DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 75 z 173
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 173
 #939177  autor: aeroxd
 17 lip 2017, 10:32
Kolejny pakiet Niewyczerpalne Wszystko mi się odnowił, internet i reszta usług działa wspaniale.
 #939220  autor: lakers67
 17 lip 2017, 14:26
Telefon Huawie P10 lite.
Dziwna przypadłość (wina telefonu?) SIM1 nju SIM2 a2 mobile.
Gdy rozmawiam z karty nju karta a2 mobile zostaje zawieszona i próba połączenia na kartę a2 mobile nie jest możliwa „wybrany abonent jest nieosiągalny”. Z tym się zgadzam jak najbardziej (dual standby). Tylko pytanie, dlaczego w tym momencie nie przychodzi SMS o próbie połączenia?
Zrobiłem próbę i wyłączyłem na chwilę kartę a2 mobile i komunikat był taki sam „wybrany abonent jest nieosiągalny”. Po ponownym włączeniu karty a2 mobile SMS przyszedł.
Ma ktoś jakiś pomysł?

pzdr.
lakers67
 #939221  autor: grzegi
 17 lip 2017, 14:30
Widocznie karta potrzebuje czasu na zalogowanie się w sieci i zebranie info. Tyle.
 #939224  autor: lakers67
 17 lip 2017, 14:35
grzegi pisze:Widocznie karta potrzebuje czasu na zalogowanie się w sieci i zebranie info. Tyle.
@grzegi Tylko że w momencie aktywnych dwóch kart gdzie rozmawiam przez nju i jest próba połączenia na kartę a2 sms w ogóle nie przychodzi.

pzdr.
lakers67
 #939228  autor: lakers67
 17 lip 2017, 14:53
Tak karta a2 jest nie aktywna i komunikat jest taki sam jak przy wyłączonej „wybrany abonent jest nieosiągalny”. SMS o próbie w takiej sytuacji nie przychodzi niestety. To trochę komplikuje mi sprawę ponieważ umknęło kilka ważnych telefonów. O czym dowiedziałem się po fakcie. Zaradziło by zapewne przekierowanie którego niestety a2 nie oferuje.

PS.
Problem wybitnie po stronie a2mobile. Test przeprowadzony w drugą stronę tzn. na nju jest "pozytywny" w obu przypadkach przychodzą SMS`y

pzdr.
lakers67
Ostatnio zmieniony 17 lip 2017, 17:17 przez lakers67, łącznie zmieniany 1 raz.
 #939230  autor: TomLee
 17 lip 2017, 15:26
Ja to rozwiązałem tak. :)
Kartę do rozmów z firmowym numerem mam w zwykłym telefonie, którego nie muszę ładować codziennie, a co jakieś 5 dni, jakby co to na rozładowanej baterii chodzi do 8 godzin jeszcze,
Kartę do internetu mam w smartfonie, którego muszę ładować co drugi dzień :(
 #939250  autor: djdred
 17 lip 2017, 17:18
Ja dziś dostałem odpowiedź na pytanie o aplikację a2

Witam,
Pracujemy nad wprowadzeniem serwisu typu self-care, gdzie będzie możliwość m.in. prześledzenia historii połączeń.
Tymczasem zapraszamy do zarządzania swoim kontem poprzez kody USSD, za pomocą których możesz np. sprawdzić bieżący stan konta, jego ważność i aktywne pakiety. Pełna lista kodów znajduje się na naszej stronie internetowej: https://a2mobile.pl/kody-aktywacyjne .

Pozdrawiam,
Kinga
team a2 mobile
 #939475  autor: janekiwan
 18 lip 2017, 18:21
Przeszedłem z A2 do Plusha i potwierdzam lepszy zasięg w Plushu, ten sam telefon, kluczowe miejsce w biurze czyli toaleta, w A2 brak zasięgu, w Plushu HSDPA momentami nawet 4G.
 #939663  autor: starapiczka
 19 lip 2017, 11:41
Helo, podzielę się kilkoma uwagami, może się komuś przyda taka wiedza. Pierwszy nr przeniesiony z virgin do a2 w momencie ogłoszenia startu - na próbę i sprawdzenie jakości (był jeszcze okres 24-miesięcznej ważności konta). Karta funkcjonowała ok, ale przez ok. 2 tygodnie były problemy z doładowaniem. Nie wchodził plus z paragonu, ani a2 ze strony internetowej. Nie rozpoznawało numeru. Po tym czasie wróciło do normy. Nr użytkowany sporadycznie - bardziej leżak ;-) Teraz przez chwilę był w nju i wróci do a2, a właściwie do wrodzinie.com.pl, by sobie poleżał dwa lata ;-)

Obecnie w a2 funkcjonują 4 karty. 2 numery u osób starszych, które potrzebują tylko rozmów, więc uruchomione pakiety po 9,90 zł na każdym. Osoby zadowolone. Nigdy nie płaciły tak mało za rozmowy :-) Numery przeniesione z virgin. Jakość rozmów bardzo dobra (w ubiegły tygodniu pojawiło się tylko na jakieś 2-3 dni echo, po tym czasie zniknęło). Karty w telefonach typu myphone ;-) Bez sms-ów i internetu.

2 kolejne numery przeniesione również z virgin. Przeniesienie bez problemu. Procedura opisywana, więc nie ma sensu powtarzać. Wsadzone z honora 8, uruchomione pakiety internetowe (na 1 karcie włączone LTE, ustawione a2 - a nie plus). Rozmowy - jakość ok. Internet skacze między LTE, a 3g i wysokie pingi. Podobnie dzieje się z kartą aero i darmowym netem - też często skacze między zasięgami.

Dla porównania w drugim honorze włożone dwie kolejne karty - virgin (też ustawione LTE i na sztywno virgin, czyli play). Pingi mniejsze, szybkości zdecydowanie większe, zawsze LTE, nigdy nie przeskakuje na 3g.

W załączeniu zrzuty z pomiarów (2 pierwsze - a2, 2 dolne - virgin) Takie same telefony, to samo miejsce (Radom), ta sama ulica, ten sam czas. Oczywiście za tą cenę jakość rewelacyjna ;-) W normalnym użytkowaniu strony ładowały się w podobnym czasie, spotify, tidal, replaio - bez przerw w obu sytuacjach.

https://zapodaj.net/a88b17aabbb41.jpg.html

Roaming dopiero będzie sprawdzony we wrześniu ;-)
 #939704  autor: grzegi
 19 lip 2017, 13:25
To taki ogromny minus? Minuta i jest połączenie znowu. Bez przesady.
 #939727  autor: kaspeed
 19 lip 2017, 14:05
Widać dla niektórych to problem;) Dla mnie najwiekszy minus to moja lokalizacja przez co uzywanie a2 traci sens.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #939735  autor: aeroxd
 19 lip 2017, 14:29
U mnie też szału zasięg Plusa nie robi na wsi, ale póki co da się korzystać ze wszystkich usług.
 #939756  autor: zolvio
 19 lip 2017, 16:06
sebol2934 pisze:Czy ktoś z was używa windows phone 8? Za chiny nie mogę ustawić na nim mms. Na andku działa spoko ale windows mnie poknał :(

telefon to lumia 620
Ustawiałem na 535 Dual Sim, Windows Phone 8
Dokładnie według tego poradnika:
https://a2mobile.pl/konfiguracja
Przewin na sam dół, Tam jest poradnik dla Win
Jedyna różnica, jaką pamiętam to port do MMSC trzeba wpisać było w osobne okno, a nie po dwukropku jak w przykładzie (krok 13)

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #940754  autor: TomLee
 23 lip 2017, 20:02
Specjalnie dziś sprawdzałem prędkość na lejku 512kb (po zużytych 15GB) bo smartfon bierze miesięcznie około 40 GB. Średnie wyniki: ping 38 ms, prędkości DL, UL 0,66 Mb. Także lejek faktycznie jest wyższy o około 30% niż te teoretyczne 512kb (0,5 Mb). Nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale taki był wynik na telefonie Samsung S5.
 #940777  autor: PawlusG
 23 lip 2017, 20:39
Jeżeli sprawdzasz Speedtestem, to aplikacja mobilna trochę zawyża wyniki w stosunku do wersji na przeglądarce.

:)
  • Strona 75 z 173
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 173
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 173