DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 14 z 29
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 29
 #934068  autor: hans2
 25 cze 2017, 00:25
czy na takiej sluchawce:
xiaomi note 4 global snap 4/64, rom global stable 8.2.10.0
powinien dzialac hd voice? bo jeszcze nigdy nie bylo mi dane zobaczyc tej ikonki...
czy moze to zadzialac pomiedzy orange a nju? (niby to samo ale...)
 #934073  autor: xander21
 25 cze 2017, 01:56
hans2 pisze:czy na takiej sluchawce:
xiaomi note 4 global snap 4/64, rom global stable 8.2.10.0
powinien dzialac hd voice? bo jeszcze nigdy nie bylo mi dane zobaczyc tej ikonki...
czy moze to zadzialac pomiedzy orange a nju? (niby to samo ale...)
Jak masz hd voice to wyświetla się podczas rozmowy przy nazwie rozmówcy znaczek HD (nie na pasku ikonek). Przynajmniej ja tak miałem na Miui8 :-)
 #934084  autor: hans2
 25 cze 2017, 08:32
@harys, orientujesz sie moze czy hd voice aktualnie powinno dzialac w oficjalnym romie?
czy moze sa jakies dodatkowe wymagania? apny? cos innego? odpowiednia faza ksiezyca?
 #934097  autor: harys
 25 cze 2017, 10:14
Co masz na myśli pisząc oficjalny rom? Jest ich kilka
 #934102  autor: Ramirez
 25 cze 2017, 10:37
Jakie kilka?? Jedyny oficjalny to miui global stable 8.2.xx Wszystko inne to nieoficjalne modyfikacje.
 #934165  autor: hans2
 25 cze 2017, 13:54
MCFMIDL, nie wiem co moge jeszcze dodac...
 #934199  autor: harys
 25 cze 2017, 16:31
Ramirez pisze:Jakie kilka?? Jedyny oficjalny to miui global stable 8.2.xx Wszystko inne to nieoficjalne modyfikacje.
Wejdź na en.miui.com i popatrz sobie. Oprócz tego co znajdziesz w zakładce global normalnie zainstalujesz China stable i China dev
 #934239  autor: hans2
 25 cze 2017, 19:09
hans2 pisze:xiaomi note 4 global snap 4/64, rom global stable 8.2.10.0
a wiesz moze jak to wyglada wlasnie w tym, o ktory pytalem?
z wczesniejszych postow zrozumialem ze masz 4x i miales tez rom global stable...
mi nie dziala i nie wiem czy cos powinienem jeszcze ustawic czy na tym romie tak juz jest...
 #934334  autor: harys
 25 cze 2017, 22:17
Mam note 4(x) global 3/32. Aktualnie leży w pudełku bo ze względu na rozmiar przeszkadza mi na rowerze, kupilem na sezon malego redmi 4x. Na global stable byłem tylko na początku, było hd voice, ale późniejsze stable z aktualizacji na aktualizację było coraz gorsze jeśli chodzi o baterię i przerzucilem się na xiaomi.eu.
Tutaj już hd voice bylo
 #935339  autor: alkonauta
 29 cze 2017, 14:55
Hd voice na redmi note 4x udało mi się odpalić poprzez wgranie romu china dev a potem przejść na global stable. Niestety połączenia hd voice są tragiczne - dźwięk jest przesterowany nawet gdy się ściszy na minimum. Wykluczam awarię sprzętu, bo na forach pada pytanie jak wyłączyć hd vocie bo słychać źle a ten problem pojawia się w sposób losowy (głównie gdy odbiorca nie ma telefonu z hd voice a nasza słuchawka transmituje w hd voice). W romie china dev pojawia się ikona HD na wyświetlaczu podczas rozmowy, w romie global już nie mimo transmisji hd voice.
 #935343  autor: kozien70
 29 cze 2017, 15:03
Tak śledzę te wpisy o siaomi i podziwiam ludzi mających siły na zabawę z tymi telefonami, na wgrywanie kolejnych dziwnych softów, by coś w końcu zadziałało, a coś innego znów się zepsuło... ;-)
 #935359  autor: myk6414
 29 cze 2017, 15:44
Tak śledzę forum telepolis i dziwie sie ludziom którzy jeżdżą i fotografują btsy, nosa maja w netmonitorze i sprawdzają co chwila co z czym agreguje albo w jaki band telefon wpadł. Każdy ma swoje bzika.
 #935362  autor: kozien70
 29 cze 2017, 15:48
Ty się dziwisz, a ja podziwiam :-) Taka różnica.

Zastanawiam się, czy w przypadku telefonów tej firmy można zwyczajnie, jak zwykły user po prostu wyjąć go z pudełka i mieć takie podstawowe rzeczy jak agregację, HD Voice tak po prostu, bez kombinowania z wgrywaniem i testowaniem iluś softów. Że o VoWiFi czy VoLTE nie wspomnę. Pytam bez ironii, nigdy nie miałem produktu tej firmy.
 #935426  autor: xander21
 29 cze 2017, 19:15
kozien70 pisze:Tak śledzę te wpisy o siaomi i podziwiam ludzi mających siły na zabawę z tymi telefonami, na wgrywanie kolejnych dziwnych softów, by coś w końcu zadziałało, a coś innego znów się zepsuło... ;-)
A co w Xiaomi nie działa? bo ja mam od początku hd voice w 2g i 3g na każdym telefonie :-)
 #938775  autor: Ruben
 14 lip 2017, 18:49
Czy przy połączeniach Play=>Play (oba numery zalogowane w sieci macierzystej i telefony obsługują HD voice) działa Wam zawsze HD voice?
Zauważyłem, że od kilku dni nie wyświetla się ikona HD (Xiaomi redmi 4X) a wcześniej zawsze była przy takich połączeniach.
Widzę, że jest tutaj kilku użytkowników Xiaomi, to może wiedzą coś więcej. Była ostatnio aktualizacja MIUI 8.2.10, czy to może być przyczyną?
Tak na słuch, to jakość jest bardzo dobra raczej to HD ale 100% pewności nie mam, bo dźwięk w Xiaomi jest przy niektórych połączeniach cyfrowy (jakby imitacja HD voice), kiedy nie ma HD voice.
 #939173  autor: alkonauta
 17 lip 2017, 10:13
Mój Xiaomi redmi note 4x z polskiej dystrybucji ma ewidentnie problem z HD voice w sieci orange. Dźwięk jest przesterowany i nawet po ściszeniu do minimum jest za głośny i trzeszczący. Pozostali operatorzy przetestowani - w zasadzie nie ma problemu, choć sam HD voice u każdego operatora jest głośniejszy niż połączenia bez HD. Przetestowałem wiele ROMów zarówno oficjalnych stabilnych i deweloperskich oraz nieoficjalne typu xiaomi.eu. Problem trwa nadal. Jest grupa userów, która narzeka na dźwięk w tym telefonie podczas rozmów. Ikonka HD mi też zniknęła ale myślałem, że to na skutek zmiany romu. Na romie deweloperskim chińskim się wyświetlała, teraz nawet na tym samym chińskim się już nie wyświetla HD, choć dźwięk leci po HD.
W sieci 2G dźwięk jest bardziej niż poprawny. W 3G jest zwalony.
 #939174  autor: p2225
 17 lip 2017, 10:16
A potem ludzie gadają, że HD Voice to najgorsze badziewie i że stare telefony miały lepszą jakość rozmów. Chyba już wiadomo skąd to się bierze.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #939175  autor: -Gosc-
 17 lip 2017, 10:29
Dlatego staram się unikać chińskich xiaowynalazków, nikt tak naprawdę nie wie co i jak to obsługuje, pewnie papierowe specyfikacje to jedno a rzeczywistość to drugie.
Na samsungu mam HDVoice między Orange, oraz między plus-orange. Nawet bez hdv jakość połączeń jest dobra. Nie tylko samo HDVoice jest ważne, ważne są takie trochę pomijane rzeczy jak sama jakość zastosowanego mikrofonu czy głośnika, tu bym na rewelacje w chińskich telefonach za 500zł raczej nie liczył, skąd się biorą te ich rewelacyjne ceny? Też z niskiej jakości podzespołów.
 #939180  autor: alkonauta
 17 lip 2017, 10:36
Wydaje mi się, że problem leży w kompatybilności tzn. w parametrach sieci i zastosowanych układach do transkodowania. Tu coś skompresuje, tu coś podbije i wychodzi to co wychodzi. Osobiście uważam, że moja słuchawka jest sprawna, bo problem występuje tylko w jednej sieci. W Play na którego wcześniej solidnie narzekałem jakość rozmów w tym telefonie jest na prawdę rewelacyjna. Z resztą dzwoniąc z Play na kupione karty pozostałych opów HD było zawsze (własna sieć).

Ale zgodzę się, że te wszystkie odszumiacze robią złą robotę.

Inna sprawa to to, że społeczeństwo jest głuche i nie słyszy różnicy czy coś jest HD czy nie. Jeśli sygnał się nie rwie to już jest ok dla większości. W czasach dźwięku analogowego, brzmienie cyfrowe oznaczało perfekcję. Dziś cyfrowe oznacza kompresję, co raz częściej niską jakość.
 #939258  autor: xander21
 17 lip 2017, 18:14
alkonauta pisze:Mój Xiaomi redmi note 4x z polskiej dystrybucji ma ewidentnie problem z HD voice w sieci orange. Dźwięk jest przesterowany i nawet po ściszeniu do minimum jest za głośny i trzeszczący.
Ja mam dokładnie to samo, ale każda sieć za głośno mówi. W każdej technologii, nie tylko hd voice. Ale o dziwo przydaje się, gdy rozmówca cicho gada :D Chyba to problem softu. Kiedyś wyczytałem, że to bug. Nie wiem dlaczego jeszcze nie naprawili. Po niedawnym udostępnieniu źródeł kernela przez Xiaomi, naprawi to szybciej społeczność xda. :-)
  • Strona 14 z 29
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 29
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 29