DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #889449  autor: Xavi
 30 wrz 2016, 11:02
Czy są tu jacyś kierowcy? Chyba takiego tematu jeszcze nie było :)
Jaki wpływ na jazdę , komfort itd ma wielkość felg, opon w aucie. Czy jeśli mam np 18 to znaczy że będzie bardziej twarde i jadąc nawet po małym kamyczku plomby mi wylecą ?
 #897178  autor: Xy
 25 lis 2016, 14:05
Większe felgi to lekko wyższe zużycie paliwa. Ale to najmniej istotna rzecz. Wielka obręcz wymusza założenie opony o niższym profilu i tu jest tzw. pies pogrzebany. Opona z niskim profilem daje pewniejsze prowadzenie i odrobinę mniejszy komfort. Ale auto traci przyczepność na zasadzie zero - jedynkowej. Opona z wyższym profilem założona na felgę o mniejszej średnicy traci przyczepność bardziej, hmm... ostrzegawczo czyli masz jeszcze jakąś szansę na kontrę.
Jednak same odczucia z jazdy to czysty subiektywizm. Ja wolę zawieszenie sztywne lecz sprężyste jakie jest np. w nowym Clio, Hyundaiu i20 czy podobnych. Miękkie jakie występowały dawniej w autach francuskich jakoś mi nie pasują. Nowe autka postawione są na 15 calach i 16 calach w opcji. W Renault mamy właśnie 16 cali. Jeździ się przyjemnie, bezpiecznie. Po zakrętach idzie jak zła.
Co do wypadania plomb i czucia kamyków to włóż to między bajeczki. Takie coś może mieć miejsce mooooże w Porsche czy Ferrari wystrojonym pod profesjonalne wyścigi. Ale nie przy zmianie z 16" na 18".
Jak coś jeszcze to pytaj :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #897552  autor: His222
 27 lis 2016, 21:21
Masz tutaj poradnik na ten temat ---wymoderowano-Remington--- zobacz sobie.
 #935042  autor: djmat2
 28 cze 2017, 15:26
A czy jakieś porządne opony jesteście w stanie mi wskazać? Zastanawiam się właśnie nad wyborem - używane czy nowe... Np. tutaj są dość często polecane ---wymoderowano-Remington---, ale mało nie kosztują. Co o tym sądzicie?

Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.
 #937272  autor: HighIT
 07 lip 2017, 14:50
Felgi to jedno, ale zadbać o nie to drugie. Bez odpowiednich ---wymoderowano-Remington--- możecie zapomnieć, że długo na nich pojezdzicie. Raz dwa i felgi do wymiany. Nawet te lakierowane specjalnymi foliami.