DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 14 z 76
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 76
 #941281  autor: Ryszard Lubicz
 26 lip 2017, 09:48
Przyznam , że nie śledzę tego wątku i nie mam o nim zielonego pojęcia. Myślałem , że mnie nie będzie dotyczył a jednak...
A więc - jadę do Czech na tydzień czasu. Potrzebuję trochę ( z 1 GB) internetu w ofercie na kartę. Co mam zrobić i w jaki sposób aby było najtaniej.
Moim głównym używanym numerem jest Play. Posiadam jeszcze dwie zapasowe karty - Virgin i Nju. Porodzicie coś aby skorzystać z internetu na którejś z tych kart?

Grażynko wybacz...
 #941327  autor: adacomp
 26 lip 2017, 12:33
Nie wiem jak w Czechach.

Ja lecę w poniedziałek na 16 dni na Rodos w Grecji i też nie wiem jak tam nasze karty działają w Cosmote , Vodafone i Wind

Ktoś wspominał że transfer na kartach Play/RBM/Fakt działa bardzo wolno góra 0,5-1mbit a na Plusie leci 6mbit i więcej. Virgin nie ma RLAH więc nie ma co o niej wspominać nawet.

Jaka sieć najlepiej chodzi w Grecji i na Rodos ?

Którą kartę prepaid najlepiej wziąć tam.

Do wyboru mam Play Fresh, Plush NK bez limitu, a2mobile, T-Mobile Frii oraz OrangeFreeNK
 #941332  autor: kaspeed
 26 lip 2017, 13:05
W Czechach opisałem dwie sieci.Orange free /pop z pakietem 35/28 zl 1,76gb dalo radę.Tmobile 25zl 10gb no limit szybszy net

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #941346  autor: adziu82
 26 lip 2017, 14:29
Rychu, w Play 1,25GB w roamingu ,możesz mieć po wykupieniu pakietu za 25zł z no-limitami w kraju i chyba 6 GB danych. 1.25 GB schodzi z tych GB za wykupiony pakiet za 25zł.
Używałem jeszcze tydzień temu w DE ( obecnie przeszedłem do Orange ) działało w telefonie dobrze, ale prędkości były różne.
Ewentualnie za 20zł wykup pakiet danych 6GB będziesz mieć 1GB w roamingu. Ale już za rozmowy/sms-y będziesz płacił, to chyba lepiej wziąć za 5zł więcej no-limit.
Chyba, że już masz wykupiony, jak to Twój główny numer.

RawStyle
 #941364  autor: tytoos
 26 lip 2017, 16:17
adacomp pisze: Jaka sieć najlepiej chodzi w Grecji i na Rodos ?

Którą kartę prepaid najlepiej wziąć tam.

Do wyboru mam Play Fresh, Plush NK bez limitu, a2mobile, T-Mobile Frii oraz OrangeFreeNK
Kilka lat temu korzystalem z karty Cosmote (kupilem i zarejestrowalem na siebie a potem doladowywalem) i mam wrazenie, ze to ich "narodowy" operator. W roamingu najlepiej wziac chyba karte ktoregos z niemieckich opów, czyli T. ale to taka zlosliwosc z mojej strony.
Plus bedzie usilowal logowac sie do Vodafone ale jak wymusisz, to wszystko bedzie dzialac... Nawet Play.
 #941372  autor: adacomp
 26 lip 2017, 16:44
Pewnie masz rację T-Mobile ma powiązania z którym z opem greckim jeśli od dawna jeszcze przed RLAH dawał Darmowe rozmowy sms/mms oraz 1GB w roamingu w międzynarodowej strefie t-mobile
http://www.t-mobile.pl/pl/miedzynarodowa-strefa-tmobile

Może T-M = Cosmote lub Wind tak jak Plus = Vodafone.

Orange nie wiadomo a Play to najgorszy wybór jak przeczytałem przed chwilą

http://www.spidersweb.pl/2017/06/intern ... -play.html
 #941403  autor: matisi
 26 lip 2017, 19:01
Dla mnie Play działał bardzo dobrze w roamingu UE, jak zresztą opisywałem w tym wątku http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 8&start=81.
Nie miałem problemów opisanych w artykule powyżej (wcześniej nie kupowałem żadnych płatnych pakietów w UE), a dodatkowo dane pobierało z pakietu, który powinien obowiązywać tylko w Polsce :D
 #941417  autor: adacomp
 26 lip 2017, 20:20
Pakiet 9naL bonus za przeniesienie oraz ZM nie działają W roamingu UE.
Tzn. net idzie z konta głównego a nie Pakietu 9naL lub bonusu 20GB a minuty także schodziły z głównego zamiast z bonusu 200zł lub ZM w Play Fresh. Druga karta to PnKLT!. i jest to samo tylko tam nie ma ZM.
Sprawdzone 2 dni temu w Berlinie w sieci O2 bo tylko ta sieć wpuszcza karty Play. T-M i Vodafone są zablokowane.

Czyli wychodzi że Play jest wpuszczany tylko do sieci Wind w Grecji.
W taki razie wezmę na ten Rodos dodatkowo Kartę T-M aby wpuściło do Cosmote oraz A2mobile i Plus aby skorzystać z Vodafone. OFNK też wezmę i sprawdzę jaka sieć go wpuści a jeśli tak to ile wyciągnie Mbit/s.
 #941575  autor: kaspeed
 27 lip 2017, 12:26
Tylko pamiętaj wymuszaj w Grecjii Sieci Greckie ręcznie.( by do Tureckiej nie zalogowalo)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #941738  autor: bosake
 28 lip 2017, 06:23
Witam. Wyjeżdzam do niemiec, mam kartę orange, mam zamiar wykupić pakiet bezpłątnych połączeń za 25 zł, ile GB otrzymam do wykorzystania w roamingu ?
 #941798  autor: kaspeed
 28 lip 2017, 13:08
pakiet za 28/35zł najlepiej wychodzi 1,76gb i masz pewny net.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #941815  autor: adziu82
 28 lip 2017, 14:37
Panowi, korzystał ktoś z ofert Play internet na kartę tę,albo Play online na kartę ewentualnie Play online na kartę 4G LTE.
Chodzi mi o to, czy ktoś korzystał bez wykupionego pakietu w kraju, czyli czy leciał z gołych złotówek.
Bo widzę że 1 Mega jest za 2 grosze czyli 1 GB będzie za 20zł. Chyba, że te 2 grosze, to bez VAT-u :-)

RawStyle
 #941837  autor: adacomp
 28 lip 2017, 16:28
Żona wzięła PINK do Berlina 4 dni temu i pomimo bonusów za doładowania leciało z KG.
Czyli wychodzi na to iż w roamingu UE tylko płatne pakiety w kraju oszczędzają KG.
Ale mam tam niezłą skarbonkę więc 2 gr. za 1MB to i tak mniej niż cennikowe 4gr. :)
 #941839  autor: adziu82
 28 lip 2017, 16:36
A mogę wiedzieć jak tą skarbonkę zrobiłeś? Czyli leci z KG a co ma do tego skarbonka, bo nie rozumiem.

RawStyle
 #941846  autor: adacomp
 28 lip 2017, 17:05
adziu82 pisze:A mogę wiedzieć jak tą skarbonkę zrobiłeś? Czyli leci z KG a co ma do tego skarbonka, bo nie rozumiem.
No przedłużając konto zrobił się skarbonka na KG.
GB się kumulują więc w PL jest zapas na transfer niestety nie działa w UE.
Generalnie nie polecam Play w UE przynajmniej w Niemczech.
Tylko O2 DE wpuszcza karty Play a T-M DE i Vodafone DE są zablokowane.
Transfer po LTE 1-1.5 mbps czyli marnie.
Miałem dodatkowo T-M Frii i w T-M DE leciało 5-6mbps a Plush w Vodafone DE ciągnał spokojnie 10-12mbps

Dziwi mnie tylko że każdy op w PL podpisane umowy z wszystkim opami w DE ale tylko jeden niemiecki wpuszcza polskie karty do swojej sieci.
Może w abo jest inaczej bo miałem same prepaidy.
Orange nie sprawdziłem bo nie miałem akurat OFNK.
 #941850  autor: adziu82
 28 lip 2017, 17:16
Jak miałem jeszcze Play to do Voadafone logowałem się, może nie bez problemu, ale logowałem się, a Telekom zablokowany, tak jak piszesz.
Za 10 m-cy kończy mi się umowa na LTE dla domu,więc z dodatkowej karty już nie skorzystam za granicą ( a raczej z głównej, dodatkowa jest w routerze w domu ) więc szukam czegoś tylko do routerka abym miał ping dobry do gry on-lina plus około 1 GB danych w roamingu.
A tak to w telefonie korzystam z pakietu za 28zł w roamingu 1,76 GB na OFnK, ewentualnie dokupuję za 12zł 2GB a na roaming mam około 600 Mega.

RawStyle
 #941877  autor: kasztel421
 28 lip 2017, 19:02
kasztel421 pisze:@bounce piszesz o Orange? Sprawdzone na 100%? Ja znam przypadek, że bez żadnego pakietu, nie pobiera z KG żadnych opłat w roamingu... ale tylko rozmowy i smsy w OFNK. Dzisiaj chyba sprawdzę neta, zostało mi 1 GB z pakietu za 35 zł. Na KG mam złotówkę, dużych strat ewentualnie nie będzie Obrazek

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Limit 1,76 GB przekroczony, leci dalej z 5 GB do pakietu za 35 zł. Kolega ma pakiet za 30 zł, czyli rozmowy i smsy bez limitu, bez neta... a internet śmiga u niego jak ta lala, bez jakichkolwiek opłat z KG. Czyli co, mogą pobrać w późniejszym czasie kasę z KG? Czy jeszcze nie ogarnęli tych limitów?
 #941880  autor: kaspeed
 28 lip 2017, 19:17
Nie ogarneli wszystko przez inne problemy i migracje platform bilingowych.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #941954  autor: adacomp
 29 lip 2017, 01:11
kasztel421 pisze:
kasztel421 pisze:@bounce piszesz o Orange? Sprawdzone na 100%? Ja znam przypadek, że bez żadnego pakietu, nie pobiera z KG żadnych opłat w roamingu... ale tylko rozmowy i smsy w OFNK. Dzisiaj chyba sprawdzę neta, zostało mi 1 GB z pakietu za 35 zł. Na KG mam złotówkę, dużych strat ewentualnie nie będzie Obrazek

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Limit 1,76 GB przekroczony, leci dalej z 5 GB do pakietu za 35 zł. Kolega ma pakiet za 30 zł, czyli rozmowy i smsy bez limitu, bez neta... a internet śmiga u niego jak ta lala, bez jakichkolwiek opłat z KG. Czyli co, mogą pobrać w późniejszym czasie kasę z KG? Czy jeszcze nie ogarnęli tych limitów?
Jaki kraj UE i operator ?
Może to u zagranicznego opa jest bałagan a nie w Orange PL.
Wychodzi z tego że w Orange na pewno trzeba wykupić jakiś płatny pakiet wcześniej bo nawet jak masz setki GB w Bonusie za doładowania to w roamingu nie idzie z niego jak pojedziesz tylko gołą kartą bez płatnego pakietu ale może to tylko chwilowy błąd Orange lub konkretnego opa w konkretnym kraju UE.
Ktoś wcześniej pisał że że GB za doładowania nie działają w Roamingu UE.
  • Strona 14 z 76
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 76
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 76