DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 738 z 1158
  • 1
  • 736
  • 737
  • 738
  • 739
  • 740
  • 1158
 #941680  autor: hdfunpack
 27 lip 2017, 21:10
Ciekawe czy LTE 1800 i UMTS 900 będą udostępniane w całości, czy tylko w tej części pasma, której właścicielem jest Orange.
Poza tym w obu sytuacjach jakość U900 N! mocno spadnie, bo do roamingu telefony logują się głównie w miejscach o słabym zaludnieniu - czyli tam gdzie Play nie buduje swojej sieci; należy jeszcze pamiętać, że N! nie "sieje" zbyt mocno LTE.
 #941681  autor: kozien70
 27 lip 2017, 21:17
hdfunpack pisze:Ciekawe czy LTE 1800 i UMTS 900 będą udostępniane w całości, czy tylko w tej części pasma, której właścicielem jest Orange.
W części?? Herezja. Nie ma takich technicznych możliwości.
hdfunpack pisze: Poza tym w obu sytuacjach jakość U900 N! mocno spadnie, bo do roamingu telefony logują się głównie w miejscach o słabym zaludnieniu

A do tej pory, gdy głównym partnerem był T-mobile to telefony Play w roamingu nie logowały się do U900 Networks-a?
Ech...
 #941694  autor: viggen
 27 lip 2017, 22:31
Porządnie się wkurw....!!!
Absurd po prostu. Sieć P4 mająca więcej zasobów radiowych jak Orange wpiernicza się jeszcze na zasoby Francuzów.
Ośmiesza to tym bardziej P4.
Strężyńka powinna beknąć za ten pomysł, że operatorzy MUSZĄ udostępniać P4 swoje zasoby (ale na zasadzie konkurencji między sobą).
Tydzień wyłączyłem LTE w Orange. Zaleta - bateria mniej ucieka na 3G. Ale net na 3G po prostu w Orange jest wolny jak żółw niepełnosprawny. Teraz jeszcze P4 ze swoim ssaczami jeszcze bardziej zamuli 3G.
Na LTE raczej bym nie liczył, ponieważ szybko pakiet dany P4 się zużyje (ludzie znowu będą wymuszać na siłę roaming)
Teraz macie również odpowiedź - to nie TMobile jest winny. P4 sie rozrósł, ludzie coraz częsciej na wymuszonym TM, więc płacił grubą kasę fioletowy. Każda minutka i MB zwiększało rachunek.

W każdym razie dawno tak się nie wkur.....
Czekam do końca umowy i spadam do TMobile.
Orange przez 4 lata przy największej ilości SIM z wszystkich opów oraz przy najmniejszych zasobach będzie wpuszczać drugiego największego operatora do swojej sieci. Masakra!!!
A P4 musi korzystać z roamingu, bo ich sieć nie wyrobi na voice i nigdy do 2020 nie zbudują zasięgu ogólnopolskiego. Szybciej na wakacje na Marsa będę jeździł.
 #941705  autor: f0ku5
 27 lip 2017, 22:47
Nie, niemożliwe. LTE zawsze będzie pobierało mniej energii podczas korzystania w porównaniu z 3G. Sprawdzone na pierdyliardzie telefonów.
 #941707  autor: viggen
 27 lip 2017, 22:52
f0ku5isko pisze:Nie, niemożliwe. LTE zawsze będzie pobierało mniej energii podczas korzystania w porównaniu z 3G. Sprawdzone na pierdyliardzie telefonów.
No przecież piszę jak jest. Po co miałbym ściemniać.
Skoro zasięg w miastach na LTE jest 2-3 kreski a 3G prawie zawsze full (3G od N! w U2100 sieje mocniej niż LTE1800) to podczas korzystania wolniej mi spadała bateria.
I zdecydowanie wolniej net chodził. Jak np na FB ładowanie w LTE robiło się migusiem to w 3G musiałem czekać np na zdjęcia. Podobnie z Instagramem.
 #941715  autor: Młody..
 27 lip 2017, 23:14
W starszych modelach telefonów, gdzie LTE było jakby to powiedzieć rarytasem, to baterie bardziej się drenowały - telefony jeszcze tak nie były przystosowane do LTE.
 #941717  autor: lordbyd
 27 lip 2017, 23:17
Na podstawie moich obserwacji muszę stwierdzić, że na wybranej technologii LTE+3G bateria rzeczywiście szybciej się rozładowuje.
Tak jak pisze kolega Viggen - zasięg LTE wewnątrz budynków to zwykle 2 "kreski" z 4 co wpływa na większą moc zużytą przez moduł nadawczy telefonu a także częsta reselekcja do 3G/UMTS. Poza tym każda rozmowa to również "zmiana" technologii.
Wybierając technologię 3G siła sygnału wewnątrz budynków jest zdecydowanie większa - często "wszystkie kreski" na wyświetlaczu.
Zgodzę się również z opinią, że zdjęcia w LTE Orange ładują się zdecydowane szybciej niż w 3G Orange. Także rozmowy na Skype - szczególnie podczas jazdy samochodem po mieście - są płynne w LTE. W 3G dochodzi kilkukrotnie do chwilowego "zamrożenia" obrazu.
 #941719  autor: Młody..
 27 lip 2017, 23:23
lordbyd pisze:zasięg LTE wewnątrz budynków to zwykle 2 "kreski" z 4 co wpływa na większą moc zużytą przez moduł nadawczy telefonu a także częsta reselekcja do 3G/UMTS. Poza tym każda rozmowa to również "zmiana" technologii.
Wybierając technologię 3G siła sygnału wewnątrz budynków jest zdecydowanie większa - często "wszystkie kreski" na wyświetlaczu.
Przede wszystkim sygnał jest stabilny, telefon zapewne trzyma się jednego sektora. Takie sytuacje w zasadzie dotyczą wszystkich technologii, kluczem jest stabilność i jak najrzadsza reselekcja. Jak to zostaje zachowane, to i na LTE telefon będzie sobie spokojnie oddychał.
 #941720  autor: viggen
 27 lip 2017, 23:26
lordbyd pisze: Tak jak pisze kolega Viggen - zasięg LTE wewnątrz budynków to zwykle 2 "kreski" z 4 co wpływa na większą moc zużytą przez moduł nadawczy telefonu a także częsta reselekcja do 3G/UMTS. Poza tym każda rozmowa to również "zmiana" technologii.
Jakie wewnątrz budynków. Na zewnątrz często LTE nie ma full kresek.
Nie mam starego modemu. Posiadam Iphone 7.
Nie ma u mnie jeszcze agregacji. Są tylko jakieś jaskółki czyli 3 na krzyż stacje z tym komfortem.
Zgodzę się również z opinią, że zdjęcia w LTE Orange ładują się zdecydowane szybciej niż w 3G Orange. Także rozmowy na Skype - szczególnie podczas jazdy samochodem po mieście - są płynne w LTE. W 3G dochodzi kilkukrotnie do chwilowego "zamrożenia" obrazu.
3G w O często dostaje zamrożenia niestety. To pewnie wina obciążenia.
I często też LTE dostaje zawiechy i muszę przełączać na 3G i spowrotem lub wrzucać na moment tryb samolotowy aby odzyskać LTE.
Co jak co ale LTE w P4 w porównaniu do Orange w miastach lepiej chodzi jeśli chodzi o konfiguracje. Prędkości już nie.


Gdy zeszło wkur... na decyzję Orange...
Moja firma przechodzi z Plusa na TM więc będę mial do końca umowy czarno na białym jak chodzi TM i Orange. Pod koniec umowy zdecyduje. Może do tego czasu Plus na tyle się ogarnie, że ta sieć będzie jedynym godnym operatorem...

PS @Patryk pewnie odetknął z ulgą :P
 #941723  autor: kozien70
 27 lip 2017, 23:49
Dramatyzujecie z tym rzekomym obciążeniem przez roaming Play i tyle.

Po pierwsze: tylko znikomy % transmisji danych klientów Play idzie przez roaming. I tylko z taryf głosowych.

Po drugie: U900 N! i tak jest wspólne (mam na myśli Tm i O), nic tu się w zasadzie nie zmieni. Co za różnica, czy klient Play zaloguje się do U900 w O czy Tm?
A w temacie LTE moim zdaniem również nic się nie zmieni. Nadal dostęp w roamingu będzie miała tylko garstka klientów-VIP-ów P4, jak do tej pory. Wpływ na obciążenie partnera roamingowego żaden.

Po trzecie: Orange nie będzie jedynym partnerem roamingowym Play. Zostanie raczej po prostu równorzędnym partnerem roamingowym razem z T-m i Plusem. Wniosek taki wysnuto na telko.in na podstawie kwot, jakie Play płaci co roku za roaming, a jakie będzie płacić pomarańczy.

Tak że dajcie na luz panowie i panie ;-)
Prawdziwym dramatem jest wypuszczanie przez Orange durnowatych promocji typu 1410GB w prepaidzie. To naprawdę obciąża sieć ssaczami, a nie ten promil obciążenia z roamingu Play. W lejku 1.5Mbps.
 #941726  autor: ja.michal
 28 lip 2017, 00:19
viggen pisze:3G w O często dostaje zamrożenia niestety. To pewnie wina obciążenia.
I często też LTE dostaje zawiechy i muszę przełączać na 3G i spowrotem lub wrzucać na moment tryb samolotowy aby odzyskać LTE.
Hmm. SIM w Orange? To chyba coś kręcisz bo nie ma opcji wyboru LTE/3G w nowym iOS przy karcie Orange. ;)
kozien70 pisze:A w temacie LTE moim zdaniem również nic się nie zmieni. Nadal dostęp w roamingu będzie miała tylko garstka klientów-VIP-ów P4, jak do tej pory. Wpływ na obciążenie partnera roamingowego żaden.
Szczególnie, że Play nie ma VoLTE więc przy rozmowach i tak Playa zrzuci na 3G/2G. Jeśli lejek w Playu zostanie to nie powinno być dramatu, a w Orange... trzeba korzystać ze sprzętu z VoLTE.
kozien70 pisze: nie ten promil obciążenia z roamingu Play. W lejku 1.5Mbps.
Oby ten lejek został. ;)
 #941728  autor: viggen
 28 lip 2017, 00:36
ja.michal pisze: Hmm. SIM w Orange? To chyba coś kręcisz bo nie ma opcji wyboru LTE/3G w nowym iOS przy karcie Orange. ;)
Jak nie ma?
Wyłaczasz LTE. I wpadasz w 3G. W IOS nie ma wyboru 2G.

@kozien70
Nie zgadzam się z Tobą
1) Nie mały procent tylko trochę tych procentów. Play zawsze podaje w raportach nieprawdę.
2) Wg Wojtka J. na blogu Orange Play dostaje wejście do LTE. Pewnie z ograniczeniem ale dostaje.
I co za różnica, czy jeden ciągnie maks czy stu po 1,5Mb/s. Obciązenie jest.
Tylko nie wiem na jakiej zasadzie to LTE, ponieważ wątpie aby TMobile się zgodził na LTE1800. Pewnie jak już to będzie dostęp tylko do zasobów Orange - 800 i 2600.
3) Nadal masz 3 operatorów w roamingu dla P4. Wcześniej byl Plus. Dostali lepsze warunki od Niemców, przerzucili się na TMobile. Teraz Orange dał im lepsze warunki, więc Orange będzie nr1.
Może się również okazać, ze jak za czasów TM, Orange był na zapas (bo N! "prawie" to samo, więc jak chcesz to możesz w BOK odblokować). Teraz może być na odwrót. TMobile może być domyślnie zablokowany.
A 90% użytkowników nie ma pojecia o działaniu sieci komórkowych i dla nich ważne że działa. Jak zobaczy, że O jest odblokowane a TM zablokowane domyślnie, zamieni na sztywno TM z O. I tyle będzie. Powtórka z rozrywki z tym, że za mniejsze pieniądze.
I O da dostęp P4 do LTE poza miastami (gdzie P4 nie ma). Bezsens totalny. W3 mogło dzisiaj wykorzystać braki P4 w LTE i zabrać im klientów. A pojawiło sie O i cały misterny plan w pi...
A przy sztywnym roamingu O, jeśli LTE jest faktycznie jak piszesz na zasadach z TM, 3G będzie aż płonąć z obciążenia, tym bardziej, że to głównie O wykorzystuje 3 nośne bo ma takie obciążenie (TM z reguły nie musi)
Natomiast nikt nie napisał, że Orange będzie jedynym opem dla P4. Z blogu Orange, wpis Wojtka

Właśnie podpisaliśmy z Play aneks do obowiązującej umowy roamingu krajowego, dzięki któremu staniemy się w tym zakresie wiodącym partnerem fioletowego konkurenta

Czyli wprost - P4 zamieni TM na O.

PS Natomiast to rozdawanie pakiecików to masz rację. To jest droga P4, żeby zaraz się zapchać.
TMobile jest skąpe i pewnie będzie ale oni na takie głupie pomysły nie wpadają. Oczywiście - myślą technicznie a Kowalski w stosunku do TM myśli - złodzieje.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2017, 00:50 przez viggen, łącznie zmieniany 1 raz.
 #941730  autor: ja.michal
 28 lip 2017, 00:46
viggen pisze:Wyłaczasz LTE. I wpadasz w 3G. W IOS nie ma wyboru 2G.
W takiej formie tak, ale wymusić 3G na stałe się już nie da. Tak na marginesie osobiście wolałbym w iOS opcję zablokowania tylko LTE (aby telefon nie wpadał już do 3G/2G).
 #941731  autor: kozien70
 28 lip 2017, 00:48
viggen pisze: 1) Nie mały procent tylko trochę tych procentów. Play zawsze podaje w raportach nieprawdę.
Wiesz halset, z takimi "argumentami" się nie dyskutuje. W tym momencie możemy rozmowę zakończyć :-)
 #941732  autor: viggen
 28 lip 2017, 00:56
ja.michal pisze:
viggen pisze: W takiej formie tak, ale wymusić 3G na stałe się już nie da.
No jak się nie da.
Wchodzisz w ustawienia, wybierasz wyłącz LTE i po sprawie. Wymuszasz 3G w ten sposób, bo LTE wyłaczasz. Chyba, że chodzi Ci o wybór only 3G, to faktycznie nie ma. Bo zawsze jest w zapasie 2G
Mnie boli, że nie można wybrać 2G, bo w pewnych miejscach wolę już wybrać stabilne 2G, niż skaczące szczątkowe U900 do 2G lub odwrotnie.

@kozien70
Późna już godzina. Przy okazji Ci napiszę na PW.
A jak mi nie wierzysz, poczytaj ostatnie kilkanaście ogłoszeń parafialnych P4 na GSMOnline, tutaj czy na Telixie. I sam znajdziesz odpowiedź.
P4 ma większy ruch na data niż podaje w raportach.
Te prawie 300mln rocznie za roaming płaci tylko za voice? :roll:
Notabene - już o tym pisałem. Przed debiutem na GPW, żeby ładnie wyglądało opierał się na wynikach i ilości SIM za I kwartał. A w II już takich świetnych wyników nie miał. W świat poszły te "lepsze" wyniki bo ładniej wyglądały.
Na GSMOnline były w jakimś newsie podane ilości SIM realne i jest to ok 12mln. Na GPW poszło ponad 14mln
 #941736  autor: zwariowany.kurczak
 28 lip 2017, 05:13
Lepiej 220tys. dziennie... ale nie i . dla własnej sieci :D Też czekam jak to będzie z O&T LTE1800, obstawiam pełen dostęp.
U mnie są dość silne 2x nadajniki PLAY, więc tak tego nie odczuję, choć kto wie.
Powspominajmy, przed PLAY, Orange przed 6 rano :mrgreen:
3G
Obrazek
LTE
Obrazek
  • Strona 738 z 1158
  • 1
  • 736
  • 737
  • 738
  • 739
  • 740
  • 1158
  • 1
  • 736
  • 737
  • 738
  • 739
  • 740
  • 1158