DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #939969  autor: myk6414
 20 lip 2017, 14:13
Rozwiniesz

EDIT: Raz jeszcze przejżałem swoją umowę. Jest tam tylko taki wpis: "Transmisja danych w ramach Oferty Promocyjnej jest nielimitowana we wszystkich technologiach obsługiwanych przez operatora
(2G/3G/LTE). W przypadku naruszenia przez Abonenta bezpieczeństwa lub integralności Sieci Operatora i Usług Telekomunikacyjnych Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. " I to jest wszystko co mam w umowie na temat blokowania. Nic o limitach
Ostatnio zmieniony 20 lip 2017, 14:31 przez myk6414, łącznie zmieniany 1 raz.
 #939973  autor: takisobiejurek
 20 lip 2017, 14:28
Mam ten internet na firmę z T-mobile, i nie mam żadnego lejka co prawda mieszczę się w stu giga, ale były miesiące co pobrałem i z 400. W mim przypadku, gdzie mam dostępny DSL 6/1 lub radio na 5GHz max 8Mb/s i ciągłe przerwy, mam teraz 70/25 i minimum 20/20 zewnętrzny IP i 2 awarie po 4 godziny w ciągu 1,5 roku.
 #939975  autor: kaspeed
 20 lip 2017, 14:33
Ja coprawda mam radiowke 10/1za 70zl z limitem 150gb tak mam tez dwa mobilne internety.Orange 500gb z fajnym lejkiem technicznym jak za duzo pobierze w 24h 60gb i lejek....Mam.zewnętrzny ip w ORANGE i prędkości 45/30 stacjonarny net radiowy w życiu nie da mi takiej prędkości.Gdybym mial.wybor bral.bym światłowód.Na pewno mobil jest alternatywą jak wyjscia brak.Limity? Patrz tmobile heyah niemam zupelnie limitów:-)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #939989  autor: myk6414
 20 lip 2017, 14:51
Ale o czym my tu gadamy - LTE/Radiówka nigdy nie zastąpi (dobrego) kabla*. Koniec kropka.
Ja u siebie mam właśnie albo LTE z Plusa (miałem ostatnie 3 lata, z lejkami) albo właśnie T-M (bez lejka, ale z zapisem w umowie jw).

*u mnie we wsi pewien provider wszedł ze światłowodem - stawia go na słupach drewnianych, karze sobie płacić 159,99zł za 100Mbit + 599zł instalacja. Z tego co rozmawiałem z sąsiadami nie ma tygodnia żeby nie było awarii.
 #940002  autor: f0ku5
 20 lip 2017, 15:22
Pakier, naucz się czytać, proszę :)
Przyczepiliscie się do tego nielimitowanego LTE, a kompletnie nie o to chodzi. To jest dodatkowa usługa, którą można włączyć.
W taryfie MAX nie ma żadnego lejka.
 #942152  autor: Blank
 30 lip 2017, 11:34
MAX:
W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od
kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają uprawnień Operatora przewidzianych w § 5 ust. 7 RŚUT
FIRMA:
W przypadku naruszenia przez Abonenta bezpieczeństwa lub integralności Sieci Operatora i Usług Telekomunikacyjnych Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu.
Niby limitu nie ma, a jednak jest, tylko że niejawny. Wolę jasno zapisany limit (jak w Play - 100 GB), niż taki zapis, który może nie zadziałać nigdy, ale moze zadziałać i po kilku GB.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #942185  autor: -Gosc-
 30 lip 2017, 14:32
myk6414 pisze:Ale o czym my tu gadamy - LTE/Radiówka nigdy nie zastąpi (dobrego) kabla*. Koniec kropka.
Ależ bzdura. Pytanie jest jakie są potrzeby? Do przeglądania stron, poczty, oglądania filmów z YT LTE/radiówka się nie nadaje? No bullshit. Sam używam i działa wysmienicie, nie chcę żadnych instalacji w domu, światłowodów, g...wien, wifi srifi itd. Modem wpięty do laptopa i hula.
 #942225  autor: pakierhakierxd
 30 lip 2017, 17:06
Inaczej byś gadał jakby nadajnik byl tak przeciążony że net by prawie nie działał a tak może być w mobilnym u mnie co raz w mobilnym skacze od 10, 20 MB do 1 MB

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #942244  autor: zwariowany.kurczak
 30 lip 2017, 18:19
-Gosc- pisze:
myk6414 pisze:Ale o czym my tu gadamy - LTE/Radiówka nigdy nie zastąpi (dobrego) kabla*. Koniec kropka.
Ależ bzdura. Pytanie jest jakie są potrzeby? Do przeglądania stron, poczty, oglądania filmów z YT LTE/radiówka się nie nadaje? No bullshit. Sam używam i działa wysmienicie, nie chcę żadnych instalacji w domu, światłowodów, g...wien, wifi srifi itd. Modem wpięty do laptopa i hula.

jeśli masz możliwość - światłowód, jeśli nie, łącze mobilne ok. 8Mb/s daje już komfort korzystania.


pakierhakierxd pisze:Inaczej byś gadał jakby nadajnik byl tak przeciążony że net by prawie nie działał a tak może być w mobilnym u mnie co raz w mobilnym skacze od 10, 20 MB do 1 MB
....
Mam podobnie, szczególnie weekendy, jednak cięższe rzeczy mogę synchronizować w nocy/rano, a bieżące on-line. Troszeczkę wody upłynie, zanim ludzie przesiądą się światełka budowane za unijną kasę.
 #942251  autor: pakierhakierxd
 30 lip 2017, 18:59
Choć były czasy gdy ja też chciałem przejść na mobilny bo jak nie było miesiąca bez awarii netu to już szlak trafiał.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #942268  autor: goral2099
 30 lip 2017, 19:43
Wszystko zależy od konkretnego miejsca i warunków tam panujących. Oraz oczywiście od zużycia (do 100GB jest bezpiecznie i bezproblemowo). Ja zmieniłem łącze UPC 1Mb/s na Play 1Mb/s chyba w 2009 roku. W Playu był limit 10GB o ile pamiętam, a w UPC miałem tylko 7. To były czasy. :D
Aż trafiłem w moje obecne miejsce zamieszkania, gdzie z początku miałem 30Mb/s. Z czasem jednak parametry zaczęły się pogarszać. Neta nie dało się używać. Miarka się przebrała i chyba w 2016, po siedmiu latach, wróciłem do "kabla".
 #942300  autor: maniek89
 30 lip 2017, 21:21
U mnie internet mobilny doskonale sprawdza się jako domowy. Akurat w mojej lokalizacji wchodził w grę internet tylko na łączach TP, parametry łącza delikatnie mówiąc nie porywały, ale przez wiele lat taki układ dawał radę. 4 lata temu zdecydowałem się na internet mobilny - najpierw z dość sporym limitem w 3G, starczyło wtedy na styk, ale prędkości 10 razy wyższe niż po kablu. Gdy weszły oferty z nielimitowanym LTE, to już całkowicie bajka - nie jestem heavy userem, więc nie miałem problemów z przycięciem transferu itp, prędkości zawsze mam więcej niż przyzwoite - 25-40 Mb/s w zupełności wystarcza przy moim profilu korzystania z internetu, no i nie muszę płacić za utrzymanie łącza. Nie orientowałem się, jak w mojej lokalizacji aktualnie wygląda oferta "po kablu", pewnie się zmieniło, ale szczerze mówiąc, nie mam do tego głowy, jestem zadowolony z internetu mobilnego i nie zamierzam wracać póki co do kabla. Sporadycznie zdarzają się jakieś awarie, jak wszędzie, ale z reguły dostęp szybko wraca. Na łączach TP też zdarzały się przerwy w dostępie do sieci. W przypadku internetu mobilnego jednak taka awaria przeważnie dotyka większą część populacji lub problem jest ogólnopolski - operator zdecydowanie szybciej podejmuje działania naprawcze niż w przypadku operatorów kablowych, działających z reguły na jakimś określonym obszarze.

W obecnych czasach przewaga kabla to stabilna prędkość i ping. Dla wielu osób jest to kluczowe, bo w przypadku mobilnego zdarzają się przeciążenia - tutaj nie zamierzam polemizować. Mnie to jeszcze nie spotkało, a przynajmniej nie w takim stopniu, który uniemożliwiałby korzystanie, bo oczywiście wahania prędkości się zdarzają.
 #942328  autor: -Gosc-
 30 lip 2017, 22:51
pakierhakierxd pisze:Inaczej byś gadał jakby nadajnik byl tak przeciążony że net by prawie nie działał a tak może być w mobilnym u mnie co raz w mobilnym skacze od 10, 20 MB do 1 MB

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
Nie wiem gdzie mieszkasz ale ja mam trzy stacje N! do 100m od siebie, idealne warunki, Tutaj nawet UPC mnie rozśmiesza ze swoja ofertą którą wrzucają mi do skrzynki. Tylko mobilny:-) Idzie aż miło.
 #942903  autor: pakierhakierxd
 02 sie 2017, 09:29
U mnie gorzej na 1 nadajniku Orange tm plus 2km dalej i jakieś 1.5 km play.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #942906  autor: Zeusek
 02 sie 2017, 09:33
W moim przypadku mam możliwości:
1. Radiowy, lokalny dostawca.
2. Orange po kablu.
3. Mobilny.
Radiowy jest drogo tak samo jak Neostrada, Neostrady używałem kilka lat ale nic więcej niż 10Mb nie oferują.
Od około roku korzystam z mobilnego Play, nadajnik dosyć przeciążony ale i tak mam średnio 20Mb. Co do limitu, na ogół nie mam z tym problemu i 100GB mi wystarczy.