DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #940145  autor: geforc
 20 lip 2017, 23:17
Witam, panowie szykuje się na zmianę telefonu na LG G6, miałem Sony Z2 do której wchodziła karta micro sim, jak wiadomo do g6 wchodzi nano sim. Problem albo i nie problem polega na tym że ta moja karta pamięta czasy sony ericcsona s868 i nawet grafika jest "idea" zamiast Orange. Czy od tego czasu w kartach sim się coś pozmieniało oprócz wielkości ? lepiej wymienić w orange na nową nano sim czy bawić się z tą starą i docinać ?
 #940147  autor: kozien70
 20 lip 2017, 23:26
Nie będą Ci działać poprawnie usługi typu LTE, VoLTE, VoWiFi itp. na tak starej karcie. Wymień.
 #940148  autor: geforc
 20 lip 2017, 23:27
:roll: Aż wstyd się przyznać ale ja debil sie zastanawiałem czemu mi LTE nie działa w Z2, teraz sobie to uświadomiłem jak zmieniam telefon...
 #940152  autor: Niezgodna7
 20 lip 2017, 23:41
Jeśli Orange - to powiedz, ze Ci nie dziala ich lte na Twej Z2, wymiana darmo.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #940158  autor: -Gosc-
 21 lip 2017, 00:18
Czy od tego czasu w kartach sim się coś pozmieniało oprócz wielkości ? lepiej wymienić w orange na nową nano sim czy bawić się z tą starą i docinać ?
Pozmieniało - twoja karta to staroć, wymienisz teraz na kartę nano USIM, koniecznie dodaj że z powodu braku obsługi LTE inaczej Orange rąbnie ci 25zł za wymianę.
 #940160  autor: kozien70
 21 lip 2017, 00:28
-Gosc- pisze: Pozmieniało - twoja karta to staroć, wymienisz teraz na kartę nano USIM, koniecznie dodaj że z powodu braku obsługi LTE inaczej Orange rąbnie ci 25zł za wymianę.
Wymiana jest też możliwa samodzielnie za 15 zl przy pomocy startera z kiosku i SMSa. Procedura jest na stronie. Co nie zmienia faktu, że akurat w tym przypadku taką starą kartę wymienią w salonie firmowym za free np. ze względu na zgloszenie braku LTE.
 #940330  autor: muddy
 21 lip 2017, 18:28
Zwracam jeszcze uwagę, że zaletą wymiany samodzielnej jest karta SIM bez żądania kodu PIN! Większość starterów w kioskach zawiera właśnie tego typu karty, natomiast znalezienie w salonie karty z możliwością wyłączenia żądania kodu PIN graniczy z cudem (przynajmniej w Krakowie, ale podejrzewam że tak jest wszędzie).

MM
 #940379  autor: kozien70
 22 lip 2017, 00:03
No przecież muddy właśnie to napisał: że samodzielna wymiana przy pomocy startera daje nam kartę z możliwością zdjęcia PINu...
 #940382  autor: -Gosc-
 22 lip 2017, 00:24
Większość starterów w kioskach zawiera właśnie tego typu karty, natomiast znalezienie w salonie karty z możliwością wyłączenia żądania kodu PIN graniczy z cudem (przynajmniej w Krakowie, ale podejrzewam że tak jest wszędzie).
Źle podejrzewasz. Wystarczy wyraźnie powiedzieć że chcesz kartę z możliwością wyłączenia żądania PINu, czyli kartę oznaczoną M.C. lub M.C.P. na kopercie. Ja wymieniałem w małym punkcie bez problemu w 30 sekund było po sprawie.
 #940386  autor: kvasir
 22 lip 2017, 05:34
Ostatnio w Orange zmieniło się, wymieniałem jakiś miesiąc temu kartę i dostałem z możliwością wyłączenia kodu PIN, moja karta była po prostu fatalnie przycięta. Gość to prawda nie pamiętam ale mam oznaczone M.C lub M.C.P
 #940511  autor: bxx1
 22 lip 2017, 16:37
Dziś wymieniłem simke ze startera nju na kartę.Potwierdzam niema pinu.Kupiłem za 4zł pierwszą lepszą.Natomiast ja mam ciekawą sytuacje lenovo p2 dual sim,w slocie 1 działa tylko LTE,nie wykrywa ani 2g,ani 3g nie da się nigdzie dodzwonić.Wcześniej było wszystko ok.Dziwny przypadek,tel do serwisu.
 #940598  autor: muddy
 22 lip 2017, 23:26
-Gosc- pisze:Źle podejrzewasz. Wystarczy wyraźnie powiedzieć że chcesz kartę z możliwością wyłączenia żądania PINu, czyli kartę oznaczoną M.C. lub M.C.P. na kopercie. Ja wymieniałem w małym punkcie bez problemu w 30 sekund było po sprawie.
Tak jak pisałem, próbowałem jakiś miesiąc temu w kilku punktach w Krakowie i nie mieli tego typu kart. Może ostatnio coś się zmieniło :-)
Oczywiście jeśli ktoś ma szansę na darmową wymianę to można spróbować w punkcie, jednak samodzielna wymiana na kartę ze startera jest bezproblemowa i 10zł tańsza.

MM
 #940680  autor: -Gosc-
 23 lip 2017, 12:39
muddy pisze:Tak jak pisałem, próbowałem jakiś miesiąc temu w kilku punktach w Krakowie i nie mieli tego typu kart.
Bardzo mi przykro. Zmień Kraków na jakieś normalne miasto:-D