DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 #934072  autor: roosee
 25 cze 2017, 01:40
Witam serdecznie,
Z racji tego, ze jestem w trakcie przenoszenia prepaidu z plusha do nju ze wzgledu na brak wifi calling w plusie oraz współpracy plusa z Apple mam kilka prostych pytań:
1. Czy to dobry krok ? Z plusha do nju ?
2. Czy to prawda, że jakość połaczeń w nju jest gorsza od orange, oraz internet ma blokady ?
3. Co jest lepszym wyborem jesli chodzi o prepaid - orange czy nju mobile ?
Dziekuje za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2019, 16:38 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: zmiana tytułu
 #934253  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 19:52
Wszystko zależy od ciebie.Jakość rozmów jest taka sama. ORange free masz za 28zł 18gb czy jakoś tak za przenosiny z no limitem w NJU 29zł.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934313  autor: Rebeliant
 25 cze 2017, 21:44
Należy jednak sceptycznie podchodzić do nielimitowanych u pomarańczowych. Potrafią skubańce bezpowrotnie zablokować numer z powodu "generowania sztucznego ruchu". Myślałem, że dali sobie siana w tym temacie, ale dalej blokują. Pomyślałbym jednak nad abonamentem w Nju, bo to takie abo jak prepaid, a jednak numer bezpieczniejszy.
 #934322  autor: kaspeed
 25 cze 2017, 22:00
Jak dzwoni po 24/h to wiadomo.Mogą przybokowac.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #934331  autor: -Gosc-
 25 cze 2017, 22:13
1. Czy to dobry krok ? Z plusha do nju ?
2. Czy to prawda, że jakość połaczeń w nju jest gorsza od orange, oraz internet ma blokady ?
3. Co jest lepszym wyborem jesli chodzi o prepaid - orange czy nju mobile ?
1. Dobry i niedobry. Nowy plush poprawił ofertę. Poza tym najlepiej sprawdzić na miejscu dostęp i jakość nju żeby nie było;-)
2. Nieprawda. Jest identyczna. Często gadam Orange-nju i jest pełne HDVoice, jakość świetna.
3. To zależy, do internetu bardziej Orange z OFNK, do gadania może nju choć mają pakiet 9GB/9zł./30dni. Zdefiniuj model korzystania i wtedy ci powiem.
 #934352  autor: Rebeliant
 25 cze 2017, 23:25
kaspeed pisze:Jak dzwoni po 24/h to wiadomo.Mogą przybokowac.
Niekoniecznie. Wystarczyło ok. 60 SMS-ów o treści "Szczęśliwego Nowego Roku".
 #934416  autor: Specjalista_Plus
 26 cze 2017, 12:38
Witaj roosee,

jeśli nie posiadasz jeszcze najnowszej taryfy, to może zwabi Cię Nowy Plush na Kartę, gdzie już za 25 zł można zyskać 10 GB z no limit na usługi i w odróżnieniu od konkurencji ( NJU) - darmowy transfer na social media.
Przyjrzeć się warto również ofercie Plush Abo, to konwersja do abonamentu z umową na ile zechcesz oraz wakacjami od abonamentu.
 #935180  autor: -Gosc-
 29 cze 2017, 00:19
roosee pisze:2. Czy to prawda, że jakość połaczeń w nju jest gorsza od orange, oraz internet ma blokady ?
Nieprawda. Połączenia są identyczne a blokad regulaminowych (jak np. w T-mobile na kartę do 15Mbps) w Orange/nju nie ma. Polecam Orange z taryfą free na kartę (OFNK) - bezkonkurencyjne pakiety internetu po doładowaniu. Sam używam na codzień.
 #937142  autor: DaveX
 06 lip 2017, 23:55
Czy w ofercie nju z rachunkiem lub nju na kartę, niewykorzystany pakiet internetowy w ramach oferty (np 10 GB miesięcznie) sumuje się co miesiąc?
 #937151  autor: adziu82
 07 lip 2017, 02:22
@Rebeliant a co, Ciebie przyblokowali za sms-y czy rozmowe?
W salonie Play jak bylem, to konsultant mowil o generowaniu sztucznego ruchu, ze operator w nocy moze rozlaczyc, ale nr zablokiwac jak Orange?
Mam no-limit to korzystam.

RawStyle
 #937159  autor: grzegi
 07 lip 2017, 08:22
Ej no dobra ale w czym problem? Dzwonicie na infolinię i wyjaśniacie sprawę.
 #937185  autor: anonim69
 07 lip 2017, 10:28
Po 14 latach wypowiedzenie z abonamentu w T-mobile i dwa numery przejdą na kartę póki co T-mobile, następnie planuje nju za 29zł plus 9zł. I tu pytanie.
Jak wygląda sprawa obsługi klienta, czy połączenie z konsultantem jest płatne ( gdzieś obiło mi się , że 5 zł), co do rozmów i internetu ponoć jest OK..?
 #937191  autor: matteo
 07 lip 2017, 10:43
anonim69 pisze:Po 14 latach wypowiedzenie z abonamentu w T-mobile i dwa numery przejdą na kartę póki co T-mobile, następnie planuje nju za 29zł plus 9zł. I tu pytanie.
Jak wygląda sprawa obsługi klienta, czy połączenie z konsultantem jest płatne ( gdzieś obiło mi się , że 5 zł), co do rozmów i internetu ponoć jest OK..?

To co ja ostatnio zauważyłem jeżeli chodzi o Orange/nju:

+ są zdecydowanie bardziej proklienccy niż za czasów grażynki. Chyba najbardziej prokliencka obecnie sieć.
+ różne problemy na ogół idzie wyjaśnić od ręki, nie trzeba czekać miesiącami
+ reklamacje często rozpatrywane są na korzyść klienta
- częstsze awarie (w stosunku do innych sieci)
- problemy z zasięgiem sieci w roamingu (częsty brak zasięgu, zupełnie nie wiadomo czemu)

W T-Mobile natomiast:

+ technicznie uważam, że najlepsza sieć
+ bardzo dobra oferta
+ full VoWiFi (SMS, MMS, rozmowy)
- leżą i kwiczą jeżeli chodzi o sprawy operacyjne i rozliczeniowe (olaboga, obyś nie musiał załatwiać korekty czy innej reklamacji!!!)
- zdecydowanie nieproklienccy

Pewnie o powyższym możnaby książkę napisać...
 #937198  autor: anonim69
 07 lip 2017, 11:06
@matteo, dzięki za odpowiedz, w TM na kartę w roamingu nie ma problemu (córka jest za granicą i wszystko gra) co do obsługi przed zakupem startera pytałem o roaming , kobieta zupełnie oderwana od rzeczywistości musiała sama się kogoś dopytywać, chyba zakupie starter nju aby przetestować jak to wygląda, jeżeli będą jakieś problemy pozostanę w TM mimo, że Nju byłby na dwóch numerach tańszy
 #937307  autor: -Gosc-
 07 lip 2017, 16:47
To co ja ostatnio zauważyłem jeżeli chodzi o Orange/nju:

+ są zdecydowanie bardziej proklienccy niż za czasów grażynki. Chyba najbardziej prokliencka obecnie sieć.
+ różne problemy na ogół idzie wyjaśnić od ręki, nie trzeba czekać miesiącami
+ reklamacje często rozpatrywane są na korzyść klienta
- częstsze awarie (w stosunku do innych sieci)
- problemy z zasięgiem sieci w roamingu (częsty brak zasięgu, zupełnie nie wiadomo czemu)

W T-Mobile natomiast:

+ technicznie uważam, że najlepsza sieć
+ bardzo dobra oferta
+ full VoWiFi (SMS, MMS, rozmowy)
- leżą i kwiczą jeżeli chodzi o sprawy operacyjne i rozliczeniowe (olaboga, obyś nie musiał załatwiać korekty czy innej reklamacji!!!)
- zdecydowanie nieproklienccy
Lepiej bym tego sam nie ujął. Co do T-mobile dodałbym tylko dużą czcionką ZDECYDOWANIE NIEPROKLIENCCY.
Natomiast w Orange zdarzają się awarie ale nie aż tak często, miejmy nadzieję że się w końcu ogarną trochę w temacie awaryjności.
 #937348  autor: xander21
 07 lip 2017, 19:07
Orange/nju w miare daje radę, wszystko da sie załatwić. Szybko i sprawnie. Natomiast t-mobile jak koledzy piszą, jedna z najgorszych sieci, pomimo najlepszego zasięgu, to załatwianie czegokolwiek strasznie długo trwa. Wszystko z dużym opóznieniem się uruchamia itp. :( testowałem kilka razy w ciągu kilku lat i zawsze to samo.
 #937358  autor: kaspeed
 07 lip 2017, 20:44
Nju będzie mialo dużo nowości jak i orange po zmianach jakie są wprowadzane.Jak narazie jest jak jest.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937359  autor: bobix
 07 lip 2017, 20:57
Jakich zmianach?
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10