DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 23 z 91
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 91
 #939281  autor: jarekt
 17 lip 2017, 20:34
@krzysiek, najtańsza opcja w PInK aby zachować GB to 5zł co 8 dni. Przy czym doładowanie wykonujesz 5-10 minut po północy np. 1., 9., 17., 25., a w kolejnym miesiącu 3. (jeśli miesiąc poprzedni miał 30 dni) lub 2. (jeśli miał 31 dni - dla 28/29 dni będzie to odpowiednio 5. lub 4.) itd.

Łatwiej to ogarnąć dniami tygodnia:
- zaczynasz np. od poniedziałku rano: robisz doładowanie 5zł, 5 minut po północy (w poniedziałek, a nie we wtorek) - przy czym to pierwsze doładowanie możesz wyjątkowo zrobić w normalnych godzinach np. w południe;
- potem robisz doładowanie w kolejnym tygodniu ale jeden dzień później czyli we wtorek rano (5 minut po północy);
- w kolejnym tygodniu robisz doładowanie ale w środę;
- potem w czwartek w kolejnym tygodniu, itd.;
- gdy zrobiłeś doładowanie w niedzielę to w kolejnym tygodniu nie robisz doładowania (niedziela to ostatni dzień tygodnia) tylko robisz doładowanie za 2 tygodnie w poniedziałek.

Różnica zawsze jest 8 dni.

W ten sposób 120 dni ważności GB i konta kosztuje Cię 120/8*5zł=75zł czyli 25zł mniej (normalnie 120 dni to koszt 100zł).

Oczywiście nie dostajesz dużego Bonusu GB za doładowania 5zł (patrz mój wcześniejszy post).

Należy pamiętać, że doładowanie 5zł daje 7 dni ważności ale licząc od kolejnego dnia czyli jeśli doładowanie wykonasz 1 sierpnia to konto i GB masz ważne do 8 sierpnia do godziny 23:59. Teoretycznie o godzinie 0:01 9 sierpnia GB powinny zostać skasowane ale jeszcze kilkadziesiąt minut są na koncie (kasacja odbywa się z poślizgiem) więc dlatego ładujemy 5-10 minut po północy 9 sierpnia, potem 17 sierpnia i tak dalej.
 #939293  autor: krzysiek_
 17 lip 2017, 21:25
To nawet ładując 5zł co 7dni jest 10zł taniej dla 120 dni. Wpada mniej gb, ale ja akurat już tam trochę zachomikowałem - najpierw kasy, ale zżarł to nolimit jak go wprowadzili, a teraz gb, bo miałem za 25zł nolimit, a ładowałem 100/120dni, żeby konto utrzymać. Przeszedłem to pinka z ponka, ale nowego inka jakoś nie łapię: niby więcej gb za doładowanie, ale nolimit droższy, lejek mniejszy i coś tam jeszcze gorzej.
 #939300  autor: jarekt
 17 lip 2017, 21:36
Usługi IbL (Internet bez Limitu, 45zł) w PInK i MbL (Miesiąc bez Limitu, 49zł) w InK działają na ciut innych zasadach:
- w InK po 100GB od razu masz lejek 1Mbit/s (dwukrotnie wolniejszy niż w PInK);
- w PInK nawet po 600GB (i więcej https://forumplay.pl/showthread.php/219 ... post425951) możesz wciąż nie mieć lejka, a jak go dostaniesz to jest to 2Mbit/s.

Jest oczywiście więcej różnic.
 #939374  autor: jarekt
 18 lip 2017, 11:26
@surface123, w InK lejek 1Mbit/s otrzymujesz od razu po przekroczeniu równo 100GB bez względu czy jesteś/byłeś sam na nadajniku przez cały miesiąc (czy nie) i bez względu czy go przeciążałeś czy nie.

W PInK lejek 2Mbit/s (2 razy szybszy niż w InK) MOŻESZ dostać po 100GB ale niekoniecznie (zapis regulaminu mówi o tym wyraźnie, że muszą być spełnione 2 warunki aby lejek ewentualnie dostać: przekroczone 100GB i zbytnie obciążanie nadajnika) - zależy to od wielu czynników i tylko sam Play wie jak on to liczy i analizuje.
Można ściągnąć 1TB w PInK (1024GB) i lejka wciąż nie dostać, trzeba tylko to robić umiejętnie.
 #941607  autor: jarekt
 27 lip 2017, 15:03
Tak, zostaje - zaczniesz go wykorzystywać od 31. dnia, gdy IbL się wyłączy (i oczywiście nie włączysz nowego na kolejne 30 dni).

Jeśli miałeś wcześniej minimum 5zł na koncie (przed doładowaniem 50zł), to będziesz miał minimum 10zł na koncie po wykupieniu IbL - możesz wtedy na dni 31-60 wykupić sobie za 10zł "Nocny Transfer" (NT) i ściągać bez ŻADNYCH limitów (ilości i prędkości) w godzinach 0:00-9:00.

Co ciekawe, pierwszy miesiąc NT masz za 0zł (tylko musisz wybrać odpowiednią opcje w Play24 - cykliczną Try&Buy i potem ją wyłączyć jeśli z NT chcesz tylko przez miesiąc korzystać).

Podczas NT również te 10GB nie schodzi, więc 10GB możesz wykorzystywać w dzień, a na noc zaplanować ściąganie dużych albo olbrzymich plików (nawet długie filmy z YouTube w HD czy 4K opłaca się ściągnąć w nocy czy nad ranem do późniejszego oglądania w dzień :) ).

Tym sposobem masz za 22,50zł miesięczne (55zł co 60 dni) w zasadzie no-limit neta, z tym że w jednym miesiącu masz minimum 100GB (średnio 200-300GB), a drugim 10GB w dzień i pełny no-limit w godzinach 0:00-9:00. Jeśli jeszcze miałeś 100GB BzR...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, 15:46 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #941619  autor: jarekt
 27 lip 2017, 15:50
Jeśli chcesz maksymalnie przyoszczedzić w PInK to ładuj kwotami 5zł, które dają 7/8 dni ważności na wychodzące i tyle samo na ważność GB (pisałem o tym szczegółowo wcześniej w tym wątku).

Czyli za 4 doładowania po 5zł (20zł) masz 28 dni ważności albo 32 dni ważności (w zależności od momentu doładowania - opis wcześniej w tym wątku).

A np. za 30zł (6 doładowań po 5zł) masz wtedy 42 lub 48 dni ważności konta i GB.
 #945003  autor: misiu-182
 14 sie 2017, 10:19
Dzień dobry.
Mam pytanie o zmianę taryfy internetowej na głosową. Szwagier, który przyjeżdża do Polski nie częściej niż raz w roku kupił sobie kartę z taryfą Play Internet na Kartę 19 zł. Było to w zeszłym roku wiec miał bonus RWK za rejestrację. Obecnie po doładowaniu ważność konta wydłuża się tylko o kilka dni i takie rozwiązanie go nie satysfakcjonuje. Z tego co wyczytałem to nie jest możliwa zmiana taryfy na głosową w normalny sposób. Piszecie, że czasem są luki w play24 i wtedy można to zrobić. Jak często zdarzają się takie rzeczy? Czy jest możliwość jakiejś migracji kodami do innych taryf czy submarek (np. Fakt) z roczną ważności konta? Czy da się zmienić taryfę na głosową w salonie (z zachowaniem stanu konta)? Jednym zdaniem czy można coś zrobić, czy "olać" te kilkadziesiąt złotych i kupić nowy numer?
Pozdrawiam.
 #945010  autor: jarekt
 14 sie 2017, 10:54
Trzeba ładować najlepiej 50zł jeśli chcesz mieć spokój na 2 miesiące.
Taniej wyjdzie ładowanie kwotami 5zł ale tzeba to robić co 7/8 dni.
Migracja do innych taryf/submarek nie jest normalnie możliwa z taryf PInK/InK i starszych.
 #945256  autor: biala1991
 15 sie 2017, 17:12
Warto zauważyć, że w Play zmiana taryfy albo włączenie pakietu wymaga.. potwierdzenia kodem sms. To było dla mnie totalnym szokiem, w żadnej innej sieci się z czymś takim nie spotkałam no i miałam z tego powodu nieprzewidziany kłopot. Ponieważ zmiana taryfy kasuje bonus GB na czas całej operacji musiałam skorzystać z innej karty (żeby połączenie bez aktywnego pakietu nie odbyło się kosztem zł na koncie). Karta na którą przyszedł sms była w tym czasie poza urządzeniem, musiałam ją włożyć do telefonu, który obsługuje karty internetowe Play (a nie każdy spełnia ten warunek). Mogłeś uprzedzić Jarku :) Przeciętny użytkownik nie jest przygotowany na to, że tak banalna czynność jak zmiana taryfy czy włączenie pakietu wymaga dodatkowej autoryzacji :)
  • Strona 23 z 91
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 91
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 91