DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #932389  autor: norago83
 17 cze 2017, 22:40
dzień dobry wszystkim!

Planuje przejście z karty na abonament w Orange.
Mam pytanie czy ktoś może się orientuje czy Orange jakoś priorytetowo traktuje abonamentowi w jeśli chodzi o jakość połączeń, netu itd? Czy kolejkuje karta vs abonament na bts itd?
Czy to napewno nie ma znaczenia i wszyscy klienci Orange są równi - abo biz=abo ind=mix=prepaid=nju itd
 #932448  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 11:19
Niema różnic abonament/karta prędkosci takie same. ( mając abo firmowy na net + kartę prepaid )Kiedyś były problemy z prepaid ale obecnie wszystko równe priorytety ma

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934787  autor: Dorotea
 27 cze 2017, 17:27
Według moich doświadczeń, wyższe priorytety są na abonament.

Zauważyłam to u mojej mamy, telefon z abo Orange - znakomita jakość rozmów (bez HD Voice). Zmiana na Play - rwie, rozłącza. Więc powrót do Orange, ale pre-paid - znowu rwie i rozłącza.

Do tel. włożona karta abo Orange jednego z członków rodziny - znowu pięknie. Zamiana na inny pre-paid Orange - nadal rwie i rozłącza.

Testy były robione przez kilka miesięcy w jednym miejscu, bo lokalizacja cały czas ta sama (mieszkanie), połączenie z tym samym nadajnikiem (nawet Play w roamingu Orange), a jednak pre-paid Orange to nie to samo co nawet najtańszy abo.

Już myślałam wziąć mamie jakiś najtańszy abo, ale boję się, że znowu będą dzwonić "gary" i inni naciągacze (również z samego Orange), a to było powodem wcześniejszej rezygnacji.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 17:36 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #934789  autor: kaspeed
 27 cze 2017, 17:35
Prepaid net i abo prędkości te same zero różnic

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934794  autor: Dorotea
 27 cze 2017, 17:40
Internetu nie testowałam, bo mama w ogóle z tego nie korzysta, ale lubi sobie podzwonić. W pre-paid połączenia głosowe są przerywane i często rozłączane, kiepska lokalizacja to jedno, ale jak ręką odjął, po włożeniu karty z abo Orange. To musi być priorytetowane na korzyść abo.
 #934829  autor: kaspeed
 27 cze 2017, 19:20
Nie wiem jak konktetnie nju /pop bo uzywane było 1x pop i 1x abo+ 1x net prepaid+ 1x abo

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934836  autor: lordbyd
 27 cze 2017, 20:08
W moim przekonaniu nie ma żadnych różnic pomiędzy abonamentem a prepaid-em. (oprócz wysokości faktur :) )
Na co dzień używam taryfę biznesową (duży klient > 300 aktywacji) oraz nju na kartę i nie ma żadnych różnic ani w prędkościach internetowych ani w jakości połączeń.
Telefony (smartfony) używam takiej samej marki.
 #934842  autor: kaspeed
 27 cze 2017, 20:20
Dokładnie widze to samo.Ba o ile prepaid mam prędkosci calą dobę ok tak w abonamencie mam lejki do 10mega;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934895  autor: Dorotea
 27 cze 2017, 22:15
Obecnie Orange ma najwięcej nadajników ze wszystkich sieci i tym samym najlepszy zasięg. Oczywiście są nadal miejsca, gdzie z sygnałem jest kiepsko, ale i tak chyba jest liderem.

Kiedy siedzę u siebie w domu, gdzie mam w pobliżu kilka nadajników Orange, wtedy myślę dokładnie tak samo jak Wy. Sygnał naprawdę dobry, usługi w pre-paid pracują świetnie, problem z priorytetami wydaje się abstrakcyjny. Nawet będąc w Play przełączałam się na roaming Orange, bo Internet lepiej działał, to było przed cięciami, bo teraz w roamingu jest równo 1,5 Mb/s z łaski Play.

Natomiast u mamy telefon uparcie loguje się do jednego nadajnika Orange, który pewnie obsługuje z pół osiedla, bo jest najbliższy, a kolejne dużo dalej więc prawdopodobnie jest już przeciążony i właśnie wtedy można wykryć próby "układania" ruchu przez operatora.

Problem bynajmniej nie wydumany, ale tylko dla tych nielicznych, jak moja mama, notabene nie mieszkająca na odludziu, a w centrum sporego miasta. Była 3 lata w Orange na abo i ani razu nie rozłączyło. Kolejny rok w Play na roamingu Orange - tragedia, do tego jeszcze jakieś metaliczne przydźwięki. Pre-paid Orange, notorycznie rozłącza rozmowy. Karta abo Orange włożona do tego samego tel. jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wraca połączenia głosowe do normalnego stanu. Wszystko to dzieje się w jednym lokalu, bo mama rozmawia głównie w domu.

Na BTSearch popatrzyłam na okolicę i wyszło, że najwięcej jest nadajników T-Mobile więc kupiłam pre-paid, doładowałam i testujemy. Na razie tylko raz rozłączyło, ale jest już jakaś poprawa.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 22:20 przez Dorotea, łącznie zmieniany 2 razy.
 #934903  autor: kaspeed
 27 cze 2017, 22:28
Nie wszędzie.Ale mozna przyjąć zbliżony zasieg

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934908  autor: Dorotea
 27 cze 2017, 22:38
W kwestie własności nie wnikam, ale karty Orange wrzuca mi w tamtej lokalizacji do jednego nadajnika, z którym są problemy. Tylko abo cudownie działa z nim dobrze.

Pre-paid T-mobile z kolei łączy się z innymi nadajnikami, które być może są mniej okupowane i dlatego jest lepiej. Sprawdzam sobie to w Signal Monitor.

Ciekawe jest, że jakbym nie ustawiała roamingu w Play, to bez względu na sieć i tak rozłączało. Dlatego przypuszczam, że w ogóle każda sieć ustawia sobie jakieś priorytety.
 #934926  autor: Remington
 27 cze 2017, 23:54
Orange może ma i największy zasięg, ale nie pojemność. Byłem na kilku imprezach masowych gdzie telefony Orange w ogóle nie działały, gdy TM i Plus chodziły bez problemu.


[Tapatalk]
 #934939  autor: f0ku5
 28 cze 2017, 06:52
Mniej klientów, ale w sumie też nieco więcej pasma niż Orange