DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 9 z 76
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 76
 #935040  autor: kaspeed
 28 cze 2017, 15:13
Wydaje mi sie ze chcą ominąć fup i dodatkowo zarobić.Na dzis.wiem.o trzech.sieciach opartych o plusa.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935062  autor: adziu82
 28 cze 2017, 17:29
Czyli co, wyłączą roaming na SIM-kach, a za dopłatą np 20 zł na m-c włączą?

RawStyle
 #935067  autor: lord_kr
 28 cze 2017, 17:39
adziu82 pisze:Czyli co, wyłączą roaming na SIM-kach, a za dopłatą np 20 zł na m-c włączą?
Moze tak byc. Aczkolwiek jesli nadal ma byc stosowany FUP to troche nieuczciwe.

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #935075  autor: kaspeed
 28 cze 2017, 17:57
I zapewne tak.bedzie wytna roaming i 10zl.extra

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935159  autor: lord_kr
 28 cze 2017, 23:26
Jak dla mnie proba ratowania przychodow troche na bezczelniaka

Mysle ze nadaje sie to do UKE. 15 maja tez byly proby ominiecia dyrektywy unijnej i nie wyszlo. Teraz moze byc podobnie.

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #935162  autor: habish
 28 cze 2017, 23:31
Ale marudzicie. :-)
Pisałem że w obecnych taryfach nic się nie zmienia.
Mogą wprowadzić taryfę bez roamingu i będzie to zgodne z prawem.
Całkiem prawdopodobne że pojawią się nowe, lepsze pakiety i promocje a wówczas się okaże kto woli RLAH a kto zaoszczędzić kilka złotych więcej miesięcznie.
 #935207  autor: Remington
 29 cze 2017, 08:20
Nie zmienia, nie oznacza, że nie zmieni. W ofertach prepaid oraz abo tylko SIM bez większego problemu mogą wycofać roaming jak usługę z cennika i świadczyć go w promocji za dopłatą. I żadnych to przepisów nie złamie.


[Tapatalk]
 #935209  autor: kaspeed
 29 cze 2017, 08:36
Dlatego.ktos stwierdził tam ze skoro.ue.dyrektywa itd.mozna.wycofać roaming i z.klienta.zedrzec dodatkowo

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935232  autor: -Gosc-
 29 cze 2017, 10:56
Patryk7588 pisze:Pisałem że w obecnych taryfach nic się nie zmienia.
Mogą wprowadzić taryfę bez roamingu i będzie to zgodne z prawem.
Całkiem prawdopodobne że pojawią się nowe, lepsze pakiety i promocje a wówczas się okaże kto woli RLAH a kto zaoszczędzić kilka złotych więcej miesięcznie.
A jak z tym nowym Plushem? Widzę że tam jest aktywny roaming, chyba nie mają planów wykastrowania misia z roamingu?
Mam akurat testowo kartę plusha, muszę tylko poustawiać i potestuję:-)
 #935240  autor: Specjalista_Plus
 29 cze 2017, 11:30
lord_kr pisze:
kaspeed pisze:Wycieto wzmianke o roamingu przeniesiono jako.promocja?podzielono regulamin.Ale to nie wskazuje na nowe taryfy.Dziwne ale w lajt mobile dopłacać będzie do roamingu nowy klient 10zl wg nowych zasad.Przypadek?Ciekawe czy.to zgodne z.dyrektywą Ue
Tak wlasnie sie spodziewałem. Plus tworzy sobie "furtkę" do pobierania opłat za roaming. Na razie promocja - wazna do 31.07 a co potem ?

Ciekawe czy bedzie to dotyczyć jedynie nowych klientow czy starych rowniez.



Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
Roaming dotyczy wszystkich Klientów Plusa. Od 1 sierpnia warunki promocyjne mogą, ale nie muszą ulec zmianie – stąd dany zapis w regulaminie. Jeśli posiadasz w swojej ofercie pakiet, usługi będą rozliczane zgodnie z nim, oprócz pakietu internetowego. Ilość GB, które możesz wykorzystać w UE jest zależna od:
- abonament (kwoty abonamentu po odliczeniu rabatów)
- mix (kwoty kontraktowej)
- na kartę (ceny pakietu)

Przeliczniki danych znajdziesz na stronie: http://bit.ly/2sNYqYr oraz http://bit.ly/2sk0Tug :)
 #935241  autor: kaspeed
 29 cze 2017, 11:35
Tak myslalem patrząc zas na np lajt mobile.jestem pewny ze bedzie kastracja z roamingu

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935266  autor: reboot
 29 cze 2017, 12:21
Remington pisze:W ofertach prepaid oraz abo tylko SIM bez większego problemu mogą wycofać roaming jak usługę z cennika i świadczyć go w promocji za dopłatą.
Wytłumacz mi w jaki sposób. Masz na myśli, że klient może zerwać umowę, a skoro jest karciarzem, to tak naprawdę operator nic nie traci, bo nie subsydiował mu wcześniej telefonu.
Wiesz ile jest osób, które ma porobione skarbonki na kilkaset PLN i z chęcią przy zmianie cennika danej taryfy by się wypisały z sieci zabierając swoje pieniądze (praktycznie tylko zmiana cennika na gorszy to gwarantuje).

WKS
 #935269  autor: Blank
 29 cze 2017, 12:29
Nie jestem pewny, czy w wypadku zmiany regulaminu oferty na kartę, operator ma obowiązek zwrócić środki. A szczerze w to wątpię...
Ponadto, nie kojarzę, aby operator gwarantował w RŚUT dostęp do roamingu. Musiałbym przejrzeć.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #935271  autor: kaspeed
 29 cze 2017, 12:31
Plus jako jedyny ma zapisy ze roaming to promo.Wycieli specjalne i zaklad ze bedzie dopłata

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935273  autor: lord_kr
 29 cze 2017, 12:33
Blank pisze:Nie jestem pewny, czy w wypadku zmiany regulaminu oferty na kartę, operator ma obowiązek zwrócić środki. A szczerze w to wątpię...
Ponadto, nie kojarzę, aby operator gwarantował w RŚUT dostęp do roamingu. Musiałbym przejrzeć.
To zalezy.

W starych taryfach roaming byl elementem cennika. W nowych "Ja+ Na Karte I" jest to juz promocja.

Zastanawiam sie jedynie jak takie zmiany beda wyglądać na tle konkurencji ktora jak na razie pozostaje przy obecnych rozwiązaniach.

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #935274  autor: lord_kr
 29 cze 2017, 12:34
kaspeed pisze:Plus jako jedyny ma zapisy ze roaming to promo.Wycieli specjalne i zaklad ze bedzie dopłata
Tylko ze byl byl by to samobój marketingowy na tle konkurencji

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #935276  autor: kaspeed
 29 cze 2017, 12:36
I bedzie.Plus znów mysli tylko kasą.Zobacz roaming w lajt mobile.Tam juz są pakiety tylko.krajowe.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935281  autor: lord_kr
 29 cze 2017, 12:40
kaspeed pisze:I bedzie.Plus znów mysli tylko kasą.Zobacz roaming w lajt mobile.Tam juz są pakiety tylko.krajowe.
Juz widzę ta reklamę T-Mobile:

"Amerykańscy naukowcy odkryli ze roaming moze nic nie kosztowac*"



*Nie dotyczy Plusa

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #935283  autor: Blank
 29 cze 2017, 12:42
No nie do końca. Plus się ruszy. Reszta podąży.
Tak samo z innymi operatorami. Pierwszy będzie mieć najgorzej. Pytanie nie brzmi "czy". Pytanie brzmi "kiedy", pierwszy z polskich dużych operatorów to zrobi.

Operatorzy przyglądają się sprawie, i już - a nie minął nawet miesiąc - nieoficjalnie mówi się, że generowane straty są na tyle duże, że będą reagować.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #935287  autor: lord_kr
 29 cze 2017, 12:47
Nie sadze by Orange ktory jako pierwszy wprowadził RLAH zdecydował sie na cos takiego.

Co do wszelkich MVNO to akurat mnie to nie dziwi.

Straty - owszem bo primo sa wakacje i duzo ludzi wyjeżdża secundo nie dziala jeszcze FUP.


Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
  • Strona 9 z 76
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 76
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 76