się nie zmieniło.

W sprawie mojego problemu opisanego w poście wyżej napisałem dwa razy na Play24. Niestety najpierw przeczytałem, że powodem tego może być słaby zasięg, a potem że problem leży po stronie Orange SK - rzekomo ogranicza on dostęp do swojej sieci.
 #943919  autor: umcusumc
 08 sie 2017, 02:39
Cholera. Tak się naczytałem, że myślałem, że będzie w porywach 15 Mbps. Play w roamingu w Niemczech w Vodafone (LTE). A tu niespodzianka, poooszło 100 Mb z pakietu ;)
Obrazek
Fakt, że o 2 w nocy, ale mimo wszystko zaskoczony jestem.

BTW. Jakaś apka do sprawdzania parametrów połączenia? Mam Network Signal Guru, ale w roamingu zrywa całkowicie połączenie i nic nie można sprawdzić.
 #944002  autor: f0ku5
 08 sie 2017, 15:19
To teraz trochę moich spostrzeżeń ;)
Niezbyt często mam okazję być za granicą, ale jak co roku spędzam urlop w Świnoujściu to i mam jak sprawdzić to i owo

Krótko - na plaży w Świnoujściu mam lepszy zasięg LTE 2600 z T-Mobile.de niż LTE 1800 z T-Mobile.pl :D
Widać, że u nas są bardzo restrykcyjne normy. Te 2600 sieje z ogromną mocą zza niemieckiej granicy.
Prędkości ok, koło 40 Mbit downloadu, na moje oko nic nie jest przycinane.

Dodatkowo na liście sieci pojawiły mi się dwie sieci że Szwecji do których oczywiście nie mogłem się zalogować, ale jak one w ogóle mogły się tu pojawić? Screen poniżej.

Obrazek
pic upload
 #944067  autor: kaspeed
 08 sie 2017, 21:22
Ładny wynik 40mega a dla porownania ja tam w Świnkowie na Chrobrego mam uwaga 3-5mega maks w Tmobile PL/Orange

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #944087  autor: f0ku5
 08 sie 2017, 22:55
Wiem, polskie sieci są tutaj potwornie zapchane. Całą dzielnicę nadmorską ogarnia jedną stacja, więc nie ma się co dziwić...

Ktoś mi powie skąd na plaży sieci szwedzkie? :D
 #944091  autor: hdfunpack
 08 sie 2017, 23:59
f0ku5isko pisze:Ktoś mi powie skąd na plaży sieci szwedzkie? :D
Być może sam już sobie odpowiedziałeś - kwestia norm promieniowania.
Mi też się kilka razy udało na polskiej plaży wyszukać na telefonie duńskie i szwedzkie sieci. Oczywiście nie ma mowy o zalogowaniu. Patrząc na mapę ze Świnoujścia do Szwecji jest około 150 km. Trochę lepiej by było gdyby na zrzucie ekranu była też informacja o technologii (jak w LG na przykład), ale można założyć, że to GSM. Nadając z odpowiednio wysokiego masztu pewnie można wyeliminować podstawowy problem - kulisty kształt ziemi.
Kiedyś w starych tematach o roamingu na tym forum przeczytałem, że nad morzem operatorzy nadają w 2G używając ustawień nazywanych "Extended Cell" (lub Extended range). Na Wikipedii piszą, że to potrafi zwiększyć zasięg do 120 km, a morze to jednak "teren" bez większych przeszkód.
Tak więc jeżeli nie napisałem gdzieś bzdury albo się nie pomyliłem, to nie jest to takie nieprawdopodobne aby "złapać" szwedzką sieć nad morzem.
 #944223  autor: kaspeed
 09 sie 2017, 21:12
Zapchane to prawda ale jest coś jeszcze bo troche wędrowałem po Świnkowie.Maszt Tmobile/O nie wiem dokładnie lokalizacja Maszt Emitela.Nadają najpewniej sektorowo jak anteny oglądałem w kierunku: Plaży i w kierunku przeciwnym Na teren Niemiec albo sektora brak albo sektor mega stłumiony.(W strone restaruracji McD) Przy nadajniku mialem i 40mega ale sygnał urywał sie za Makiem z mizerną prędkoscią. To samo im bliżej plaży tym gorzej.Ale oczywiscie to i obciązone sieci.Choć 3lata wstecz będąc w PLAY u Fioletowego z dB 102 miewałem stabilne 30-40mega. :mrgreen: O/T wtedy praktycznie nie istnialo w LTE. Lepszy net zdecydowanie jest juz na Terenie drugiej częsci Świnoujscia( terminal promowy przy dworcu PKP) tam i leci po 70mega.Jestem więcej niż pewny że i Obciązenie robi swoje no a dwa właśnie że moce najpewniej są tak ucinane od razu że szok.Po stronie Niemiec jechałem w stronę PL i sygnał PL pokazał się dopiero 1km od Granicy( fakt tereny leśne głownie ale niemieckie miewały i po 30mega)A nasze ledwo Edge.Takie to moje obserwacje lokalne.


Jadąc zaś przez Czechy i Niemcy w stronę Szczecina caly czas leciałem na Roamingu w Czechac LTE i w DE rówież.Plamy miałem tylko 2x.Jadąc z Łodzi do Pragii w Polsce przerwy LTE miałem ponad 40x różnica.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #944673  autor: Krzych
 12 sie 2017, 10:45
Wczoraj przejechałem z Poznania do Ingolstadt i po tych ponad 700 km mogę powiedzieć że w Polsce jest dużo lepiej jeśli chodzi o pokrycie zasięgiem. Na moim prywatnym Orange Free na Kartę w iPhone telefon skakał między O2 a Telekom.de. Bardzo często mimo nawet dobrego zasięgu nie można było zadzwonić a internet pojawiał się i znikał. Głównie było 3G lub E. W pobliżu miast LTE.
Na firmowym Orange korporacyjnym Telekom.de lub brak zasięgu. Czasem wpadł do O2, ale raczej walczył o T i widziałem "tylko połączenia alarmowe".
A Prywatny Play w trybie 2G wpadł od razu do O2 i tak przez całą drogę siedział lub po prostu gubił zasięg. Niestety mimo prawie ciągłego zasięgu smsy przychodziły z opóźnieniem.
Może to wszystko przez burze i ulewy które towarzyszyły mi cała drogę?
 #944692  autor: umcusumc
 12 sie 2017, 12:12
Ja trochę po Bawarii się szwędam od tygodnia. U mnie  Play preferuje O2, co mnie irytuje, bo przeważnie siedzi na totalnie zapchanym 3g albo E.  Na autostradach gubił czasem zasięg. W Norymberdze złapał LTE ale też szału nie było. Ogólnie wybrałem ręcznie Vodafone i przynajmniej 90% czasu mam LTE nawet w małych miejscowościach. Głównie siedzi w lte800. Choć prędkości nie powalają, bo wygląda na zapchany bts, to przynajmniej wszystko działa i się ładuje w odróżnieniu od 3g i E w O2.
Obrazek
Za to w nocy:
Obrazek
:)
Muszę jeszcze t-mobile wypróbować.
Z tego co widzę, LTE w vodafone jest mocno obciążone (bo w dzień down jest na poziomie 0,5 do 2 mbit, a up 15 do 20 mbit), a O2 albo mnie nie chce wpuszczać do LTE albo zwyczajnie ma LTE wyłącznie w dużych miastach. Jedynie jak poszedłem w góry na granicy Czech i Niemiec to Vodafone zaczął gubić zasięg, a telefon skakał raz do jednego raz do drugiego kraju po różnych operatorach - głównie w E.

Poszło jak na razie 1.1 Gb i trochę rozmów. Jakość połączeń jest średnia lub słaba. W Polsce o niebo lepiej.
  • Strona 15 z 18
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18