DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 74 z 193
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 193
 #941190  autor: pablo82
 25 lip 2017, 18:49
U mnie dopiero druga taka karta zaskoczyła w systemie u pracownika Play w ich salonie. Numer przenosiłem w maju do RBM 7 zł "nie do sprzedaży" z sieci T-mobile. Z rozmowy z pracownikiem salonu dowiedziałem się, że nawet nowe karty Sim ( zaplombowane) przeznaczone do przenosin z innej sieci do RBM prepaid - nie zawsze wchodzą im w system, nawet po ręcznym wpisaniu nr z karty z kodu kreskowego.
 #941198  autor: DaveX
 25 lip 2017, 20:05
Przenosiłem numer w maju do RBM i w salonie mieli dwa rodzaje starterów do przeniesienia: 2w1 czyli standardowa/micro oraz oddzielna nano.
Ja chciałem tę nano, ale jedna nie wchodziła, druga nie wchodziła, dopiero wszedł starter standard/micro. Numer się przeniósł, poszedłem do salonu wymienić kartę na nano i przeszło bez problemu.
 #941245  autor: rudymax
 26 lip 2017, 00:55
Ja dostałem kartę najstarszą bez możliwości wyłamania do mniejszych rozmiarów. Szata graficzna karty i opakowania, jak pierwszych kart RBM, bez napisów 7 zł, czy nie do sprzedaży. Chyba dużo zależy od uporu konsultanta - zanim zaskoczyła ta o której piszę, system odrzucił kilka innych, nowszych.
 #941247  autor: adacomp
 26 lip 2017, 02:57
rudymax pisze:Ja dostałem kartę najstarszą bez możliwości wyłamania do mniejszych rozmiarów. Szata graficzna karty i opakowania, jak pierwszych kart RBM, bez napisów 7 zł, czy nie do sprzedaży. Chyba dużo zależy od uporu konsultanta - zanim zaskoczyła ta o której piszę, system odrzucił kilka innych, nowszych.
Pewnie taka :)
Obrazek

Posiadam jeszcze kilka kart z tej serii jako RBM ale nie z przenosin MNP czyli oryginalne RBM1/RBM7 gdzie działa DIL i konto przedłużasz za 50zł na 150dni a więc lepiej niż w RBM5 50zł/100dni.
zapakowane oryginalnie nigdy nie odpalane i rejestrowane.
Jak ktoś jest zainteresowany niech napisze PW z propozycją ile i za ile ;)
 #941298  autor: rudymax
 26 lip 2017, 11:06
adacomp pisze:
rudymax pisze:Ja dostałem kartę najstarszą bez możliwości wyłamania do mniejszych rozmiarów. Szata graficzna karty i opakowania, jak pierwszych kart RBM, bez napisów 7 zł, czy nie do sprzedaży. Chyba dużo zależy od uporu konsultanta - zanim zaskoczyła ta o której piszę, system odrzucił kilka innych, nowszych.
Pewnie taka :)
Obrazek

Posiadam jeszcze kilka kart z tej serii jako RBM ale nie z przenosin MNP czyli oryginalne RBM1/RBM7 gdzie działa DIL i konto przedłużasz za 50zł na 150dni a więc lepiej niż w RBM5 50zł/100dni.
zapakowane oryginalnie nigdy nie odpalane i rejestrowane.
Jak ktoś jest zainteresowany niech napisze PW z propozycją ile i za ile ;)
Karta sim właśnie taka, natomiast opakowanie bardzo podobne. Różnice to brak okrągłego oznaczenia "na kartę 7zł nie do sprzedaży", a napis "TWOJA KARTA WSTĘPU DO ŚWIATA RED BULLA" umieszczony w jednej linijce, całość dużymi literami.
 #941356  autor: jarekt
 26 lip 2017, 15:20
To karta do kosza na 90%. Żeby się przekonać czy się aktywuje trzeba ją zarejestrować i aktywować :)

Karty mają 3 lata ważności od daty "produkcji". Po tym terminie mogą jeszcze przez jakąś chwilę dać się aktywować (zależy od taryfy, od daty produkcji, od polityki P4 w danym momencie).
 #941377  autor: jarekt
 26 lip 2017, 17:07
Tak jak napisałem, zależy od polityki Play/RBM/P4/RB w stosunku do danej taryfy i danej grupy kart.

Być może karta RBM1 (50zł/150dni + DIL) to dla P4/RB dobry interes:
- na karcie nie można zrobić RWK w żaden sposób;
- musisz ładować minimum 50zł co 150 dni aby mieć DILa;
- obciążasz tylko sieć własną P4 korzystając z DILa;
- wydajesz efektywnie minimum 10zł miesiąc w miesiąc (w RBM5 da się zrobić 5zł miesiąc w miesiąc więc RBM1 jest dla Play "lepsze" - gdyby karty wyłączono, to potencjalny nabywca będzie kombinował z wydawaniem właśnie 5zł miesięcznie w RBM5);
- kart nie jest dużo (nie blokują więc niepotrzebnie numerów) i do RBM1 nie da się migrować;
- więc P4/RB postanowili nie blokować kart w ogóle nawet długo po terminie (jeśli to prawda co napisałeś, że karty są faktycznie nieaktywne i minął im 3 lata temu termin przydatności do spożycia).

Ale to tylko tak sobie gdybam.
 #941380  autor: adacomp
 26 lip 2017, 17:14
Czyli trzeba zarejestrować i aktywować to się przekonamy.

Może system Play/RBM ma jakieś zabezpieczenie i nie zarejestrują karty po terminie której nie będzie można aktywować lub zarejestrują i się każdy przekona po aktywacji sam :)

Wiem tylko że jak kolega rejestrował w lipcu 2016 taką kartę RBM1 z datą ważności 31.12.2014 i normalnie ją odpalił doładował za 30zł, odpalił darmowy pakiet 1GB + DIL i działa tak do dziś.

Ale każdy przypadek może być inny niestety.
 #941389  autor: 3G
 26 lip 2017, 17:45
Też zdarzało mi się odpalać "przeterminowane" karty, ale akurat nie RBM.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #941404  autor: ricki123
 26 lip 2017, 19:15
Też odnalazłem świętego gralla w zasobach swych dziś zarejestrowałem bez problem taryfa najstarsza z możliwych karta otrzymana gratis kiedyś przy okazji jakichś zawodów red bull :) karta bez możliwości wylamania do mniejszych formatów ale działa bez problemu :)
Szkoda że bonusy za rejestrację się już skończyły
 #941428  autor: adacomp
 26 lip 2017, 20:55
24bis24 pisze:
ricki123 pisze:Też odnalazłem świętego gralla
Bardziej opłaca się RBM5 z RWK niż RBM1
Odnoszę wrażenie że odwrotnie.

Wolę ładować 50zł na 150dni w RBM niż tylko na 100dni lub 100zł aby mieć 150dni w RBM5.

Korzystam tylko z DIL a kasę z konta zużywam na rozmowy poza Play bo mam SD lub jak dużo gadam to kupuję no-limit na rozmowy za 20zł.

Nie widzę żadnej korzyści korzystania z RBM5 a z bonusu za doładowanie nie korzystam bo jadę tylko w LTE DIL, już bardziej opłaca się mieć RBME bo tam są duże bonusy za doładowania.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, 21:01 przez adacomp, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 74 z 193
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 193
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 193