DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #934198  autor: man1ana
 25 cze 2017, 16:25
zareklamowałem telefon u operatora z tytułu rękojmi konsumenckiej z żądaniem wymiany na nowy. Telefon został wysłany do serwisu SBE, decyzja - wymiana na nowy. Zadzwoniłem do serwisu i dowiedziałem się, że oni wymieniają telefony na "regenerowane". Czy ktoś walczył już z operatorem o wymianę sprzętu na NOWY fabrycznie? Nie zamierzam odbierać tego telefonu - złożę odwołanie. Ktoś wie jak to dalej wygląda i ile może to trwać? Czy ktoś wywalczył coś w podobnej sprawie?
 #934242  autor: Lightman
 25 cze 2017, 19:23
a) powiedzą Ci, że sprzęt jest zgodny ze specyfikacją producenta i wolny od wad
b) możesz skierować sprawę do sądu konsumenckiego, ale będziesz musiał udowodnić, że sprzęt jest regenerowany

Druga strona biurka - wcześniej Plus, aktualnie T-Mobile
 #934349  autor: vh
 25 cze 2017, 22:57
Po pierwsze - przy rękojmi kontaktujesz się ze sprzedawcą - reszta Cię nie interesuje.

Teraz wysmaruj pismo do sprzedawcy (dwa egzemplarze, na Twoim niech Ci pokwituje odbiór), że w dniu takim i takim o godzinie takiej a takiej rozmawiałeś z pracownikiem serwisu (dobrze by było podać nazwisko, ale jeśli nie masz, to też ujdzie), nr tel., no i on stwierdził, że wymieniają nie na telefony nowe, tylko na odnawiane. No i że związku z tym, ponownie żądasz wymiany na fabrycznie nowy telefon.

Poczytaj sobie jeszcze to: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/. Możesz dopisać do pisma odpowiednie paragrafy z tej strony, to będzie lepiej wyglądać.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power