DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 11 z 18
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18
 #933606  autor: mungo
 22 cze 2017, 22:55
Nie potrafię odpowiedzieć czy zlicza z bonusowych GB, bo mam ich tak dużo że ich nie sprawdzam... Puki był pakiet 300MB w roamingu z niego ściągało. Później powinno ściągać z pakietu elastycznego 3GB, ale nie ściągało z niego nic. Wczoraj miałem tylko bonusowe GB, więc albo z nich ściągło, albo w ogóle na razie ustawili domyślnie 0zł/MB w roamingu. Skłaniał bym się do tej drugiej opcji. Teraz jestem w PL więc nie sprawdze
 #934371  autor: mungo
 26 cze 2017, 09:29
Niestety na billingu nie widać. Jak korzystam w Polsce, czy to z pakietu elastycznego, czy z bonusu za doładowanie, nie jest napisane z czego idzie - jest tylko koszt 0zł, ewentualnie jest napisane że z konta głównego 0zł. Identycznie wygląda to za granicą.
Wczoraj zrobiłem sobie niedzielny wypad do Krynicy i przy okazji zahaczyłem o Bardejów na Słowacji. Mam aktywny tylko bonus za doładowanie w OFNK. Sprawdzałem stan bonusu pod *101*01# i wychodzi na to, że bonus nie jest ściągany podczas transmisji w roamingu. Z konta głównego też nic nie ubyło. Nie jest to kwestia opóźnień, bo połączenia już się pojawiły w billingu. Wygląda na to że korzystam zupełnie za darmochę.
Jeśli chodzi o testy prędkości, to na O2 SK rzeczywiście masakra 0.11/0.06Mbps/360ms na LTE. Na Telekom SK LTE 6/3Mbps, ale po kilku minutach transmisja się zawiesiła. Na Orange SK na początku nie chciało zalogować się do LTE. Na 3G wyszedł test 6/4Mbps/110ms. Po dłuższej chwili zalogował się do LTE - 5/6Mbps/120ms.
 #934426  autor: reboot
 26 cze 2017, 13:05
Mam T3 z uruchomioną Międzynarodową Strefą T-Mobile i będąc w sobotę w Czechach chciałem przestestować czy po zużyciu 1 GB włącza się lejek, czy może jednak pakiet UE, a dopiero potem lejek...
Niestety - tragiczny transfer LTE w TiMo CZ skutecznie mnie zniechęcił.
Jakakolwiek próba zalogowania się do o2 lub Vodafone kończyła się informacją, że jest to niedozwolone, więc musiałem cały wyjazd kiblować w sieci T-Mobile.
Trochę się wkurzyłem, ale że pojechałem na koncert, to uznałem, że nie będę w środku nocy toczył walki na infolinii BOA...
Po 15.06 jest jakaś kurde tragedia...
W kwietniu w Niemczech wszystko chodziło jak złoto.

Obrazek

WKS
 #934468  autor: jerzy77
 26 cze 2017, 14:47
"uznałem, że nie będę w środku nocy toczył walki na infolinii BOA..."
Nie wiem co ma infolinia jakiegokolwiek polskiego operatora do prędkości oferowanych lokalnie dla klientów roamingowych.
 #934470  autor: reboot
 26 cze 2017, 14:55
A może infolinia polskiego operatora ma coś do zakazu korzystania z sieci zagranicznych operatorów, którzy nie są powiązani kapitałowo z operatorem macierzystym?
reboot pisze:Jakakolwiek próba zalogowania się do o2 lub Vodafone kończyła się informacją, że jest to niedozwolone, więc musiałem cały wyjazd kiblować w sieci T-Mobile.
Znajomi z Play normalnie logowali się do wszystkich sieci, tylko ja nie mogłem i byłem zmuszony korzystać z lipnego czeskiego T-M, nawet nie mając możliwości sprawdzić czy w O2/Vdf mogę uzyskać lepsze parametry internetu.

WKS
 #934812  autor: adziu82
 27 cze 2017, 18:34
Testy w NL, tragedia.
W piątek około 14-tej byłem na miejscu, jako, że nie mogłem wejść do domku, bo mojej siostry jeszcze nie było, próbowałem zrobić testy.
Ale wyszukanie dostępnych sieci było ciężkie, po 1-2 minutach w końcu znalazłem 2g i 3g i 4g wszystkich operatorów. Ale nie był szans prze logować się,albo połączyć z internetem.
Także piątek nic nie zrobiłem, nie połączyło nawet na chwilkę.
Sobota rano to sama, jak złapało KPN to ciężko było przejść na coś innego.
Siostra ma KPN i również nie miała neta, a do festiwalu było 6-8 km, więc skupisko ludzi ( około 60-80 tyś już biwakujących ) nie powinno być duże.
Dopiero w nocy po powrocie z sobotniej imprezy, połączyłem się z 3g KPN na Play-u, 1-2 Mb/s ale co ciekawe ping nawet poniżej 100.
Niedziela rano Orange złapał Vodafone, 1Mb/s pingi do 150.
Na samym festiwalu również jakoś udało się połączyć z netem, testów już nie robiłem, nie mam pojęcia jak to wytrzymywało, ponad 150 tyś ludzi i tylko 3 nadajniki na miejscu ( chyba że coś poza festiwalem było ).
Takie były dostawiane nadajniki.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/67be3bccbac783ef

https://www.fotosik.pl/zdjecie/93aa129a2e25f62e

https://www.fotosik.pl/zdjecie/5845e7ce5d7d1069

Ten ostatni wygląda mi, jak by był na stałe.

RawStyle
 #934814  autor: adziu82
 27 cze 2017, 18:40
Panowie, mały OT.
Przejrzał ktoś dokładniej regulamin Play-a ? Chodzi mi o tą ofertę gdzie nie ma dopłat do roamingu, faktycznie nic nie dopłacimy w ofercie np solo za 50 zł na 2 lata?
Nie ma tego FUP-a 2/4 miesiące oraz wykorzystanie kraj/roaming?
Bo tak trochę jestem po festiwalu do tyłu, tak samo przed chwilą zobaczyłem reklamę na Polsacie T-Mobile również nie ma dopłaty do roaming, jeszcze nie zerknąłem na regulamin, może ktoś mnie uprzedzi i powie co i jak.

RawStyle
 #934843  autor: kaspeed
 27 cze 2017, 20:22
Andziu widąc ze chyba mają celowe ograniczanie prędkosci albo ja zgłupiałem.Coraz bliżej wypadu do UE i zabaw z roamingiem i tak sobie patrzę tematy i dalej jeden wielki bajzel

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934847  autor: adziu82
 27 cze 2017, 20:34
Nie mam pojęcia, ale w tym miejscu gdzie był festiwal, było ponad 150 tyś ludzi, może nadajniki nie wyrabiały.
Kilka godzin temu sprawdzałem w 3g E-Plusa( Play ) i leciało ponad 3 Mb/s.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2017, 08:47 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.

RawStyle
 #935748  autor: aquick
 30 cze 2017, 23:34
Jako ciekawostkę tutaj napiszę, że od kilku dni zauważyłem dziwne "podwyższenie" lejka na karcie VDF CZ do ok. 50kbps w roamingu u wszystkich polskich operatorów zamiast regulaminowych 20kbps.

Korzystam z odnawialnego pakietu 150MB+lejek i no limit SMS w sieci VDF CZ na 30 dni za 99Kc.

Od paru dni na lejku "wszystko zaczęło szybciej chodzić", wcześniej korzystałem z lejka 32kbps to np. plik 12MB pobierał się godzinę, teraz plik 20MB pobiera się niecałą godzinę.

Zrobiłem przed chwilą 2 testy szybkości na 3G T-Mobile (wyniki niżej w screenach).

Co więcej napisałem e-mail do BOK Vodafone CZ z pytaniem o szybkość lejka - powinno być 20kbps (screeen poniżej)

Aktualny pakiet mam ważny do 22 lipca a już prawie wykorzystałem 500MB, gdybym rzeczywiście miał lejek 20kbps powyżej 150MB to dalej powinna być "katorga" z korzystania z neta.

Szkoda, że na razie nie dostanę wolnego, żeby pojechać te 230km i przetestować jak to się ma w macierzy ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
  • Strona 11 z 18
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18