DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #934087  autor: pablo82
 25 cze 2017, 09:02
Mnie ostatnio wyłączono oprócz Orange także roaming krajowy z T-mobile. Zadzwoniłem więc do BOK Play i miła Pani włączyła mi ponownie zasieg 4sieci w roamingu w kraju. Taryfę mam Play Formuła na kartę.
 #934095  autor: bolek2004
 25 cze 2017, 09:59
Bardzo prawdopodobne że znów zablokują. Miałem tak z zasięgiem Orange, odblokowali przez bok, po czym po około 2 tygodniach przy aktualizacji karty znowu brak dostępu. Dałem sobie spokój bo to dla mnie zabawa w kotka i myszkę.
 #934108  autor: kwistas
 25 cze 2017, 10:54
Chyba docelowo tak ma to wyglądać, czyli Plus ma być głównym partnerem roamingowym jak to było na początku, T i Orange tylko na życzenie.
U mnie też jest zablokowany dostęp do T-Mobile, o dziwo Orange jeszcze nie zablokowali jak gdzieś ze 3 tygodnie temu odblokowałem sobię go na życzenie.
Umowy roamingowe z Orange i T są do 2020 roku z tego co pamiętam.
 #934119  autor: przemo_one
 25 cze 2017, 11:23
Budują sieć i ograniczają roaming krajowy, żeby nie dzielić się kasą. Mnie przełącza na T, jak wysiadam z windy. Niech wyłączą. Brawo Play!
 #934144  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 13:16
Nie wysiadaj z windy;) A tak serio to gdzies musza miec kase na rozbudowe padło na ograniczenie ruchu z T/O

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934154  autor: Ricki1980
 25 cze 2017, 13:37
Jeśli już chcą coś budować własnego, to niech to robią w jakimś ciągu, tak aby sieć była spójna. Obecnie to wyspy i często jest tak, że telefon będąc ponownie w zasięgu P4 cały czas siedzi w roamingu. Są też inne kwiatki jak irracjonalny zasięg stacji bazowych. Powoduje to zanik internetu, rozmów itp. mimo iż na telefonie będzie pokazywać zasięg. Powodem tego jest jakość takiego sygnału.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 #934158  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 13:41
Gdyby w Polsce były większe normy promieniowania było by dużo lepiej i nie tylko w PLAY;)

PLAY jakies tam plany działania ma, problem stanowi kasa, Skadś muszą je zdobyć. Na Virgin Mobile też mam juz tylko dostep do PLUSA.na 8kart.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934263  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 20:12
Panowie nie było w umowie nigdy gwarancji...Zasięg gwarantują na swoich nadajnikach.(inna kwestia jak to działa)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934264  autor: piotrzet
 25 cze 2017, 20:16
Ale to reklamowali jako zasięg 4 sieci moim zdaniem jak będzie sporo skarg do UOKiK to może dadzą im karę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #934265  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 20:22
Reklam z tym juz od dawna nie ma. Wiec niema podstaw.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934283  autor: Remington
 25 cze 2017, 20:56
Reklam nie ma, ale umowy zawarte na ich podstawie są. Lecz póki via BOK będzie można mieć dostęp do "4 sieci", to raczej nic P4 złego nie spotka.
 #934356  autor: aquick
 26 cze 2017, 00:06
Również mam zablokowany dostęp do T-Mobile i Orange na karcie Play, jedynie pozostał mi kulawy Plus.

Zauważyłem te zjawiska, o których wspomniał wyżej Ricki1980.

Przejeżdzałem dzisiaj przez Borek Wielkopolski z ponad 7,5k ludności i takiej "krwi z nosa" w zasięgu Play 3G z prędkością internetu to dawno nie miałem, co ciekawe telefon na automacie w środku miasta co chwilę przeskakiwał w roaming Plusa (sieci preferowane mam wyczyszczone). Takie zachowanie nagminnie zauważyłem również w Śremie, Gostyniu, Jarocinie, Krotoszynie, Środzie, Gnieźnie, Wrześni, ogólnie Wlkp. a co najbardziej irytujące to usilne wyszukiwanie sieci macierzystej poza miastem.

2 tygodnie temu nad jeziorem w Cichowie koło Kościana próba połączenia z Play niby 3/4 kreski zasięgu 3G - sieć zajęta, VDF CZ przez Orange 2G 2/4 kreski zasięgu - połączenie zrealizowane.

Obrazek
 #934372  autor: Andrzej24
 26 cze 2017, 09:34
Tu nie chodzi o kasę tylko konkurencja utrudnia życie Playowi a dokładnie T-mobile. Ja tylko twierdzę, może się to obrócić przeciwko T. stracą dochody 100 mln rocznie a Play zmuszony budować własną sieć potem będzie na niej zarabiał a T i ich kiepskie oferty spowodują mniejszy dochód.
 #934373  autor: piotrzet
 26 cze 2017, 09:40
T-Mobile i kiepskie oferty? Dobre żarty najpierw porównaj a po tym się wypowiadaj takiej kichy jak w play pod względem ofert i zasięgu to nikt nie ma obecnie. Żeby budować sieć to trzeba mieć najpierw kasę a w play z tym krucho dobije ich jeszcze RLAH

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png