DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #940695  autor: PawlusG
 23 lip 2017, 14:25
Jak już pewnie wszyscy wiedzą, po ostatnich zmianach w Orange, ich internet nie jest już zbyt atrakcyjny.
Próbowałem przebrnąć przez kilka tematów, ale jest tam tak wiele sprzecznych informacji, że ciężko jest to ogarnąć. W związku z tym może tutaj ktoś wyłoży mi parę rzeczy w sposób łopatologiczny :)
Potrzebuję ok. 15-20 GB transferu danych ważnego przez rok od doładowania. Podstawą jest to, żeby przez ten rok nie trzeba się było bawić w przedłużanie terminu nakrętkami, kodami etc. Doładowuję konto za 50 zł i mam 15 GB transferu ważne przez rok.
Wiem, że w sytuacji awaryjnej mogę się poratować Aero2, ale to się by wiązało z comiesięcznym doładowaniem konta, co nie zawsze będzie możliwe, ale kosztowo ta opcja też nie jest zła (12x3=36 GB za 5x12=60 zł).

:)
 #940700  autor: Radzinski007
 23 lip 2017, 15:17
Skorzystaj z numeru orange skoro już go posiadasz(jeśli nie kup starter w innej sieci), przeniesienie do innej sieci, powrót do Orange i powinieneś otrzymać 2GB ważne przez rok za przeniesienie numeru do orange, następnie doładowanie za 50zł dzięki czemu zyskasz 25GB(ważność będzie wynosiła rok), a 50zł upłynnisz przelewami. Wiem, przenoszenie to nie jest wygodne rozwiązanie, ale 2-3dni i powinno być po krzyku.
 #940711  autor: Remington
 23 lip 2017, 16:14
Play OdNowa - bezterminowe pakiety 6GB są po 25 zł, czyli 18 GB masz za 75 zł, ale o nic nie trzeba się martwić (poza zasięgiem Play, bo tylko tam jest pełna prędkość) i to do ostatniego bajta.
 #940718  autor: jarekt
 23 lip 2017, 17:40
Jest też InK50 w Play. Za 50zł (kupujesz gotowy starter za 50zł albo migrujesz z innych ofert internetowych Play do taryfy InK50 i ładujesz jednorazowo - jeśli nie masz tyle - 50zł i aktywujesz usługę).

Otrzymujesz 24GB: 2GB co miesiąc przez 12 miesięcy. Pakiety się sumują (niewykorzystane GB przechodzą na następny miesiąc). 3G/LTE/LTEultra/advanced/+

Dodatkowo możesz aktywować darmowe 30GB na 7dni oraz 9GB na lato (3GB co miesiąc do września).

Czyli w lipcu będziesz miał 35GB.
W sierpniu 5GB (plus to co się zostało z poprzedniego miesiąca z pakietów 2GB i 3GB).
We wrześniu 5GB (plus to co się zostało z poprzednich miesiący z pakietów 2GB i 3GB).
W październiku 2GB (plus to co się zostało z poprzednich miesięcy z pakietów 2GB).
Itd. aż do lipca 2018 roku, kiedy możesz ponownie odpalić usługę 24GB/rok za 50zł.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2017, 17:54 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #940720  autor: jarekt
 23 lip 2017, 17:50
Albo taki wariant:
- przechodzisz do taryfy rbmE+RWK (z dowolnego startera głosowego Play/RBM/Fakt);
- ładujesz 50zł (będąc już w rbmE i mając RWK) - otrzymujesz 20GB ważne 100dni;
- od razu albo najpóźniej 99 dnia włączasz cykliczny pakiet 600/700MB za 5zł;
- dodatkowo włączasz darmowe 9GB na lato (3GB co miesiąc do września).

W efekcie za 50zł otrzymujesz 36GB (27GB ważne rok i extra 9GB ważne 3 miesiące).

Jeśli aktywujesz od razu pakiet cykliczny to możesz doładować 60zł aby wystarczyło na 12 pakietów po 5zł (ale jest to marnotrawstwo pieniędzy - najlepiej pakiet aktywować np. zdalnie poprzez Play24 99 dnia - zostanie wtedy po 12 miesiącach nawet 5zł na koncie, bo potrzeba będzie tylko 9 razy przedłużyć ten pakiet 20GB ważny początkowo 100dni, ale jak chcesz wszystko zrobić pierwszego dnia i zapomnieć to 60zł konieczne :)).
Ostatnio zmieniony 23 lip 2017, 18:28 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #940721  autor: jarekt
 23 lip 2017, 18:03
Albo tak: przenosisz numer do Orange Free na Kartę (OFnK) i ładujesz za 25zł (najkorzystniejsza kwota).

Łącznie masz 17GB ważne rok (i 25zł na koncie).
Jeśli mało, to ładujesz drugi raz za 25zł - łącznie masz 32GB ważne rok (i 50zł na koncie).
 #940723  autor: abberline
 23 lip 2017, 18:16
A czy czasem w tym tygodniu Orange nie wycofało RWK jeśli chodzi o konto z GB? Z resztą twórca tematu się do tego odniósł na początku.
 #940725  autor: jarekt
 23 lip 2017, 18:19
@abberline, wycofało i się dobre skończyło ale dalej jest promo, że po przeniesieniu numeru do OFnK otrzymujesz na start 2GB ważne od razu rok i to jest to samo konto na które trafiają Bonusy GB za doładowania...
 #940733  autor: TomLee
 23 lip 2017, 19:20
PawlusG. Jedyna poważna oferta na tą chwilę to ta, którą polecił Remington. Zero kombinowania, po prostu zasilasz kartę, albo migrujesz do taryfy Play Odnowa i masz spokój. Cena internetu może nie zachwyca bo 6GB kosztuje 25 zł, ale za to jest spokój. Jak mi się już skończą bonusowe GB z OFnK ( za jakieś 11 miesięcy :) ) to przeniosę skarbonkę Dil RBM do Play Odnowa i na koncie będę miał wtedy około 400 pln. Wystarczy na prawie 100GB internetu.
 #940738  autor: TomLee
 23 lip 2017, 19:35
Czyli o co chodzi? Taka sytuacji: Kończą mi się darmowe GB w OFnK. Przenoszę więc dowolny numer prepaid z innej sieci do OFnK i za to mam RWK i RWGB, następnie doładowuję numer kwotą np. 25 pln i mam 15GB ważne przez rok? No nie wiem, jak długo utrzyma się taka sytuacja. Może się okazać, że odpalę kompa jutro a Orange zmieni reguły gry.
 #940746  autor: jarekt
 23 lip 2017, 19:45
Jeśli jutro promocję zakończą to oczywiście od jutra nie będziesz miał 15GB ważne rok za każde 25zł + 2GB extra (tylko miesiąc).

Ale jeśli przed odwołaniem promocji napakujesz np. 62GB ważne rok (4 doładowaniami po 25zł = 60GB+2GB extra) to tej rocznej ważności GB nie zabiorą Ci mimo ewentualnego potem odwołania promocji "przeniesieniowej".
 #940773  autor: PawlusG
 23 lip 2017, 20:34
Radzinski007 pisze:2GB ważne przez rok za przeniesienie numeru do orange, następnie doładowanie za 50zł dzięki czemu zyskasz 25GB(ważność będzie wynosiła rok), a 50zł upłynnisz przelewami.
Tylko, czy aby na pewno ten sposób działa?
jarekt pisze:Jest też InK50 w Play. Za 50zł (kupujesz gotowy starter za 50zł albo migrujesz z innych ofert internetowych Play do taryfy InK50 i ładujesz jednorazowo - jeśli nie masz tyle - 50zł i aktywujesz usługę).

Otrzymujesz 24GB: 2GB co miesiąc przez 12 miesięcy. Pakiety się sumują (niewykorzystane GB przechodzą na następny miesiąc). 3G/LTE/LTEultra/advanced/+
W stosunku do Aero2, jedynym plusem tak na dobrą sprawę jest jednorazowe doładowanie, bo cenowo wychodzi drożej.
Niestety największym minusem będzie tu zasięg Play, który niestety w miejscach mojego pobytu jest po prostu kiepski (moja dziewczyna miała telefon w Play i musiała się pozbyć tego operatora właśnie ze względu na jakość infrastruktury).
jarekt pisze:Albo taki wariant:
- przechodzisz do taryfy rbmE+RWK (z dowolnego startera głosowego Play/RBM/Fakt);
- ładujesz 50zł (będąc już w rbmE i mając RWK) - otrzymujesz 20GB ważne 100dni;
- od razu albo najpóźniej 99 dnia włączasz cykliczny pakiet 600/700MB za 5zł;
- dodatkowo włączasz darmowe 9GB na lato (3GB co miesiąc do września).

W efekcie za 50zł otrzymujesz 36GB (27GB ważne rok i extra 9GB ważne 3 miesiące).
Tak na dobrą sprawę, w stosunku do Aero 2 jest to słaba propozycja, bo najpierw się trzeba nakombinować, a potem i tak mamy wyższą cenę za taki sam transfer.
jarekt pisze:@abberline, wycofało i się dobre skończyło ale dalej jest promo, że po przeniesieniu numeru do OFnK otrzymujesz na start 2GB ważne od razu rok i to jest to samo konto na które trafiają Bonusy GB za doładowania...
Jeżeli tak faktycznie będzie, to jest to dla mnie bardzo cenna informacja. Przeniosę internetowy nr Orange gdziekolwiek na kilka dni, a potem powrót do Orange. Ma to tę wielką zaletę, że mam już sprawdzony zasięg internetu.
TomLee pisze:Zero kombinowania, po prostu zasilasz kartę, albo migrujesz do taryfy Play Odnowa i masz spokój.
Największym minusem Play jest tragiczna infrastruktura sieci, podchodziłem do tego sceptycznie, do momentu jak sam zauważyłem jakie problemy z siecią poza miastem ma moja dziewczyna (Play abonament) i mama (tu akurat Virgin Mobile).
jarekt pisze:Jeśli jutro promocję zakończą to oczywiście od jutra nie będziesz miał 15GB ważne rok za każde 25zł + 2GB extra (tylko miesiąc).
To muszą być koniecznie doładowania za 25 zł?
Powiem szczerze, że taka opcja chyba by była dla mnie najciekawsza, tym bardziej, że przeniesienie by nie było wielkim problemem.
Akurat mam blisko salony Orange, Play i Plusa, więc powinno się to dać załatwić dość szybko :)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2017, 20:37 przez PawlusG, łącznie zmieniany 1 raz.

:)
 #940775  autor: TomLee
 23 lip 2017, 20:36
Dzięki jarekt. Ale na razie 2 karty mam z terminem 9 miesięcy, jedną 11 miesięcy. Także mam jeszcze spokój.
 #940778  autor: jarekt
 23 lip 2017, 20:39
@PawlusG, 25zł jest najbardziej opłacalne bo zamiast spodziewanego Bonusu 12,5GB dostajesz 15GB:
W ramach Promocji, do każdego doładowania konta Abonenta w taryfie Orange Free na kartę, zostanie automatycznie przyznany bonus („Bonus”) w postaci darmowych GB (gigabajtów) w ilości:

a) 2.5 GB za doładowanie nominałem 5 zł ważne 2 dni
b) 5 GB za doładowanie nominałem 10 zł ważne 5 dni
c) 15 GB za doładowanie nominałem 25 zł ważne 31 dni
d) 15 GB za doładowanie nominałem 30 zł ważne 31 dni
e) 15 GB za doładowanie nominałem 35 zł ważne 31 dni
f) 20 GB za doładowanie nominałem 40 zł ważne 40 dni
g) 25 GB za doładowanie nominałem 50 zł ważne 93 dni
h) 50 GB za doładowanie nominałem 100 zł ważne 155 dni
i) 100 GB za doładowanie nominałem 200 zł ważne 155 dni
Po prostu obecnie w OFnK obowiązuje przelicznik 5zł=2,5GB dla wszystkich doładowań z wyjątkiem tego za 25zł gdzie jest przelicznik 5zł=3GB :) (no jest jeszcze jeden wyjątek in-minus: 35zł, gdzie jest przelicznik 5zł=2,14GB).

Więc póki masz RWK na GB, a potrzebujesz GB lub dużo kasy, to zawsze ładujesz kwotami 25zł, powtarzając takie doładowanie odpowiednią ilość razy (ile potrzebujesz kasy i/lub GB).
 #940803  autor: Radzinski007
 23 lip 2017, 22:16
Tak, wyskoczyłem z 50zł bo te jest bardziej opłacalne kiedy OFnk jest Twoim głównym numerem, wówczas 50zł, bo na dłużej starczy przy założeniu, że korzystasz ze smartfona i 200min oraz 200sms jest wystarczające.
Tak jak kolega wyżej, lepiej wchodzić w 25zł w karcie na internet.
 #940814  autor: PawlusG
 23 lip 2017, 22:57
Telefon główny mam w Orange i na nim pakiet mam wystarczający, potrzebuję dodatkowego SIMa z internetem.
Wydaje mi się, że faktycznie najlepsza będzie opcja z przeniesieniem numeru.
Myślałem, że obędzie się bez kombinowania, ale tak się już chyba nie da.

:)
 #940897  autor: jarekt
 24 lip 2017, 13:19
@Specjalista_Plus, to przeczytaj jeszcze raz tytuł, pierwszy post i się zastanów spamerze co wyprawiasz ciągle na forum Telepolis.

---edit---
dodałem na początku zdania "@Specjalista_Plus", bo komentarze spamera @Specjalista_Plus zostały usunięte i nie wiadomo było do kogo skierowany jest mój tekst :)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2017, 17:00 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #940927  autor: kamerling
 24 lip 2017, 15:07
Nic dodać, nic ująć. Piekny pocisk @jarekt na "specjalistę". I słuszny oczywiście.

W wielu tematach pisze ten ktoś "a ja proponuję Ci Plus/Plush itp..." , mimo, iż autorowi rozchodziło się o zupełnie inne rozwiązanie.

Wniosek? Może być tylko jeden. Kasacja plus opcjonalnie banicja.