DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #940978  autor: PawlusG
 24 lip 2017, 17:53
Specjalista_Plus pisze:W tej ofercie nie ma Roku Ważności Konta.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem, rok ważności to priorytet i nawet jest to ujęte w tytule tematu :)

:)
 #940999  autor: forum_tg
 24 lip 2017, 19:33
Spokojnie, to kolejny temat gdzie Specjalista_Plus zachęcę do tej korzystania z operatora Plusha, nie ważne że nie na temat, ale reklama idzie!
 #941048  autor: krzysiek_
 24 lip 2017, 22:10
Ja używam jeszcze startera ja + internet na kartę co miał 30gb/rok. Wrażenia mam negatywne. Doładowałem za 50zł, żeby konto było ważne. Dostałem 20gb, ale co z tego jak najpierw zżerał z pakietu 30gb/rok mimo, że 20gb za doładowanie miało krótszy okres ważności. "Takie warunki promocji" jak napisał Specjalista.
Za 50zł kupiłem 50gb/50 dni i zżera go przed 20gb za doładowanie mimo dłuższego okresu ważności.

Uczciwie to zawsze zżerałoby najpierw z pakietu o najkrótszym terminie ważności.

Ok, mogą wymyślać jeszcze lepsze - lepsze dla siebie - warunki promocji, ale ja z ich ofert korzystać nie będę. Chwaliłem simplusa z 3gr/100kb bo to było coś z 20gr/100kb tmobile, ale dzisiaj plusa nie polecam.
 #942487  autor: Raczek_
 31 lip 2017, 16:36
Witajcie, podepnę się pod temat bo mam podobny problem.
Mam kilka kart sim Orange free na kartę, które wykorzystywane w lokalizatorach GPS do śledzenia pojazdów. Zużywają one pakiety internetowe do przesyłania lokalizacji na serwer. Jak do tej pory świetnie sprawdzały się te pakiety od Oragne, bo wystarczyło raz w roku wysłać sms przedłużającego ważność konta i pakiet się odnawiał. Potrzebuję w ciągu roku ok 1gb transferu danych i jak najtańszej eksploatacji. W przypadku tych kart było to praktycznie darmowe, bo zostało na nich po ok 6gb danych w pakiecie.
Niestety jest to pakiet, który po zmianach w regulaminie nie będzie miał przedłużonej ważności razem z rozmowami wychodzącymi.
Na koncie głównym pozostało mi 40mb.
Pytanie do specjalistów czy jest jakiś sposób by dokupić pakiety danych do konta głównego, które ma dłuższą ważność konta?
Czy jest jakaś oferta zbliżona do starego orange, bym nie musiał z wszystkimi kartami migrować do konkurencji i wracać ponownie w celu otrzymania 2gb ważnych przez rok - za przeniesienie.
 #942492  autor: jarekt
 31 lip 2017, 17:06
W Orange dobre się skończyło niestety (RWK nie działa już na GB). Ale...

Jest np. Virgin #Freemium: 3600MB (3,6GB w zaokrągleniu) na rok całkowicie za darmo - 300MB co miesiąc.

Koszt miesięczny/roczny: 0zł/0zł (przenieś dowolny numer do Virgin nie wychodząc z domu - kurier).

Obsługa: raz na 6 miesięcy poprzez www albo apkę włączasz na kolejne 6 miesięcy #Freemium (lub kodem jeśli masz dostęp do numeru lub poprzez infolinię).

(w tej ofercie masz dodatkowo 30 SMSów i 30 minut na miesiąc gratis - mogą się czasami przydać).
 #942495  autor: jarekt
 31 lip 2017, 17:11
Druga propozycja: gotowy najtańszy starter Orange zrobiony wcześniej (przed zmianami w regulaminie) z Allegro, z nabitymi GB w minimalnej ilości.

Trzecia propozycja: karta Play w taryfie OdN (można przejść z dowolnej innej taryfy) z bezterminowym pakietem 1GB za 5zł (karta jest również ważna bezterminowo).

Koszt miesięczny/roczny OdN: 0zł/5zł (lub mniej jeśli byś zużył np. 0,5GB za cały rok, bo wtedy w kolejnym roku nie musisz kupować kolejnego pakietu - kupujesz wtedy kiedy potrzeba ale możesz tez kupić 2-3 pakiety 1GB od razu na zapas na kilka lat - pakiety mają dożywotnią ważność).

Obsługa OdN: żadna :)
 #942524  autor: kaspeed
 31 lip 2017, 18:18
Dodam że chyba Free najlepsza opcja : zdalnie zawsze mozna dokupić i aktywowac jakis pakiet dodatkowy ;)Kwestia ile tego neta miesięcznie idzie per sim.Mysle że nie aż tak duzo.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942542  autor: Raczek_
 31 lip 2017, 18:37
Dziennie lokalizator zużywa ok 2mb danych - w zależności od tego jak dużo pojazd się przemieszcza i jak często wysyłany jest fix. Dlatego ten 1gb rocznie podałem z dużym zapasem.

Chodzi o to, by karta była jak najmniej obsługowa i koszt najlepiej jednorazowy.
Najchętniej zostałbym w orange free, jak by się dało dokupić w jakiś sposób pakiet na konto główne. Numer zależy mi, żeby został, bo zmiana wiązała by się z potrzebą ponownej konfiguracji całego urządzenia. Także jak na razie widzę sensowną propozycję z tym play OdN. Pytanie jak z ważnością konta? trzeba odnawiać czy bezterminowo? oraz czy w razie potrzeby są jakieś pakiety sms ( w razie awarii czy zmiany konfiguracji lokalizator wysyła powiadomienie sms do administratora)
 #942545  autor: kaspeed
 31 lip 2017, 18:45
Albo Freemium 300mb mies by wystarczyło tak mysle wsio robisz Online z apki na wszystkie nr

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942585  autor: Raczek_
 31 lip 2017, 20:29
Ok, to już w miarę dla mnie klarowne.
Jak mam taką możliwość to dopytam Was jakiego operatora teoretyczny zasięg byłby jak największy w Polsce. Czy w tych ofertach istnieje takie pakiet jak w Orange, że internet można wykupić na określony czas gdy jesteśmy poza granicami?
Czy na play na kartę OdN można przejść z zachowaniem numeru czy tylko nowe karty sim
 #942590  autor: kaspeed
 31 lip 2017, 20:35
Mozna spokojnie migrowac z karty play na tą taryfe.Jedynie Virgin wymaga zmiany sim

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942765  autor: Vieslav
 01 sie 2017, 14:39
Podepnę się i ja, ponieważ muszę coś wymyślić zamiast OFnK. Internet mobilny jest mi potrzebny maksymalnie dwa, trzy razy w roku w modemie USB, z tym, że sesje są po kilka GB. Play OdN odpada, ponieważ wymagają jakiejś "płatnej aktywności". Virgin Mobile już mam - 300MB to zawsze jakiś ratunek, jednak za mało. Czy jest jeszcze jakaś oferta "bezobsługowa"? Ewentualnie konto z długą ważnością, a pakiet dokupię sobie w razie potrzeby?
 #942852  autor: zoltan666
 01 sie 2017, 21:05
Vieslav pisze:Play OdN odpada, ponieważ wymagają jakiejś "płatnej aktywności".
Tak, pobierają 2 zł. co miesiąc, jeśli się nie korzysta z telefonu, ale tylko wtedy, gdy mają co pobrać. Jeżeli wykupisz np. pakiet 6 GB za 25 zł. i na koncie będziesz miał zero złotych to ten pakiet będzie cały czas ważny, aż go wykorzystasz do ostatniego MB i żadnej dodatkowej opłaty nie pobiorą, bo nie będę mieli z czego. Dziś wykupujesz, a zużywasz np. za pół roku.
 #942861  autor: PawlusG
 01 sie 2017, 21:23
Vieslav pisze:Virgin Mobile już mam - 300MB to zawsze jakiś ratunek, jednak za mało. Czy jest jeszcze jakaś oferta "bezobsługowa"? Ewentualnie konto z długą ważnością, a pakiet dokupię sobie w razie potrzeby?
Przecież możesz dokupić pakiet do fremium, teraz jest nawet promocja 2 zł za 1 GB albo 10 zł za 10 GB.
Inna opcja to np. Aero2, do którego możesz dokupić pakiety.
Albo jak wyżej wspomniano, przenieść nr do innej sieci i wrócić do OFnK.

:)
 #942904  autor: Vieslav
 02 sie 2017, 09:31
zoltan666 pisze:Możesz dalej pozostać w OFnK, przedłużaj konto główne RWK a jak będzie potrzebny net to wykup pakiet elastyczny
Jaki to pakiet? Ostatnio nie jestem w stanie niczego znaleźć na stronie Orange.
zoltan666 pisze:Tak, pobierają 2 zł. co miesiąc, jeśli się nie korzysta z telefonu, ale tylko wtedy, gdy mają co pobrać.
Numer jest zarejestrowany, więc równie dobrze mogą mnie wpisać do rejestru dłużników lub zrobić windykacje. Jak myślicie?
PawlusG pisze:Przecież możesz dokupić pakiet do fremium, teraz jest nawet promocja 2 zł za 1 GB
To jest chyba najbardziej rozsądna opcja.
 #942938  autor: matisi
 02 sie 2017, 11:07
Vieslav pisze:
zoltan666 pisze:Możesz dalej pozostać w OFnK, przedłużaj konto główne RWK a jak będzie potrzebny net to wykup pakiet elastyczny
Jaki to pakiet? Ostatnio nie jestem w stanie niczego znaleźć na stronie Orange.
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html W linku są informacje o elastycznych pakietach internetowych.
 #943080  autor: zoltan666
 02 sie 2017, 20:49
Vieslav pisze:
zoltan666 pisze:Tak, pobierają 2 zł. co miesiąc, jeśli się nie korzysta z telefonu, ale tylko wtedy, gdy mają co pobrać.
Numer jest zarejestrowany, więc równie dobrze mogą mnie wpisać do rejestru dłużników lub zrobić windykacje. Jak myślicie?
Opłata za brak aktywności na koncie wynosi (według regulaminu usługi):

a) 2 PLN - jeżeli stan Pakietu Złotówek na ostatni dzień Cyklu rozliczeniowego wynosi
2 PLN lub więcej niż 2 PLN;
b) do 2 PLN - jeżeli stan Pakietu Złotówek na ostatni dzień Cyklu rozliczeniowego wynosi
mniej niż 2 PLN. Wtedy opłata jest pobierana w wysokości stanu Pakietu Złotówek.