DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #941434  autor: manyaky
 26 lip 2017, 20:58
Cześć,
w związku z tym, że większość z Was ładowała Grunwald na zasadzie poprzedniego regulaminu, który zezwalał na przedłużanie go poprzez usługę RWK - zachęcam do wywierania wpływu na Orange celem wydłużenia pakietu ręcznie.

Jeśli ktoś chce się przyłączyć do akcji:
1) Wyślij START, po czym złóż reklamację, że Grunwald się nie przedłużył. W reklamacji zwróć uwagę, że nie zostało się poinformowanym, o zmianie promocji "Rok Ważności Konta"
2) Po nieuznanej reklamacji wyślij wniosek o mediację do lokalnej delegatury UKE.
3) Wyślij mi na PW maila, a następnie prześlij do UOKiK (przez EUPAP z profilem zaufanym lub podpisane pocztą) treść pisma, które prześlę Ci do końca sierpnia.

Najbardziej zależy mi na pkt. 3, bo im więcej pism do UOKiK w tej sprawie, tym wyższa szansa, że ktoś się zajmie tak bezczelnie jednostronną zmianą zasad gry,
 #941448  autor: adacomp
 26 lip 2017, 21:27
Ale się Janusze i Grażyny z allegro i olx oburzyli :)
Miał Orange prawo zlikwidować RWK za bonusy właśnie bo cwaniaczki za dużo kombinowali i mieli karty ważne ponad rok często nawet 2 lata kasę z konta głównego przelewali i handlowali tysiącami kart z nabitym samym bonusem GB ważnym ponad rok
A RWK jak byk jest tylko na 366dni więc Orange załatał te luki i dziury które wykorzystywali Janusze biznesu.
Sam to odczułem ale nie jestem cwaniackim kombinatorem co nabijał sobie kartę na 2lata czy handlarzem mam 2 karty OFNK od kilku lat i RWK na GB też mnie dotknęło.
 #941468  autor: Remington
 26 lip 2017, 22:29
manyaky,
ale o co chodzi? Póki była stara wersja RWK to przedłużało bonus. Odkąd jest nowa to nie przedłuża. Stare RWK mogli wycofać w każdej chwili i nikomu praw nabytych nie odebrali. I wiem co mówię, bo mam na koncie kilka spraw zakończonych przez UKE, GIODO I UOKiK.
 #941475  autor: forum_tg
 26 lip 2017, 22:45
manyaky nie rób zamieszania! Orange miało możliwość w każdym momencie wycofać się z promocji. Nie może działać "wstecz", ale zmienić regulamin mogą w każdej chwili.
Dzięki operatorom (Play i Orange) miałem wiele spraw w UKE oraz UOKiK, nie jedną wygrałem, kilka przegrałem, ale regulamin to regulamin.
Po co chcesz narażać inne osoby na porażkę, skoro wiadomo że to sprawa skazana na niepowodzenie.
 #941481  autor: Niezgodna7
 26 lip 2017, 23:03
chyba co jedyne możecie, to zaprotestować zmieniając operatora ...
Sam jestem zły, ale to przywilej Orange . Nie mam teraz normalnego pakietu, znów muszę kombinować - wykorzystam termin i komuś innemu będę kasę oddawał, a główny numer - jakoś na oparach pojadę.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #941497  autor: manyaky
 26 lip 2017, 23:26
zapytanie pisze:Jaka bezczelność?
Orange miał dziurę to wykorzystywaliście, załatał to załatał.
Nie było żadnej dziury. Przedłużanie było zgodne z regulaminami i stanowiło część oferty.
adacomp pisze:Janusze i Grażyny
Wypraszam sobie Januszu zarejestrowany pół roku temu.
Remington pisze:Stare RWK mogli wycofać w każdej chwili
Wg mnie taka praktyka budzi wątpliwości i chciałbym, aby zweryfikował to odpowiedni urząd.
tomektg pisze:Po co chcesz narażać inne osoby na porażkę
Jakie narażać? Wysłanie zawiadomienia do UOKiK to 0zł przez EPUAP z Profilem Zaufanym.
 #941504  autor: Remington
 26 lip 2017, 23:44
manyaky pisze:
Remington pisze:Stare RWK mogli wycofać w każdej chwili
Wg mnie taka praktyka budzi wątpliwości i chciałbym, aby zweryfikował to odpowiedni urząd.
Jaka praktyka? Poczytaj stary regulamin, obowiązywał do odwołania, ono nastąpiło i już nie obowiązuje. Na tym polega pakowanie takich rzeczy do promocji, zamiast do cennika, by bez miesięcznego uprzedzenia móc je zmienić lub odwołać (vide moja dyskusja z Kluczem sprzed 2 lat, po której się obrazili). Jeśli masz wątpliwości, to podaj jakie przepisy zostały rzekomo złamane. Praw nabytych nikomu nie odebrali i ktokolwiek przedłużył bonus choćby w ostatnim dniu obowiązywania stergo regulaminu, ten ma bonus ważny jeszcze rok.
manyaky pisze:
tomektg pisze:Po co chcesz narażać inne osoby na porażkę
Jakie narażać? Wysłanie zawiadomienia do UOKiK to 0zł przez EPUAP z Profilem Zaufanym.
Bardziej na zawracanie głowy, każda odpowiedź to list z ZPO, po który trzeba iść na pocztę i stać w kolejce, bo niestety urzędy nie odpisują przez ePUAP.
 #941516  autor: biala1991
 27 lip 2017, 07:15
Najsprytniejsze w akcji Orange jest to że załatwili użytkowników Grunwaldu nie zmieniając nawet przecinka w regulaminie tej promocji, posłużyli się regulaminem RWK :) W Grunwaldzie jest zapis, że promocja w każdej chwili może być odwołana co nie narusza praw nabytych i ktoś mógł zrozumieć, że skoro w chwili skorzystania miał możliwość przedłużania bonusu to jest to właśnie jego prawo nabyte i nie mogą mu go odebrać późniejszymi zmianami. Tymczasem zmienił się nie regulamin Grunwaldu a regulamin RWK i oficjalnie wszystko jest ok, gdybym jednak sama utopiła 200zł to czułabym się oszukana :) Taka ilość neta dla mnie jest na lata nie na rok więc nawet mając RWK przed 18tym straciłabym płacąc 200zł za rok internetu, który mogłabym dostać zasilając za 100zł (50GB na rok to dla mnie aż za dużo).
Nie wierzę w bajki, że przyczyną likwidacji były nadużycia na Allegro. Moim zdaniem przekręt to zrobił operator :) Chciał zaoszczędzić na RWK (w zgodzie z przepisami, owszem) ale przy okazji wprowadzania oszczędności postanowił naciągnąć klientów na duże doładowania i dlatego wymyślił Grunwald, który kusił atrakcyjną ilością GB i możliwością ich przedłużania na lata. To nie Grunwald i nadużycia na Allegro były przyczyną likwidacji RWK, dokładnie odwrotnie, Grunwald był tylko narzędziem do wyciągania kasy przy okazji pacyfikacji RWK. Gdyby nie plan likwidacji RWK, Grunwaldu z tak niebotyczną ilością GB by nie wprowadzono :)
 #941524  autor: lluukk
 27 lip 2017, 08:41
ja nie do końca rozumiem burzę jaka się rozpętała.
dla 90 % ludzi dalej jest OK.
mam jakieś 1350 GB na koncie ważne jeszcze 11 miesięcy - za 11 miesięcy zostanie mi 800-1000 GB i doładowując 50 zł (raz na 3 miesiące) czyli ciut ponad 16zł/miesiąc będę mógł dalej używać te 800-1000 GB aż do wyczerpania a kasa zostanie mi na koncie na inne rzeczy np. GB w Roamingu :)
na szybko za 16 zł/miesiąc mam 40 GB miesięcznie przez 3 lata i ponad 650 zł na koncie na coś jeszcze np. 650 dni po 1 GB ;)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, 08:45 przez lluukk, łącznie zmieniany 1 raz.

lluukk
 #941525  autor: manyaky
 27 lip 2017, 08:44
zapytanie pisze:Orange postąpił bardzo słusznie choć trochę zbyt późno.
Kiedy się czyta manyaky to dochodzi się do wniosku że wprowadzenie pakietu "grunwald" było dużym błędem.
Roszczeniowość i awanturnictwo niektórych nie zna granic.
Awanturnictwo to by było, gdybym był trochę głupszy i załadował np. 1000zł omamiony zapewnieniami Orange, że będę miał dzięki temu 7TB danych na lata.

Poza tym już wyraziłeś swoją opinię nt. akcji w drugim poście. Każde kolejne bajdurzenie będę zgłaszał jako spam.
lluukk pisze:ja nie do końca rozumiem burzę jaka się rozpętała.
dla 90 % ludzi dalej jest OK.
mam jakieś 1350 GB na koncie ważne jeszcze 11 miesięcy - za 11 miesięcy zostanie mi 800-1000 GBi doładowując 50 zł czyli ciut ponad 16zł/miesiąc będę mógł dalej używać te 800-1000 GB a kasa zostanie mi na koncie na inne rzeczy np. GB w Roamingu :)
A ja z kolei załadowałem i nie rozładuje mi się ta kasa przed końcem Grunwaldu. Nie widzę powodu, żeby potem ładować jeszcze więcej kasy i pilnować terminów (łatwo zapomnieć o przedłużeniu). Już pomijam, że pewnie nie wykorzystam za dużo z tego pakietu, bo miał być on "na zapas" - przy dłuższych wyjazdach w Polskę do wykorzystania przez długi czas (i tak dostaję od Orange 20GB miesięcznie).
 #941527  autor: Niezgodna7
 27 lip 2017, 09:06
No, ale akcja Grunwald - jej wysokość i szczodrość - nie wróżyła świetlanej przyszłości bez haków...
Chyba każdy z Nas coś przeczuwał, że coś musi /będzie nie HALLO.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #941544  autor: lluukk
 27 lip 2017, 10:43
Calm7 pisze:No, ale akcja Grunwald - jej wysokość i szczodrość - nie wróżyła świetlanej przyszłości bez haków...
Chyba każdy z Nas coś przeczuwał, że coś musi /będzie nie HALLO.
fakt. gdybym wierzył, że będzie "cacy" to na obu (mam 2 karty OFnK) doładowałbym 3 x po 200 zł :)

lluukk
 #941545  autor: forum_tg
 27 lip 2017, 10:47
lluukk pisze:ja nie do końca rozumiem burzę jaka się rozpętała.
dla 90 % ludzi dalej jest OK.
mam jakieś 1350 GB na koncie ważne jeszcze 11 miesięcy - za 11 miesięcy zostanie mi 800-1000 GB i doładowując 50 zł (raz na 3 miesiące) czyli ciut ponad 16zł/miesiąc będę mógł dalej używać te 800-1000 GB aż do wyczerpania a kasa zostanie mi na koncie na inne rzeczy np. GB w Roamingu :)
na szybko za 16 zł/miesiąc mam 40 GB miesięcznie przez 3 lata i ponad 650 zł na koncie na coś jeszcze np. 650 dni po 1 GB ;)
jeśli nic się nie zmieni, to potem będzie trzeba doładowywać co kwartał za 50 zł i dane pozostaną, a pieniądze wykorzystywać w roamingu (od razu o tym pomyślałem), ewentualnie robić przelewy i po temacie.

Calm7 pisze:No, ale akcja Grunwald - jej wysokość i szczodrość - nie wróżyła świetlanej przyszłości bez haków...
Chyba każdy z Nas coś przeczuwał, że coś musi /będzie nie HALLO.
Na forum nie raz była o tym informacja, że po pierwszym lipca wielka zmiana! więc każdy kto chciał zyskać, doładowywał telefon znacznie szybciej.
Teraz nie ma co się nad tym rozczulać. Zmienili regulamin i po sprawie - nie pierwszy i nie ostatni raz.
Osoby sprzedające karty na Allegro bardzo sie to tego przyczynili.