DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 55 z 482
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 482
 #940080  autor: kaspeed
 20 lip 2017, 20:22
W salonie działaj.Jak najszybciej bo załapiesz sie na nowy regulamin.Nowe zasady wchodzą od razu po opublikowaniu nowego regulaminu.Póki jest stary baw sie w przenosiny.Polecam się pospieszyć i jednak 24h i w salonie przenieść.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #940081  autor: ManiacGSM
 20 lip 2017, 20:24
Sorki ,że tak ni z gruszki ni z pietruszki ,ale zapytam ,czy ktoś kto ma z Was puste konto -aby nie tracić pakietów, próbował zmigrować z Orange FREE spowrotem do Orange POP ?
Wiem ,że niby się nie da, ale... intryguje mnie zapis w regulaminie. No dawno nie zaglądałem na telepolis to może o czymś nie wiem :smt017

http://1410gb.pl/regulaminy/Regulamin-O ... -karte.pdf
pkt.15


Pytam , bo ''dzięki'' handlarzom na alledrogo Orange zmieniło regulaminy z tą ważnością pakietów na internety po doładowaniu. Ja to już sam się w tym wszystkim pogubiłem. Jednym coś tam wchodzi, coś tam nie wychodzi. -mieli parcie na szkło ,żeby nałapać klientów z największymi nominałami doładowań. A wystarczyło by przecież jak by zrobili limit 1 karta lub max 3 na jedną osobę i pesel.
A tak to kicha na 102. :cry:

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #940108  autor: przemo_one
 20 lip 2017, 21:23
tele2017 pisze: Co innego jest chyba ze starterem droższym gdzie dostawało się 50GB na 14 dni. Tam ponoć nie dało się przedłużać bo było na promocyjnym.
Na starterze za 5 zł "Wybierz swój numer" miałeś, a może nadal masz 50 GB ważne 14 dni kiedy wybrałeś taryfę Free nk (bonus na start).
Przemix pisze: warto na takim przeniesionym starterze doładować za 5zł, i sprawdzić czy jednak bonusowe 2,5gb nie przepadną po nominalnych 2 dniach
Napiszę, czy nie zniknęło, bo dzisiaj doładowałem na takim starterze, ale wątpię. Przenoszący mają 2 GB ważne rok i żaden bonus z doładowania nie może skrócić tego, chyba że zmienią regulamin konkretnego doładowania/bonusa.
 #940121  autor: barek16
 20 lip 2017, 21:54
Konoko pisze:barek16 A możesz te doładowanie zrobić przez smsa na 80400 (kumulacja ważności konta) dla sprawdzenia jak to jeszcze działa?
Jasne że mogę, tylko za takie doładowanie też jest bo bonusowy net ? Zawsze doladowywalem bezpośrednio z Inteligo.
 #940143  autor: tele2017
 20 lip 2017, 23:06
To jest normalne doładowanie na 80400. Za każde doładowanie z kodu czy banku dostaje się bonus Neta. Tylko z przelewów sms nie.
przemo_one pisze:
tele2017 pisze: Co innego jest chyba ze starterem droższym gdzie dostawało się 50GB na 14 dni. Tam ponoć nie dało się przedłużać bo było na promocyjnym.
Na starterze za 5 zł "Wybierz swój numer" miałeś, a może nadal masz 50 GB ważne 14 dni kiedy wybrałeś taryfę Free nk (bonus na start).
Nie. Chodziło raczej o ten za 20zł http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 262816.pdf
tu piszą że przedłużyć niby nie można tych 50GB
 #940164  autor: Konoko
 21 lip 2017, 01:25
barek16 pisze:
Konoko pisze:barek16 A możesz te doładowanie zrobić przez smsa na 80400 (kumulacja ważności konta) dla sprawdzenia jak to jeszcze działa?
Jasne że mogę, tylko za takie doładowanie też jest bo bonusowy net ? Zawsze doladowywalem bezpośrednio z Inteligo.
bartek16 Sposób doładowania nie wpływa na to czy dostanie się bonusowy net. Za każde dostaniesz tyle samo. Doładowanie smsem 80400 wpływało jedynie na okres ważności .Dotychczas przedłużało. W Twoim przypadku gdy już masz RWK czyli 365 dni doładowanie przez Inteligo za 50 zł nie zmieni ważności ale doładowanie 14 cyfrowym kodem z terminala za 50zł wydłuży o 93 dni.
Na tym sposobie doładowania nic nie stracisz .(poza czasem gdy trzeba kupić w sklepie,salonie czy stacji benzynowej zdrapkę z kodem czy wydruk z terminala i samemu wysłać smsa).
Uwaga : w salonie nie podawać numeru telefonu by doładowali tylko brać wydruk z kodem.
 #940167  autor: jarekt
 21 lip 2017, 01:43
@Konoko i inni, obecnie robienie doładowania poprzez SMS z kodem na numer 80400 jest ryzykowne z tego powodu, że ważność GB może się "niechcący" skrócić do wartości wynikającej z doładowania.

Po prostu fragment kodu obsługujący taki rodzaj doładowania (z kumulacją) może od przedwczoraj ustawiać ważność GB na taką jaka wynika z doładowania (może też uznać ważność dłuższą niż 155 dni za błąd i ją też skorygować) i jeśli ktoś miał przed takim doładowaniem GB ważne np. rok to po wysłaniu SMSem kodu na 50zł może dostać "skrócenie" ważności do 93 dni.

Jeszcze gorzej jeśli ktoś ma zrobione ponad 600 dni ważności GB i ma tam Grunwalda (albo dwa Grunwaldy :) ).

Pomijam zupełnie czy to będzie zgodne czy niezgodne z regulaminami takie zachowanie systemu.

Sprawdziłbym to ale na dodatkowym numerze, na którym mi nie zależy i na którym nie mam (albo mam mało) GB i oczywiście GB muszą być ważne wiele miesięcy do przodu (np. rok) aby test miał sens.

Ryzyko niepowodzenia (skrócenia ważności GB) po takim kumulacyjnym doładowaniu SMSem oceniam na 20% :)
 #940168  autor: Konoko
 21 lip 2017, 01:53
ManiacGSM pisze:Sorki ,że tak ni z gruszki ni z pietruszki ,ale zapytam ,czy ktoś kto ma z Was puste konto -aby nie tracić pakietów, próbował zmigrować z Orange FREE spowrotem do Orange POP ?
Wiem ,że niby się nie da, ale... intryguje mnie zapis w regulaminie. No dawno nie zaglądałem na telepolis to może o czymś nie wiem :smt017

http://1410gb.pl/regulaminy/Regulamin-O ... -karte.pdf
pkt.15
Zapis Cię intryguje?!? Chyba nie bezpodstawnie.
Ten regulamin był aktualizowany 1 stycznia 2017 a wycofywanie POP, NOG,SMART od około 20 stycznia.
Chociaż regulamin migracji do POP nadal jest w aktualnych a nie w archiwum
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 294470.pdf
Intrygujące, może ktoś spróbuje.
 #940169  autor: Konoko
 21 lip 2017, 02:05
Jarekt Nie proponuję to osobie z Grunwaldem na 600dni tylko bartek16 mający po przeniesieniu RWK i 2GB też na rok. W tym wypadku można sprawdzić czy jest to furtka do wykorzystania.
"niechcący", uznać za błąd" to w takim razie strach w ogóle doładowywać jak mogą zabrać prawa nabyte.
 #940170  autor: jarekt
 21 lip 2017, 02:19
Zwykłe doładowanie to co innego. Z nim nigdy nie było problemów i ważność GB nigdy nie ulegała skróceniu, bo to nawet z regulaminu wynikało, aczkolwiek teraz po tych zmianach kiedy w systemie też cały czas coś zmieniają, poprawiają i doprecyzowują, nie można wykluczyć dziwnego zachowania systemu typu "skrócenie" ważności GB gdy jest ona dłuższa niż 155 dni i starter nie jest z przeniesienia bo taka ważność nie jest "naturalna" obecnie i gdzieś system na którymś etapie może to skorygować.

Natomiast doładowanie przez SMS to jeszcze bardziej zakręcona sprawa w systemie i prawdopodobieństwo dziwnego zachowania (skrócenia ważności GB) jest po prostu większe.
 #940175  autor: Niezgodna7
 21 lip 2017, 06:52
tele2017» Cz, 20 lipca 2017, 22:06
,,To jest normalne doładowanie na 80400."
Zapewniam Cię - NIE JEST
B-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #940197  autor: barek16
 21 lip 2017, 10:38
Ehh skoro jest takie ryzyko to nie będę próbował z tym 80400 bo to mój główny nr, jeszcze w Plusie, a GB po doładowaniu ważne rok bardzo by się przydały. W zasadzie to był główny powód który ciągnął mnie do Orange.
Plus w Łańcucie jest po prostu w stanie agonalnym...
 #940198  autor: desire121
 21 lip 2017, 10:41
Dla osoby, która ma zamiar "włączyć" Grunwald najlepszą opcją aby go nie stracić jest doładowywanie za 50 zł co kwartał? Może na razie wstrzymać się z uruchamianiem Grunwaldu do czasu aż się wszystko wyklaruje?
 #940199  autor: jarekt
 21 lip 2017, 10:48
1. pytanie: Tak, jeśli nie masz możliwości (a w zasadzie to nie chce Ci się :) ) przenieść innego numeru do Orange (bo w ramach premii otrzymałbyś RWK na GB).
2. pytanie: Być może. Jednak ja jak najszybciej przeniósłbym na wszelki wypadek jakiś 1 numer (jeśli potrzebowałbym 1 Grunwald na rok, bo jeśli 3 to przeniósłbym 3) do Orange (do OFnK oczywiście).
 #940200  autor: Blank
 21 lip 2017, 10:48
Niektórzy sieją zamęt, a zdaje się, chyba tylko kaspeed pisze tu do rzeczy.

W wypadku skrócenia ważności bonusu po wysłaniu kodu SMS-em pod 80400, w drodze reklamacji, zostanie ona przywrócona na termin 365 dni licząc od dnia aktywacji konta ważnego rok przed 18.07.2017 r.

Uwaga! Jeżeli zrobi to osoba, która ważność wydłużyła 80400 i ma np. 22 miesiąca, to jeżeli data zostanie skrócona, operator ma prawo do przywrócenia terminu wynikającego z ówczesnej promocji Konto Ważne Rok, tj. tylko 12 miesięcy od aktywacji promocji przed 18.07, a nie pełnej (22 miesiące), więc nie radzę ryzykować

W wypadku osoby, która 2 GB na rok otrzymała w wyniku promocji Przenoszę numer do orange free na kartę, skrócenie ważności konta w wyniku kolejnego doładowania (np. SMS-em pod 80400), jest błędem i zostanie w drodze reklamacji przywrócona ważność 365 dni licząc od daty aktywacji bonusu 2 GB.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #940203  autor: jarekt
 21 lip 2017, 10:56
@Blank, wiadomo, że niektóre sprawy są jasne w regulaminie i jakieś skrócenie ważności GB (z jakiegokolwiek powodu) można będzie reklamować.
Ale spora grupa osób na samą myśl, że miałaby pisać reklamację to woli się wstrzymać aby ktoś inny sprawdził jak jest w praktyce.
Są też tacy, którzy bez względu na to co stanowi regulamin i tak się niczym nie przejmują i "ryzykują" (choc dla nich takie słowo nie istnieje :) ), bo w razie wpadki systemu takie osoby nawet nie piszą reklamacji, bo im się nie chce (z różnych powodów, np. stać ich na to, a np. czasu sobie nie dokupią).
 #940229  autor: barek16
 21 lip 2017, 12:45
W wypadku osoby, która 2 GB na rok otrzymała w wyniku promocji Przenoszę numer do orange free na kartę, skrócenie ważności konta w wyniku kolejnego doładowania (np. SMS-em pod 80400), jest błędem i zostanie w drodze reklamacji przywrócona ważność 365 dni licząc od daty aktywacji bonusu 2 GB.
Tak, tylko że jeśli zaczną ludzie takie reklamacje sypać to Orange szybko może to naprawić na naszą niekorzyść.
  • Strona 55 z 482
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 482
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 482