DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 59 z 173
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 173
 #934397  autor: Dorotea
 26 cze 2017, 10:43
Dzięki za odpowiedzi. Przenoszony numer nie jest używany na co dzień, ale zrobiłam przekierowanie na swój, żeby kurier w razie czego mógł zadzwonić. Raczej będzie musiał, bo podałam adres do pracy, a w budynku jest wiele firm więc inaczej mnie nie znajdzie.
 #934772  autor: grzegi
 27 cze 2017, 16:40
Jeżeli raz bez zlecenia się uda to tym bardziej przez zlecenie :)
 #934792  autor: kaspeed
 27 cze 2017, 17:38
Dziala spokojnie tak jak dla innych ofert

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934796  autor: kamil7777
 27 cze 2017, 17:50
jutek pisze:
mati33 pisze: Po wyłączeniu 3G 2100MHz w ustawieniach wybór preferowny sieci masz
Automatyczny LTE(4G/3G/2G) :?:
Tak
Próbował ktoś wyłączyć to pasmo sieci? Ja nie zauważyłem jakiejś znaczących różnic czy to w zasięgu czy na pracy baterii..?
 #935056  autor: rudymax
 28 cze 2017, 17:05
Kuzyn wyjechał do Włoch i karta a2mobile nie loguje się do sieci. Prawdopodobnie trzeba coś ustawić, ale nie mam takiej karty, żeby sprawdzić. Może ktoś podpowiedzieć?
 #935063  autor: Heisenberg
 28 cze 2017, 17:32
rudymax pisze:Kuzyn wyjechał do Włoch i karta a2mobile nie loguje się do sieci. Prawdopodobnie trzeba coś ustawić, ale nie mam takiej karty, żeby sprawdzić. Może ktoś podpowiedzieć?

Możliwe że chodzi o aplikacje wbudowaną w telefonie. Nazywać się może Usługi SIM albo Zarządzanie SIM albo Zestaw narzędzi SIM. Tam masz Roaming i możesz zmienić na Krajowy lub Zagraniczny. Potem restart telefonu

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Obrazek
 #935083  autor: kaspeed
 28 cze 2017, 18:19
Może też coś na koncie nie aktywne ( roaming powinno sie chyba aktywować) Tak w plusie było.Sproboj zgloszenie zrobic.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935092  autor: kamil7777
 28 cze 2017, 18:54
Roaming trzeba samodzielnie aktywować w usługach sim czyli klikamy w ikonę znajduje się na pulpicie Aero2 następnie roaming do wyboru kraj lub zagranica, działa napewno sam testowałem..

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 #935114  autor: kaspeed
 28 cze 2017, 20:27
Kamil ale nie każdy sprzęt tak ma;) U mnie p8lite w ustawieniach systemowych musiałem grzebac

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935121  autor: kamil7777
 28 cze 2017, 20:50
Nie wiem nie chcę się spierać, moja a2 siedzi właśnie w tym samym modelu, a dokładniej już ją aktywowałem w roamingu, nawet pisałem do bok i właśnie otrzymałem taką odpowiedź jak wcześniej pisałem, na marginesie jak ci się sprawuje p8, w moim przypadku to jego wielki minus bateria 2200mA, w samsungu J5 mam 2600 i widac dużą różnice, wizualnie zdecydowanie huawei..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 #935122  autor: kamil7777
 28 cze 2017, 20:54
Odpowiedz z BOK logowanie w roamingu


Karta SIM a2mobile ma automatycznie zainstalowaną aplikację roamingową o nazwie Aero2, A2mobile lub Zestaw narzędzi karty SIM . Na terenie Polski aplikacja Roaming musi być ustawiona na Kraj, wówczas telefon komórkowy łączy się z nadajnikami Aero2 lub Plusa, wyjeżdżając za granicę należy samodzielnie zmienić Roaming na Zagraniczny, aby telefon komórkowy mógł poprawnie działać i łączyć się z nadajnikami zagranicznych Operatorów.

 

Aby odszukać w/w aplikację wejdź w ustawienia telefonu, odszukaj zakładkę „aplikacje” a następnie wybierz „więcej” albo „zarządzaj aplikacjami” i zmień Roaming na zagraniczny.

Jeżeli aplikacja nie zostanie znaleziona w tym miejscu, wówczas poszukaj ją (Aero2, A2mobile lub Zestaw narzędzi karty SIM) w ustawieniach telefonu we wszystkich dostępnych zakładkach.

 

Po zmianie ustawień wyłącz urządzenie i ponownie je włącz.

Telefon powinien automatycznie zalogować się do sieci. Jeżeli karta SIM nie zaloguje się automatycznie, wybierz operatora ręcznie (sprawdź każdego z dostępnych po kolei). Z pewnością znajdziesz operatora, z którym uda Ci się połączyć.

 

Następnie należy wykonać pierwsze połaczenie na dowolny numer krajowy celem aktywacji numeru w sieci.
 #935174  autor: rudymax
 28 cze 2017, 23:54
Dziękuję za wszystkie wskazówki, niestety nadal brak zasięgu. Przełączanie roamingu na zagraniczny nie pomaga, zrobił to wcześniej. Powrót do krajowego i ponowne przełączanie na zagraniczny bez zmian. Jeszcze jutro podpowiem, żeby sprawdził to:
Telefon powinien automatycznie zalogować się do sieci. Jeżeli karta SIM nie zaloguje się automatycznie, wybierz operatora ręcznie (sprawdź każdego z dostępnych po kolei). Z pewnością znajdziesz operatora, z którym uda Ci się połączyć.
 #935224  autor: Ruben
 29 cze 2017, 09:53
Czy mieliście problem z włączeniem LTE, czy to trzeba jakimś kodem uruchamiać czy powinno samoczynnie zaskoczyć?
 #935228  autor: Rebeliant
 29 cze 2017, 10:28
Ruben pisze:Czy mieliście problem z włączeniem LTE, czy to trzeba jakimś kodem uruchamiać czy powinno samoczynnie zaskoczyć?
Ja nic nie ustawiałem. Po włożeniu karty dostałem SMS-y z konfiguracjami i od razu zapaliła się ikonka 4G. Śmiga lepiej niż w Oranżadzie, w której skakało między H, a LTE. Tutaj nawet na obrzeżach miasta i wewnątrz budynków mam LTE.
 #935233  autor: TomLee
 29 cze 2017, 10:57
Córka była we Włoszech i był problem z roamingiem. Nie miała wcale zasięgu, mimo poprawnych ustawień, wszystkie sieci były zakazane. Włączanie, wyłączanie telefonu nie pomogło. Odpuściła sobie, bo miała dostęp do wi-fi. Myślę, że trzeba po kolei próbować logować się do sieci, które są zakazane. Może któraś w końcu wpuści. Były to sieci Vodafone, Wind i inne, z którymi a2 ma umowę na roaming, więc chora sytuacja. Roaming ruszył w Austrii i w Czechach. Tam już było ok.
 #935235  autor: TomLee
 29 cze 2017, 11:04
Co do aplikacji Aero2, to może występować pod różnymi nazwami. W xiaomi nazwa sie po prostu ustawienia, ale ikona apki zawsze wygląda tak samo, jak karta sim (złote płaskie styki na karcie sim)
  • Strona 59 z 173
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 173
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 173